Echo24.cz

Description:

Domov - Echo24.cz

URL:

http://echo24.cz/

Catalog:

Z domova

Publishes:

17.4 items/day

FOTOGALERIE: Americká města se bouří proti policejní brutalitě. Kvůli „zakleknutému černochovi“

19:59
Protesty proti policejní brutalitě zachvátily v noci na pátek řadu amerických měst. V Minneapolisu ve státě Minnesota, kde protesty kvůli smrti zatýkaného černocha George Floyda trvají už tři dny, demonstranti zapálili policejní stanici a policie při živém vstupu zatkla černošského zpravodaje CNN. Ministr spravedlnosti státu Minnesota Keith Ellison předpokládá, že policisté zasahující proti Flo...

Pražské pečovatelské centrum je kvůli covidu v karanténě

19:26
Dva případy nákazy koronavirem potvrdili lékaři v alzheimer centru v pražských Malešicích. Nemoc covid-19 se potvrdila u jedné zaměstnankyně a jedné klientky. Uvedl to Radiožurnál. Sociální zařízení je od pátku v karanténě, informuje centrum na svém webu.

Při úklidu prodejny Albert vyhodili ptačí hnízda i s mláďaty. „Vyvodíme důsledky,“ tvrdí společnost

18:53
U prodejny řetězce Albert ve Vlašimi došlo k incidentu, při němž měli pracovníci upravující venkovní prostory shodit a na neznámé místo vyhodit hnízda Jiřiček obecných i s mláďaty. Podle místní záchranné stanice pro živočichy, která na situaci upozornila, tak mohly uhynout až desítky mláďat. „Jedná se o zcela nepřijatelné jednání,“ uvedla společnost ve vyjádření pro deník Echo24 s tím, že vyvod...

Češi mají v bankách rekordní množství peněz. Pro ekonomiku je to špatně

18:21
V letošním dubnu výrazně stouply vklady domácností u bank. Vyplývá to ze zveřejněných agregátních statistik z českých komerčních bank, které vydává Česká národní banka (ČNB). Češi totiž během koronavirové krize neutráceli a peníze jim tak ležely na účtech. Skoro to tak vypadá, jako kdyby se přeci jen řídili doporučením exministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09), podle něhož by měli lidé spí...

V souvislosti s dolem Darkov stále přibývají nakažení. Jsou mezi nimi děti, úřednice i pečovatelka z domova důchodců

17:48
Dalších deset nových případů onemocnění covidem-19 evidují hygienici v souvislosti s ohniskem koronavirové nákazy v Dole Darkov těžební společnosti OKD v Karviné. Nakaženo je tak 329 zaměstnanců a jejich blízkých. Vyplývá to z informací, které v pátek odpoledne zveřejnila Krajská hygienická stanice v Ostravě.

Stát chce odpustit sociální odvody malým firmám. Má ale podmínky

17:15
Stát zřejmě odpustí firmám do 50 zaměstnanců sociální odvody za červen až srpen. Podmínkou ale bude to, že nepropustily více než desetinu zaměstnanců a ve srovnání s březnem mzdy nesnížily o více než deset procent. Schválila to Poslanecká sněmovna v rámci úlev firmám postižených opatřeními kvůli epidemii koronaviru. Novelu nyní dostane k projednání Senát.

Sítě 5G prý můžou za koronavirus. Je to fake news, varují česká ministerstva

16:41
Spekulace o spojitosti mezi epidemií nemoci covid-19 a zaváděním mobilních sítí páté generace (5G) nemají vědecký podklad, uvedla ve společné tiskové zprávě tři česká ministerstva. Konspirační teorie, které se šíří také na českém webu, sociálních sítích či v řetězových e-mailech, označila ministerstva průmyslu a obchodu, zdravotnictví a pro místní rozvoj za ničím nepodložené zprávy a „fake news".

Babiš uvažuje o vzniku studentských kolejích v karlínských kasárnách

15:00
V karlínských kasárnách by mohly vzniknout studentské koleje a kanceláře státní správy, při páteční návštěvě areálu o tom mluvili premiér Andrej Babiš (ANO) a vicepremiér Karel Havlíček (za ANO). Jde podle nich zatím pouze o úvahy. Historické objekty, o něž má zájem magistrát hlavního města, si premiér prohlédl po akci k otevření Negrelliho viaduktu.

Podvodníci prodávají falešné didaktické testy. Stát na ně podává trestní oznámení

13:21
S blížícím se termínem státní části maturitních zkoušek se na sociálních sítích objevilo několik subjektů, které nabízejí prodej chystaných didaktických testů. Ministerstvo školství před nimi ale varuje a na stránky podalo trestní oznámení.

Trestní oznámení na záchranářku je nešťastné, řekl Babiš. Hejtmanka tím zastiňuje práci v čele kraje

12:14
Trestní oznámení, které podal Středočeský kraj kvůli zprávám o nedostatku ochranných pomůcek u záchranářů, nepovažuje premiér Andrej Babiš (ANO) za dobrý způsob řešení. Novinářům v pátek při prohlídce rekonstruovaného Negrelliho viaduktu řekl, že postup byl ze strany hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO) nešťastný a zbytečný. Hejtmanka tím podle něj zastiňuje svou práci v čele kraje.

Piráti varují, že uplatnění daňové ztráty může stát až 100 miliard

11:08
Pirátská strana varuje, že zavedení zpětného uplatnění daňové ztráty, které je v pátek na programu Sněmovny, může stát i obce připravit až o 100 miliard korun. Strana to v pátek uvedla v tiskové zprávě. Opatření chtějí Piráti omezit tak, aby fungovalo pouze dva roky po dobu trvání koronavirové krize. Po vzoru Německa či Francie navrhují také omezit zpětně uplatnitelnou ztrátu na 30 milionů korun.

V brněnské školce se nakazilo dítě. Celá třída musí do karantény

11:08
Mateřská škola Duha v brněnské Kachlíkově ulici musela uzavřít jednu třídu. Jedno dítě tam totiž mělo pozitivní test na covid-19. Všechny děti ze třídy půjdou na 14 dní do karantény.

Primátorka ODS koupila respirátor za 191, řekl Vojtěch, vy jste nakupovali za 349, opáčil Fiala

9:29
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch obvinil ve čtvrtek statutární město Brno z toho, že nakoupila v době koronavirové krize předražené ochranné pomůcky. Podle něj za ně Brno v čele s primátorkou Markétou Vaňkovou (ODS) utratilo více než dvakrát tolik, než kolik za stejný typ respirátorů zaplatilo ministerstvo. Šéf ODS Petr Fiala ale Vojtěchovi připomněl, že jeho resort rovněž v některých případe...

Turisté pozor. Do Rakouska a Německa je otevřena jen část přechodů

1:23
V úterý se uvolnil režim na hranicích Česka, omezený dříve kvůli šíření koronaviru. Kontroly na hranicích s Rakouskem a Německem jsou od 26. května pouze namátkové. Hranice je ovšem dovoleno překračovat pouze na vybraných místech. Většina přechodů zůstává stále uzavřená. Často se jedná o turistické přechody pro pěší.

Šílenství kolem 5G sítě. Testovat se má od července, ve městech však panuje odpor a panika

1:23
Koronakrize, která v posledních měsících zaplavila takřka celý svět, s sebou nese i řadu konspiračních teorií. Na internetu se začaly objevovat teorie, že zavedení 5G sítě může za šíření koronaviru. Ve Velké Británii podobné teorie vely k tomu, že lidé dokonce zapalovali vysílače či dokonce vyhrožovali telekomunikačním pracovníkům. K podobné události došlo tento týden také v sousedním Polsku, k...
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes