15
new stories - click to show

Echo24.cz

Description:

Domov - Echo24.cz

URL:

http://echo24.cz/

Catalog:

Z domova

Publishes:

10.9 items/day

Úřady mají být podle Stanjury štíhlejší, bude to ale stát stovky milionů

21:03
Finanční správa potřebuje nový moderní informační systém, aby mohla být „štíhlejší“ a zároveň efektivnější, řekl v pondělí po jednání s generální ředitelkou Generálního finančního ředitelství Simonou Hornochovou ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS).

Prezident Pavel jmenoval Baxu, Wintra a Zemanovou ústavními soudci

17:18
Prezident Petr Pavel v pondělí na Pražském hradě jmenoval někdejšího předsedu Nejvyššího správního soudu (NSS) Josefa Baxu, profesora ústavního práva Jana Wintra a bývalou prezidentku Soudcovské unie Danielu Zemanovou ústavními soudci. Jde o první členy Ústavního soudu (ÚS), které Pavel vybral po své březnové inauguraci. Kandidáty minulý týden schválil Senát.

„Kariéru hodlám ukončit na domácí půdě.“ Europoslanec Zahradil pomýšlí na sněmovnu

16:45
Dlouholetý europoslanec Jan Zahradil hodlá po skončení současného mandátu zamířit do domácí politiky. Zůstane také členem ODS. Pro deník Echo24 zmínil, že může v roce 2025 kandidovat do Poslanecké sněmovny. Zatím ale je příliš brzo činit prohlášení a jeho cíle se mohou změnit, dodal Zahradil.

Zahradil už nebude kandidovat do europarlamentu. Lídrem kandidátky chce být Vondra

15:07
Dlouholetý europoslanec Jan Zahradil nebude příští rok obhajovat mandát. Zůstane členem ODS, politickou dráhu chce ale později ukončit na domácí scéně. Řekl to na dnešní tiskové konferenci v Praze. Europoslancem je od roku 2004, stal se jím tedy hned po vstupu České republiky do Evropské unie.

Éterem zněl falešný Putinův projev. Vyzýval k evakuaci a mobilizaci

15:07
V éteru ruské Rostovské, Belgorodské a Voroněžské oblasti zazněl falešný projev ruského prezidenta Vladimira Putina vybízející místní obyvatele k evakuaci do hloubi Ruska kvůli "vpádu ukrajinských ozbrojených sil". Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov podle státních agentur vše označil za dílo hackerů, kteří do vysílání pustili falešnou "Putinovu řeč", než se podařilo situaci ve vysílání opět dostat pod kontrolu. Projev se dál šíří v podobě videa po sociálních sítích.

VIDEO: Smutný konec slavných trofejí. Dominik Hašek si své poháry odváží v nákupním vozíku

14:02
Obrovskou nevoli vzbudilo video, na kterém slavný hokejový brankář Dominik Hašek nakládá předměty spjaté se svou bohatou kariérou do nákupního vozíku, aby je odvezl pryč. Nejedná se o žádný žert, ale realitu českého hokeje, kdy hokejový svaz ruší svou Síň slávy, protože na ni nemá peníze. "Smutná tečka za českým hokejem," komentují konec Síně slávy fanoušci pod videem.

Slunečné dny končí. Příjdou bouřky a déšť. Teplota však bude stoupat

12:22
Slunečné dny končí, v týdnu zaprší, objevit se mohou i bouřky. Mírně se také ochladí, v pondělí a v úterý se nejvyšší denní teploty budou pohybovat kolem 20 stupňů Celsia, pak se bude slabě oteplovat. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Po srážce s autem u Holešova vykolejil osobní vlak s 50 lidmi

9:39
V Dobroticích, místní části Holešova na Kroměřížsku, v pondělí ráno po srážce s nákladním autem vykolejil osobní vlak. Cestovalo v něm zhruba 50 lidí. Podle policie se zranilo 9 lidí. Většina zranění by podle ní pravděpodobně měla být lehkých, těžce zraněný je řidič auta. Provoz na regionální trati 303 mezi Holešovem a Bystřicí pod Hostýnem na Kroměřížsku je přerušen, jezdí náhradní autobusy, uvedly na webu České dráhy.

Druhé jaro. Jak na epidemii únavy ze života

0:33
Věc zašla tak daleko, že holandští psychologové diskutují možnost zařadit utrpení z únavy životem mezi situace, které umožňují eutanazii. Znepokojivým tempem totiž roste počet starších lidí, kteří trpí existenční osamělostí nebo mají pocit, že jejich duše odešla do nějakých vzpomínkových krajin, a nevidí žádný rozumný důvod, proč by se měla vrátit do tohoto světa.

Můžu poslat kurýra? Obchodnické podvody přes WhatsApp zažívají boom

0:33
Čím dál tím více internetových podvodů se přesouvá ze světa emailů na sociální sítě a bazary. Podvodníci už jen nerozesílají hromadné zprávy, uživatelům mnohdy píšou napřímo v různých chatovacích aplikacích, jako je WhatsApp či facebookový Messenger. Mnohdy se to pojí s prodejem či nákupem na internetových bazarech, kde je cílem podvodníků vymámit z ostatních jejich osobní a bankovní údaje. Podle…

Čínský špionážní vysavač: sbírají enormní množství citlivých dat, hlavně o cizincích

0:33
Aplikace TikTok, WeChat nebo telefony Huawei. Čínské technologie vzbuzují mezi uživateli stále větší nedůvěru. Řada států, včetně Česka je proto kvůli bezpečnosti zakazuje používat zaměstnancům klíčových státních institucí, ministerstev nebo pracovníkům v energetice a kritické infrastruktuře. Důvodům k obavám je hned několik. Na rozsáhlý sběr informací v kyberprostoru ze strany čínských tajných s…

Přečká Dvořák v čele ČT? Kuloáry mluví o nečekaném předvolebním vývoji

0:33
Radní České televize se ve středu chystají volit na dalších šest let nového generálního ředitele ČT. O křeslo znovu usiluje i dosavadní šéf Petr Dvořák, ten by to ale podle nejnovějších zákulisních informací nemusel mít se znovuzvolením úplně jednoduché. Preference volitelů se totiž v poslední době podle všeho mění. Volbu navíc poznamenává koaliční návrh zákona o změně volby rady veřejnoprávní te…

Fiala: Babiš mě ničím nepřekvapil. Expremiér si postěžoval na málo prostoru

4.June
Premiéra Petra Fialu (ODS) v nedělní debatě v televizi CNN Prima News předseda opozičního hnutí ANO Andrej Babiš ničím nepřekvapil. Řekl to na dotaz ČTK při odchodu z televizního studia. Expremiér Babiš si postěžoval, že dostal v diskusi méně prostoru, od další účasti v televizních debatách ho to ale neodradilo. Oba se sešli před kamerami v samostatném duelu poprvé ve funkčním období Fialovy vlád…

ANO je na novém maximu. Ve volebním modelu získalo 33,5 procenta

4.June
V květnovém volebním modelu opět vedlo hnutí ANO s 33,5 procenta, které si připsalo nové maximum. Vládní ODS skončilo na druhém místě s 14,6 procenta. Průzkum agentury STEM pro CNN Prima News byl uskutečněn od 18. května do 29. května, tedy po vládním představení konsolidačního balíčku.

Babiš s Fiala se střetli na Primě o odpovědnost za inflaci

4.June
Vláda nenese odpovědnost za současnou vysokou inflaci, prohlásil v neděli v Partii Terezie Tománkové na CCN Prima News premiér Petr Fiala (ODS). Naopak osočil předsedu opozičního ANO Andreje Babiše, že za inflaci může jeho bývalá rozhazovačná vláda. Ten však vinu rovněž odmítl, za příčinu inflace označil loňské rozhodnutí vlády nestanovit cenové stropy na elektřinu u výrobců. Oba se shodli, že po…
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes