Echo24.cz

Description:

Domov - Echo24.cz

URL:

http://echo24.cz/

Catalog:

Z domova

Publishes:

14.2 items/day

Vládě navzdory. Stížnost ke zdanění restitucí podpořili tři senátoři z klubu ČSSD

0:44
Zdanění církevních restitucí názorově rozděluje vládní ČSSD. Zatímco její zástupci ve vládě a Poslanecké sněmovně kontroverzní krok podpořili, senátoři za ČSSD zdanění náhrad spolu s valnou většinou Senátu vetovali. A nyní dokonce tři „rebelové“ aktivně podporují ústavní stížnost, kterou připravila KDU-ČSL.

Tvrdý střet o peníze a zásluhy. Příspěvkem rodičům spory ČSSD a ANO nekončí

0:09
Spory v kabinetu Andreje Babiše nepřestávají ani po shodě na rodičovském příspěvku, který koalice řešila skoro dva měsíce. Při představování rozpočtu totiž ministryně financí Alena Schillerová (ANO) uvedla, že by šéfka resortu práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) měla provést revizi sociálních dávek. Předseda sociální demokracie Jan Hamáček oproti tomu tepe do vládního hnutí, kdy Babišů...

Poslední dvoudenní volby a sto let za opicemi? Český systém je zastaralý, jsme výjimkou v Evropě

0:09
Česko je v Evropské unii jediným státem, kde se volí dva dny. Politici napříč spektrem se shodují, že jsou dvoudenní volby neefektivní a zastaralé a nemají v podstatě žádný smysl. Nadcházející volby do Evropského parlamentu tak budou dost možná poslední ve dvoudenním režimu. ČR se navíc řadí mezi pouhé čtyři evropské země, které ve volbách do Evropského parlamentu neumožňují svým občanům volit ...

Pražská záchranná služba reklamuje nové sanity kvůli poruchám. Stály 122 milionů korun

23:01
Zdravotnická záchranná služba (ZZS) hlavního města Prahy se potýká se závadami na nových sanitních vozech. Reklamuje je proto u dodavatele. Služba to sdělila v reakci na pondělní prohlášení radní Mileny Johnové (Praha Sobě), která po jednání městské rady řekla, že u této zakázky nechá prověřit smlouvu s dodavatelskou firmou.

Zájem o brigády roste, stejně tak i hodinové sazby. Manuální práce ale studentům moc nevoní

21:51
Většina zaměstnavatelů začíná počátkem května nabízet brigádnické pozice na letní měsíce. Podle údajů personální agentury Grafton Recruitment je zájem uchazečů o brigády vyšší než v loňském roce. Největší poptávka je po práci v administrativě, nejméně žádané jsou naopak manuální práce. Hodinová sazba meziročně vzrostla napříč všemi regiony ČR, nejvíce však ve Zlínském kraji, kde došlo k nárůstu...

Zeman se k „neobvyklé“ demisi Staňka nevyjádřil. Bude u schvalování rozpočtu ve vládě i ve Sněmovně

21:17
Prezident Miloš Zeman se k demisi ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD) vyjádří po setkáních s předsedou ČSSD a vicepremiérem Janem Hamáčkem a se Staňkem. Po pondělní schůzce s prezidentem na zámku v Lánech to novinářům řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Staňkovu rezignaci vnímá Babiš jako nestandardní.

Maturantům šla letos matematika lépe. V češtině se mírně zhoršili

20:43
Test z matematiky letos u maturit zvládlo více studentů než loni. Podle Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat), které v pondělí údaje zveřejnilo, napomohl k lepšímu výsledku prodloužení času zkoušky. U testu z češtiny si maturanti letos naopak mírně pohoršili.

„Vývoj Maďarska a Polska je zhoubný.“ ČR by s nimi v EU neměla být příliš spojována, řekl Rychetský

20:08
Česko by se mělo v Evropské unii snažit, aby nebylo příliš spojováno s visegrádskou skupinou (V4), kterou tvoří se Slovenskem, Maďarskem a Polskem. Vývoj v Maďarsku a Polsku míří špatným směrem, řekl na pražské konferenci Evropské dialogy Václava Havla předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský.

Dvojí kvalita potravin? Výrobce dostane možnost ji obhájit, rozhodla vláda

19:34
Zboží pod stejným obalem bude muset mít v Česku stejné složení jako v jiných evropských státech. V pondělí to schválila v novele zákona o ochraně spotřebitele vláda, nechala však možnost, aby rozdíl v kvalitě mohl u výrobků být, pokud ho obchodník nebo výrobce zdůvodní „oprávněnými a objektivními“ skutečnostmi. Vyplývá to z údajů, které ČTK poskytlo ministerstvo průmyslu a obchodu.

VIDEO: Piráty jdou na voliče zpěvem. Bartoš hraje na akordeon a varuje před populisty a spol.

18:59
Piráti v pondělí vypustili na internet předvolební hudební klip, v němž upozorňují na sílící vliv populistů a extremistů v EU a vyzývají zpěvem k blížícím se volbám do Evropského parlamentu. Ve videu, který si můžete zhlédnout níže, figuruje kromě kandidátů Marcela Kolaje, Markéty Gregorové či Mikuláše Peksy i předseda Pirátů Ivan Bartoš, který hraje na akordeon.

Výstavba metra D začne v červnu. Předtím DPP zahájí geologický průzkum, na Pankráci bývala sopka

16:40
Pražský dopravní podnik (DPP) zahájí 27. května geologický průzkum, kterým začne stavba trasy metra D z Pankráce do Písnice. Rozhodli o tom pražští radní. Zároveň schválili záměr výstavby nové trasy. Průzkum vyjde na 1,58 miliardy korun. Stavby, které při něm vzniknou, budou součástí nové trasy. DPP musí ještě vyřešit problém s některými chybějícími pozemky, například v Písnici.

Vláda schválila pokutu za dvojí kvalitu potravin, může se vyšplhat až k 50 milionům

16:40
Zákaz prodeje potravin v různé kvalitě, ale stejném obalu v Česku a v jiných evropských zemích, schválila vláda. Úřad vlády o tom informoval na twitteru. Za porušení novinky v novele zákona o potravinách bude podle návrhu ministerstva zemědělství hrozit pokuta až 50 milionů korun.

Vláda schválila navýšení rodičovské na 300 tisíc korun

16:04
Vyšší rodičovskou získají od ledna rodiče novorozenců i dětí do čtyř let, kteří budou příspěvek zrovna pobírat. Návrh na nárůst rodičovské o 80 000 korun na 300 000 korun schválila vláda. Informoval o tom tiskový odbor kabinetu. Návrh musí ještě projednat Parlament a k podpisu ho pak dostane prezident.

Komunisté váhají s podporou státního rozpočtu, ČSSD chce jednat o podrobnostech

15:28
ČSSD je připravena podpořit státní rozpočet na příští rok, pokud se koalice dohodne na podrobnostech. Novinářům to v pondělí řekl předseda sociální demokracie, ministr vnitra Jan Hamáček. Ocenil, že ministerstvo financí po dohodě s premiérem Andrejem Babišem (ANO) v pondělí první návrh rozpočtu představilo. KSČM zatím s podporou váhá.

Staněk předal premiérovi demisi. Ten jde večer za Zemanem

15:28
Prezident Miloš Zeman přijme v pondělí večer na zámku v Lánech premiéra Andreje Babiše (ANO). Na pravidelné schůzce by měli probrat i demisi ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD). Ten ji už premiérovi předal. Prezident s premiérem se potkávají zhruba jednou měsíčně.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes