Echo24.cz

URL:

http://echo24.cz/

Katalog:

Ostatní

Publikuje:

11,9 položek/týden

Uhynula gorila Koko, ovládala znakovou řeč a ochočila si kotě

9:28
Ve věku šestačtyřiceti let uhynula v Kalifornii gorila Koko. Proslavila se svou nadprůměrnou inteligencí i empatií; ovládala znakovou řeč, rozuměla 2000 slovům v angličtině a ochočila si kotě, napsal zpravodajský server BBC.

Turisté uvízli v restauraci proslavené agentem 007. Vysvobodit je musel vrtulník

21.června
Zhruba 400 turistů muselo být vyproštěno s pomocí vrtulníků kvůli poruše lanovky na švýcarské hoře Schilthorn. Lokalitu proslavilo natáčení bondovky V tajné službě Jejího veličenstva z roku 1969, připomínají agentury DPA a AP.

Citliví i radikální. Diplomanté vystavují přímo v prostorách AVU

21.června
Umění inspirované osobními vztahy či současnými problémy, jako je Palestinsko-Izraelský konflikt, představí výstava letošních diplomantů pražské Akademie výtvarných umění. O mladých autorech a budoucnosti českého umění mluvil v rozhovoru pro server Echo24 kurátor výstavy Tomáš Pospiszyl. Návštěvníci výstavy „Jiné místo“ mají navíc možnost seznámit se přímo s prostředím, ve kterém umění vzniká.

Praha zlevnila hřbitovní místa, chce nalákat více lidí

21.června
Magistrát rozdělil pražské hřbitovy do čtyř kategorií a zlevnil u vybraných hřbitovů ceny pronájmu hrobových míst až o 20 procent. Novinářům to řekl radní Daniel Hodek (ČSSD) a šéf Správy pražských hřbitovů Karel Kobliha. Dosud lidé platili 120 Kč za metr čtvereční za rok plus poplatky za služby. Cena se změní u hřbitovů ve správě hlavního města s výjimkou hřbitovů v Ďáblicích, na Olšanech, Vin...

Japonští fanoušci překvapili MS v Rusku. Užili si výhru, pak po sobě uklidili stadion

20.června
Po bouřlivém fotbalovém utkání, zvláště, když se odehrává na tak významném turnaji, jakým je mistrovství světa, je běžným obrázkem velké množství odpadků, které po návštěvnících zůstane na stadionu. Ne tak v případě japonských fanoušků.

Sporný případ pokusu o vraždu v nemocnici. Sestra si odsedí 4 roky

20.června
Čtyři roky by si ve vězení měla odsedět ošetřovatelka mladoboleslavské nemocnice Lenka Waclawiecová, která se loni v březnu pokusila usmrtit osmaosmdesátiletou pacientku na chirurgickém oddělení.

Chceme dominovat vesmíru, říká Trump a vytvoří armádní sekci vesmírných sil

18.června
Americké ministerstvo obrany vytvoří nezávislou sekci vesmírných sil, která bude rovnocenná s ostatními armádními složkami. Oznámil to prezident Donald Trump, podle něhož Spojené státy oživí svůj vesmírný program, aby hrály v konkurenci Ruska nebo Číny vedoucí roli. Jedním z cílů je návrat amerických astronautů na Měsíc či dosažení Marsu, uvedl Trump.

V pražské nemocnici se narodila čtyřčata, první po 15 letech

18.června
V porodnici Fakultní nemocnice v Motole se před týdnem narodila čtyřčata, tři holčičky a chlapec. Jsou to dvaadvacátá čtyřčata narozená v zemi od roku 1950, poslední se narodila před 15 lety. Porod se podle lékařů obešel bez komplikací, maminka i všechny čtyři děti – Anežka, Monika, Klára a Ondřej jsou v pořádku, informovala nemocnice na svém webu. V péči zdravotníků zůstanou čtyřčata pravděpod...

Nejlepší česká architektura. Podívejte se na nominovaná díla na prestižní ocenění

17.června
Česká komora architektů vyhlásila třetí ročník České ceny za architekturu. Tentokrát se o titul ucházelo 145 děl, z nichž nyní mezinárodní odborná porota vybrala 33 užších nominací. Své práce mohli do soutěže přihlásit sami autoři, ale jejich přihlášení mohlo být iniciováno i členy Akademie České ceny za architekturu, která je složena z více než 300 českých architektů a dalších odborníků a osob...

Audi A8 50 TDI quattro: Velmi nenápadné, hodně technicistní

16.června
Čtvrtá generace Audi A8 se u nás prodává se dvěma motory a dvěma délkami rozvoru. Nechali jsme se unášet komfortem naftové verze, vhodné zejména pro dlouhé dálniční přesuny.

Jednotný vzhled prodejen? V Brně zmizí z výloh a ulic křiklavé reklamy

15.června
Křiklavé cedule a nevkusné výlohy zmizí z domů, které patří radnici městské části Brno – střed. Schválila si totiž „manuál dobré praxe“, který radí, jak bojovat s vizuálním smogem. Podle člena rady této městské části, Svatopluka Bartíka, manuál nepřináší zákazy či regulace, ale namísto toho shrnuje a deklaruje metodický přístup orgánů památkové ochrany.

Palác na Malé Straně zve na piknik. Mimořádná akce polské ambasády

14.června
Zahrady polského velvyslanectví na Malé Straně se mimořádně v sobotu otevřou veřejnosti. Na akci Polský den - piknik v zahradách od vystoupí od 13 do 21 hodin několik polských hudebníků či komorní soubor Opolské filharmonie. Návštěvníci budou moci ochutnat polská jídla, pročíst si polskou literaturu či shlédnout prezentace polských partnerských měst a regionů.

Ukázka aneb Pavel Kosatík kontra historie

14.června
V 10. čísle loňského ročníku brněnského literárního časopisu Host vyšel nezvyklý čapkovský příspěvek: nezvyklý proto, že má podobu filmového scénáře. Jeho ústřední ideu – pojmenovat, „čím byla a čím pořád, navzdory všemu, je nebo může být česká demokracie. Co je její esencí“ – vymyslel producent Jakub Červenka, evidentně podnícen poptávkou po dílech schopných přispět v letošním říjnu k oslavám ...

Před 70 lety se komunista Gottwald stal prezidentem Československa

14.června
Klement Gottwald, kterého před 70 lety, 14. června 1948, Národní shromáždění zvolilo prezidentem Československa, nesl zodpovědnost za politický vývoj v zemi po roce 1948, za nezákonnosti, policejní zvůli i justiční teror. Čtvrtý československý a zároveň první komunistický prezident seděl na Pražském hradě pět let, životní dráha jedné z osudových postav československých dějin, která má na svědom...

Mohutné africké baobaby staré přes 1000 let umírají. Vědci neví proč

14.června
Mezinárodní tým výzkumníků přišel se zjištěním, že většina nejstarších a největších baobabů, prastarých afrických stromů, v posledních 12 letech umírá. Z umírání těchto afrických ikon vědci podezřívají klimatické změny, důkazy však nemají.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes