Echo24.cz

Popis:

Svět - Echo24.cz

URL:

http://echo24.cz

Katalog:

Ze světa

Publikuje:

17,4 položek/den

Ukradený vůz Jamese Bonda se po dvaceti letech možná našel. Je na Blízkém východě?

12:18
Původní automobil značky Aston Martin, kterým jezdil Sean Connery v legendárním filmu Goldfinger, se možná našel. Společnost zabývající se hledáním ztracených uměleckých a jiných děl dostala tip, že odcizený vůz by se mohl nacházet na utajeném místě na Blízkém východě. Informace přinesl britský deník The Telegraph.

V Saúdské Arábii ženy poprvé legálně usednou za volant

11:44
Od dnešního dne budou moci ženy v Saúdské Arábii řídit osobní a nákladní vozidla i motocykly. Nábožensky konzervativní absolutní monarchie byla poslední zemí na světě, kde ženy nesměly usednout za volant. Řada aktivistek za právo řídit se dokonce ocitla i ve vězení. S nástupem korunního prince Muhammada bin Salmána loni v červnu ale země zavedla řadu reforem, které zmírňují restrikce vůči ženám...

Příběh muže, který torpédoval Vatikán. Spal s desítkami kněží, jeho zpráva vyvolala zděšení

9:27
Před několika měsíci torpédoval prostitut Francesco Mangiacapra Vatikán svou zprávou o tom, že za peníze spal s 34 homosexuálními kněžími. Obsáhlá složka má 1200 stran a zahrnuje fotografie, ale také kopie konverzace v aplikaci WhatsApp. Nejen věřící se začali ptát, kdo je vlastně muž, kvůli němuž riskovalo tolik představitelů církve. A jak je něco takového možné. Tištěné vydání týdeníku Stern ...

V Turecku začaly parlamentní a prezidentské volby. Hraje se o Erdoganovu moc

8:16
V Turecku dnes začaly souběžné parlamentní a prezidentské volby, které mohou konsolidovat moc současného prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, nebo naopak jeho vliv zmírnit. Turecko současnými volbami přechází z parlamentního na prezidentský systém, a to na základě loňského kontroverzního referenda.

Vláda USA navrátila migrantům 522 odebraných dětí

7:42
Vláda USA oznámila, že do rodin migrantů vrátila 522 odebraných dětí, dalších 16 se ke svým rodinám dostane během dalších 24 hodin. Informovala o tom agentura AP.

EU řeší migraci. Státy V4 včetně Česka kvóty odmítají, do Bruselu v neděli nejedou

0:55
Evropská unie se pokouší najít řešení migrační otázky. Osmadvacet premiérů a prezidentů členských zemí se kvůli tomu sejde ve čtvrtek a v pátek v Bruselu. Ještě před tím se ale dnes odpoledne v Bruselu sejdou premiéři a prezidenti některých států EU, aby diskutovali o migraci, padnout má znovu návrh na povinné kvóty. Nedělního minisummitu se nicméně neúčastní žádná ze zemí Visegrádské čtyřky, v...

Jedna z největších krizí studené války: Stalin izoloval Západní Berlín

0:55
Před sedmdesáti lety, 24. června 1948, zahájil Sovětský svaz blokádu Berlína, během níž západní země téměř jedenáct měsíců letecky zásobovaly západní okupační pásma německé metropole. Ke vzniku jedné z nejvážnějších krizí studené války vedly rozpory mezi spojenci o poválečném vývoji v Německu.

Abstinenti umírají více než ti, co pijí mírně, tvrdí nová studie

0:55
Milovníci alkoholu mají další argument pro prospěšnost své záliby. Podle nové americké studie abstinentům hrozí větší riziko úmrtí, než těm, kdo si dopřejí občasnou sklenku. Nejhůře na tom ale stále jsou pravidelní pijani. Autoři studie však nechtějí, aby lidé pili jen kvůli vysledovaným pozitivním účinkům.

Obama rozděloval rodiny stejně jako Trump, upozornili prezidentovi podporovatelé

0:55
Situací migrantů na americko-mexických hranicích se zabývají američtí politici napříč politickým spektrem. Terčem kritiky je především prezident Donald Trump, na základě jehož rozhodnutí, platného od letošního května, skončilo v detenčních centrech přes 2300 dětí. Na sociálních sítích se v souvislosti s krizí objevily fotografie z roku 2014, zobrazující větší množství samotných dětí v integračn...

Při běhu na pláži omylem překročila hranici. Američani ji na dva týdny zadrželi

22:07
Večerní běh po pláži se změnil v zatčení. Devatenáctiletá Francouzka byla na návštěvě u svých rodičů v Kanadě a při joggingu se neplánovaně ocitla ve Spojených státech. Okamžitě ji zastavila pohraniční stráž a protože u sebe neměla doklady ani povolení k pobytu, odvezla ji dvě stě kilometrů daleko do detenčního zařízení. Propuštěna byla po dvou týdnech. O případu informuje server The Guardian.

Aféra na MS ve fotbale: Narážka na nezávislost Kosova? Srbsko podá stížnost na Švýcary

19:54
Oslavy hráčů švýcarského fotbalového týmu vyvolaly u srbských soupeřů na probíhajícím mistrovstvím světa v Rusku bouřlivé reakce. Hráči kosovského a albánského původu totiž po gólech provedli gesto, které připomínalo orla ze státního znaku Albánie. Srbsko neuznává nezávislost Srbska a způsob „radování se“ si brali osobně. Jejich fotbalová asociace podá na tým stížnost u světové konfederace FIFA...

Saudi odříznou Katar od pevniny, udělají z něj ostrov

17:39
Saudská Arábie chce vybudovat široký vodní kanál na své 60km hranici s Katarem a odříznout ho tak od pevniny. O projektu, který by z Kataru udělal ostrovní stát, se spekulovalo už dříve, nyní však saudskoarabská média informují o konkrétních krocích, píše britský deník The Telegraph. Rijád informace o projektu zatím oficiálně nekomentoval.

VIDEO: Exploze na mítinku hlavy Zimbabwe. Viceprezident je zraněný

17:39
Výbuch na mítinku prezidenta Zimbabwe Emmersona Mnangagwy dnes poranil několik lidí včetně viceprezidenta s manželkou. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž vyvázl prezident bez újmy a byl převezen do bezpečí. Po původci exploze zatím úřady pátrají.

Demonstranti v Londýně žádali nové referendum o brexitu

17:39
Tisíce odpůrců odchodu Británie z Evropské unie se sešly v centru Londýna. Dva roky po referendu, v němž zvítězili zastánci brexitu, demonstranti na pochodu požadují vypsání nového lidového hlasování. Ministr zahraničí Boris Johnson premiérku Theresu Mayovou naopak vyzval, aby prosadila „úplný britský brexit“.

Macron chce finanční sankce vůči zemím EU odmítajícím azylanty

17:06
Francouzský prezident Emmanuel Macron se po setkání se španělským premiérem Pedrem Sánchezem vyslovil pro finanční sankce vůči zemím EU, které by odmítaly migranty s prokázaným nárokem na azyl, uvedla agentura Reuters.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes