15
new stories - click to show

EcoMonitor.cz

Description:

Ekologie, životní prostředí

URL:

http://www.ecomonitor.cz/

Catalog:

Ostatní → Ekologie

Publishes:

3 items/day

Projekt ČRA v jižní Etiopii ve své další fázi zavádí výrobu ovocných produktů přímo v místě pěstování

26.May
Praha - Tým odborníků z Mendelovy univerzity v Brně již od poloviny roku 2020 realizuje v Etiopii, konkrétně v okrese Arba Minch Zuria, projekt České rozvojové agentury, jehož cílem je rozvoj a stabilizace systému produkce, zpracování a komercializace ovoce v zájmu zlepšení výživy, zdraví a obchodních příležitostí. Okres Arba Minch Zuria je významnou ovocnářskou oblastí, která vyprodukuje cca 15 % veškerého ovoce Etiopie (zejména manga, banánů, citronů a papáj).

Z Nové zelené úsporám můžete od září vyměnit i svůj starý plynový kotel

26.May
PRAHA - Ministerstvo životního prostředí společně se Státním fondem životního prostředí ČR představilo základní parametry dotace na výměnu starých plynových kotlů i zjednodušení podmínek pro podporu fotovoltaiky při zachování stávajících parametrů i maximální výše dotace.

Nová zelená úsporám nabídne výhodnější podmínky pro bytové domy. Na dotace lépe dosáhnou nízkopříjmové domácnosti

26.May
PRAHA - Po prázdninové odstávce se oblíbený program Nová zelená úsporám (NZÚ) opět rozeběhne, aby i následující roky pomáhal domácnostem s energetickými úsporami jejich domů. Navíc nově od září spustí rozšířenou nabídku dotací pro oblast bytových domů zohledňující nároky na energetické vlastnosti budov i finanční možnosti majitelů bytových jednotek. Vedle bonusů pro nízkopříjmové domácnosti program nabídne i vyšší dotace a možnost jejich čerpání zálohově.

Povodně v Indii stály život více než 200 zvířat, včetně vzácných nosorožců

16.February
Přírodní pohromy neohrožují pouze člověka, ale dopadají i na zvířata. Mohutné záplavy, které zasáhly během posledního červencového týdne severovýchodní Indii včetně národního parku Kaziranga, stály život i 20 vzácných nosorožců, píše Mongabay.

Palmový olej je problém hlavně jako biopalivo, tam má bojkot smysl, říká biolog Novotný

16.February
„Jsem skeptický co se týče bojkotu palmového oleje v potravinách. Něco jíst musíme a když odmítneme palmový olej vzniká otázka, čím ho nahradíme,“ říká tropický biolog a ekolog Vojtěch Novotný v rozhovoru pro DVTV. Nahrazení palmy olejné jinou tropickou rostlinou podle něho nemá smysl, protože může zatížení životního prostředí jen zhoršit. Velkým problém je podle Novotného pěstování palmy olejné pro bioaliva.

Otevření chřestýší rezervace na pustém ostrově v Massachusetts se komplikuje

16.February
Šance, že vás na 27 600 kilometrech čtverečních rozlohy státu Massachusetts kousne jedovatý chřestýš lesní je skutečně velmi malá. V pěti izolovaných lokalitách tu přežívá jen asi 200 exemplářů. Připravovaný záchranný plán spočívající ve vytvoření chřestýší rezervace však naráží na tuhý odpor lidí. A to i přes to, že by plánované chřestýší útočiště mělo ležet na neosídleném ostrově, píše Washington Post.

Retenční nádrž na Berounce naštvala ochranáře, některé obce ji vítají

16.February
PovodĂ­ Vltavy minulĂ˝ tĂ˝den zveĹ™ejnilo studii ProtipovodĹ�ovĂ© ochrany dolnĂ­ Berounky. Ta poÄŤĂ­tá se stavbou retenÄŤnĂ­ nádrĹľe, jejĂ­Ĺľ hráz by mohla stát v Roztokách, u Bránova, Nezabudic, anebo ÄŚertovy skály. VedoucĂ­ správy CHKO KĹ™ivoklátsko Petr HĹŻla v rozhovoru pro AktuálnÄ›.cz prohlásil, Ĺľe hráz by zniÄŤila centrálnĂ­ část KĹ™ivoklátska, celĂ© ĂşdolĂ­ Berounky v tĂ© nejhodnotnÄ›jší oblasti. Podle nÄ›ho by tĂ­m padl pod stĹŻl zámÄ›r vyhlásit NárodnĂ­ park KĹ™…

Příroda léčí: Výlet do zeleně povzbudí podle vědců mysl více než toulky po městě

16.February
Budou jednou lékaři pobyt v přírodě vypisovat na předpis? Závěry studií, které shrnul webový magazín Lifehack, ukazují, jakým způsobem toulky přírodou pomáhají našemu psychickému zdraví a že opravdu dokáží člověku „vyčistit hlavu“.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes