Elektřina.cz

URL:

http://www.elektrina.cz/

Katalog:

Tech

Publikuje:

2,8 položek/týden

Fixace cen elektřiny vás ochrání před dalším zdražením, ale není bez rizika

21.ledna
Od ledna stoupla cena elektřiny pro domácnosti a nejspíš se v dohledné době nevrátí na hodnoty, v jakých se pohybovala mezi lety 2015 a 2016. Možnost zafixovat ceny u dodavatelů na delší období se v tuto chvíli jeví výhodně, ale musíte mít na paměti, že z takové smlouvy se mnohem hůř odchází. Pokud si nepohlídáte konec fixačního období, prodlouží vám ji dodavatel automaticky na další období. A to už výhodné nemusí být vůbec.

Odložená platba MALL Pay vychází vstříc oblíbené dobírce

18.ledna
Taky neradi nakupujete na internetu zboží, které si nemůžete dopředu prohlédnout? Firmy si toho všimly a hledají cesty, jak vyjít zákazníkům vstříc. Přicházejí s platebními metodami, které umožní zboží nakoupit, ale zaplatit až po jeho rozbalení. Mezi prvními bylo KupNajisto a Twisto, pak se na trhu krátce objevil FerBuy. Poslední přírůstek do rodiny Lymet se změnil na novou službu s názvem Platba MALL Pay.

Plyn nebo elektřina? Čím je výhodnější topit

17.ledna
Je výhodnější topit elektřinou nebo plynem? Takové dilema řeší nejenom vlastníci novostaveb, ale i majitelé starých domů, kteří se chystají na kompletní renovaci. Svou roli při rozhodování hraje mnoho faktorů a my se pokusíme zaměřit na ty nejdůležitější.

Vláda spustí kotlíkovou dotaci pro chudé. Dosáhnou na ni i nízkopříjmoví, ale s uhlím je konec

14.ledna
Výměna kotlů se dostala do druhé fáze, která se zaměří na kraje s vyšším výskytem nízkopříjmových obyvatel. Bude se to týkat především Ústeckého, Karlovarského a Moravskoslezského kraje. Tam budou moct žadatelé získat finanční prostředky na pořízení nového kotle formou výhodné půjčky. S podporou uhelných zdrojů výzva už nepočítá.

Rychlonabíjecí stanice posunou elektromobilitu v čase, ale zvládne to i bez nich

11.ledna
Je to začarovaný kruh, říkají zastánci šetrné mobility. Dokud se nepostaví dostatečný počet dobíjecích stanic, nebude o koupi elektromobilů zájem. Provozovatelé nabíječek oponují: jezdí málo elektromobilů, nevyplatí se to. Jak to je? Pravdu mají nejspíš obě strany.

Proč máme od nového roku dražší elektřinu

9.ledna
Cena elektrické energie vyskočila tento měsíc po letech stagnace nahoru. Domácnost, která vydala v minulém roce kolem tisícikoruny měsíčně za zálohu se na podobnou částku dostane jenom za cenu velkých úspor. Pravděpodobně si bude muset k tomuto pravidelnému výdaji sto korun připočíst. Jaké jsou hlavní důvody pro letošní zdražení elektřiny?

Po úspěchu s nejmenším mobilem přichází Zanco s telefonem ve tvaru tužky

7.ledna
Je možné vtěsnat hlavní funkce a ovládací prvky běžného mobilu do zařízení o velikosti lehce robustnějšího psacího pera? Společnost Zanco proslulá miniaturizací mobilních zařízení říká, že ano! Nedávno totiž představila světu svůj Smart Pen, na kterém její vývojáři pracovali více než rok. Pero se určitě nesnaží nahradit smartphony, obě zařízení mohou navíc pracovat společně.

Elektrické lamborghini z třetího tisíciletí se dokáže samo opravit

4.ledna
Zvykli jsme si, že automobilky postupně představují své zástupce do rodiny elektromobilů, ale u supersportů to bylo dosud nemyslitelné. Tabu prolomilo až Lamborghini. Minulý rok předvedlo světu plně elektrifikovaného plnokrevníka Terzo Millennio. Sériovou výrobu ale zatím nečekejte. Spíše to vypadá, že se jednotlivé inovace budou postupně zapracovávat do stávajících modelů.

Jak vypadá a co umí programovatelný stroj sestrojený podle nákresů Leonarda da Vinciho?

2.ledna
Leonardo da Vinci bývá často považován za největšího génia všech dob a jeho dílo je dodnes obestřeno celou řadou mýtů a tajemství. Dnešní obdivovatelé mistrova odkazu se rozhodli přivést k životu stroj, jehož popis se dochoval v da Vinciho zápiscích a náčrtech starých pět set let. Měl zvládat různé úkoly, ale především sám kreslit. Výsledek je ohromující.

Volkswagen e-Golf: Elektromobil pro každého

31.prosince
Chcete jezdit ekologicky a komfortně, ale nedělat kolem toho humbuk? Volkswagen e-Golf vám to umožní. Tento tichý a nenápadný stroj splyne s běžným provozem, a pokud nejste znalec, od „normálního“ modelu Golf jej zběžným pohledem nerozeznáte. Design je prověřený a elegantní. Výkon, který se pod kapotou ukrývá je velmi příjemný.

Od ledna příštího roku si za elektřinu připlatíte o pět procent

28.prosince
Pokud uzavřete od nového roku smlouvu o dodávkách elektřiny podle platných ceníků, připlatíte si v průměru o 5 procent. Spočítal to Energetický regulační úřad, když zaktualizoval data rostoucích cen a zasadil je do potřeb běžné domácnosti.

Díky „smarťanům“ může být každá domácnost chytrá. Jsou malí, ale šikovní!

21.prosince
Jak dodat běžnému domácímu vybavení pokročilé funkce? Stačí sada drobných zlepšováků tzv. smarťanů a budete se divit, co všechno vaše domácnost dokáže. S těmito pomocníky nemusíte investovat do drahých technologií ani kupovat nové chytré spotřebiče, a přesto budete mít možnost na dálku ovládat třeba varnou konvici, rádio, okenní rolety a mnoho dalšího.

Města a obce dostanou od státu miliony na nákup elektromobilů

19.prosince
Sta tisíce korun mohou získat samosprávní celky od ministerstva životního prostředí na pořízení šetrného vozového parku. Prostředky z dotační výzvy jsou určeny pro obce, kraje a městské části. Nově mohou o dotaci žádat i státní příspěvkové organizace a veřejné výzkumné organizace. Výzva má jedinou podmínku: auto musí být na alternativní pohon.

Sestavit mobil vlastníma rukama? S unikátní stavebnicí MAKERphone žádný problém!

17.prosince
Moderní technologie jsou dnes široce dostupné, stále méně lidí však rozumí tomu, jak vlastně fungují a k čemu nejrůznější součástky v jejich útrobách vůbec slouží. Stavebnice MAKERphone vám v tom udělá jasno. Doplníte si technické znalosti a na konci vás čeká odměna v podobě funkčního telefonu, na který můžete být právem hrdí. A je úplně jedno, jestli je vám deset nebo osmdesát.

Tuzemský elektromobil EMA předběhl dobu o desítky let

14.prosince
Ikonický rok 1968 dal vzniknout nejenom událostem Pražského jara, ale i prvnímu tuzemskému elektromobilu EMA. Svými jízdními vlastnostmi se mohl porovnávat s tehdejšími západními elektrovozy. Na východ od nás neměl konkurenci žádnou. Jak historie ukázala, příchod sovětských vojsk zhatil nejenom sny o svobodě, ale i o prvním československém elektromobilu. Strana a vláda se v roce 1972 rozhodla, že auto na elektřinu nepotřebujeme.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes