15
new stories - click to show

Elektřina.cz

URL:

http://www.elektrina.cz/

Catalog:

Tech

Publishes:

3 items/month

7 důvodů, proč elektřina znovu zdraží

1.June
Připravte se, že příští roky přinesou změny. Rostoucí ceny emisních povolenek, uzavírání jaderných a uhelných elektráren, nutnost investic do distribuce... Co všechno za tím stojí a jak se na to připravit?

Produkty se změnou ceny každý měsíc. Mají smysl?

25.May
Od roku 2021 se v České republice výrazně změnil trh s energiemi. Domácnosti tak řeší, jak si zajistit ty nejvýhodnější produkty. Vláda od roku 2023 přistoupila k tzv. zastropování cen energií. Společně s tím také omezila spotové tarify, které vycházejí z denního trhu. Jak na to někteří z dodavatelů zareagovali a jak je možné získat energie za měsíční cenu?

Jaká je roční spotřeba ledničky

17.May
Ledničky jsou jedním z největších žroutů energie v domácnosti, protože běží 24 hodin denně. Proto je důležité zvážit, kolik stojí provoz nové ledničky v porovnání se starým modelem. Díky nové ledničce ušetříte až třetinu nákladů na energie.

LED žárovky. Které vám ušetří stovky korun ročně?

28.April
Pokud přemýšlíte nad způsoby, jak v domácnosti ušetřit za účet za elektřinu, pak je výměna žárovek tím nejjednodušším způsobem. Díky úsporným LED žárovkám vám v peněžence zůstane několik stovek korun ročně a nepotřebujete dělat žádné technologické nebo stavební zásahy.

Spotové ceny na trhu: Jaké jsou záludnosti?

12.April
Spotový trh s elektřinou má několik výhod, ale i nevýhod. Tou hlavní je transparentnost, tedy možnost ověření cen. Nevýhodou je však jejich proměnlivost oproti klasickým tarifním ceníkům dodavatelů energie. Jak se ve spotových cenách vyznat a jak je získat? Na to vám odpovíme v tomto článku.

Distribuční sazby 2023: Zjistěte, kde si připlatíte

29.March
Distribuční sazba je jednou z položek, která určuje cenu vašich energií. Každá sazba má odlišné podmínky využití elektřiny a cenovou hladinu. Připravili jsme pro vás článek, jak se v distribučních sazbách vyznat a kolik za ně zaplatíte v roce 2023.

Stálý měsíční plat: Stropovaná platba, na které lze ušetřit

22.March
Rozdíl mezi zastropovanou cenou stálého měsíčního platu a tou, kterou je možné získat u některých dodavatelů, už začíná být zajímavý a ročně si lze přijít až na několik stovek korun.

Noční proud už nefunguje aneb 7 věcí, které jste možná nevěděli o nízkém tarifu elektřiny

9.March
Kdy běží noční proud pro levnější odběr elektřiny? Už dávno neplatí, že za proud, který odebereme mezi 22. a 6. hodinou, zaplatíme méně. Dnes střídání mezi lacinějším a dražším odběrem elektrické energie řídí spínání HDO v každé distribuční oblasti jinak. Časy zapnutí nízkého tarifu ČEZ se tedy liší od „nočního proudu“ E.ONu. Spočítali jsme, kolik se dá díky nízkému tarifu ušetřit.

Ceny a ceníky dodavatelů elektřiny 2023: ČEZ, E.ON, MND

28.February
Řešíte výši měsíčních záloh za elektřinu a potřebujete poradit se současnými cenami? Přinášíme přehled dodavatelů elektrické energie, kteří nabízí produkty za cenu pod současným vládním stropem.

Vládní strop elektřiny a plynu přehledně: Jak vás chrání?

17.February
Vládní strop na energie začal platit od 1. 1. 2023. Ptáte se, jak se projeví ve vašem vyúčtování a jaká pak bude cena elektřiny pro vaši domácnost? Na tuto i mnohem více otázek vám odpovíme v našem článku

Dodavatelé pod cenovým stropem. Kolik lze ušetřit?

9.February
Cenový strop, který zavedla vláda ve výši 5000 Kč za MWh u elektřiny a 2500 Kč za MWh u plynu, se v současnosti ukazuje jako značně nadsazený. Dodavatelé představují nabídky, kde je cena i výrazněji pod stropem. Domácnost může ušetřit tisíce korun.

5 důvodů, proč klesá cena elektřiny

2.February
Elektřina a plyn zlevňují na trzích a ceny energií klesají pod vládní strop. Podívejme se na důvody tohoto trendu a co nás čeká v budoucnosti.

Jan Béreš: Ceny elektřiny a plynu padají, domácnosti mohou ušetřit tisíce korun

26.January
Ceny elektřiny a plynu klesají pod vládní strop. Domácnostem se otevírá možnost, jak mohou na energiích ušetřit i tisíce korun ročně, uvádí energetický analytik společnosti Ušetřeno.cz Jan Béreš.

Otázky a odpovědi: Jak to bude se stropováním ceny elektřiny a plynu?

19.October
Již od prvního ledna příštího roku platí strop na ceny elektřinu a plynu. Zjistěte, jak se vás tento cenový strop dotkne.

Jan Béreš: Sociální tarif nestačí, domácnosti si připlatí i vyšší desítky tisíc

9.August
Bude sociální tarif stačit? U malých spotřeb možná, ale problém bude u těch velkých spotřeb, kde se jedná o maximální výši podpory ze strany státu do 16 000 Kč.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes