15
new stories - click to show

Elektřina.cz

URL:

http://www.elektrina.cz/

Catalog:

Tech

Publishes:

3.5 items/week

Trh s elektromobily v roce 2021. Podívejte se na vozidla pro tento rok

18:25
Elektrifikace automobilového průmyslu je již v plném proudu. Do roku 2025 by vozidla mohla vypadat úplně jinak, než jak je známe dnes, a to zejména z důvodu, že jsou výrobci stále více omezováni a za hlavní cíl si kladou snížení emisí na minimální hodnotu. V letošním roce se na trh dostává mnoho elektromobilů z různých cenových kategorií, takže se stávají dostupnějšími pro veřejnost.

Cena elektřiny za komunismu: Je dnes dražší?

3.May
Cena elektřiny za komunismu: Je dnes dražší? Jo tenkrát za komunistů, to bylo všechno levnější! Také máte ve svém okolí někoho, kdo tuhle větu s oblibou používá při lamentování nad drahými cenami v podstatě jakékoliv zboží či služeb? Jak je to s elektřinou? Má podobný výrok ekonomické opodstatnění? Podívejte se, jaké byly ceny elektřiny za komunismu a jaké jsou dnes.

Space Launch System: Co přinese nová a moderní technologie NASA

30.April
16. července 1969 se poprvé člověk prošel po Měsíci. Stačilo jen pár let a technologie se značně zdokonalila. Na začátku nového století v roce 2004 zahájil prezident George Bush program Constellation, který byl vytvořen k vývoji nových kosmických dopravních prostředků. V současné chvíli jej ale nahradil nový program se jménem Space Launch System.

Chytré brýle pro rok 2021. Z čeho lze vybírat?

28.April
Pomůcka, která usnadnila lidem život. Brýle byly vynalezeny, aby řešily oční vady finančně nenáročnou a snadnou cestou, a v neposlední řadě také chránily díky UV faktoru. Dnes ale nabízejí mnohem víc. Pyšní se možností propojení s chytrými zařízeními, snaží se zkvalitnit zážitek z běžné reality a nabízejí spoustu užitečných funkcí, které zjednoduší váš den.

Kotlíková dotace 2021: Jak získat tisíce korun od státu?

26.April
Kotlíkové dotace patří k nejvyužívanějším dotačním programům v České republice. Domácnosti díky nim dostávají významné příspěvky na výměnu starých kotlů. Pokračují kotlíkové dotace v roce 2021? Jakým způsobem můžete získat tisíce korun od státu na pořízení ekologičtějších kotlů?

Elektromagnetické záření a hodnota SAR. Podívejte se, jak je na tom váš telefon

23.April
V současné době jsou elektrická a chytrá zařízení součástí běžného života. Denně používáme mobilní telefony, notebooky a tablety. Všechna tato zařízení ale vyzařují elektromagnetické záření, které je v kontaktu s naším tělem. Určité množství se do tkáně také absorbuje a hlavní otázkou je, zdali to může být škodlivé a jaké mohou být následky.

Cena pelet 2021: Levné a ekologické vytápění domácnosti?

21.April
Stále více se mluví o konci uhelné éry a také o alternativních tuhých palivech. Jak jsou na tom pelety? Vyplatí se jejich spalování? A jsou opravdu pro životní prostředí neškodné?

5 tipů, jak vybrat nejlepšího dodavatele energií

19.April
Chcete za energie platit méně, a proto hledáte nového dodavatele energií? Změna dodavatele vám opravdu může přinést značnou úsporu peněz, ale zapomínat byste neměli ani na další důležité faktory. Zjistěte, podle čeho vybrat nejlepšího dodavatele energií.

Projekt Energy System 2050. Jaké změny chystá Německo?

14.April
Emise CO2 významně přispívají ke globálnímu oteplování a podle statistik Eurostat tvoří přibližně 80% všech člověkem vytvořených skleníkových plynů v EU. Největší podíl na tvorbě má v Evropské unii Německo, které se možnostmi snížení aktivně zabývá. V současné chvíli přicházejí s částečnými výsledky projektu Energy System 2050, který by měl navrhnout vhodné řešení.

Kdy může dojít k přerušení dodávek elektřiny?

12.April
Přerušení dodávek elektřiny dokáže velmi znepříjemnit život. Nerozsvítíte, nezapnete žádný spotřebič a v některých domácnostech si ani neohřejete vodu nebo nezatopíte. Víte, v jakých situacích se můžete ocitnout bez elektřiny? Přečtěte si, kdy může dojít k přerušení dodávek elektřiny.

7 největších fotovoltaických elektráren na světě

9.April
O fotovoltaických resp. solárních elektrárnách se v poslední době hodně mluví. Slunce představuje obnovitelný zdroj energie, který nám může pomoci zbavit se neekologických variant dodávek elektrického proudu. Kde najdeme ty největší sluneční elektrárny světa?

Domácí bezpečnostní dron do Always Home Cam pro vaši domácnost

7.April
Ohlídat spolehlivě domácnost, průmyslové objekty nebo jiné prostory může být někdy docela oříšek. I když se bezpečnostní služby snaží pracovat na maximum, instalují kamery a alarmy po celém objektu, někdy ani to nestačí. Novinkou je bezpečnostní dron od Amazonu, který dokáže domácnost uhlídat sám a upozornit na nezvané hosty. Je stále v pohybu a monitoruje tak každý kout.

Hoverboardy: podle čeho vybírat?

1.April
Zatímco hitem minulých let byly skateboardy, které vyžadovaly značnou zručnost, aktivitu a byly vhodné spíše pro teenagery, v současné době se do popředí dostává tzv. hoverboard. Jedná se o elektrické zařízení na dvou kolech, které se ovládá pomocí naklonění dopředu nebo dozadu. Nabízí rychlejší přepravu po městě a zábavu pro všechny.

ERÚ a ČNB zveřejnily odhad dopadů COVID-19 na ekonomiku ČR

29.March
Březen roku 2020 se do dějin zapíše jako čas, kdy vláda České republiky učinila první výraznější opatření, aby omezila šíření COVID-19. Proběhlo vyhlášení nouzového stavu, a hned dva dny poté vešlo v platnost Usnesení č. 211, které zakazuje provoz maloobchodního prodeje a služeb. S tím je ovšem výrazně spojen pokles odebírané elektrické energie, který nyní v tiskové zprávě zveřejnil ERÚ.

Skutečná cena módy. Kolik energie spotřebuje?

26.March
Při výrobě oblečení není spotřebována jen látka, ale používá se i spousta dalších zdrojů. Ve skutečnosti za výrobou stojí litry vody, spousta elektrické energie a lidské práce. Celý proces má také mnoho vedlejších produktů, které ohrožují životní prostředí, od zbytků látek, až po produkci CO2. Nahlédněte na konkrétní hodnoty, které se za výrobou skrývají.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes