15
new stories - click to show

EnergoZrouti.cz

Description:

Aktuality

URL:

https://energozrouti.cz/

Catalog:

Ostatní → Ekologie

Publishes:

4.9 items/week

Evropská agentura srovnala znečištění ovzduší v evropských městech. Česko má co zlepšovat

9:58
Evropská agentura pro životní prostředí srovnávala znečištění ovzduší v evropských městech. Česko se umístilo uprostřed tabulky, nejhůře je na tom Polsko a Itálie. Nejlépe pak severské země.

Sdílené koloběžky: místo pohodlné dopravy po městě je z nich ekologická katastrofa

16.June
Víc jak pětistovka elektrických koloběžek leží v současné době na dně řeky v Kolíně nad Rýnem. Podobné příklady jsou ale i v Česku. Stanou se e-koloběžky ekologickou katastrofou místo pohodlného způsobu dopravy?

Nejotravnější hmyz planety se díky oteplování začne objevovat i v zimních měsících

15.June
Oteplování planety s sebou nese další nepříjemnosti pro člověka ale i zvířata. Jeden z nejotravnějšího zástupce hmyzí říše - komár by se mohl stále více objevovat i v zimních měsících. To s sebou přinese i riziko šíření nebezpečných nemocí.

Benzín s naftou se loučí: vedoucí představitelé G7 oznámí jejich úplné ukončení

13.June
Vozidla na konvenční paliva jako je benzín, nafta ale i další ropné plyny čeká v následujících letech úplné ukončení. Vedoucí představitelé skupiny G7 totiž v rámci ekologické politiky plánují zastavení veškeré podpory na tato paliva stejně jako na uhlí. Další omezení tak donutí provozovatele vozidel k přechodu na bezemisní paliva.

Znojmo v letních parnech osvěží mlhovače i „živé slunečníky“

11.June
Na příjemné osvěžení v horkých letních dnech se mohou těšit obyvatelé i návštěvníci Znojma. Tam po zkušenostech z posledních let rozšiřují systém mlhovačů, které pomáhají zpříjemnit pobyt v historickém centru. Nově přibude i takzvaná suchá mlha. Objeví se ale i platany, které zastanou funkci živých slunečníků.

ČEZ modernizuje poslední část elektrárny Slapy, po 65 letech bude jako nová

9.June
Energetická skupina ČEZ zahájila poslední část modernizace vodní elektrárny Slapy. Ta v minulém roce vyrobila 227 milionů kWh a pokryla tak spotřebu přibližně 65 tisíc domácností. Využívá se ale hlavně pro vykrývání energetických špiček.

Německá asociace má plán na rychlejší rozšíření elektromobilů, využít by se dal i u nás

8.June
Německá Asociace automobilového průmyslu má nový patnáctibodový plán na rychlejší expanzi elektromobilů v zemi. Využít by se dal i v České republice, kde je infrastruktura zatím na mnohem horší úrovni.

Roušky jsou obrovským ekologickým problémem, řešení ale mají vědci z Liberce

7.June
Koronavirus dal světu další ekologický problém - roušky a respirátory, kterých se každý den vyrobí miliony kusů. Ty ale velmi často končí v přírodě, kde se mohou rozkládat desítky let. To by ale měl vyřešit nový materiál od vědců z Liberce.

Tesla chystá novinku. U nabíječek elektromobilů by mohly přibýt restaurace

5.June
Elon Musk zase kuje pikle! Podle nových ochranných známek, které si jeho Tesla zaregistrovala se chystá na otevření restaurací přímo u svých nabíjecích stanic. To by mohl být do budoucna problém pro standardní čerpací stanice.

Zájem o ekologická vozidla v Česku roste, víc než o ty na baterie je ale zájem o hybridy

4.June
Prodej vozidel s nižšími emisemi v tuzemsku stále rychleji roste. Více než o vozidla na baterie je ale zájem o plug-in hybridy či vozy na zkapalněný ropný plyn - LPG. To by ale mohla brzy otočit novinka Mladoboleslavské značky.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes