15
new stories - click to show

eStav.cz

URL:

http://www.estav.cz/

Catalog:

Lifestyle → Bydlení

Publishes:

3.1 items/day

Proč má bytová nouze zajímat i ty, kteří bydlení mají: Problémy mohou ČR ročně stát 11 mld. Kč

4.December
Problémy s bytovou nouzí mohou Česko ročně stát až kolem 11 miliard korun. Částka zohledňuje ale jen část nákladů. Zahrnuje výdaje kvůli zdravotním problémům, zhoršení kvality života či odebírání dětí z rodin. Nevyčísluje dopady na vzdělávání, zaměstnanost, kriminalitu, vězeňství či hodnotu nemovitostí v problémových místech. Výsledky analýzy představila dnes na semináři o sociálním bydlení v P...

Moderní ekologický dům: Energeticky úsporný, přizpůsobitelný, z netoxických materiálů a regionálních zdrojů

4.December
Pohled na to, jak vypadá budoucnost udržitelných staveb a ekologického stavitelství, se může lišit. Na tom, že architekti z francouzského ateliéru Quinze to ale vzali za správný konec, bude panovat široká shoda. Jejich moderní rodinný dům, vystavěný v Mereville, je totiž přehlídkou všech elementárních principů eko-staveb.

Za hlasování v soutěži HELUZ Dům roku můžete vyhrát bednu sektu

3.December
Ohodnoťte modely z perníku i dýně Kreativita soutěžících ohromila, podívejte se na 10 nejlepších videí s budoucími domy z cihel HELUZ a ohodnoťte i nejhezčí již postavený dům. Soutěž HELUZ Dům roku 2021 jde do finále a vy můžete svými hlasy rozhodnout o tom, který nejpůsobivější hotový dům z cihel HELUZ vyhraje kategorii Postavili jsme dům z cihel HELUZ a kdo vyhraje stavební materiál na svůj b...

Co udělá nová vláda s novým stavebním zákonem? Krok vzad, tvrdí stavební advokát

3.December
Veřejnost očekává s napětím, co udělá nová vláda s novým stavebním zákonem. Ještě je čas na změny, protože zákon nabude v celém rozsahu účinnosti až k 1. červenci 2023. Jeho části týkající se vzniku nových stavebních úřadů však budou účinné už zhruba za měsíc, tedy od 1. ledna 2022.

Energetický úřad navrhuje změny energetického zákona v souvislosti s DPI

2.December
Energetický regulační úřad (ERÚ) navrhuje změny energetického zákona v souvislosti s možným přechodem klientů do záchranného režimu dodavatele poslední instance (DPI) v případě, že jejich současný dodavatel ukončí dodávky energie. Úřad chce nově režim DPI také pro velkoodběratele, diskutovat bude také o výši záloh a jejich splatnosti u dodavatelů DPI. Na konferenci Institutu pro veřejnou diskus...

Opravy bez bourání – rekonstrukce plynovodu během jednoho dne

2.December
Rekonstrukce bez bourání, až 50% úspora proti tradičním postupům. Jedna firma, jeden den, žádný bordel v domě a ani v bytě.

SuperFOIL – Izolace, se kterou ušetříte

2.December
Každý chce ušetřit peníze na svém účtu za energie, a přesto získat vysoce kvalitní produkt. To platí mnohem více u staveb, kde malé chyby mohou vést k velké finanční ztrátě.

Rekonstrukce bytu v družstevním vlastnictví. Co se musí hlásit družstvu a jak to je se zhodnocením bytu?

2.December
Bydlíte v družstevním bytě a chystáte se na jeho rekonstrukci, ať již pro vlastní potřebu či zhodnocení nemovitosti kvůli prodeji? Nezapomeňte pečlivě zkontrolovat stanovy a o vašich záměrech dostatečně informovat družstvo. V některých záležitostech totiž budete potřebovat jeho souhlas.

Jablotron Systém 21 pro splnění legislativních kritérií výstavby rodinného domu

1.December
Nové projekty rodinných domů musí splňovat čím dál přísnější kritéria z hlediska energetické náročnosti. Od loňského září platí vyhláška č. 264/2020 Sb. o energetické náročnosti budov a od 1. 1. 2022 vejde platnost úprava definice budovy s téměř nulovou spotřebou energie (tzv. nZEB II).

Jaké jsou trendy v designu dveří? Harmonie, elegance a čisté linie

1.December
Kdo si někdy vybavoval interiér, jistě potvrdí, že nejde o jednoduchou záležitost. Obzvláště tehdy, když se začíná opravdu „od podlahy“. Zařizování vnitřních prostor bývá náročné i v případě, že cílem je minimalistický vzhled. Důležitým prvkem, který by neměl být nikdy opomíjen, jsou dveře. Nejenže musí být funkční, ale je vhodné si s jejich výběrem pohrát a věnovat mu dostatek času, protože dv...

Co stojí za nepřetržitě rostoucími cenami bytů v Česku? Podívejme se na to podrobně

1.December
Je to inflace, nedostatek nových bytů, dočasný převis poptávky nad nabídkou ekonomická krize spojená s krizí stavebních materiálů, dochucená o vliv pandemie covid-19? S odhadem je těžké se splést, protože nezanedbatelný vliv na současnou situaci mají všechny tyto faktory. Podívejte se na to ale podrobněji.

Brno chce dát do pěti let na stovky střech solární panely za 1,2 miliardy

30.November
Brno plánuje, že do pěti let umístí na stovky střech solární panely odhadem za 1,2 miliardy korun. Chce tím snížit emise oxidu uhličitého (CO2) a ušetřit za energie. Novinářům to dnes řekl primátorčin náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL). Kvůli tomu vznikne dceřiná společnost městské firmy Sako Brno, která ponese název Sako Brno Solar. Bude se starat o projekty, instalace a provoz panelů.

Podtlakové odvodnění ploché střechy

30.November
Podtlakové systémy se používají pro odvádění dešťových vod z objektů, které mají dostatečnou výšku a dostatečnou odvodňovanou plochu. Bez dodržení těchto podmínek podtlakový systém nemůže fungovat. Střešní vtoky jsou řešeny tak, že se zcela zaplní vodou a při proudění vody se v potrubí vytvoří podtlak (princip násosky).

Dejvice: Monumentální stavby tu osvěžuje vítr studentského života, láká i na příjemné bydlení

30.November
Velkolepý urbanistický plán Dejvic se rodil ve dvacátých letech minulého století. Jeho autor Antonín Engel v něm počítal i s výstavbou rozsáhlého kampusu s impozantní vstupní bránou v podobě oblouku na Vítězném náměstí. Pro vysoké školy vymezil 19 hektarů, které se postupně zastavovaly v průběhu celého zbytku dvacátého století. Výstavba v kampusu pokračuje i v současnosti, stejně tak se v Dejvi...
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes