15
new stories - click to show

Eulog.cz

Description:

Články a rozhovory, Informační logistický portál

URL:

https://www.eulog.cz/

Catalog:

Z domova → Doprava

Publishes:

2.1 items/day

Správa železnic připravuje modernizaci trati z Liberce na hranici s Polskem

7:47
Modernizaci trati z Liberce až na hranici s Polskem včetně rekonstrukce stanic v Hrádku nad Nisou a Chrastavě na Liberecku připravuje Správa železnic. Projekt připravil tým železničních expertů a architektů společnosti AFRY CZ. Nové řešení bude výrazně bezpečnější, zajišťující vyšší spolehlivost železnice, uvedl v tiskové zprávě zástupce hlavního inženýra projektu Petr Prousek.

Provoz na D10 u Příšovic na Liberecku omezí rekonstrukce mostu nad dálnicí

7:47
Provoz na dálnici D10 z Turnova na Prahu omezí od pondělí 23. května připravované bourání mostu na krajské silnici druhé třídy, který vede nad dálnicí u Příšovic. Už od pondělí budou pruhy pod mostem kvůli přípravě demolice zúžené, o víkendu 28. května od 17:00 do 10:00 v neděli 29. května by měl jít most k zemi a dálnice bude pro dopravu zcela uzavřena, řekl ČTK mluvčí krajského úřadu Filip Trdla.

Správa železnic vyhlásila veřejnou zakázku na rekonstrukci nádraží v Ostružné

7:47
Správa železnic (SŽ) vyhlásila veřejnou zakázku na rekonstrukci výpravní budovy na nádraží v obci Ostružná na Jesenicku, která je oblíbeným cílem turistů a lyžařů. Předpokládané celkové investiční náklady činí 18 milionů korun, stavební práce by měly začít letos v červenci a skončit mají v září příštího roku. ČTK to sdělil mluvčí SŽ Dušan Gavenda. Stanice Ostružná stojí na železniční trati vedoucí z Bludova na Šumpersku do Jeseníku.

Výběr mýta v dubnu přes pokles mýtných transakcí opět vzrostl na 1,19 mld. Kč

7:47
Výběr mýta i přes pokles mýtných transakcí, tedy počet zaznamenaných průjezdů, dál roste. Zatímco počet mýtných transakcí v dubnu poprvé za poslední rok klesl meziročně o tři procenta na 86 milionů, výběr mýta meziročně vzrostl o skoro 0,7 procenta na 1,19 miliardy korun. ČTK o tom informoval správce mýta, společnost CzechToll. Dopravci podle firmy více využívají dálnice, kde je méně mýtných úseků, jsou ale naopak dražší.

Nový přechod zvýší bezpečnost chodců v okrajové části Olomouce

7:47
Bezpečnost chodců zvýší nový přechod přes frekventovanou silnici poblíž křižovatky ulic Schweitzerova a Jižní v Olomouci, který za bezmála 700.000 korun nechala vybudovat radnice. Osvětlený přechod v této jižní části Olomouce na rozhraní městských částí Povel a Slavonín nahradil méně bezpečné místo pro přecházení silnice. ČTK to sdělil primátorův náměstek Martin Major (ODS).

Na stavbě obchvatu Karviné jeřáb usazuje ocelové díly mostu o váze 115 tun

7:47
Jeden z největších mobilních jeřábů v zemi v těchto dnech na stavbě obchvatu Karviné usazuje ocelové díly mostní konstrukce o váze 115 tun. Společnost Skanska také pokračuje v budování násypů na budoucí trase silnice. ČTK to sdělil její mluvčí Ondřej Šuch.

Německé dráhy se zapojily do pomoci s vývozem ukrajinského obilí

7:47
Nákladní divize německých drah DB Cargo se zapojila do pomoci s exportem ukrajinského obilí, které kvůli ruské invazi není možné vyvážet do světa přes černomořské přístavy. Oznámil to německý ministr dopravy Volker Wissing. Nákladní vlaky umožní přepravu zemědělských produktů do přístavů v Severním moři a na Jadranu.

Začal se boural nájezd na Barrandovský most, větší problémy v dopravě nejsou

7:47
Silničáři v Praze dnes začali bourat nájezd na rekonstruovaný Barrandovský most ze Strakonické ulice, kvůli tomu je v místě zúžen průjezd. Na Strakonické ulici se ve směru do centra tvořila v ranní špičce kolona od chuchelského závodiště, která byla srovnatelná s kolonami, které se v místě tvořily v minulých dnech. Podle pražské Technické správy komunikací (TSK) byla kolem 9:00 v místě doprava na stupni čtyři z pěti. Větší problémy v dopravě nejsou, intenzivnější doprava byla v ranní špičce na …

Ze Zlínského kraje ubude přímé vlakové spojení do Prahy, Leo Express zruší spoje

7:47
Společnost Leo Express od 14. června zruší kvůli změně trakční soustavy vlakové spoje mezi stanicemi Přerov a Staré Město u Uherského Hradiště. Dopravce to uvedl na webu. Na trase jezdí denně dva přímé spoje ze Starého Města do Prahy a dva spoje v opačném směru. Pro obyvatele Zlínského kraje, zejména Uherskohradišťska, se tím sníží možnost přímého vlakového spojení do hlavního města. Bude to výpadek, který nebude jen tak nahraditelný a obyvatelům bude chybět, řekl ČTK starosta Uherského Hradišt…
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes