15
new stories - click to show

EurActiv.cz

URL:

http://euractiv.cz/

Catalog:

Z domova → Politika

Publishes:

2.2 items/day

Evropský bankovní systém je odolný, americký scénář nehrozí, zní z Bruselu

24.March
Situace evropských bank a návrat k pozastaveným fiskálním pravidlům Evropské unie byly zásadními tématy druhého dne jednání lídrů v Bruselu. Pátek patřil Eurosummitu, na kterém se běžně schází jen představitelé zemí eurozóny. Tentokrát ale k jednacímu stolu usedla celá sedmadvacítka.

Ukrajina chce zahájit jednání o vstupu do EU už v prosinci, řekl Perebyjnis

24.March
Ukrajina by chtěla podle náměstka ukrajinského ministra zahraničí Jevhena Perebyjnise zahájit jednání o vstupu do EU letos v prosinci. Podle předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) by tomu mohla pomoci i konference šéfů parlamentů zemí EU a kandidátských států v Praze.

Etanol může pomoci s dekarbonizací silniční dopravy, tvrdí francouzská studie

24.March
Nová francouzská studie zjistila, že hybridní vozidla, která jsou až z 85 % poháněna etanolem z obnovitelných zdrojů (E85), jsou stejně šetrná ke klimatu jako elektromobily. Nevládní organizace ale výsledky studie označují za absurdní.

Komise nám dluží podrobnosti normy Euro 7, upozorňuje průmysl. Navržené termíny považuje za nesplnitelné

24.March
Emisní norma Euro 7 znepokojuje český automobilový průmysl. Snižování emisí obecně není ten hlavní problém, výrobcům aut chybí podrobné informace o tom, co vlastně norma obsahuje a jak ji splnit. Navíc se s ní pojí šibeniční termín.

Summit nepřekvapil. Lídři podpořili Ukrajinu i vnitřní trh, otazníkem zůstává podpora jaderné energetiky

24.March
Poměrně rychlá shoda. Tak by se dal zjednodušeně popsat první den summitu Evropské rady, a to navzdory očekáváním. Ta předjímala, že diskusi lídrů může zkomplikovat například otázka jaderné energie. Jednání se ale nakonec obešlo bez výrazných komplikací a průtahů.

Únosy ukrajinských dětí do Ruska jsou odporné, míní Fiala. Musíme tomu zabránit, řekl na Evropské radě

24.March
Země EU jsou připraveny podílet se na krocích, které by bránily únosům ukrajinských dětí do Ruska a povedou k potrestání jejich strůjců. Před dnešním jednáním v Bruselu to řekl Petr Fiala, který označil únosy praktikované Moskvou za „mimořádně odporné“.

Zvládne to stát? V Česku se rozběhla proměna uhelných regionů za desítky miliard korun

23.March
Ze speciálního fondu EU zamíří do českých uhelných krajů zhruba 40 miliard korun. Podle analýzy rizik ale hrozí, že tuzemsko prostředky nestihne vyčerpat.

Začíná summit unijních lídrů. Dojde opět na jaderné slovíčkaření?

23.March
Hlavy států a vlád evropské sedmadvacítky se setkávají v Bruselu na summit Evropské rady. Na stole toho nebudou mít málo.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes