15
new stories - click to show

EurActiv.cz

Description:

Vaše internetová brána do Evropy

URL:

http://www.euractiv.cz

Catalog:

Ze světa → EU

Publishes:

3.7 items/day

Odradil covid kuřáky od cigaret? V Británii ano

8:34
Koronavirová pandemie a s ní spojené problémy stojí za zvýšeným počtem závislých Čechů. Konkrétně u kouření ale zatím chybí spolehlivá data, která by pomohla nastavit českou protidrogovou politiku do budoucna.

Video: České odmítání eura – důvody, výhody a rizika

8:34
Inflace v eurozóně dosahuje rekordních hodnot. Jak se to podepisuje na stavu eurozóny? Mělo by Česko splnit své závazky a do klubu společné evropské měny vstoupit? Sledujte diskusi serveru EURACTIV.cz.

Rusko podle USA plánuje použít proti Ukrajině vojenskou sílu, EU usiluje o diplomatické řešení krize

20:56
Rusko rozmístilo u ukrajinských hranic desetitisíce vojáků a Kyjev i některé západní země tvrdí, že Moskva připravuje možnou invazi na Ukrajinu. Spojené státy se domnívají, že Rusko by mohlo použít vojenskou sílu proti Ukrajině během následujících tří týdnů.

Greenpeace: Pokud vláda schválí slabou dohodu o Turówu, budeme si stěžovat u Komise

26.January
Uzavření smlouvy mezi Českem a Polskem o náhradách za škody způsobené těžbou v polském hnědouhelném dole Turów neochrání podle organizace Greenpeace životní prostředí a zásoby vody na české straně hranice.

Nová deklarace přináší právo na rychlý a bezpečný internet pro všechny, země EU ji mají podepsat do poloviny roku

26.January
Práva uživatelů digitálních technologií a jejich svobodná volba budou klíčovými zásadami digitální transformace společnosti, vyplývá z návrhu deklarace o digitálních právech, které dnes jako celosvětově první podobný dokument zveřejnila Evropská komise.

Podcast: České odmítání eura

26.January
Poslechněte si v novém díle podcastu Evropa zblízka záznam debaty o českém přístupu k euru s europoslancem Mikulášem Peksou (Piráti, Zelení/ESA), hlavní ekonomkou Raiffeisenbank Helenou Horskou a viceguvernérem ČNB Markem Morou.

Bude válka o Ukrajinu? Tři scénáře vývoje konfliktu s Ruskem

26.January
Na východních hranicích EU je dnes největší napětí za mnoho posledních let a mnozí se ptáte, zda hrozí válka. Otevřeně řečeno na Ukrajině hrozí. V této analýze vám Deník nabízí pro lepší orientaci tři scénáře, jak by se mohla situace na východě vyvinout.

Seniory ohrožuje energetická chudoba. Je potřeba velká informační kampaň, apelují experti

26.January
Evropa se dál potýká s vysokými cenami energií, a zlepšení odborníci neočekávají. V čem spočívají největší překážky při boji s energetickou chudobou?
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes