Euro.cz

Popis:

Domácí a zahraniční ekonomika, byznys, finance, politika, státní správa a samospráva

URL:

http://www.euro.cz/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

22,5 položek/den

Zeman Petříčka jmenuje ministrem, prý to slíbil Hamáčkovi

18:44
Prezident Miloš Zeman údajně ve středu slíbil předsedovi ČSSD Janu Hamáčkovi, že s nominací sociálního demokrata Tomáše Petříčka na ministra zahraničí nebude dělat problémy. Uvedl to dnes předseda poslanců ČSSD Jan Chvojka. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček potvrdil, že se Zeman a Hamáček ve středu krátce sešli. Chvojkova slova nepotvrdil ani nevyvrátil, označil je za politicky nevhodná, neseriózn...

Čína zrušila plánované obchodní rozhovory s USA, tvrdí tisk

18:44
Čína zrušila obchodní rozhovory se Spojenými státy, které se měly uskutečnit během příštích dnů. Informoval o tom list The Wall Street Journal s odvoláním na zdroje obeznámené se situací. Podle listu se tak zhoršují vyhlídky na vyřešení obchodních sporů mezi dvěma největšími ekonomikami světa.

Corbyn: špatná dohoda o brexitu může znamenat předčasné volby

11:31
Vůdce britských labouristů Jeremy Corbyn bude žádat vypsání parlamentních voleb, pokud nynější vláda neuspěje s vyjednáním uspokojivé dohody o brexitu. Řekl to dnes na výroční stranické konferenci v Liverpoolu. Strana podle něj neopomine prověřit každou část dohody, kterou premiérka Theresa Mayová s Bruselem dojedná.

Banky vydělaly na úrokových sazbách, jejich zisk letos stoupl na téměř 44 miliard

11:31
Bankám a spořitelnám v Česku v prvním pololetí meziročně stoupl souhrnný čistý zisk o 300 milionů na 43,9 miliardy korun. Bilanční suma sektoru koncem června byla 7,4 bilionu korun, což je od začátku roku nárůst o 440 milionů korun.

Tuzemské obchody ztrácí zákazníky. Češi utratili za pololetí v zahraničních e-shopech o třetinu víc

11:31
Útraty Čechů v zahraničních e-shopech či při rezervacích ubytování a letenek stouply v prvním pololetí letošního roku meziročně o více než třetinu na 19,5 miliardy korun. Vyplývá to ze statistik Sdružení pro bankovní karty. Průměrná hodnota jednoho nákupu v posledních letech klesla na loňských 786 korun, třeba v roce 2016 to bylo 1095 korun

Návrat do socialismu: kvůli stavebnímu boomu v Česku došly cihly

11:31
Letos má stavebnictví v Česku růst tempem 10,5 procenta a obor naráží na své limity. Stavebníci marně shánějí materiál i řemeslníky.

Data nad zlato: proč se firmy přetahují o vaše osobní údaje

6:18
Když se vloni vraceli lidé z dovolené, našli v emailové poště od cestovky nabídku na letošní rok. Nešlo ale o obyčejnou reklamu. Účastníci zájezdů na ni klikali tak vehementně, až to autory kampaně překvapilo. Jak je to možné? Šlo o výsledek plánu, který počítal se zapojením umělé inteligence a osobních dat, z nějž nakonec vzešlo několik vítězství v marketingových soutěžích.

Britský velvyslanec Archer: Byli jsme dobří Evropané

6:18
Brexit nebude žádný velký třesk a už vůbec nemá znamenat czexit, říká britský velvyslanec v Praze Nick Archer.

Šojdrová bude hledat sirotky, Babiš jim stále chce pomoci mimo Česko

6:18
Zástupci neziskových organizací spolu s europoslankyní Michaelou Šojdrovou (KDU-ČSL) dostali na dnešní schůzce od premiéra Andreje Babiše (ANO) za úkol vybrat syrské sirotky, kteří by mohli být z uprchlických táborů přesunuti do Česka. Stát prostřednictvím ministerstva vnitra poskytne součinnost, následně by je byl ochoten přijmout. Po setkání s Babišem a ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD) ...

Víc než dvanáctý hráč. Fanoušci zvyšují šance na dobrý výsledek o pětinu

6:18
Fanoušci nejsou pouhým dvanáctým hráčem na hřišti, jak tvrdí otřepané rčení. Blahodárný vliv jejich přítomnosti na stadionu potvrzuje vědecká studie univerzity v Tilburku. Obzvlášť to platí, když fanoušci jedou za svým mužstvem na venkovní zápasy. Pravděpodobnost, že hostující klub prohraje, při absenci věrných roste o 20 procent.

Manželstvím k bohatství: nejvíc vydělávají ženatí muži. Platové nůžky se rozevírají s věkem

6:18
Nejlepší platové podmínky mají ženatí muži, ve Spojených státech při svém kariérním vrcholu vydělávají v průměru přes 80 tisíc dolarů ročně (1,7 milionu korun). Svobodní muži i ženy, ale také vdané ženy dosáhnou během svého vrcholu shodně na částku kolem 50 tisíc dolarů ročně.

Sucho způsobilo zemědělcům škody až za 12 miliard, potraviny mohou zdražit, uvedl Toman

22.září
Letošní sucho způsobilo českým zemědělcům škody za 11 až 12 miliard korun. Odškodnění, které stát zemědělcům vyplatí, by se mělo pohybovat mezi dvěma až třemi miliardami korun, řekl to ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD). Na sčítání škod podle něj ministerstvo nadále pracuje, a to ve spolupráci s vědeckým týmem InterSucho.

České dráhy byly součástí kartelu, rozhodl ÚOHS. Národní dopravce dostal pokutu 48 milionů

22.září
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže udělil Českým drahám pokutu 48 milionů korun za účast na kartelové dohodě v rámci projektu Italia Express. Sankci 3,67 milionu korun dostala také společnost AWT Čechofrachtr. Rozhodnutí je zatím nepravomocné. Státnímu podniku původně hrozila pokuta až 350 milionů korun, díky spolupráci s úřadem je ovšem pokuta nižší.

Elektronické náramky v ostrém provozu. Zatím kontrolují přes 30 odsouzených

22.září
Probační a mediační služba spustila minulý týden ostrý provoz elektronických náramků pro domácí vězně. Zařízení zatím kontroluje přes třicítku odsouzených. Agentuře ČTK to řekl zdroj z probační služby s tím, že po chybách, které zařízení vykazovalo při předchozích testováních, nyní náramky v pořádku fungují.

Šéfka českého PayU Tyllová: Dobírka při internetových nákupech Čechů stále dominuje

22.září
Společnost PayU, třetí nejvějtší zprostředkovatel on-line plateb v Česku, posiluje. Nově získaná společnost ZOOZ pomůže obchodníkům při expanzi do zahraničí a uživatelům zajistí bezpečnější platby na internetu.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes