Euro.cz

Description:

Domácí a zahraniční ekonomika, byznys, finance, politika, státní správa a samospráva

URL:

http://www.euro.cz/

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

24.1 items/day

Kdo po Mayové? Největší šanci na premiérské křeslo má Johnson

9:25
Největší šance stát se britským premiérem po Therese Mayové má bývalý ministr zahraničí Boris Johnson. Podle průzkumu pro list The Times by pro něj hlasovalo 39 procent oslovených členů Konzervativní strany. Na druhém místě skončil se 13 procenty hlasů bývalý ministr pro brexit Dominic Raab, další možní kandidáti získali podporu jen v jednotkách procent.

Esej: Ústavní hra o devět miliard

8:52
Zdaněním restitucí se bude zcela jistě zabývat Ústavní soud. Rozhodne zdánlivá maličkost: je to příjem, nebo náhrada?

Mistr nekultury

8:52
Sociální demokracie vstoupila do vlády, aby byla díky svým ministrům víc vidět. A tím nejviditelnějším z nich se stal zmatený aparátčík tvrdošíjně bojující proti kulturním elitám.

Šéf Trinity Bank Lapčík: Stavíme osmý div světa

6:02
Každý den budeme vydělávat deset tisíc a pomalu vytvářet majetek, říká šéf a hlavní spolumajitel Trinity Bank Radomír Lapčík.

Politická krize v Rakousku. Kurz vypověděl koalici s FPÖ, země míří k předčasným volbám

22:32
Rakousko spěje k předčasným parlamentním volbám. Jejich vypsání dnes navrhl prezidentovi Alexanderu Van der Bellenovi kancléř Sebastian Kurz poté, co vypověděl koaliční smlouvu své Rakouské lidové strany (ÖVP) se Svobodnou stranou Rakouska (FPÖ). Van der Bellen návrh podpořil a sdělil, že o dalších krocích bude s premiérem hovořit v neděli. Vládní krizi způsobil skandál kolem vicekancléře a šéf...

Pět desítek stanic a 134 kilometrů: moskevské metro se prodlouží na dvojnásobek

18:35
Moskevská radnice plánuje prodloužit metro v ruské metropoli do roku 2023 o nových 134 kilometrů, na nichž vznikne 55 stanic. Investice do podzemky město razantně navýšilo již před několika lety. Jen loni v ruské metropoli přibylo 33 nových kilometrů a 17 stanic.

Rakouský vicekancléř Strache zapletený do aféry státních zakázek nabídl rezignaci

16:17
Rakouský vicekancléř a šéf rakouské protiimigrační Svobodné strany Rakouska (FPÖ) Heinz-Christian Strache oznámil, že lidoveckému kancléři Sebastianu Kurzovi dnes nabídl svoji rezignaci. Kurz nabídku přijme. V pátek kolem Stracheho vypukl skandál poté, co německá média zveřejnila videonahrávku, na níž s údajnou příbuznou ruského oligarchy jedná o politické podporu výměnou za zajištění státních ...

Komentář: Piráti míří na špatný cíl. Mohou ohrozit šanci ČEZ na prodej bulharských firem

15:37
Bulharsko je dlouhodobě nejchudší zemí Evropské unie a má v mnohém - včetně korupce, podnikatelského prostředí či fungování veřejné správy - co zlepšovat. Z útoku Pirátů na obchod mezi společnostmi ČEZ a Eurohold jsou však cítit jisté předsudky, že každý bulharský byznysmen musí zaručeně být podvodník nebo mafián. Přitom stažení ČEZ z této balkánské země za důstojných podmínek je tím, co by češ...

Okamžik rozpočtové pravdy

15:37
Jednaní o příštím rozpočtu budou velmi barvitá, protože socialistické plány vládních partají narazí na realitu.

Budoucnost srdce je v telemedicíně, říká kardiolog Táborský

15:02
Medicína musí fungovat po staru vztahově, ale přitom využívat nejmodernější technologie, je přesvědčen přednosta I. interní kardiologické kliniky Fakultní nemocnice Olomouc Miloš Táborský.

Kauza tunelování DPP: soud zprostil viny všech 17 obviněných, včetně Rittiga

15:02
Soud zbavil obžaloby všech 17 obviněných v kauze údajného tunelování pražského dopravního podniku (DPP). Podle soudce Petra Hovorky nebyl žalovaný skutek, ze kterého státní zástupce vinil mimo jiné bývalého šéfa DPP Martina Dvořáka a lobbistu Iva Rittiga, trestným činem. Rozhodnutí není pravomocné, státní zástupce Adam Borgula se proti němu na místě odvolal.

Češi topí stovky milionů v dluhopisech prolezlých prašivinou

18.May
Uvolnění regulace spustilo po sedmi letech lavinu firemních dluhopisů. První dvě desítky selhání emitentů vezmou Čechům z kapes až 670 milionů korun.

Jízda na zelený plyn. Česko vsadí na biometan

18.May
Biometan v Česku zatím nikdo nevyrábí, má se však stát nejdotovanějším zeleným zdrojem. Ročně půjde o téměř devět miliard korun.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes