Euro.cz

Popis:

Domácí a zahraniční ekonomika, byznys, finance, politika, státní správa a samospráva

URL:

http://www.euro.cz/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

21 položek/den

Promluvme si, milý Andreji. Conte pozval Babiše kvůli migrantům do Itálie

8:44
Italský premiér Giuseppe Conte odpověděl v otevřeném dopise svému českému protějšku Andreji Babišovi na jeho víkendové odmítnutí italské žádosti o pomoc se skupinou 450 migrantů. Podle italských médií Conte mimo jiné pozval Babiše do Říma, aby si o italském návrhu na evropský přístup k řešení ilegální migrace promluvili.

Trump obrací, Rusko se podle něj do voleb vměšovalo. Před Putinem se prý přeřekl

8:44
Americký prezident Donald Trump vysvětlil jako přeřeknutí svůj kontroverzní výrok na pondělní tiskové konferenci v Helsinkách, kterým podpořil stanovisko ruského prezidenta Vladimira Putina, že Rusko se nevměšovalo do amerických prezidentských voleb. Trump řekl, že naopak přijímá závěr amerických zpravodajců, že Rusko se do voleb vměšovalo.

Kanceláře budoucnosti ve Varšavě ovládá český software

7:00
Česká firma Sharry Europe dodává do kancelářského komplexu Spark ve Varšavě od firmy Skanska software, který umožňuje přes mobilní telefon ovládat teplotu v místnosti, otevírat dveře, využívat virtuální recepci, kontrolovat parkovací stání, lokalizovat kolegy po budově. Komplex Spark se řadí mezi nejvíce inovativní projekty v Evropě. První část se otevřela na konci června.

Britské školy vytáhly do boje proti autům: Choďte s dětmi pěšky, vzkazují rodičům

6:27
Po celé Británii vznikají různé aktivity škol, které chtějí odradit rodiče od vožení dětí autem až před školní budovu. Týká se to zejména měst se znečištěným ovzduším. Odhaduje se, že během ranní špičky každé čtvrté auto jede s dětmi do školy.

Jsme pod kontrolou inspekce, chlubil se obchodník. To jsou všichni, ohradila se SZPI

6:27
Státní zemědělská a potravinářská inspekce se ohradila vůči počínání firmy, která se chlubila jejím dohledem. I když je to pravda, může být takové chování za hranou zákona.

Nový pluk? Armáda chce stovku bojových vozidel

6:27
Až čtyři miliardy korun spolkne v příštích sedmi letech vznik výsadkového pluku. Nejdražší bude pořízení lehkých útočných vozidel.

Liberalizaci trhu se nebráníme, říká šéf ČD Krtek. Varuje ale před spekulanty

17:28
České dráhy (ČD) se nebrání liberalizaci železničního trhu, podle firmy by měla naopak vést k dalšímu zlepšování služeb a optimalizaci nákladů dopravce, řekl generální ředitel ČD Pavel Krtek. Zároveň je však podle něj třeba ochránit firmu před spekulanty, kteří by mohli skupinu oslabit. Pomalou a komplikovanou liberalizaci trhu na železnici ze strany státního dopravce kritizoval ministr dopravy...

Když se slogan okouká. Slavná reklamní motta a jejich nástupci

17:28
Tvrzení, že změna je život, platí také u slavných reklamních sloganů. Některé se přežily, další přestaly být vhodné, jindy se firmy rozhodly jít jinou cestou. Podívejte se na výběr legendárních sloganů a na jejich nástupce.

Další peníze pro vinaře. V příštích pěti letech mohou získat od EU až 113 milionů ročně

16:53
Vinohradníci budou moci dostávat v následujících pěti letech až zhruba 133 milionů korun ročně na restrukturalizaci a přeměnu vinic a na investice. Návrh vládního nařízení, které to umožní, projedná ve středu kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO).

TV Nova loni zvýšila zisk o polovinu na 451 milionů. Nejvíce pomohl prodej reklamy

16:53
Televize Nova loni zvýšila čistý zisk o polovinu na 451 milionů korun. Tržby stouply o čtyři procenta na 4,836 miliardy korun. Celý zisk firma převedla na účet nerozděleného zisku z minulých let. Na tržbách se nejvíce podílel prodej televizní reklamy. Příjem z prodeje reklamního času se zvýšil o čtyři procenta na 3,89 miliardy korun. Naopak tržby z prodeje ostatních obchodních sdělení o dvě pro...

Skončí ministr? Krčál a Hamáček svolali mimořádný briefing

14:36
Ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál (ČSSD) a předseda ČSSD Jan Hamáček vystoupí dnes v 15:00 s mimořádným prohlášením. Tiskový briefing se pravděpodobně bude týkat Krčálovy bakalářské práce. Web Seznam Zprávy.cz v pondělí informoval, že v práci je mnoho stránek stejného textu, který dříve napsal jiný autor. Kvůli obdobnému problému skončila minulý týden ministryně spravedlnosti Taťána Ma...

Platba silniční daně: kdo, kdy a jak?

14:36
Silniční daň je stabilní součástí české daňové soustavy. Musí ji platit firmy a osoby samostatně výdělečně činné, které využívají auto k výdělečné činnosti. Výše daně se určí u osobních aut podle objemu motoru, u nákladních aut podle počtu a zatížení náprav. Subjekt platící silniční daň podává daňové přiznání k silniční dani, a to do 31. ledna.

Téměř dvojnásobek. Malé a střední podniky loni více využívaly evropské peníze

13:58
Malé a střední podniky loni využily na investice zhruba 30 miliard korun ze zvýhodněných evropských zdrojů, jako jsou například Evropská investiční banka nebo Evropský investiční fond. V meziročním srovnání jde o téměř 100procentní nárůst. Z analýzy Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR a Evropské investiční banky také vyplývá, že za očekáváním zaostávají české firmy v čerpání pe...

Pivovary zakazovaly odběratelům export své produkce. Antimonopolní úřad to zatrhl

13:58
ÚHOS odhalil u tří českých pivovarů nepovolené dohody o zákazu exportu. Od udělení sankce ale upustil.

L-29, L-39, L-159 a teď F/A-259. Aero představilo nový bitevní letoun

13:23
Český výrobce letadel předvedl vizualizace lehkého bitevníku v pondělí na britské přehlídce Farnborough Airshow.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes