Euro.cz

Popis:

Domácí a zahraniční ekonomika, byznys, finance, politika, státní správa a samospráva

URL:

http://www.euro.cz/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

26,7 položek/den

Kiwi zdvojnásobilo tržby na 18 miliard korun, zisk ale klesl

13:55
Český prodejce letenek Kiwi.com (dříve SkyPicker.com) v roce 2017 více než zdvojnásobil tržby na 18,2 miliardy korun, zisk klesl o 14 procent na 78 milionů korun. Za rok 2017 se Kiwi.com stala podle žebříčku Deloitte Technology Fast 50 nejrychleji rostoucí technologickou firmou ve střední Evropě.

Levná káva podporuje migraci. Středoameričtí pěstitelé opouštějí plantáže a míří na sever

13:19
Uprchlíci ze středoamerického trojúhelníku tvořeného Hondurasem, Salvadorem a Guatemalou mají největší podíl na celkové migraci do Spojených států. Kromě vysoké kriminality či obecně nuzných životních podmínek je jedním z hlavních důvodů cena kávy, která je nejnižší za deset let.

Mayová představí brexitový plán B v pondělí. Hlasovat se o něm bude na konci ledna

12:44
Návrh na další postup v otázce plánovaného odchodu Británie z Evropské unie představí britská premiérka Theresa Mayová parlamentu příští pondělí, tedy v nejzazším možném termínu. V úterý 29. ledna budou o takzvaném plánu B poslanci celý den debatovat a následně i hlasovat.

Soudce Baxa: Zeman mi dával najevo, jak má soud rozhodnout

12:09
Bývalý předseda a nynější soudce Nejvyššího správního soudu (NSS) Josef Baxa cítí velké zklamání z toho, jak se prezident Miloš Zeman a jeho kancléř Vratislav Mynář chovají vůči justici. Hrad mu podle něj opakovaně dával najevo, jak má v některých kauzách správní soud rozhodnout.

Cena elektřiny vs. cena povolenky

12:09
Loňský rok v energetice byl ve znamení dvou protichůdných trendů, které zásadně ovlivní výsledky energetických firem. Sledovat, zda se více projeví růst cen elektřiny nebo zdražování emisních povolenek, bude mimořádně zajímavé.

Dopad vyšších sazeb a přísnějších podmínek: objem hypoték loni klesl o 7,4 miliardy korun

12:09
V roce 2018 bylo sjednáno 99 477 hypotečních úvěrů za 218,41 miliardy korun. Bylo to o 7,38 miliardy méně než předloni. V roce 2017 bylo uzavřeno 109 618 hypoték, a v rekordním roce 2016 dokonce 114 550. Vyplývá to z údajů Hypoindexu společnosti Fincentrum.

Brexitový pat. Británie uvízla na mrtvém bodu, píše místní tisk

12:09
O brexitovém patu, paralýze a uvíznutí na mrtvém bodu píší britská média na titulních stránkách po středečním hlasování o nedůvěře vládě, které kabinet premiérky Theresy Mayové ustál. Řada listů si všímá také vyhroceného sporu mezi Mayovou a lídrem opozice Jeremym Corbynem, který odmítl její pozvání k jednání, dokud neodmítne variantu brexitu bez dohody. Podle evropských médií nejistota kolem b...

Politika Bruselu skosila třetinu evropských rodinných farem. Peníze shrábl Agrofert a spol.

11:34
V řadě zemí Evropské unie citelně ubývá drobných zemědělců. K jejich zániku přispívá politika Bruselu, která zvýhodňuje velké hráče. Mezi lety 2005 až 2016 v Evropské unii zaniklo třicet procent rodinných farem.

Majitel televize Barrandov zakládá politické hnutí: List Jaromíra Soukupa

9:50
Mediální podnikatel Jaromír Soukup zakládá politické hnutí List Jaromíra Soukupa. Chce bránit národní zájmy před zkorumpovanými politiky a oligarchy. Majitel mediálních firem Médea Group a Empresa Media to oznámil ve své televizi Barrandov v pořadu Moje zprávy.

Absurdity shutdownu: rozvody ano, svatby ne a hamburgery v Bílém domě

9:15
Část amerických federálních úřadů zůstává rekordně dlouho uzavřena kvůli sporu prezidenta Donalda Trumpa s Kongresem o stavbě hraniční zdi. Spor brání schválení rozpočtu pro běžný chod státu. Bez výplaty tak zůstává zhruba 800 tisíc vládních zaměstnanců. Nedostatek financí pociťují federální ministerstva, ale také agentury jako NASA či FBI, a dokonce i Bílý dům. Důsledky uzavírky ale zažívají p...

Ekonomice by prospělo opatrné zvýšení úrokových sazeb, říká člen bankovní rady Michl

8:40
České ekonomice by prospěl opatrný růst úrokových sazeb, a to o čtvrt procentního bodu. Řekl to člen bankovní rady Aleš Michl. Opatrnost je na místě podle něj hlavně kvůli nejistému vývoji v zahraničí, především v Německu. Pokud by úrokové sazby letos nevzrostly, banky za současných podmínek podle něj nemají důvod dále zdražovat hypotéky.

Pistole z tiskárny: nejvíc ohrožení jsou sami střelci kutilové

6:56
Ve Spojených státech se diskutuje o nebezpečnosti zbraní, které si může kdokoliv vytisknout na 3D tiskárně. Největší nebezpečí může paradoxně tento domácí výrobek představovat pro samotné střelce.

Radioaktivní řeka v Mnichově: univerzita čelí kritice kvůli výzkumnému reaktoru

6:56
Slabě reaktivní voda vypouštěná do řeky Isar se stala tématem pro úřady, politiky i občany v Mnichově. Pochází z výzkumného reaktoru, který provozuje technická univerzita. Povolení vypouštět kontaminovanou vodu do řeky univerzita obdržela před dvaceti lety.

Mayová dál hájí dohodu. Zrušení brexitu odmítá

6:56
Vyhnout se neřízenému odchodu Británie z Evropské unie bez dohody lze jen dvěma způsoby: schválením dohody, nebo zrušením brexitu. Během interpelací v parlamentu to dnes řekla britská premiérka Theresa Mayová, podle které její vláda brexit rušit nehodlá. Předseda opozičních labouristů Jeremy Corbyn označil úterní odmítnutí brexitové dohody, kterou předložila Mayová parlamentu, za „nejhorší porá...

Estonský politik chce miliardu dolarů na obranu proti Rusku. Zaplatit ji má Trump

6:21
Estonský politik Mart Helme, lídr Konzervativní lidové strany (EKRE), na sebe upozornil před březnovými volbami požadavkem na příspěvek ve výši jedné miliardy dolarů na obranu země proti Rusku. Zaplatit by jej podle něj měly Spojené státy.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes