Euro.cz

Popis:

Domácí a zahraniční ekonomika, byznys, finance, politika, státní správa a samospráva

URL:

http://www.euro.cz/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

21,4 položek/den

Merkelová dostane ultimátum. CSU dá kancléřce čas do konce měsíce na řešení migrace

14:15
Německá vládní Křesťanskosociální unie (CSU) chce dát podle informací agentury DPA kancléřce Angele Merkelové (CDU) čas do konce června, aby našla shodu o migraci s dalšími státy Evropské unie. Pokud se jí to nepodaří, bude CSU požadovat, aby se okamžitě začalo s vracením migrantů přímo z německých hranic. Merkelová a její Křesťanskodemokratická unie (CDU) by podle DPA mohly návrh přijmout. Ved...

ČNB pochybila. Záložna WPB Capital přišla o licenci nezákonně

13:06
Česká národní banka pochybila, když v roce 2014 odebrala licenci záložně WPB Capital. Podle soudu šlo o nepřiměřený zásah, uvedl dnes mluvčí představenstva WPB Capital Martin Jaroš. Městský soud v Praze o žalobě záložny na rozhodnutí bankovní rady rozhodl v pátek, potvrdila mluvčí soudu Markéta Puci. ČNB má nyní postup vůči WPB Capital přehodnotit

Slabší koruna i nedostatek kapacit. Ceny v zemědělství meziročně klesly, v průmyslu se zvýšily

12:32
Ceny zemědělských výrobců v květnu zrychlily meziroční pokles na 4,2 procenta z dubnových 1,9 procenta. Naopak ceny průmyslových výrobců, stavebních prací a tržních služeb rostly. Podle analytiků firmy již začaly přenášet rostoucí výdaje na mzdy do cen svých výrobků. To se následně projeví v růstu spotřebitelských cen.

Babiš: Návrh rozpočtu EU je pro Česko nepřijatelný

12:32
Návrh rozpočtu Evropské unie na příští programovací období je pro českou vládu podle premiéra Andreje Babiše (ANO) nepřijatelný. Je nedokonalý stejně jako ten na současné období, řekl dnes Babiš. Evropa podle něj Česku nadiktovala na léta 2014 až 2020 programy, v nichž je velká část peněz vyčleněna na sociální oblast, ale nedaří se je vyčerpat.

Brusel drží pozici. EU o další rok prodloužila sankce proti Rusku

11:57
Evropská unie dnes o další rok prodloužila protiruské sankce, které jsou reakcí na obsazení a anexi Krymu v roce 2014. Podle prohlášení zveřejněného v Bruselu tím EU potvrzuje svou věrnost „zásadám ukrajinské svrchovanosti a územní celistvosti“. Anexi ukrajinského poloostrova unie nadále považuje za nezákonnou a za porušení mezinárodního práva.

Aféra Dieselgate: Německé úřady zadržely šéfa automobilky Audi

11:57
Německé úřady dnes zadržely šéfa automobilky Audi Ruperta Stadlera v souvislosti s aférou kolem manipulací s emisemi. Stadler je předsedou představenstva Audi od roku 2007.

Příliš chabé úsilí. V boji se změnou klimatu je Česko v EU až na dvacátém místě

11:23
V boji s klimatickými změnami si Česko podle organizace Climate Action Network (CAN) nevede ve srovnání z dalšími státy Evropské unie příliš dobře. Z osmadvaceti členských zemí se umístilo v žebříčku až na dvacátém místě. Nejlépe bojují podle CAN se změnami klimatu ve Švédsku, Portugalsku a Francii, nejhůře v Polsku.

Česká pošta má nového ředitele. Metnar od něj požaduje novou strategii

11:23
Nový generální ředitel České pošty Roman Knap musí zhruba do října předložit ministrovi vnitra strategii budoucího fungování podniku. Bude muset snižovat náklady a redukovat počet lidí v managementu společnosti. Při uvedení Knapa do funkce to dnes řekl ministr vnitra v demisi Lubomír Metnar (za ANO).

Letecké společnosti varují před chaosem během letní sezóny v Evropě

11:23
V květnu došlo v Evropě ke 117 tisícům případů zpožděných nebo zrušených letů. Je to čtyřnásobně více než o rok dříve. A během letní sezóny může být situace podtatně horší, varují zástupci společností Ryanair, Easyjet nebo Lufthansa. Na vině je nedostatek personálu na letištích, tvrdí aerolinky. Zejména u řízení letového provozu. Letiště rušení letů odůvodňují špatným počasím, podle šéfa Raynai...

Pokračování asijské expanze. Google investuje do čínského prodejce JD.com

9:38
Americký internetový gigant Google investuje 550 milionů dolarů (více než 12 miliard korun) do čínského internetového prodejce JD.com. Dohoda o investici je součástí snahy Googlu o expanzi na rychle rostoucích asijských trzích. Prozatím však nebude zahrnovat žádné nové významné aktivity Googlu v Číně, kde jsou hlavní služby amerického podniku blokovány, protože se odmítl podřídit místním pravid...

Čerpání dotací z norských fondů je zbytečně složité, tvrdí NKÚ

9:04
Za zbytečně složitý a administrativně náročný považuje Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) systém, kterým jsou v Česku rozdělovány peníze z fondů Evropského hospodářského prostoru (EHP) a Norska. Přesto se podle dnes zveřejněného zjištění kontrolorů podařilo Česku vyčerpat přes 90 procent peněz. Systém spojený s rozdělováním peněz má na starosti ministerstvo financí.

Republika Severní Makedonie. Řecko a Makedonie podepsaly dohodu o názvu státu

9:04
Ministři zahraničí Řecka a Makedonie dnes podepsali dohodu o názvu makedonského státu. Obě země se kvůli tomu dlouhá léta svářily a Řecko blokovalo zahájení přístupových rozhovorů Skopje s Evropskou unií a pozvání Makedonců do Severoatlantické aliance. Makedonie, která byla součástí někdejší Jugoslávie, nyní bude používat kompromisní název Republika Severní Makedonie.

Richard Burdett: Růst měst je tikající bomba

6:49
Nejrychleji rostoucí města na světě bohužel míří k sociálním a environmentálním krizím, říká urbanista a profesor London School of Economics Richard Burdett.

Napětí kolem Pocheho. Nikdy ho nejmenuji, vzkazuje Zeman

6:49
Europoslanec Miroslav Poche (ČSSD) neuvažuje o tom, že by přestal usilovat o funkci ministra zahraničí, jak ho dnes vybídl premiér Andrej Babiš (ANO). Poche řekl, že jeho nominace byla schválena už před vnitrostranickým referendem ČSSD, které rozhodovalo o vstupu do vlády s ANO. Hrad dnes prostřednictvím mluvčího sdělil, že prezident Miloš Zeman kvůli svým výhradám Pocheho ministrem zahraničí n...

Konec zlatozelených časů. Každý rok zruší registraci stovky golfistů

6:14
Golf v Česku se od 90. let, kdy byl fenoménem, výrazně proměnil. Týdeník Euro získal podrobné statistiky o počtu hráčů, turnajů nebo hřišť. Plyne z nich jednoznačná zpráva: Boom je pryč, přichází vystřízlivění a spolu s tím velká proměna celého prostředí, v němž si kdysi na opulentních večírcích vyměňovali vizitky byznysmeni, politici, sportovci a královny krásy.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes