15
new stories - click to show

Euroskop

Description:

Aktuální otázky EU / Aktuality

URL:

http://www.euroskop.cz

Catalog:

Ze světa → EU

Publishes:

3.1 items/day

Shrnutí: 5 hlavních bodů plenárního zasedání Evropského parlamentu

12.April
Ve dnech 10. – 11. dubna v Bruselu proběhlo plenární zasedání Evropského parlamentu. Během uplynulého týdne poslanci hlasovali o řadě důležitých právních předpisů. Mezi projednávaná témata patřila například migrace, trh… The post Shrnutí: 5 hlavních bodů plenárního zasedání Evropského parlamentu appeared first on Tvoříme Evropu .

Eliška Tomalová:“Kulturní diplomacie je dialog překračující hranice.“

12.April
V nejnovější epizodě našeho podcastu Tvoříme Evropu přivítáme Elišku Tomalovou, významnou akademičku z Katedry evropských studií Karlovy univerzity. Jako expertka na kulturní a veřejnou diplomacii nám ukáže, jak Česká republika… The post Eliška Tomalová:“Kulturní diplomacie je dialog překračující hranice.“ appeared first on Tvoříme Evropu .

Soutěž Kdo?Kde?

12.April
Kdo, kde? Uhádnete, o koho se jedná Každý týden, až do Dne Evropy – tedy 9. května budeme zveřejňovat hádanky o jednotlivých osobnostech EU. Zkuste štěstí a odešlete nám své… The post Soutěž Kdo?Kde? appeared first on Tvoříme Evropu .

Dream job v Institucích Evropské unie? Studenti ze Zlínského kraje už ví, jak toho dosáhnout

12.April
Jak těžké je projít výběrovým řízením do Institucí Evropské unie? Mám se o to vůbec pokoušet? Jsou pohovory pro zájemce něco jako státnice? To jsou jen některé otázky, které našim… The post Dream job v Institucích Evropské unie? Studenti ze Zlínského kraje už ví, jak toho dosáhnout appeared first on Tvoříme Evropu .

Europoslanci žádají šéfku Komise, aby nejmenovala spolustraníka na vlivný post

12.April
Poslanci Evropského parlamentu dnes vyzvali Evropskou komisi, aby zrušila jmenování německého europoslance Markuse Piepera na post zmocněnce pro malé a střední podniky. Jako důvod uvedli podezření, že ho zvýhodnila šéfka… The post Europoslanci žádají šéfku Komise, aby nejmenovala spolustraníka na vlivný post appeared first on Tvoříme Evropu .

Spustili jsme literární soutěž Jak jsem zažil/a Evropu!

12.April
Potkali jste životní lásku na studijním pobytu Erasmus+? Vyjeli jste na pracovní stáž a získali díky tomu práci snů? Pomáhali jste jako dobrovolník v zahraničí a změnilo to Váš pohled… The post Spustili jsme literární soutěž Jak jsem zažil/a Evropu! appeared first on Tvoříme Evropu .

Začíná Evropský týden mládeže 2024. Zapojte se!

12.April
Evropský týden mládeže iniciuje Evropská komise každé dva roky. Podporuje tak zapojení mladých lidí do společenského dění a jejich aktivní občanství v Evropě i mimo ni. Prezentujte svou vizi Hlavními tématy… The post Začíná Evropský týden mládeže 2024. Zapojte se! appeared first on Tvoříme Evropu .

Březen v Eurocentru České Budějovice

12.April
V březnu jsme se jako obvykle věnovali především přednáškové činnosti na školách v celém Jihočeském kraji. A protože na přelomu března a dubna slavíme Velikonoce, nesla se řada přednášek právě… The post Březen v Eurocentru České Budějovice appeared first on Tvoříme Evropu .

Pavel Václavek vybudoval chytrou testovací továrnu, díky EU ji mohou české firmy využívat zdarma

11.April
V listopadu 2022 byla pod vedením CEITEC VUT otevřena tzv. Chytrá testovací továrna – RICAIP Testbed Brno. Co znamená termín průmysl 4.0 a jakou roli v něm hraje budování testbedů?… The post Pavel Václavek vybudoval chytrou testovací továrnu, díky EU ji mohou české firmy využívat zdarma appeared first on Tvoříme Evropu .
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes