EuroZprávy.cz

Popis:

Zprávy z domova

URL:

http://domaci.eurozpravy.cz/

Katalog:

Z domova

Publikuje:

28 položek/den

Babiš představí ministry po jednání Zemana s Pochem, oznámil Filip

21:47
Praha - Předseda KSČM Vojtěch Filip dnes na úřadu vlády jednal s premiérem Andrejem Babišem. Po jednání informoval, že premiér počká s oznámením jmen nových ministrů na jednání prezidenta Miloše Zemana s kandidátem na ministra zahraničí Miroslavem Pochem (ČSSD).

Zeman podpořil vyhlášení bezdoplatkové zóny v celém Ústí: Kdo chce, může dnes pracovat, tvrdí

20:41
Ústí nad Labem - Vyhlašování oblastí bez doplatků na bydlení vnímá prezident Miloš Zeman jako součást boje s chudobou. Souhlasil by s vyhlášením zóny bez doplatků na celé Ústí nad Labem, uvedl Zeman při zahájení své šesté návštěvy Ústeckého kraje.

O stárnoucího Zemana nikdo nestojí? Západ z nás vystřízlivěl. Expert ostře analyzuje situaci, s Českem to nevypadá v EU dobře

20:07
ROZHOVOR – Brusel v poslední době vyslal celou řadu signálů, že změní svou dosavadní vstřícnou politiku vůči zemím střední Evropy. „Západ nám uvěřil, když jsme tvrdili, že patříme do rodiny liberálních evropských demokracií. To je pryč,“ říká v rozhovoru pro EuroZprávy.cz odborník na evropskou integraci Vít Beneš z Katedry International Relations and European Studies Metropolitní univerzity Pra...

Romští členové vládní rady opustili na protest jednání, nelíbí se jim plány ministerstva práce

20:07
Praha – Dnešní zasedání vládní rady pro záležitosti romské menšiny skončilo předčasně. Jedenáct romských členů vládního poradního sboru totiž opustilo jednání na protest proti omezování pomoci lidem v tísni.

V Podbořanech přišlo na setkání se Zemanem sto lidí, své odpůrce prezident označil za devianty

19:31
Podbořany (Lounsko) – Do Podbořan na Lounsku dnes zavítal v rámci své návštěvy Ústeckého kraje prezident Miloš Zeman. Na diskuzi s ním přišla asi stovka lidí. V Podbořanech žije asi 6300 lidí. V druhém kole letošní prezidentské volby tam Zeman získal téměř 72 procent hlasů.

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán končí v Poslanecké sněmovně

18:57
Praha - Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán (ANO) končí v Poslanecké sněmovně, dnes odpoledne se vzdal poslaneckého mandátu. Jeho rezignaci přijal šéf Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Po odchodu z politiky se Pelikán hodlá vrátit do advokacie. Chce také přednášet na právnické fakultě.

Do Česka dorazily tropy. Jak je přežít bez újmy a mít doma příjemně?

18:23
Teploty budou po mírném ochlazení opět atakovat třicetistupňové hranice, nezaprší a díky tropickým nocím nebude o moc lépe ani po západu slunce. Přesně tak vypadalo loňské léto, a jak nám jarní počasí ukazuje, letošní nebude jiné. Většina lidí proto hledá útočiště doma, kde je ale mnohdy nedýchatelno. Několika jednoduchými radami se přitom dá byt nebo dům vychladit na příjemné teploty, jen je t...

Pojišťovny příští rok dají víc lékařům s delší ordinační dobou, víc dostanou i zubaři

17:49
Praha – Příští rok ocení zdravotní pojišťovny více lékaře s delší ordinační dobou nebo domácí péči o víkendu a o velmi náročné pacienty. Zubaři dostanou 1,5 miliardy navíc

Zemanův nástupce prozrazen? Prezident řekl, kdo by ho měl na Hradě nahradit

17:49
Praha - Prezident Miloš Zeman je sice na začátku svého druhého volebního období, už nyní ale prozradil, kdo by mohl být dalším prezidentem. Podle něj by měl opět kandidovat Václav Klaus.

Poche má smůlu? ČSSD by ho mohla nahradit Zaorálkem, tvrdí Zimola

17:49
Praha - Statutární místopředseda ČSSD Jiří Zimola se domnívá, že by se sociální demokracie měla začít bavit o tom, zda by místo svého europoslance Miroslava Pocheho nemohla navrhnout na ministra zahraničí nějakého jiného kandidáta. Jako příklad v České televizi zmínil bývalého šéfa české diplomacie Lubomíra Zaorálka.

ÚS rozsekl spor o alimenty: Soudy musí brát v potaz i vzdálenost mezi rodiči

17:15
Brno - Ústavní soud zamítl stížnost muže, který požadoval svěření dětí do takzvané střídavé péče. Soudy nižších instancí děti svěřily do péče matce, ona se posléze odstěhovala 200 kilometrů daleko.

Další známý umělec se posmívá Zemanovi. Nedělej ze sebe většího vola, vzkazují mu Češi

17:15
Praha – Zpěvák Ondřej Ruml nepatří k těm umělcům, kteří by se často vyjadřovali k aktuální politické situaci. Happening prezidenta Miloše Zemana, na kterém byly spáleny obří červené trenýrky, ho ale nenechal chladným. Na sociálních sítích se navez do prezidenta Miloše Zemana, čímž mnohé své fanoušky popudil.

Největší problém je nelegální migrace, zopakoval Babiš v projevu o EU

16:01
Praha - V Praze dnes začala třídenní mezinárodní konference s názvem Pražský evropský summit (Prague European Summit). Premiér Andrej Babiš (ANO) v úvodním projevu zopakoval, že za největší problém současné EU považuje nelegální migraci.

Babiš o Agrofertu všem lhal? TI přišla s vážným obviněním

15:26
Praha – Skupina Transparency International Česká republika (TI) ve slovenském rejstříku zjistila, že je český premiér Andrej Babiš dál ovládající osobou společnosti Agrofert a.s. Toto zjištění může mít podle TI závažné důsledky pro oblast střetu zájmů a dotační politiky.

Mirdovi s láskou... Soukup poslal Kalouskovi milostný vzkaz, všem je pro smích

14:17
Praha - Šéf poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se svěřil, že mu moderátor, majitel stanice Barrandov a velký přítel prezidenta Miloše Zemana Jaromír Soukup poslal téměř milostný vzkaz. A lidé na sociálních sítích se nestačili divit.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes