EuroZprávy.cz

Description:

Zprávy z domova

URL:

http://domaci.eurozpravy.cz/

Catalog:

Z domova

Publishes:

37.5 items/day

Počasí v červnu: Který týden bude nejchladnější a kdy přijdou tropy

22:38
Počasí bude minimálně na začátku června nestálé. Zatímco tento týden budou teploty skákat až o 10 stupňů, v tom dalším by se už měly stabilizovat. A do Česka přinést léto.

Počasí bude příští víkend zřejmě horší, než v tom uplynulém

22:06
Česko má za sebou víkend, který sice neoplýval vysokými teplotami, pořád byl ale příjemnější, než ten následující.

Na Karlovarsku byly nalezeny nebezpečné chemikálie, armáda je likviduje

21:33
Na bývalém vojenském chemickém cvičišti v Doupovských horách na Karlovarsku vojáci odstraňují nalezené nebezpečné chemikálie, uvedla dnes televize Nova. Oblast je kvůli sanaci a průzkumu uzavřena. O jaké látky jde, armáda neupřesnila. Případ vyšetřuje Vojenská policie pro podezření z obecného ohrožení z nedbalosti.

Sněmovna se zatím nedistancovala od slov Filipa o legiích

19:55
Sněmovna se zatím nedistancovala od výroků svého místopředsedy a šéfa KSČM Vojtěcha Filipa o československých legionářích, jak to požaduje STAN. Debatu dnes poslanci nedokončili. Filip v diskusi opětovně jakékoli pochybení odmítl. Podle něj mohly být jeho výroky zkresleny.

Odškodné za CS fondy chce společnost vymáhat ve Štrasburku

18:49
Investiční společnost Akro, která zastupuje někdejší podílníky vytunelovaných CS Fondů, podala stížnost k Evropskému soudu pro lidská práva (ESLP) ve Štrasburku. Chce se domoci náhrady škod, které podle Akra vznikly nesprávným postupem českých orgánů v souvislosti s vytunelováním CS Fondů v roce 1997.

Program COVID nájemné získal notifikací EK, mohou začít přípravy

18:17
Program COVID nájemné ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) získal notifikaci Evropské komise. Naplno tak mohou začít jeho přípravy, spuštěn by měl být nejpozději do konce června. Hlavní proplacení žádostí se uskuteční v červenci. V České televizi to dnes řekl vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).

I výzkum vývoje vakcíny s sebou nese riziko neúspěchu, říká pro EZ Povolná z ministerstva

17:44
ROZHOVOR - Důrazně odmítá kritiku směřující na její odbornost. Vedoucí tiskového oddělení ministerstva zdravotnictví Renata Povolná hájí profesorku Věru Adámkovou, která stojí v čele společného týmu pro výzkum vývoje vakcíny proti novému typu koronaviru SARS-CoV-2 způsobující onemocnění covid-19. „Paní profesorka Adámková jako přednostka preventivní kardiologie pražského IKEM má zkušenosti z vý...

Nezaměstnanost v květnu stoupla na 3,6 procenta, naznačují odhady

17:11
Nezaměstnanost v květnu stoupla na 3,6 procenta z dubnových 3,4 procenta, odhadují analytici oslovení ČTK. Poměrně mírný nárůst nezaměstnanosti analytici přisuzují sezonním faktorům a vládním opatřením na udržení zaměstnanosti. V dalších měsících bude nezaměstnanost zřejmě dále růst. Úřad práce ČR zveřejní údaje o nezaměstnanosti za květen v pátek 3. června.

Testy na Dole Darkov odhalily dalších 16 nakažených

17:11
V souvislosti s ohniskem nákazy v karvinském Dole Darkov společnosti OKD přibylo od úterý 16 nakažených - 11 zaměstnanců dolu a pět jejich příbuzných. Nárůst se projevil po úterním plošném testování, při němž hygienici odebrali vzorky 387 lidem. Vyplývá to z dat, která dnes zveřejnila Krajská hygienická stanice (KHS) v Ostravě.

Sněmovní komise bude kontrolovat pomoc související s virem

17:11
Účinnost vládní pomoci související s epidemií nového koronaviru bude ve Sněmovně kontrolovat zvláštní komise. Poslanci ji dnes založili z podnětu opoziční ODS.

Sněmovna kvůli zbraňové směrnici EU podpořila změny českého práva

16:37
Sněmovna přes odpor SPD a ODS podpořila vládní novelu, která kvůli kontroverzní zbraňové směrnici EU zavádí nové kategorie zbraní a zkracuje platnost zbrojního průkazu. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) dnes poslancům řekl, že za nepřijetí zákona by Česko mohlo být Evropskou komisí pokutováno částkou až 300 milionů korun ročně.

Nejmenší obce by mohly dostat přímé kompenzace, uvedla Schillerová

16:37
Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) uvažuje o přímých kompenzacích výpadku příjmů pro nejmenší obce. V reakci na dnešní zprávu Národní rozpočtové rady (NRR) to uvedla ministryně bez bližších podrobností v České televizi. Zároveň chce v pondělí vládě představit dotační program za 3,1 miliardy korun pro obce do 3000 obyvatel, který by se týkal škol a školek.

Schodek rozpočtu může být rekordní. Až půl bilionu korun

16:04
Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) připustila, že schodek státního rozpočtu se letos může přiblížit 500 miliardám korun. Nevyloučila to, že požádá Sněmovnu o další zvýšení schodku. Ministryně to dnes řekla v České televizi. Naposledy Sněmovna souhlasila se zvýšením schodku na 300 miliard korun 22. dubna. Před pandemií koronaviru byl schodek rozpočtu letos naplánován na 40 miliard korun.

Zeman se na Hradě setkal s novým slovenským premiérem Matovičem

16:04
Prezident Miloš Zeman se dnes na Pražském hradě setkal s novým slovenským premiérem Igorem Matovičem. Na twitteru o tom informoval prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček, který už dříve sdělil ČTK, že by spolu politici měli jednat zejména o česko-slovenských vztazích nebo o prioritách Matovičova kabinetu, který se ujal funkce v březnu.

Na Slovensko bez omezení. Babiš a Matovič otevřeli hranice

12:45
Od dnešní půlnoci se plně obnoví volný pohyb osob mezi Českem a Slovenskem a vrátí se ke stavu v době před pandemií koronaviru. V Praze to dnes oznámili premiéři obou zemí Andrej Babiš (ANO) a Igor Matovič na úvod první oficiální Matovičovy návštěvy v Česku. Podrobnosti by měli sdělit po poledni na tiskové konferenci.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes