EuroZprávy.cz

Popis:

Zprávy z domova

URL:

http://domaci.eurozpravy.cz/

Katalog:

Z domova

Publikuje:

30,1 položek/den

Vláda zřejmě odmítne návrh ODS na zrušení starých zákonů

12:49
Praha - Na nesouhlas vlády zřejmě narazí další návrh poslanců ODS na zrušení 150 zákonů a nařízení z roku 1919.

Města v Česku se vylidňují, lidé odcházejí do satelitů

12:16
Praha - Úbytek obyvatel se netýká pouze venkova. Se stagnací či poklesem počtu občanů se potýká i řada okresních měst a také některá krajská sídla. Lidé z nich často míří za dostupnějším bydlením do okolních obcí.

Český unikát, který jinde v Evropě nenajdete? Pyšní se jím Zbiroh

8:21
Byť dnešní zámecký resort nabízí spíše vyšší standard luxusu pro hotelové hosty, ukrývá ve svém středověkém jádru nejeden unikát a zajímavost. Ať už je to povaha místa, kde byl původně středověký hrad vystavěn, jeho značné stáří a především vodní zdroj, který není unikátem jen v České republice, ale v celoevropském měřítku.

Kunětická hora: Hrad sehrál významnou roli za husitských válek, měl unikátní opevnění

7:13
Malebný hrad se pyšně vypíná nedaleko města Pardubice na dominantním vrchu, díky němuž se stal neodmyslitelnou siluetou zdejší krajiny. Nebylo tomu tak vždy a málem ani dnes. Původní hrad ze 14. století se nedochoval a i ten dnešní měl v průběhu 19. a na počátku 20. století namále.

Metro C dvě hodiny stálo, srazilo člověka

22:06
Praha - Provoz metra C mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov byl kolem 19:30 přerušen. Soupravy začaly úsekem opět jezdit ve 20:45.

Zeman jmenuje Maláčovou 30. července

19:16
Praha - Prezident Miloš Zeman jmenuje Janou Maláčovou (ČSSD) ministryní práce a sociálních věcí v pondělí 30. července na zámku v Lánech.

Tragická nehoda: Při srážce dvou aut v Třeboni zemřeli tři lidé

18:42
Třeboň (Jindřichohradecko) - Při nehodě dvou osobních aut v Třeboni dnes zemřeli tři lidé a zřejmě šest lidí se zranilo. Silnice z Třeboně do Lomnice nad Lužnicí je zcela uzavřena.

Úkaz na obloze: Nastane nejdelší úplné zatmění Měsíce v tomto století

18:42
Praha - V pátek 27. července 2018 v pozdních večerních a nočních hodinách se Měsíc v úplňku ponoří na 1 hodinu a 43 minut do zemského stínu a získá zvláštní cihlově oranžové až rudé zabarvení. Za příznivého počasí tak lidé z Oceánie, Asie, Afriky a Evropy spatří vůbec nejdelší úplné zatmění Měsíce v tomto století, delší nastane až 9. června 2123. Vzácný úkaz doplní ještě druhý unikátní jev – pl...

Otřes u Pospíšila. Kvůli koupi bytu budou padat hlavy

18:09
Praha - Předseda TOP 09 a europoslanec Jiří Pospíšil je připravený propustit svého asistenta v Evropském parlamentu Jana Zedníka

Předpověď počasí na noc a neděli 22. července

17:30
Praha - Přes Alpy a střední Evropu bude postupovat k východu mělká brázda nízkého tlaku vzduchu, informuje chmu.cz.

Vyšší platy? Ani náhodou, shodli se Zeman a Babiš

16:57
Lány/Praha - Prezident Zeman se shodl s premiérem Andrejem Babišem a ministryní financí Alenou Schillerovou (oba ANO), že návrh odborů na růst platů ve veřejné správě o deset procent není adekvátní.

Pražskou kandidátku ANO povede spolumajitel Fincentra Petr Stuchlík

16:24
Praha - Pražskou kandidátku ANO povede do podzimních komunálních voleb spolumajitel firmy Fincentrum Petr Stuchlík.

Na transplantaci plic čeká v Česku 60 lidí, 21 je po operaci

15:50
Praha - Na transplantaci plic čekalo na začátku července v Česku 60 lidí. Nové plíce letos dostalo 21 nemocných, loni 44 za celý rok.

Na Česko se řítí mohutné bouřky. Udeří už dnes

21.července
Praha - Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal varování před silnými bouřemi, které v sobotu a v neděli zasáhnou Českou republiku. Mohou být doprovázeny přívalovými dešti.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes