15
new stories - click to show

EuroZprávy.cz

Description:

Zprávy z ekonomického světa

URL:

http://ekonomika.eurozpravy.cz/

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

2.8 items/week

Chyba v aktualizaci společnosti odpovědné za celosvětový výpadek už teď stojí miliardy

19.July
Celosvětový technologický výpadek z pátečního dopoledne bude finančně zřejmě hodně bolet společnosti Microsoft a CrowdStrike. Akcie Microsoftu na newyorské burze spadly o dvě procenta. CrowdStrike zaznamenává propad dokonce o osmnáct procent.

Oblíbený řetězec v Česku končí, přebírá ho Datart. Začíná velký výprodej

18.July
Zlínská skupina HP Tronic (DATART) a NAY (Electro World) zahajují po schválení fúze soutěžními úřady v České republice a na Slovensku realizaci plánované integrace. V České republice budou prodejny sjednoceny pod značku DATART, na Slovensku pod značku NAY. Podle tiskové zprávy poskytnuté redakci serveru EuroZprávy.cz probíhá aktuálně komunikace změn směrem k zákazníkům.

Jak nejlépe spořit a dosáhnout svých finančních cílů? Máme pro vás 5 tipů

17.July
Věděli jste, že průměrná cena kávy v Praze se pohybuje kolem 50 Kč? Pokud si dáte kávu každý pracovní den, ročně to vyjde na více než 10 000 Kč. To je částka, která by mohla být investována do budoucnosti, do vašich snů a cílů. A přitom k lepšímu hospodaření s penězi stačí jen pár malých kroků.

Komentář | Pohonné hmoty zdraží o 10 korun na litru. Vláda chce schválit v čase dovolených český Green Deal

13.July
V příštím týdnu má Fialova vláda na programu projednání opravdové „bomby“, totiž české verze Green Dealu. Ne náhodou během dovolených. Veřejnost má přes léto na starosti jiné, příjemnější věci. Ostatně balíček EU s názvem „Fit for 55“, klíčová složka celounijního Green Dealu, se před třemi lety schvaloval raději také během prázdnin.

Poláci postaví nové megaletiště za 30 miliard eur

8.July
Polsko plánuje výstavbu nového centrálního letiště poblíž Varšavy. Do provozu by měla být uvedena v roce 2032 a ročně obslouží až 34 milionů cestujících, uvedl ve středu polský premiér Donald Tusk.

Zásadní obrat. Slovensko mění ruský plyn za americký

8.July
Slovensko od příštího roku začne historicky vůbec poprvé dovážet plyn ze severu, a to prostřednictvím nedávno dokončené předávací stanice Výrava na hranicích s Polskem.

Japonsko poprvé po 20 letech vydává nové bankovky v nominálních hodnotách 10 000, 5 000 a 1 000 jenů

3.July
Navzdory trendu k bezhotovostním platbám zůstává hotovost v Japonsku nepostradatelným platebním prostředkem. Nové bankovky mají přinést několik vylepšení.

O elektroauta značky VW není zájem. Fabriky plánují velké propouštění

2.July
Elektromobilita představuje významné riziko pro pracovní místa v automobilovém průmyslu, přičemž prodeje elektromobilů v současnosti v Německu zaostávají. Tento trend je obzvláště znepokojivý pro zhruba 1000 zaměstnanců společnosti VW v Sasku, jejichž pracovní pozice jsou nyní ohroženy více než kdy jindy.

CZC.cz, jak ho známe, prý končí. Budoucnost obchodu je pod jinou značkou

28.June
Internetový obchod a pro Čechy „lovebrand" CZC.cz dosud považovaný za významného konkurenta Alzy, brzy ukončí samostatný provoz. Podle zjištěných zákulisních informací se Allegro chystá přesunout CZC.cz na svou platformu, kde bude mít pouze záložku vedle dalších polských obchodů.

Známý český řetězec oznámil, že zavírá všechny své prodejny

25.June
Známý prodejce elektroniky a nábytku Okay, který čelí finančním potížím, oznámil na svých českých a slovenských webových stránkách, že 4. července ve 20:00 uzavře své prodejny. Přesto to nemusí být definitivní konec.

Krk, Baška: Další letní chorvatské destinace na přímém spoji FlixBusu

20.June
Od 20. června budou k dispozici nové přímé autobusové linky z Brna na chorvatský ostrov Krk. Cestující se dostanou do města Krk a letoviska Baška. Spoje budou v provozu denně až do 4. září.

EuroZprávy.cz hledají nové redaktory

19.June
Do redaktorského týmu serveru EuroZprávy.cz hledáme nové redaktory/redaktorky, kteří chtějí vědět o všem, co se stane, umí pracovat s textem a informacemi a vymyslet a zpracovat poutavé a zajímavé téma.

Krach německé cestovky způsobil potíže i stovkám Čechů. Uvízli například v Turecku

5.June
Začátek letní turistické sezóny se i pro stovky Čechů mění v noční můru poté, co německá cestovní kancelář FTI Touristik GmbH vyhlásila v pondělí insolvenci. Zástupci českých cestovek při té příležitosti zdůrazňují, že míra rizika jejich úpadku je velice nízká.

Úrokové sazby: Snazší začátky v investování díky vyšším úrokům u XTB

31.May
Svět investic rozhodně není jednoduchý, zejména v začátcích proto může být složité se zorientovat. Vždy je důležité se dobře informovat, než se do investování pustíte. Nicméně díky praktickým službám mohou být vaše první kroky jednodušší. Právě ty nabízí broker XTB. Jednou z výhod, které jistě oceníte, jsou vyšší úroky z vašich neinvestovaných prostředků.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes