EuroZprávy.cz

Popis:

Zprávy z ekonomického světa

URL:

http://ekonomika.eurozpravy.cz/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

9,9 položek/den

Česko nebude přijímat euro. Vláda schválila doporučení ministerstva a ČNB

12:24
Ministerstvo financí a Česká národní banka opět doporučily vládě prozatím nestanovovat cílové datum vstupu do eurozóny, tedy přijetí eura. Vyplývá to z každoročního materiálu MF a ČNB o vyhodnocení plnění maastrichtských konvergenčních kritérií a stupně ekonomické sladěnosti ČR s eurozónou. Dokument dnes schválila vláda, informovala na twitteru ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Vlá...

Konec zlatých padáků? Vláda změnila limity příjmů pro zásady odměňování

11:37
Zásady pro odměňování manažerů ve státních firmách nebo firmách se státní účastí se nově budou týkat těch, jejichž roční příjem přesáhne 2,5 milionu korun. Vláda totiž dnes na návrh ministerstva financí zvýšila limit z 1,8 milionu korun. Na twitteru o tom informovala ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

EU vyšetřuje plán Vodafonu na převzetí české firmy UPC

22:08
Evropská komise zahájila hloubkové vyšetřování plánu britské telekomunikační společnosti Vodafone na převzetí aktivit poskytovatele kabelové televize a širokopásmových služeb Liberty Global v České republice, Německu, Maďarsku a Rumunsku. Komise se podle své tiskové zprávy obává, že toto převzetí by mohlo omezit hospodářskou soutěž v ČR a Německu. Transakce zahrnuje mimo jiné největší českou ka...

Ekonomika na vážkách? Německo zhoršilo odhad růstu

21:21
Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se v letošním roce zvýší pouze o zhruba 1,5 až 1,6 procenta. Předpověděl to dnes podle agentury Reuters německý ministr hospodářství Peter Altmaier. V oficiální říjnové prognóze přitom německá vláda letošní hospodářský růst odhadovala na 1,8 procenta.

Nemocenská v prvních třech dnech? Senátní výbor navrhl pro firmy kompenzace

15:03
Zaměstnavatelům by se podle senátního hospodářského výboru mělo více kompenzovat chystané proplácení mzdy zaměstnancům v prvních dnech nemoci. Výbor kvůli tomu dnes doporučil v novele zákoníku práce snížit odvody firem na zdravotní pojištění tak, aby jim byly zhruba pětimiliardové výdaje spojené se zrušením karenční doby v podstatě nahrazeny.

Co dostanete pod stromeček? Ptali jsme se, o jaké zboží mají Češi největší zájem

15:03
Zvyk je železná košile. Přísloví, které platí, alespoň co se nakupování vánočních dárků týče. I letos nejvíce letí různorodá elektronika a hračky pro děti, potvrzují serveru EuroZprávy.cz jak e-shopy Alza a MALL.cz, tak nákupní rádce Heureka.

Vláda smí použít peníze z Fondu privatizace, Zeman zákon podepsal

14:17
Vláda bude smět využívat peníze z takzvaného Fondu privatizace ve státním rozpočtu, a to bez určení konkrétního účelu. Vládní novelu zákona o zrušení Fondu národního majetku (FNM), která s tím počítá, dnes podepsal prezident Miloš Zeman. Pražský hrad o tom informoval v tiskové zprávě. Novelu minulý týden opakovaně schválila Sněmovna, když přehlasovala veto Senátu. Ve fondu bylo k začátku letošn...

Účty Čechů v ohrožení. Šíří se nový vir napadající internetové bankovnictví

11.prosince
Českem se šíří vlna podvodných e-mailů, které prostřednictvím zavirované přílohy dokážou přes internetové bankovnictví uživatele odcizit až 200.000 korun. Útočná skupina v tomto případě nemá konkrétní cílovou skupinu a zaměřuje se na širokou veřejnost. Uvedla to dnes antivirová firma Eset.

Babiš tlačí na nový stavební zákon. Má být méně razítek, zkritizoval "vrtochy" MMR

11.prosince
Nový stavební zákon musí být schválen do konce funkčního období této vlády v roce 2021, je to jednoznačná priorita. Ve svém videopříspěvku to na dnešním Fóru Zlaté koruny uvedl premiér Andrej Babiš (ANO). Za pomalý postup při přípravě zákona kritizoval ministerstvo pro místní rozvoj (MMR), vedené ministryní Klárou Dostálovou (za ANO). Harmonogram MMR přitom Babišovým představám zhruba odpovídá.

Rozpočet EU na rok 2019? Výrazně posílí fond pro migraci, státy dohodu podpořily

11.prosince
Členské země EU dnes podpořily nedávnou dohodu s Evropským parlamentem (EP) o novém návrhu rozpočtu unie na rok 2019. Celková výše závazků rozpočtu bloku má dosáhnout 165,8 miliardy eur (4,29 bilionu Kč), proti letošnímu upravenému rozpočtu je to nárůst o 3,2 procenta. Platby budou o 2,4 procenta vyšší než letos a dosáhnou 148,2 miliardy eur (3,83 bilionu Kč). Rada EU to dnes uvedla v tiskové z...

Honor 10: Duhová hračka nebo nadupaný telefon?

11.prosince
PR článek - Nejnovější přírůstek do rodiny Honor láká na netradiční vizuální provedení. Co ale nabízí uvnitř? Přečtěte si recenzi telefonu Honor 10.

Milník pro CPI miliardáře Vítka: V Japonsku prodala dluhopisy za víc než dvě miliardy

11.prosince
Realitní skupina CPI Property Group (CPI) miliardáře Radovana Vítka prodala na japonském kapitálovém trhu ve dvou emisích dluhopisy za celkem za 11 miliard jenů, tedy zhruba 2,22 miliardy korun. S obligacemi se bude obchodovat na japonském dluhopisovém trhu Tokyo Pro-Bond.

Smlouva na mýtné platí. ÚOHS zamítl stížnost, firma Kapsch hrozí Česku arbitráží

10.prosince
Smlouva ministerstva dopravy s vítězem mýtného tendru, konsorciem Czech Toll/Sky Toll platí. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže totiž zamítl stížnost firmy Kapsch, jež podpis smlouvy napadla. Dospěl k názoru, že ministerstvo uzavřením smlouvy neporušilo nařízení ÚOHS. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě. Proti nepravomocnému rozhodnutí lze podat rozklad, což má Kapsch v plánu. Společnost s...

Nákup přes zahraniční e-shop? Mezi Čechy jasně vede Čína, EU a USA pokulhávají

10.prosince
Obliba nakupování v čínských internetových obchodech je v Česku vysoká. Využívá je 41 procent českých spotřebitelů, kteří nakupují přes internet. Loni to bylo o procentní bod více. Oblíbenost internetových obchodů z Číny se mezi tuzemskými uživateli drží na mnohem vyšší úrovni než u e-shopů ze zemí EU nebo Spojených států.

Zasáhne svět v příštím roce globální ekonomická krize? Mezi odborníky to vře

10.prosince
Světová ekonomika zažívá skvělé časy. Po propadu zapříčiněném ekonomickou krizí, která začala v roce 2007, totiž od roku 2009 bez ustání roste. Ekonomové a další odborníci se tak stále častěji dohadují, kdy dojde k nové recesi. Takto vytrvalý růst ještě nepamatujeme a lidé z oboru se shodují, že nemůže pokračovat do nekonečna. Podle některých bude zlomovým právě rok 2019.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes