EuroZprávy.cz

Description:

Zprávy z ekonomického světa

URL:

http://ekonomika.eurozpravy.cz/

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

12.2 items/day

Prodej aut klesl do konce května o 30 procent

14:58
Prodej nových osobních aut za pět měsíců klesl meziročně o 30,3 procenta na 74.258 vozů. V květnu se trh meziročně propadl o 44,4 procenta. Důvodem je pokles poptávky způsobený koronavirovou epidemií. Oznámil to dnes Svaz dovozců automobilů (SDA).

Švýcarská ekonomika klesla nejvíce za 40 let

13:52
Švýcarská ekonomika klesla v prvním čtvrtletí ve srovnání s loňským čtvrtým kvartálem o 2,6 procenta - je to nejhlubší propad od roku 1980, kdy se údaj začal zveřejňovat, a větší pokles, než se očekávalo. Na vině je zastavení života v zemi kvůli koronaviru. Údaj dnes zveřejnil švýcarský Státní sekretariát pro hospodářské záležitosti (SECO).

Česko digitální daň zruší po vytvoření nadnárodního řešen

13:19
V případě, že bude v souvislosti s digitální daní dosaženo řešení na úrovni Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), je Česko připraveno daň na národní úrovni zrušit. Do té doby se na pozici ČR nic nemění. V reakci na oznámení, že USA prověřují daň z digitálních služeb, kterou plánují zavést nebo již zavedly některé země, to dnes uvedlo ministerstvo financí.

Nezaměstnanost v EU v dubnu stoupla na 6,6 ze 6,4 procenta

13:19
Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v dubnu stoupla jen mírně, když se zvýšila o dvě desetiny procentního bodu na 6,6 procenta. V eurozóně se zvýšila také o dvě desetiny bodu na 7,3 procenta. Vyplývá to z konečné zprávy o vývoji nezaměstnanosti, kterou dnes vydal statistický úřad Eurostat. Ve většina členských států unie byla v tomto období druhý měsíc v platnosti opatření na omezení šíření ko...

Způsob dostavby Dukovan může ovlivnit stav veřejných financí

13:19
Způsob financování výstavby dalších bloků jaderné elektrárny Dukovany může do budoucna ovlivnit udržitelnost veřejných financí. Vyplývá to z pravidelné čtvrtletní zprávy o udržitelnosti veřejných financí, kterou dnes zveřejnila Národní rozpočtová rada (NRR). Zároveň rada dodala, že z hlediska své působnosti nehodlá vstupovat do debaty o energetickém mixu České republiky. Považuje ale za nutné s...

Nezaměstnanost v Německu v květnu stoupla na 6,1 procenta

11:06
Počet nezaměstnaných v Německu v květnu v důsledku koronavirové krize stoupl o dalších 169.000 na 2,81 milionu. Nezaměstnanost se tak zvýšila o 0,3 procentního bodu na 6,1 procenta. Informoval o tom dnes německý úřad práce.

Smartwings nyní ztrácí měsíčně zhruba 100 milionů

9:59
Letecká skupina Smartwings nyní kvůli opatřením proti šíření koronaviru ztrácí měsíčně zhruba 100 milionů korun. Firma se dostala na mzdové dno, další fází by muselo být propouštění, řekl serveru Zdopravy.cz spolumajitel a předseda představenstva skupiny Smartwings Jiří Šimáně.

V OC chce dál pravidelně nakupovat 76 procent Čechů

9:59
Přes koronavirovou krizi chtějí v obchodních centrech dál nakupovat více než tři čtvrtiny Čechů. Slevy v nich lákají 77 procent zákazníků. Výrazně změnit frekvenci návštěv kin a využívání služeb obchodních center neplánuje více než polovina lidí.

Čtvrtina pracujících Britů je kvůli koronaviru dočasně bez práce

18:13
Britské firmy poslaly od začátku koronavirové krize na nucenou dovolenou 8,7 milionu zaměstnanců. To znamená, že více než čtvrtina celkové pracovní síly v zemi nyní využívá vládní program pomoci při zachování pracovních míst. Uvedl to zpravodajský server BBC.

Peníze z Antiviru za březen nedostalo 8 procent firem

18:13
Každá dvanáctá firma, která žádala o příspěvky na náhrady mezd z kurzarbeitového programu Antivirus a poslala úřadu práce vyúčtování, peníze za březen nedostala. Za duben je pak nemá desetina podniků. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo ministerstvo práce. Podle něj stát firmám zatím do 1. června vyplatil 9,28 miliardy.

Obnova ruské ekonomiky potrvá dva roky. Plán bude stát pět bilionů rublů, řekl Mišustin

18:13
Dvouletý plán obnovy ruské ekonomiky po pandemii vyjde Moskvu podle premiéra Michaila Mišustina na pět bilionů rublů (1,74 bilionu korun). Mišustin to dnes během telekonference, kterou přenášela i televize, řekl ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi.

Střední Evropa se obává dopadů útlumu německé ekonomiky, píše Financial Times

17:34
Společnost Nemak Györ už 27 let vyrábí hlavy válců pro evropský automobilový průmysl. Vzhledem ke klesající produkci německých automobilových gigantů však byla tato maďarská firma nucena propustit 180 lidí, což odpovídá zhruba 20 procentům její celkové pracovní síly, píše ve své analytické zprávě list Financial Times.

ANO chce zbrzdit zákon o povinných českých potravinách

16:54
Hnutí ANO ve středu navrhne Sněmovně, aby se zákon, který by stanovil povinný podíl až 85 procent českých potravin v obchodech, vrátil do druhého čtení. Novinářům to dnes řekl předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek. Podle něj je třeba ještě o návrhu debatovat.

Zlé vyhlídky pro čtvrt milionu Čechů? Průzkum naznačil dopady koronakrize

16:16
S dopady pandemie se bude podle průzkumu mezinárodní sítě poradenských společností Moore Global potýkat alespoň tři měsíce téměř polovina jejích klientů (45 procent). A minimálně se šesti měsíci jich počítá dalších 42 procent. Změny se promítnou i do způsobu a struktury práce, ve firmách se stane standardem home office a důraz na online prostředí.

Česko se propadá do hluboké recese. Oproti tomu, co přijde, je teď skvěle, tvrdí ekonomové

2.June
Dnešní data o vývoji ekonomiky v letošním prvním čtvrtletí jsou podle ekonomů oslovených ČTK jen předzvěstí ještě horšího vývoje ekonomiky ve druhém čtvrtletí, kdy se plně projevila opatření proti šíření koronaviru.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes