15
new stories - click to show

EuroZprávy.cz

Description:

Zprávy z ekonomického světa

URL:

http://ekonomika.eurozpravy.cz/

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

11.2 items/week

Twitter ustoupil od kodexu EU o dezinformacích

21:42
Americká společnost Twitter se podle eurokomisaře pro vnitřní trh Thierryho Bretona rozhodla nepřistoupit k naplňování unijního kodexu o dezinformacích. Nicméně, jak uvedla agentura Reuters, to nezbavuje provozovatele sociální sítě Twitter povinností v této oblasti. Toto oznámení přišlo v pátek pozdě večer.

Řetězce a obchodníci si prý loni a jen na cukru „namastili kapsu“ 500 miliony korun navíc

21:42
Kdo může za drahé potraviny? Ve sporu zemědělců a obchodních řetězců se akademická půda staví na stranu zemědělců. Například, podle ekonoma Kovandy, jen na cukru si řetězce a obchodníci loni „namastili kapsu“ půlmiliardou korun navíc, vypočítává ekonom Provozně ekonomické fakulty České zemědělské univerzity.

Michelin končí v Rusku, svá aktiva prodal místnímu distributorovi

21:42
Francouzský výrobce pneumatik Michelin v pátek oznámil, že souhlasil s prodejem svých ruských aktiv místnímu distributorovi v posledním mezinárodním obchodu po ruské invazi na Ukrajinu. Informaci zveřejnil server The Moscow Times.

Konec rodných čísel: ČR chce platit miliardy za zrušení něčeho, co po desetiletí bezproblémově funguje. Jde o IT lobby, která c

19:16
Česko chce být v řadě věcí jako Dánsko nebo Švédsko. Ale když už v něčem jako tyto země je, konkrétně v bezproblémovém používání rodných čísel v úředním styku, tak si vážně pohrává s myšlenkou přestat být jako Dánsko či Švédsko – a ještě za to zaplatit miliardy. Komentuje situaci ekonom Lukáš Kovanda.

Cukr loni vydělal obchodům stovky milionů korun, tvrdí ekonom

10:55
U řady produktů na českém trhu existují u obchodníků dohody, které jsou ale velmi obtížně prokazatelné. Jinak však nelze vysvětlit například vývoj cen cukru, díky kterému obchodníci loni vydělali zhruba 500 milionů korun navíc. ČTK to řekl ekonom z Provozně ekonomické fakulty České zemědělské univerzity Tomáš Maier.

Důvěra v ekonomiku se mezi podnikateli v květnu výrazně snížila, klesla i u spotřebitelů

24.May
Důvěra v ekonomiku mezi podnikateli se v květnu výrazně snížila v průmyslu (-8,2 bodu) a mírněji v obchodě (-2,3 bodu). Ve stavebnictví se nezměnila a ve vybraných službách se podruhé v řadě zvýšila (+2,3 bodu). Na svém webu to uvedl Český statistický úřad.

Mezinárodní letenky - kde sehnat ty nejlevnější?

23.May
Zahraniční pracovní cesta nebo cesta na dovolenou - jednu věc mají společnou. Pokud je hradíte z vlastní kapsy, chcete sehnat ty nejlevnější letenky. Pár rad, jak se k takovým dostat, najdete na následujících řádcích.

ÚOHS nezjistil porušení na trhu s potravinami soutěže, nedoporučil regulaci cen

23.May
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) provedl v posledních třech měsících šetření v oblasti základních zemědělských produktů a potravin, a to v celé délce dodavatelského řetězce, tedy od zemědělské výroby přes zpracovatele až po maloobchodní prodej. Podrobné výsledky šetření jsou obsaženy ve více než stostránkové zprávě, kterou Úřad rovněž zveřejňuje. Úřad to uvedl v tiskové zprávě.

Politikům a expertům se podařilo vyděsit veřejnost, že české veřejné finance jsou v rozvratu a před bankrotem

21.May
Ač data Eurostatu ukazují něco zcela jiného, podstatná část veřejnosti klamu uvěřila a o to ochotněji nyní přistoupí na zvyšování řady daní, která by jinak politikům neprošlo, komentuje situaci ekonom Lukáš Kovanda.

Guvernér ČNB Michl předal historicky první ocenění za mimořádný přínos ekonomické gramotnosti

20.May
Guvernér ČNB Aleš Michl předal historicky první ocenění za mimořádný přínos pro rozvoj finanční a ekonomické gramotnosti. Jeho držitelkou se stala Jana Doležalová, učitelka matematiky a biologie ze základní školy ve Vimperku. Cenu z rukou guvernéra převzala 20. května 2023 při příležitosti oslav jednoho roku od otevření Návštěvnického centra ČNB. Banka o tom informovala v tiskové zprávě.

Volkswagen končí v Rusku, prodá tamní aktiva společnosti Avilon

19.May
Německá automobilka Volkswagen v pátek oficiálně oznámila úspěšné dokončení prodeje svých ruských aktiv místní dealerské skupině Avilon. Tento krok je součástí strategického rozhodnutí společnosti Volkswagen stáhnout se z ruského trhu v důsledku invaze Moskvy na Ukrajinu.

Akcie ČEZ v reakci na možné rozdělení prudce klesly, burza tak znovu ztrácela

18.May
Akcie energetické společnosti ČEZ dnes klesly o osm procent na 1041 korun. Prudkým poklesem podle ekonomů reagovaly na vládní návrh zákona, který otevírá cestu k rozdělení této klíčové polostátní firmy na plně státní a soukromou část. Pražská burza kvůli propadu ČEZ znovu oslabila, a to pošesté v řadě. Index PX dnes odepsal 1,78 procenta na 1316,21 bodu, vyplývá z informací na webu burzy. Větším …

Zemřel miliardář Srichand Hinduja, hlava nejbohatší rodiny v Británii

18.May
Svět byznysu zasáhla smutnázpráva. Předseda Hinduja Group Srichand P. Hinduja, celosvětově rozšířeného konglomerátu a patriarcha nejbohatší britské rodiny, zemřel ve věku 87 let v Londýně.

Montana jako první americký stát zakázala TikTok

18.May
Guvernér Montany Greg Gianforte podepsal ve středu zákon, který zakazuje čínskou sociální síť TikTok provozovat ve svém státě, aby chránil obyvatele před údajným shromažďováním zpravodajských informací ze strany Číny. Tím se stal prvním státem USA, který zakázal populární aplikaci pro krátká videa.

ČSOB postihl výpadek, nefungovaly bankomaty ani internetové bankovnictví

16.May
Jednu z největších tuzemských bank, ČSOB, dnes postihl výpadek. Ten se dotknul jak internetového bankovnictví tak i bankomatů.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes