EuroZprávy.cz

Popis:

Zprávy z ekonomického světa

URL:

http://ekonomika.eurozpravy.cz/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

5 položek/den

Čína investuje výrazně více v Evropě než v USA, ukázala studie

8:21
New York - Čína směřuje své investice (FDI) mnohem více do Evropy než do Ameriky. V Evropě dokonce investuje asi devětkrát více.

Uznávání jízdenek jiných dopravců? Měl by to řešit stát, tvrdí šéf Českých drah

16:07
Praha - Generální ředitel Českých drah (ČD) Pavel Krtek se domnívá, že by pravidla a systém společných jízdenek v železniční dopravě měl nastavovat na celostátní úrovni stát.

Pakt proti Trumpovi? EU a Japonsko podepsaly dohodu o volném obchodu

14:36
Tokio - Lídři EU dnes podepsali s Japonskem dohodu o volném obchodu. Odstraní téměř všechna cla, pokrývá zhruba třetinu globálního HDP a 600 milionů lidí. Cílem je podpořit hospodářský růst a tvorbu pracovních míst. Kritici se však obávají, že dohoda povede k oslabení norem pro ochranu životního prostředí a spotřebitelů v EU.

Američany odškodnil, Evropany ne. Volkswagen schytal kritiku od Jourové

14:36
Brusel - Volkswagen čelí kritice za svůj přístup k evropským spotřebitelům v souvislosti s aférou Dieselgate. Německý koncern podle Evropské komise neposkytl uživatelům v EU plné záruky, že úpravy po aféře svolaných 8,5 milionu osobních automobilů nemají vliv na výkonnost vozů.

EU a Japonsko uzavřely dohodu, vznikne největší světová zóna pro pohyb dat

12:04
Brusel/Tokio - EU a Japonsko se dnes dohodly, že budou považovat své systémy pro ochranu dat za rovnocenné. Dohoda podle Evropské komise vytvoří největší světovou zónu pro bezpečný pohyb dat založený na vysoké úrovni ochrany osobních údajů.

Musk doplatil na urážku záchranáře z thajské jeskyně, akcie Tesly padají

10:31
New York - Elon Musk v neděli hrubě urazil britského speleologa, který se podílel na záchraně dvanácti mladých fotbalistů a jejich trenéra z thajské jeskyně Tham Luang. Cena akcií Tesly v pondělí klesla o více než 3,5 procenta.

Prodej nových aut v EU vzrostl, Česko si ale pohoršilo

9:45
Brusel - Z aktuálních údajů Evropského sdružení výrobců automobilů (ACEA) vyplývá, že prodej nových osobních automobilů v EU se v letošním prvním pololetí meziročně zvýšil téměř o tři procenta na 8,449 milionu vozů.

Kam uložit jaderný odpad? Ministryně Nováková má předložit čtyři vytipovaná místa

9:45
Praha - Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková (za ANO) má předložit vládě návrh na snížení počtu vytipovaných lokalit pro hlubinné úložiště jaderného odpadu z devíti na čtyři do konce ledna příštího roku. Postup státu při hledání úložiště dlouhodobě kritizují obce a spolky sdružené v Platformě proti hlubinnému úložišti.

Přemýšlíte, do čeho investovat? Zkuste diamanty

17.července
PR článek - Vzpomínáte si ještě na finanční krizi, která před několika lety zasáhla téměř celý svět a vedla ke krachu řady investičních společností a bank? Pak zajisté hledáte komoditu, do které byste investovali s jistotou, že v budoucnu nebudete tratit a o své peníze nepřijdete. K investicím, jež stále nabývají na hodnotě, patří bezesporu nemovitosti. Jenže ani byty a domy nemůžete vlastnit, ...

Kdy budou Češi chodit do důchodu? OECD žádá radikální změnu

16.července
Praha - Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) ve své nové zprávě doporučuje Česku změnit daně a navázat věk pro odchod do důchodu na očekávanou délku života. Česká ekonomika patří dle OECD i nadále k největším spotřebitelům energie a znečišťovatelům ovzduší uhlíkovými plyny.

Ekonomika ČR letos poroste. OECD doporučuje zrychlit imigraci cizinců

16.července
Praha - Generální tajemník Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) Ángel Gurría dnes v Praze představil ekonomickou prognózu pro Česko. OECD odhaduje letošní růst české ekonomiky na 3,8 procenta. Příští rok by měl růst zpomalit na 3,2 procenta.

Další fáze obchodní války? Čína podala stížnost u WTO na Trumpův plán

16.července
Peking - Obchodní spory mezi Washingtonem a Pekingem neberou konce. Čína podala u Světové obchodní organizace (WTO) stížnost kvůli plánu Donalda Trumpa zavést nová cla na čínské zboží, jehož roční dovoz do USA dosahuje hodnoty 200 miliard dolarů.

Daňové ráje? České firmy opouštějí Nizozemí, roste zájem o dvě nové destinace

16.července
Praha - Z daňových rájů řídí české společnosti 12.970 firem, což je nejméně od roku 2013. Za letošní první pololetí se jejich počet snížil o 61, opouštějí zejména Nizozemsko. Nejvíc nových firem za pololetí přitáhly USA se 17 novými vlastníky, dále Kypr (15), Spojené arabské emiráty (13), Panama a Hongkong (shodně po 11).

ČD Cargo vydá dluhopisy za miliardu korun, z výnosu koupí nové nákladní vagony

16.července
Praha - ČD Cargo vydá nejpozději do konce července dluhopisy za miliardu korun. Cena jednoho kusu bude pět milionů, splatnost sedmiletá. Dceřiná společnost Českých drah nabídne roční úrok 2,55 procenta.

Co dělat, když zapomenete peníze nebo kartu v bankomatu? Ne vždy o ně přijdete

15.července
Může se to stát každému z nás. Při výběru hotovosti z bankomatu v něm můžeme nedopatřením zapomenout kartu či přímo samotné peníze. Stává se to několikrát denně a většina lidí se jen těžko smiřuje s tím, že o peníze přijde. Naštěstí tomu tak nemusí být vždy.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes