EuroZprávy.cz

Popis:

Zprávy z kultury

URL:

http://kultura.eurozpravy.cz/

Katalog:

Kultura

Publikuje:

4,1 položek/den

RECENZE: Diskriminace ženy je ukotvena ve vědě, i Darwin není bez chyby

16:25
RECENZE – Liší se ženský mozek od mužského? Jsou muži od přírody promiskuitnější? Čím to, že se ženy dožívají delšího věku než muži? Proč jsou starší ženy pro muže méně atraktivní? Na tyto otázky a mnohé další odpovídá britská vědkyně, novinářka a popularizátorka vědy Angela Saini ve své nové knize Od přírody podřadné.

Poslední premiéra letošního roku: HaDivadlo diváky láká na Gorkého Maloměšťáky

12:00
Poslední premiérou roku 2018 v brněnském HaDivadle budou Maloměšťáci ruského autora Maxima Gorkého. První realistické drama letošního jubilanta Maxima Gorkého (1868-1936), napsané dvě léta po Čechovově Strýčkovi Váňovi, má v HaDivadle premiéru 13. 12., reprízy 15. a 18. 12.

Natáčení pátého Ramba je u konce. Stallone si jej patrně zahraje naposledy

10:40
Před necelým týdnem Sylvester Stallone ohlásil na svém Instagramu, že padla poslední klapka Ramba V. V tomto příspěvku Sly zavzpomínal do doby prvního filmu, jenž byl považován za prokletý. Někteří totiž nechtěli, aby se v této roli objevil, zatímco on to vnímal jako velkou příležitost. Dokonce byl na seznamu herců až jedenáctý v pořadí. Vedle Rockyho se jedná o roli, která formovala jeho budou...

Katastrofa, kterou nikdo nepřežil. Film o ruské ponorce Kursk míří do českých kin

9:18
Film o jaderné ponorce K-141 Kurs vstoupí do českých kin 17. ledna. Snímek vypraví o skutečné katastrofické události, ke které došlo v roce 2000 na palubě ruské jaderné ponorky v oblasti Severního ledového oceánu.

RECENZE: Karel Šíp ve své nové knize nastavuje jinou tvář než jej známe, avšak tradičně s humorem a nadsázkou

11.prosince
RECENZE – Nová kniha oblíbeného českého baviče a textaře Karla Šípa představí čtenáři tuto výraznou osobnost českého showbyznysu jinak, než jej znají na obrazovkách. Šíp v ním odhaluje své myšlenky, nápady nebo útržky vzpomínek, které mu vyplavila zákoutí jeho paměti. Soubor myšlenek doplňuje několik písňových textů a také humorné ilustrace výtvarníka Jiřího Slívy.

Chcete naše zprávy, plaťte za ně. Evropská média podpořila další výzvu na ochranu autorských práv

11.prosince
Zástupci evropských médií podpořili další výzvu, která se týká připravované evropské směrnice o ochraně autorských práv na internetu a má přimět internetové giganty, aby se s médii podělily o část zisků z reklamy. Autorem výzvy je opět zpravodaj francouzské agentury AFP Sammy Ketz, který varuje, že internetové společnosti se snaží chystanou evropskou legislativu změnit ve svůj prospěch tak, aby...

Komedie Po čem muži touží bude vycházet na DVD i s audiopopisem pro nevidomé

10.prosince
Filmová komedie Po čem muži touží režiséra Rudolfa Havlíka, která je v současné chvíli nejúspěšnějším domácím snímkem letošního roku, se připravuje k vydání na DVD. Plánovaný termín je 4. 2. 2019.

Do českých kin míří Aquaman a další Spider-Man. Porazí Freddieho Mercuryho?

10.prosince
V čele víkendové návštěvnosti tuzemských kin je stále britsko-americký snímek Bohemian Rhapsody. Za měsíc od české premiéry ho vidělo přes 769.000 lidí. Film o hudbě a příběhu britské skupiny Queen a jejího zpěváka Freddieho Mercuryho za tu dobu vydělal bezmála 121 milionů korun. Vyplývá to z údajů, které dnes na webu zveřejnila Unie filmových distributorů.

Fond kinematografie podpořil osm filmů, nejvíc peněz půjde na Havla

10.prosince
Osm připravovaných celovečerních českých filmů podpořil Státní fond kinematografie. Rada fondu je vybrala z 22 uchazečů a rozdělí mezi ně 64 milionů korun. Nejvyšší hodnocení dostal životopisný film Havel scenáristy a režiséra Slávka Horáka, autora filmu Domácí péče, kterému fond přidělil 14,5 milionu korun. Mezi podpořenými je také film posledního držitele Křišťálového globu za režii z Karlový...

RECENZE: V roli opuštěné kariéristky Chýlková vystupuje grandiózně. Nebojí se ani absolutního krachu

10.prosince
Pražské divadlo Studio DVA v koprodukci s brněnským Divadlem Bolka Polívky divákům představuje hru, jenž je celá věnovaná hereckému talentu Ivany Chýlkové. Divadlo jedné ženy se točí kolem ambiciózní Věry, která kariéře obětovala rodinu a veškerý svůj osobní život ve výsledku se dostala ke kýblu alkoholové závislosti.

RECENZE: Surrealistický úlet si na stříbrném plátně utahuje ze současného Hollywoodu

9.prosince
RECENZE – Záhada Silver Lake je podmanivá divácky nespolehlivá jízda do srdce Los Angeles. Pod krustou mysteriózního příběhu s detektivní zápletkou se skrývá odhalení samotné pravdy Hollywoodu. Divák se dočká kromě surrealistických výjevů, také drog, nahoty a iluminátů.

StarDance před branami finále opustila Arichteva

8.prosince
Devátá řada taneční soutěže StarDance se blíží ke svému konci. Před branami finále skončili Veronika Arichteva a Michal Necpál, kteří se do finále neprobojovali. To se bude konat už příští sobotu.

Captain Marvel: První marvelovka, v níž hlavní roli sehraje žena

8.prosince
Studio Marvel chystá historicky první film, kde si hlavní roli zahraje ženská postava. Snímek Captain Marvel bude mít českou premiéru 7. března 2019 a bude se jednat o předposlední část ze třetí fáze rozšířeného komiksového vesmíru Marvel Cinematic Universe (MCU).

Rozhodující díl Avengers 4 je tu. Marvel zveřejnil trailer na Avengers: Endgame

8.prosince
Společnost Marvel zveřejnila video upoutávku na dlouho očekávaný čtvrtý díl Avenders, který fanoušci uvidí až na jaře příštího roku.

RECENZE: Francouzský Santa je spíše komikem, dárkový deadline zachrání díky své dámě

7.prosince
RECENZE - Santa Claus se z tradičního hollywoodského kostýmu převlíká do francouzské pohádky, kde si na své přijdou nejen děti ale i jejich rodiče. Příběh, kterému chybí poněkud hlubší smysl, pobaví, Vánoční náladu však nepozvedne.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes