EuroZprávy.cz

Popis:

Zprávy z kultury

URL:

http://kultura.eurozpravy.cz/

Katalog:

Kultura

Publikuje:

3,1 položek/den

Na posmrtné album rockera Hallydaye se ve Francii čekaly fronty

5:53
Stovky fanoušků čekaly v noci na dnešek před francouzskými hudebními obchody na posmrtné album rockera Johnnyho Hallydaye. Ikona francouzské hudby, která strávila na výsluní bezmála 60 let, loni v prosinci ve věku 74 let podlehla rakovině plic. Nové album s názvem Mon pays c'est l'amour (Má zem je láska) se začalo prodávat dnes o půlnoci.

RECENZE: Nový Halloween ctí svoji předlohu a dává na frak moderním hororům

15:55
RECENZE – Po nenaplněném očekávání z hororu Sestra do kin míří další adept na horor roku. Nový Halloween je přímým pokračování legendárního prvního dílu z roku 1978. Zapomeňte na moderní horor, Halloween je stejně oldschool jako jeho předloha.

OBRAZEM: Večer ve Flédě patřil filmovým hitům skladatele Muchowa

18.října
Brno – Do brněnského klubu Fléda zavítal ve středu 17.10. oceňovaný skladatel filmové hudby Jan P. Muchow. Spolu s ním dorazil ansámbl The Antagonists složený z výborných českých muzikantů. Zazněly známe hity s filmů Samotáři, Grandhotel, Ve stínu nebo Teorie tygra.

Kriminální příběh Králové zlodějů oživuje největší loupež v dějinách Velké Británie

18.října
Snímek Králové zlodějů přenáší diváky do dubna 2015, kdy došlo ve Velké Británii k největší loupeži v historii. Pátrání po lupičích přineslo natolik šokující odhalení, že ve světě ihned vyvolalo senzaci. Ocěňovaný režisér James Marsh po úspěchu filmu Teorie všeho přichází do kin s novým trhákem.

Slavní zpěváci neskládali písně jen svým láskám.Inspirací jim byl i někdo úplně jiný

17.října
Spousta slavných zpěváků napsala řadu písní pro své milované protějšky. Málokdo však ví, že několik známých hitů nebylo určeno lidem, nýbrž domácím mazlíčků. Svou lásku ke zvířecímu příteli se písní rozhodl vyjádřit například Paul McCartney, Freddie Mercury, Elvis Presley nebo Robert Plant.

Skupina Kelly Family pobláznila svět. Život rodiny ale nebyl žádná pohádka

17.října
Všechny ženy chtěli mít vlasy jako oni a všichni muži si přáli, aby z nich dívky a dámy šíleli jako z nich. Řeč je samozřejmě o legendární skupině Kelly Family, která dobyla srdce fanoušků po celém světě – včetně České republiky!.

Muzikálová komedie, můžete zde milovat koho chcete. Jaký je Doktor Ox?

17.října
Ve dnech 4. a 5. října se uskutečnila v divadle Hybernia slavnostní předpremiéra a premiéra muzikálové komedie Doktor Ox. Libreto a režie tohoto původního českého muzikálu, který je inspirován povídkou Julese Vernea, je dílem zkušeného scenáristy a režiséra Zdeňka Zelenky, autorem hudby je uznávaný skladatel Jiří Škorpík, texty napsal renomovaný textař Boris Pralovszký, autorem zcela originálně...

Pokémon vs Digimon. Kdo koho vykrádal a kdo byl lepší? Souboj má překvapivého vítěze

17.října
Představovat je zřejmě není třeba. Oba seriály na přelomu století uchvátily celý svět a nenajde se snad nikdo, kdo by o nich neslyšel. Ačkoliv je jejich sláva částečně zapomenutá, v některých zemích světa a u mnoha fanoušků žije láska k malým příšerkám nadále. Který ze seriálů byl ale ten původní? A který z nich byl lepší?

Nepovedená socha Věry Špinarové? Do kauze se vložil ostravský primátor

17.října
Ostravský primátor Tomáš Macura (ANO) dnes kritizoval centrální městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz za to, jak rozhodoval o vzniku sochy zesnulé zpěvačky Věry Špinarové. Fakt, že dílo zadal bez soutěže konkrétnímu umělci, vadí představitelům kulturního života ve městě. Jejich výhrady Macura považuje za oprávněné. Ztvárnění oblíbené zpěvačky vzbudilo kritiku i mezi lidmi. Poukazují na to, že...

Nový duet Vesny a Vojtěcha Dyka s názvem Láska z Kateřinic

17.října
Česká dívčí kapela Vesna, za níž stojí textařka a skladatelka Patricie Fuxová, se pomocí příběhových a atmosférických písní vrací ke slovanským kořenům. Kapela vydá 5. listopadu debutové album Pátá bohyně. Desku nyní uvádí písní a videoklipem s názvem Láska z Kateřinic, na níž spolupracoval Vojtěch Dyk. Ten společně s Vesnou vystoupí na křtu alba v rámci hudebně-taneční show s orchestrem Sympho...

Keira Knightley si v novém filmu Colette vyzkoušela roli mladé bohémské spisovatelky

16.října
Skandální příběh nekonvenční a talentované ženy, jejíž život byl stejně pikantní, jako romány, kterými okouzlila pařížskou společnost v první polovině 20. století míří do českých kin. Keira Knightley svou roli zvládla výborně a podle režiséra byla již na začátku castingu jasnou volbou.

Historický film Jan Žižka představí i německé hvězdy

16.října
Už čtvrtý týden pokračuje režisér a producent Petr Jákl v natáčení historického velkofilmu Jan Žižka. Vedle hvězdných herců Michaela Caina či Bena Fostera odhalil již několik dalších zajímavých jmen v obsazení, stále si však nechává pár es v rukávu. Ve skupině nejbližších bojovníků Žižky tak najdeme kromě Tila Schweigera například další dvě německé hvězdy.

Oscara za nezávislý film získává…?

16.října
Podzim v Hradci Králové je nejen o krásách přírody, jazzu ve městě, ale i o festivalu nezávislých filmů Cinema Open.

RECENZE: Město jako firma aneb když nadnárodní společnost vymění dějiny za turistický komplex

16.října
RECENZE – Co se stane, když obyvatelé města schválí návrh zprivatizovat centrum výměnou za levnější bydlení a menší kriminalitu? Nebude jim vadit, že se stanou cvičenými zvířátky pro turisty? Tuto vizi rozpracovává spisovatel Benoît Duteurtre ve svém románu Šťastné město. Předlohou mu je Praha a její starobylá náměstí včetně Karlova mostu.

RECENZE: Zlý časy v El Royale jsou doopravdy zlý. Nezachrání jej ani hvězdní herci

16.října
S tematikou kdysi slavného hotelu, který již je za zenitem se diváci mohli setkat v letošním thrilleru Hotel Artemis, kde si po dlouhé době zahrála i Jodie Fosterová. Nehledě na určité základní rozlišnosti obou filmů, mají tyto snímky mezi sebou jednu společnou věc. Špičkoví herci totiž nejsou zárukou dobrého filmu.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes