EuroZprávy.cz

Popis:

Zprávy z kultury

URL:

http://kultura.eurozpravy.cz/

Katalog:

Kultura

Publikuje:

11,2 položek/týden

Divadlo na Vinohradech se loučilo s Gabrielou Vránovou (†78), přišla celá plejáda herců

12:33
Praha - Divadlo na Vinohradech se dnes naposledy rozloučilo herečkou Gabrielou Vránovou, která zemřela 16. června ve věku 78 let. Přišli zejména její herečtí kolegové, kteří se hodinu střídali v čestné stráži u rakve na mnoha květinami a věnci ozdobeném pódiu.

Přijede Kim Čong-un? Korejci zbožňují ďábla Mefista

8:10
Praha - O popularitě české muzikálové scény svědčí i fakt, že o tuzemská představení je zájem nejen u nás, ale také v zahraničí. Příběh o lásce s nádechem mystiky dostal pozvánku na prestižní muzikálový festival v korejském Daegu. Svou premiéru v divadle Hybernia hra měla už v roce 2016 a Josef Vojtek za svůj excelentní výkon dostal cenu Thálie. Nejen zpěvák Vojtek však zapříčinil kladné ohlasy...

Kit Harington chystá po skončení Her o trůny velké změny. Nebudou se týkat jenom zevnějšku

20.června
V úterý 19. května oznámil herec Kit Harington, co plánuje dělat po skončení závěrečné řady Hra o Trůny. Změny se budou týkat nejen zevnějšku, ale i přístupu k budoucím rolím. Je evidentní, že herec nechce být navždy zapsán jako Jon Sníh z Her o trůny.

Zemřel herec František Švihlík, proslavila ho role v Četnických humoreskách

20.června
Brno - Ve věku 76 let po dlouhé nemoci zemřel herec František Švihlík. České televizi to oznámila rodina. Diváci si ho mohou pamatovat ze seriálu Četnické humoresky, kde ztvárnil postavu fotografa Němce. Zahrál si také ve filmu filmu Bony a klid.

RECENZE: Kokain, brutální vraždy a obří panděro. Hvězdně obsazený Escobar vypráví příběh nejslavnějšího narkobarona

20.června
RECENZE – Forbes ho v roce 1989 označil za 7. nejbohatšího muže planety. Jeho kartel má na svědomí tisíce zavražděných v Kolumbii a nespočet obětí drogové závislosti na obou amerických kontinentech. V novém filmu se vedle Javiera Bardema objeví mimo jiné i Penélope Cruzová.

Ringo Starr dnes vystoupí v Praze

19.června
Praha - Bubeník a bývalý člen The Beatles Ringo Starr dnes vystoupí v pražském Kongresovém centru. Bude to jeho druhý koncert v Česku.

Komedie Po čem muži touží vyjde už v září. Scénář psala známá spisovatelka Radka Třeštíková

18.června
Film přijde do kin 20. září. Scénář o věčném soupeření mužského a ženského světa napsal režisér Rudolf Havlík společně s úspěšnou spisovatelkou Radkou Třeštíkovou. Nyní tvůrci představují hlavní hrdiny komedie.

Vrátí se Evan Mcgregor ke Star Wars a vyřeší záhadu nejvýdělečnější filmové série?

17.června
Pověsti a záhady obházející filmovou ságu Star Wars jsou stejně početné, jako bývaly fronty na Lucasovy filmy. Žádný jiný popkulturní fenomén na světě nemá tolik příznivců, tudíž každá zmínka o tom, co nového přijde ze světa Hvězdných válek způsobí okamžitý poprask. Obzvláště silně zapůsobila zvěst, že se připravuje nový film o jedné z nejpopulárnějších postav původního filmu z roku 1977, která...

Zemřela populární herečka Gabriela Vránová, bylo jí 78 let

16.června
Praha - Po delší nemoci dnes ráno zemřela herečka Gabriela Vránová. ČTK to oznámili její syn, režisér Ondřej Kepka a Herecká asociace.

Festival ohňostrojů Ignis Brunensis 2018 ovládli Francouzi. Kromě hlavní ceny mají na svém kontě dvě další

14.června
Brno - Odborná porota rozhodla 14. června o vítězi jednadvacátého ročníku festivalu Ignis Brunensis. Tentokrát vybírala show ohňostrůjců z Polska, Rumunska a Francie. Česka republika se letos účastnila nesoutěžně. Vítěz se vrátí do Brna v roce 2022, kde změří svoje síly v pětadvacátém ročníku.

Zakázaný film o Mohamedovi? Saúdská Arábie odvolala bojkot, snímek pustí do kin

14.června
Rijád - Saúdská Arábie učinila nečekaný krok a povolila v kinech životopisný film z období raného islámu nazvaný The Message, známý i pod názvem Mohammad: Messenger of God. Snímek syrského režiséra Mustafy Akkáda z roku 1976 je ve většině arabských zemí zakázán.

Ozzy Osbourne rozparádil pražské Letňany, nechyběly hity legendárních Black Sabbath

14.června
Praha - Na středeční koncert Ozzyho Osbournea do pražských Letňanech dorazilo kolem 35.000 fanoušků. Rocker se svou kapelou zahrál nejslavnější skladby jak ze své sólové éry, tak i několik písní od legendárních Black Sabbath.

Jiří Mádl začne točit film Na střeše odložený kvůli úmrtí Třísky

14.června
Praha - Režisér Jiří Mádl začne počátkem srpna natáčet podle vlastního scénáře film Na střeše. Natáčení bylo odloženo kvůli loňskému náhlému úmrtí Jana Třísky, který měl ztvárnit jednu z hlavních rolí. V příběhu stárnoucího osamělého muže, kterého náhoda spojí s mladým Vietnamcem na útěku, ho nahradí Alois Švehlík, jeho partnerem bude Lukas Duy Anh Tran.

Rocker Osbourne koncertuje v Praze, předskakovali Johny Depp a Alice Cooper

13.června
Praha - Hlavní hvězdou dnešního koncertu v pražských Letňanech je Ozzy Osbourne (69), za předskokany má formaci Hollywood Vampires. V ní hrají Johny Depp, zpěvák Alice Cooper nebo kytarista Aerosmith Joe Perry.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes