15
new stories - click to show

EuroZprávy.cz

Description:

Počasí

URL:

http://pocasi.eurozpravy.cz/

Catalog:

Z domova → Počasí

Publishes:

12.6 items/week

V Krkonoších je metr sněhu, platí druhý lavinový stupeň

20.January
V nejvyšších českých horách Krkonoších napadlo za posledních 24 hodin 15 centimetrů sněhu a celková výše sněhové pokrývky na hřebenech se dostala až na jeden metr. Loni touto dobou bylo na hřebenech sněhu podstatně méně, a to 20 až 50 centimetrů. "V Krkonoších nadále platí druhý stupeň lavinového nebezpečí z pětidílné stupnice," uvedl Robert Dlouhý v Horské služby Krkonoše.

Mrazivé počasí si bere krátkou pauzu. Opět se ochladí

18.January
Ačkoliv se tento týden bude postupně oteplovat, půjde jen o dočasnou změnu počasí. Silné mrazy se ještě vrátí, a to v týdnu od 1. února. Na začátku února očekávají meteorologové také nejvíce srážek.

Velmi mrazivé ráno v Česku: Teploty místy spadly pod minus 20 stupňů

18.January
Teploty v Česku dnes nad ránem klesly místy pod minus 20 stupňů Celsia, především na severovýchodě země. Největší mráz byl kolem 05:30 v Orlickém Záhoří na Rychnovsku, kde meteorologové naměřili minus 26,2 stupně.

Předpověď na noc a sobotu 16. ledna

15.January
Po přední straně hřebene vysokého tlaku vzduchu nad severní a západní Evropou k nám bude zesilovat příliv studeného vzduchu od severu. Počasí na východě území ovlivní tlaková níže postupující z Pobaltí k jihu, uvedl portal.chmi.cz.

Sněžení komplikuje dopravu v celém Česku, bez zimní výbavy nevyjíždějte

15.January
Dopravu na většině území Česka dnes ráno opět komplikuje sněžení. Silnice ale většinou zůstávají s opatrností sjízdné. Na některých místech si řidiči musí dávat pozor na náledí nebo námrazu, zejména na výše položených silnicích mohou být sněhové jazyky. Provoz se zatím ráno obešel bez vážnějších dopravních nehod, zjistila ČTK. Sněžit má podle meteorologů i přes den.

Počasí: Česko zažije takzvané ledové dny. Bude nadprůměrné chladno

15.January
V uplynulých dnech se do České republiky vrátila typičtější zima, které bude pokračovat i v dalších dnech. Teploty mohou klesat pod hranici minus 10 stupňů Celsia a nastane i takzvaný ledový den, který byl loni spíše vzácný.

Planeta Země se dál ohřívá. Rok 2020 byl nejteplejším v dějinách měření, tvrdí NASA

15.January
Rok 2020 byl těsně nejteplejším v dějinách měření, poznamenaly ho mocné hurikány a nevídané lesní požáry, uvedl americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA). Úřad pro oceány a atmosféru (NOAA) kvůli odlišné metodice uplynulý rok hodnotí jako nepatrně chladnější než dosud rekordní rok 2016.

Mráz, sněhová kalamita a koronavirus. Madrid žádá vládu o vyhlášení stavu nouze

14.January
Madridská radnice dnes požádala španělskou vládu o vyhlášení stavu katastrofy či zvláštní nouze kvůli následkům sněhové bouře a mrazů, které víc než třímilionovou španělskou metropoli zasáhly v předchozích dnech a které ještě zhoršily situaci způsobenou pandemií covidu-19. Informují o tom místní média.

Předpověď na noc a pátek 15. ledna

14.January
Po zadní straně tlakové níže nad východní Evropou k nám bude pokračovat příliv studeného vzduchu od severu, informuje portal.chmi.cz.

Sníh a vítr nadále komplikují dopravu, kamiony měly problémy i na D1

14.January
Sněžení a silný vítr nadále komplikují silniční dopravu v Česku. Zejména v horských polohách a na Vysočině se tvoří sněhové jazyky. Silnice byly ráno často sjízdné jen s nejvyšší opatrností, k dříve uzavřeným úsekům přibylo několik dalších. Problémy měly zejména kamiony ve stoupáních, a to i na dálnici D1. Varování meteorologů před sněžením platí ve vyšších polohách zatím do dnešního večera, zá...

Počasí na příští týden: Silné mrazy o víkendu skončí, začne se oteplovat

14.January
Příští týden se začne v Česku oteplovat. Noční teploty porostou opět nad nulu a denní vystoupají až k šesti stupňům.

V Krkonoších hrozí deskové laviny, nebezpečí vzrostlo na 2. stupeň

14.January
Lavinové nebezpečí v Krkonoších po sněžení dnes vzrostlo na druhý stupeň z pětibodové škály. Za posledních 24 hodin na horách napadlo kolem 30 centimetrů sněhu. "Na hřebenech Krkonoš je 40 až 70 centimetrů sněhu," uvedl lavinový specialista Horské služby Krkonoše Robert Dlouhý. Při druhém lavinovém stupni jsou podmínky pro túry převážně bezpečné.

Předpověď na noc a čtvrtek 14. ledna

13.January
Přes střední Evropu bude k východu postupovat tlaková níže a po její zadní straně bude zesilovat příliv studeného vzduchu od severu, uvedl portal.chmi.cz.

Sníh a silný vítr i dnes komplikují dopravu, problémy mají hlavně kamiony

13.January
V Česku také dnes místy sněží a fouká silný vítr. Tvoří se sněhové jazyky. Silnice jsou ale většinou s opatrností sjízdné, v nižších polohách je na nich místy sníh rozbředlý po solení. V Libereckém kraji zůstává pro kamiony nad 3,5 tuny uzavřená silnice první třídy z Tanvaldu na Harrachov a dál do Polska a pro nákladní dopravu nad šest tun také silnice třetí třídy přes Oldřichovské sedlo. V Bes...

Povodí Moravy varuje před vstupem na led, zatím je příliš tenký

13.January
Povodí Moravy varuje před vstupem na zamrzlé hladiny vodních nádrží, led je na nich tenký. Tloušťky ledu se pohybují maximálně v jednotkách centimetrů. Na webu státního podniku to dnes uvedl mluvčí Petr Chmelař.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes