EuroZprávy.cz

Popis:

Zprávy o internetu, vědě a technice

URL:

http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/

Katalog:

Tech

Publikuje:

5,9 položek/den

Jak zareaguje vaše tělo, když budete rok jist pouze brambory? Muž to vyzkoušel a odborníci jsou zděšeni

12:49
Brambory nejsou považovány právě za dietní jídlo – už jen proto, že obsahují spoustu sacharidů. Přesto existují bramborové diety, při kterých lidé dokáží poměrně výrazně zhubnout. Jednu takovou si vyzkoušel i Australan Andrew Flinders Taylor, který podle svých slov jedl celý rok jen brambory a zhubl více než 50 kilogramů. Ale co na takovou stravu říkají odborníci?

Nekoupej se a vytáhni věci ze zásuvky, říkaly při bouřce naše babičky. Platí to dodnes?

9:51
V horkém létě mohou být deště a bouřky úlevou od vysokých teplot. Bouřka však může být nebezpečná. Co máte dělat, když se ocitnete v bouřce?

Operace PLUTO. Jak nacistům zatopil spojenecký obří ropovod?

6:51
Druhá světová válka se dnes nejčastěji připomíná v souvislosti s plejádami nejrůznějších bitev a potyček. Těch proběhlo skutečně bezprecedentní množství a jsou výstrahou pro budoucnost lidstva. Důležitým pozadím celého konfliktu, které rozhodovalo o výsledku pravděpodobně více, než aktuální úspěchy na bojištích bylo ekonomické zázemí soupeřících mocností. Unikátní vynálezem umožňujícím šířit zd...

Úkaz na obloze: Nastane nejdelší úplné zatmění Měsíce v tomto století

19:28
Praha - V pátek 27. července 2018 v pozdních večerních a nočních hodinách se Měsíc v úplňku ponoří na 1 hodinu a 43 minut do zemského stínu a získá zvláštní cihlově oranžové až rudé zabarvení. Za příznivého počasí tak lidé z Oceánie, Asie, Afriky a Evropy spatří vůbec nejdelší úplné zatmění Měsíce v tomto století, delší nastane až 9. června 2123. Vzácný úkaz doplní ještě druhý unikátní jev – pl...

Novičok, chlor nebo Agent Orange? Nejhorší chemické zbraně, které by dokázaly vyhladit lidstvo

17:58
Chemické zbraně jsou jedním z nejhorších vynálezů lidstva. Řadíme mezi ně nejen ty známější jako yperit, fosgen nebo chlor, ale i řadu dalších, neméně hrozivých, o kterých toho svět stále moc neví.

Úkaz, který se objeví jednou za sto let? Česko se chystá na unikátní zatmění

21.července
Praha - Páteční večerní obloha nabídne pozorovatelům úplné zatmění Měsíce. Trvat bude téměř dvě hodiny a půjde o nejdelší zatmění v tomto století. Delší nastane za 105 let.

Přijde Sluneční soustava o další planetu? Vědci se obávají vesmírné katastrofy

21.července
Vědci v souvislosti s nejnovějšími poznatky astronomického pozorování došli k závěru, že se jeden z dvanácti nových měsíců obíhajících pátou planetu sluneční soustavy Jupiter nachází v takzvané sebezničující oběžné dráze, která by mohla vést až ke zkáze Jupitera. Informoval o tom britský deník The Guardian.

Vědci zjistili, co s lidmi dělají vztahy. Tohle ale nečekali ani v nejdivočejších snech

21.července
Žijete v dlouhodobě mizerném manželství, či třeba jenom vztahu, z něhož nechcete odejít, ať už kvůli dětem, či tlaku okolí? Pokud sami sobě na tuto otázku odpovíte kladně, pak zbystřete! Podle psychologů, kteří zkoumali 373 párů žijících více, než 16 let ve společné domácnosti, kde jim to neklapalo, se následky vztahu udržovaného za každou cenu výrazně projevují na zdraví obou partnerů, zejména...

Lobotomie: Drastický zákrok měnil lidi v chodící mrtvoly. Zmrzačení Kennedyové ocenili Nobelovkou

20.července
Rok 1941. Psychiatrická oddělení po celých Spojených státech praskají ve švech. Ze 160 milionů Američanů je v ústavech pro duševně nemocné umístěno přes 500 000 lidí. Tou dobou je ale na světě převratná metoda léčby psychických poruch známá jako lobotomie. Podstoupí ji i tehdy 23letá Rosemary Kennedyová, sestra prezidenta Spojených států Johna F. Kennedyho. Po zákroku se mentálně dostává na úro...

Ruské rakety Iskander dokážou vyděsit celý svět i NATO

20.července
Moskva - Ruská raketová zbraň známá jako Iskander patří do čísla gigantů světové militaristické techniky. Původně byla navržena tak, aby se jednoduše dokázala vyhnout jakékoli obraně proti raketám. Současné technologie protiraketové ochrany jsou téměř bezmocné. Podle médií ruské rakety typu Iskander se současně nacházejí i na území Sýrie.

Tajemství důchodců odhaleno? Vědci rozluštili jejich "superschopnost"

20.července
Říká se, že za nedostatek spánku dnes mohou technologie a smarphony – ještě v posteli se často díváme na počítači, surfujeme na internetu nebo si prostě jen píšeme s rodinou či kamarády. Na druhou stranu senioři chodí většinou „spát se slepicemi“ a ráno vstávají velmi časně. Proč tomu tak je? Vědci nabízí jednu poněkud bizarní odpověď.

Drahé kovy jsou bezcenné? Vědci přepisují učebnice, v podzemí našli něco, čemu nemohou uvěřit

20.července
Cambridge - Máte na prstýnku na ruce diamant a myslíte si o něm, že je vzácný a drahý? Donedávna tomu věřili i vědci. Nyní ale zjistili, že je to vlastně bezcenný šperk, kterého v podzemí leží neskutečně velké množství. Tak velké, že jej nespočítají ani běžné kalkulačky.

NASA před 50 lety zničila důkazy o životě na Marsu? Vědci přišli s nečekaným zjištěním

20.července
NASA zřejmě před asi 50 lety náhodou spálila důkaz o životě na Marsu. Zjistili to vědci, kteří se zabývají novými vzorky nabranými na rudé planetě.

Účinky kávy na mozek? Nemusíte ji ani pít, přesto dokáže zázraky

20.července
Washington - Badatelé ze Stevens School of Business, Temple University a Baruch College zkoumali, zda vůně kávy může ovlivnit kognitivní funkce, tedy například paměť a koncentraci, i když třeba nápoj ani neobsahuje kofein.

Supervulkán se probouzí? S Yellowstonským parkem se děje něco vážného

19.července
Vědci bedlivě sledují dění nedaleko amerického národního parku Yellowstone. Strážci v nedalekém parku si totiž všimli, že se na skalních stěnách objevují obrovské pukliny. Oblast proto musela být uzavřena. Objevují se také spekulace, zda to není předzvěst něčeho mnohem horšího.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes