EuroZprávy.cz

Popis:

Zprávy o internetu, vědě a technice

URL:

http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/

Katalog:

Tech

Publikuje:

3,9 položek/den

Vědci objevili dva tisíce let staré zvířecí kosti, které je překvapily

15:55
Archeologické pozůstatky vědci objevili v Číně. Objevené zvířecí kosti patří do biologické čeledě gibbonovitých z řádu promátů a nespadají pod žádný dosud známý druh. Archeologové považují tyto opice za vymřelé v důsledku antropogenních faktorů (faktory způsobené přímo člověkem – poz. redakce). Kosti nově objeveného druhu přinášejí nový pohled na vývoj a život primátů.

Zdraví, vzdělávání i pokuty? Ruský internetový gigant, který překonává i Google

15:55
Moskva - Ruský internetový servis Yandex může uživatelům nabídnout daleko větší výběr služeb než jeho český ekvivalent Seznam. Společnost, která v Rusku poráží i Google, je dokonce čtvrtým nejpoužívanějším webovým vyhledávačem na světě. Kromě klasických služeb dostupných i uživatelům Seznamu jako například zprávy, obrázky, zboží či TV program, Yandex má další a mnohem zajímavější převahy.

Nový šílený trend? Na sociálních sítích koluje neuvěřitelná rada, jak zatočit s bolestí a rakovinou

14:32
Lidé jsou schopni sníst a vypít téměř cokoliv. Před nedávnem se po internetu šířila výzva „Tide Pod Challenge“, při které se jedí prací kapsle. Teď se zase objevilo video, které doporučuje pít psí moč. Prý dokáže doslova zázraky.

"Černá smrt" kosila Evropu. Proč se Čechám téměř vyhnula?

7:17
Morové rány si vybíraly milionové oběti na životech po celý středověk. Pro největší morovou epidemii se ustáli název Černá smrt, probíhala od poloviny 14. století a vyhubila třetinu tehdejší evropské populace, ovšem v českých zemích se příliš výrazně neprojevila, dodnes je záhadou proč zrovna uprostřed Evropy existoval ostrov ušetřený od utrpení.

Jak poznáte, že jste závislí na mobilu? Zkuste si tento jednoduchý test

17:17
Londýn - Mobilní telefon se stává nejlepším přítelem každého z nás. Noc co noc vedle něj usínáme, probouzíme se s ním a pátráme po něm častěji, než například po klíčích od bytu. Kdy už ale obyčejné užívání telefonu hraničí se závislostí a jak s ní bojovat?

Zázračná látka, která prodlužuje život? Vědci ji našli, neuvěříte, v čem se nachází

24.června
Austin - Říká se, že milování zlepšuje zdraví člověka. Stejně tak i zdravé potraviny. Obojí má ale jedno společné, látku zvanou spermidin, která je podle odborníků zodpovědná nejen za omlazení buněk, ale také umí bojovat proti rakovině a prodloužit život.

Co se děje s vaším tělem, pokud příliš dlouho zadržujete moč?

24.června
Známe to asi všichni – občas cítíme, že bychom se chtěli vymočit, ale nejde to. Ať už proto, že právě sedíme za volantem a řítíme se po dálnici, nebo prostě jen nechceme, aby nám utekl zásadní moment filmu v kině. Je ale zdravé moč zadržovat? Co se může stát s vaším tělem?

Láska jako chemický proces. Co se děje, když se zamilujeme?

24.června
Glasgow - Zamilovanost je jeden z nejkrásnějších pocitů na světě. Jen těžko ji ale můžeme vědomě ovlivnit. Pokoušeli se o to lidé dávno před námi a budou se o to bezesporu snažit i budoucí generace. Vědcům se ale přesto povedlo odhalit alespoň malý kousek tajemství lásky, zjistili totiž, co stojí za lidskou zamilovaností.

Svět v očekávání: Na obloze se brzy objeví krvavý měsíc

24.června
Při červencovém úplném zatmění měsíce bude možné pozorovat i takzvaný „krvavý měsíc“. Někteří bibličtí konspirační teoretici tvrdí, že krvavý měsíc souvisí s proroctvím a že je znamením konce světa. Co nás tedy může potkat?

Bouře, mráz, tropické teploty. Co dokáží napáchat změny počasí ?

23.června
Všichni dobře víme, že počasí může silně ovlivnit naši náladu a produktivitu. Mnoho lidí se cítí lépe, když je počasí pěkné a slunečné. Není tedy překvapující, že se lidé v zimě častěji cítí nešťastní. Existuje dokonce i zdravotní stav známý jako zimní deprese. Přesto někteří vědci věří, že náš mozek během chladných dnů funguje lépe. Co se vlastně děje v našem mozku, když se mění počasí?

Statisíce lidí v ohrožení? Nebezpečný vulkán téměř jistě vybuchne a bude to katastrofa, varují experti

23.června
Sopka ležící na Novém Zélandu téměř jistě vybuchne – a otázkou není „jestli“, ale „kdy“, varují vědci. Mount Taranaki se tak podle nich zařadí mezi vulkány, které zničily Havaj a Guatemalu, a způsobí na Novém Zélandu značné škody. Plán civilní obrany Severního ostrova Nového Zélandu, kde se nachází sopka, uvádí, že erupce je „téměř jistá" v příštích 50 letech. A to pro Zéland určitě není dobrá ...

Jak ochránit planetu? Bílý dům a NASA spojily síly a vytvořily speciální plán

22.června
Washington – Národní úřad pro letectví a kosmonautiku (NASA) klasifikuje přes 18 tisíc kosmických těles různých velikostí nacházejících se blízko Země. Bílý dům ve spolupráci s NASA nově aktivizují vědeckou a technickou činnost umožňující chránit planetu před nečekanými útoky asteroidů a komet. NASA se soustředí konkrétně na tělesa, která svou velikosti představují hrozbu celým regionům i konti...

Konec internetu? Vláda ho kvůli studentům v celé zemi vypne

22.června
Alžír - Podvádění ve škole není ničím novým. Při maturitách jde ale už o závažnou věc, kterou je nutno řešit. A úřady v Alžírsku našly unikátní způsob, jak na to. Po celé zemi vypnout internet.

Proč je Hirošima obyvatelná, ale v Černobylu vše živé zemře?

22.června
Praha - Obecně se má za to, že jakékoliv místo na Zemi, v němž došlo k jaderné explozi, je zamořené a neobyvatelné. Jak je potom ale možné, že v Hirošimě a Nagasaki, městech, které byly zničeny jadernou explozí, dnes žije 1,5 milionu lidí, zatímco v okolí bývalé jaderné elektrárny Černobyl je mrtvá zóna, kde přežívá jen několik posledních usedlíků?

Facebook zdarma končí. Uživatelé budou za členství platit

21.června
New York - Gigant na poli sociálních sítích vždy stavěl svou politiku na tom, že je zdarma a pro všechny. Teď ale Facebook testuje skupiny, kde by lidé za členství platili měsíční poplatky ve výši několika stovek korun za jednu.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes