15
new stories - click to show

EuroZprávy.cz

Description:

Zprávy o internetu, vědě a technice

URL:

http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/

Catalog:

Tech

Publishes:

5.6 items/week

Vědci objevili bakterie, které žerou plasty za běžných podmínek

13:09
V případě, že by vědci objevili mikroorganismy, které by dokázaly samovolně rozkládat umělé materiály při běžné pokojové teplotě, mohlo by to výrazně přispět k řešení problému neustále narůstajícího množství skládek.

Netflix zavádí v některých zemích poplatek za sdílení přístupu

24.May
Netlix dnes oznámil, že uživatelé v některých zemích budou nově platit za sdílení přístupu ke službě s lidmi mimo jejich domácnost.

WhatsApp umožní uživatelům upravovat zprávy, čas na změny bude omezený

22.May
WhatsApp patří k nejoblíbenějším chatovacím aplikacím, uživatelé se teď mohou těšit na jednu novinku. Do 15 minut od odeslání bude nově možné upravit znění zprávy. Lidem by funkce měla být k dispozici během několika týdnů.

K ISS dorazila čtyřčlenná posádka soukromé mise Axiom Mission 2

22.May
Čtveřice členů soukromé mise Axiom Mission 2 (Ax-2) úspěšně dosáhla Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) po úspěšném nedělním startu z Mysu Canaveral na Floridě. Tato mezinárodní posádka složená ze dvou Američanů a dvou občanů Saúdské Arábie plánuje strávit na ISS více než týden. Rajána Barnávíová se tak stane první astronautkou z arabského světa, která navštíví Mezinárodní vesmírnou stanici, infor…

Stíhačky F-16 jsou i po 50 letech slavné pro svou všestrannost

22.May
Stíhačka F-16, známá také jako Fighting Falcon, je jednou z nejuznávanějších a nejrozšířenějších bojových letadel na světě. Vyvinuta americkou společností General Dynamics (nyní Lockheed Martin) v 70. letech se rychle stala ikonou moderního letectva a získala si pověst výkonného a univerzálního letadla schopného plnit širokou škálu úkolů.

NASA chystá cestu na Měsíc. Přistávací modul vyrobí Blue Origin

20.May
Pro vývoj přistávacího systému pro misi Artemis V na Měsíc vybrala NASA společnost Blue Origin. Prostřednictvím observatoře Artemis bude NASA zkoumat větší povrch Měsíce, než kdykoli předtím, odhalovat další vědecké objevy a připravovat se na budoucí mise astronautů na Mars, uvedla NASA v tiskové zprávě.

Apple zaměstnancům omezuje používání umělé inteligence. Chystá svou vlastní

19.May
Apple zavádí omezení pro své zaměstnance týkající se používání chatovacího robota s umělou inteligencí ChatGPT. Důvodem je skutečnost, že firma aktuálně vyvíjí vlastní podobnou technologii.

Vědci zkoumali, jak odpudit komáry. Pokusy s mýdlem přinesly zajímavé výsledky

18.May
Intenzivní vůně mýdla se může jevit jako rozumná strategie ochrany proti komárům. Je založena na předpokladu, že pokud komár necítí lidský zápach, nemá důvod pít naši krev. Vědecké studie ale ukazují, že realita je zcela opačná a některé druhy mýdla komáry přitahují.

Titanic, jak jste ho nikdy neviděli. Vědci představili nejdokonalejší fotky legendární lodi

17.May
Na světě už nežije nikdo, kdo by si na vlastní oči pamatoval, jak vypadá nejslavnější loď světa. Titanic, který dnes můžeme spatřit, je rezivějící vrak na dvě severního Atlantiku. Vědci ale díky pokročilé metodě skenování dokázaly zmapovat, jak loď dnes vypadá v celé své reálné velikosti.

Google chystá radikální řez. Plánuje mazat neaktivní účty

16.May
Služby pod hlavičkou Google patří na internetu k těm nejpoužívanějším. Mateřská společnost Alphabet dnes oznámila, že od prosince začne mazat neaktivní účty ve snaze minimalizovat bezpečnostní hrozby.

Nejdražšímu projektu lidstva je předurčena zkáza. Co se stane, až vědci shodí ISS do oceánu?

15.May
Mezinárodní vesmírná stanice (ISS) je nejdražším projektem lidstva a v našich životech je přítomna již více než dvě desetiletí. Co ale se stane, až o ni v roce 2031 přijdeme?

Mimozemšťané by nás mohli poznat podle rádiových signálů, říká nová studie

13.May
Vědci z University of Manchester a University of Mauritius provedli nový výzkum, jehož cílem bylo zjistit, zda by potenciální život na planetách v blízkosti Země mohl zachytit naše rádiové signály.

Musk představil chystané změny na twitteru. Jedna novinka dorazí už zítra

10.May
Sociální síť Twitter se brzy rozroste o nové funkce. Měla by umět například zprostředkovávat hovory či videohovory. Podobnou funkci konkurenční facebook zvládá již řadu let.

Facebook a Instagram měly problémy. V Česku nefungovaly

8.May
Uživatelé sociálních sítí Facebook a Instagram měli v posledních hodinách velké problémy. V Česku totiž došlo k výpadku obou služeb.

"Kmotr umělé inteligence" Geoffrey Hinton opouští Google. Varuje před chatboty a fake news

2.May
Průkopník neuronových sítí Geoffrey Hinton je považován za kmotra umělé inteligence. Ačkoliv většina lidí o ni zřejmě slyšela až v posledních měsících, Hinton ji vybudoval už před 11 lety. Nyní ale varuje před rizikem, které chatboty skýtají.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes