15
new stories - click to show

EuroZprávy.cz

Description:

Zprávy ze zahraničí

URL:

https://eurozpravy.cz/zahranicni

Catalog:

Ze světa

Publishes:

17.9 items/day

Hladomor ve světě nehrozí kvůli Rusku, ale kvůli sankcím, myslí si Kreml

12:28
Zdrojem problémů, které hrozí vypuknutím hladu ve světě, není Rusko, ale ti, kdo proti němu zavedli sankce, a sama opatření. Prohlásil to dnes mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov podle agentury TASS.

Polsko vypovědělo smlouvu o výstavbě sítě plynovodů s Ruskem

11:17
Polsko vypovědělo smlouvu o výstavbě sítě plynovodů na svém území, kterou v roce 1993 podepsalo s Ruskem. Oznámila to dnes ministryně životního prostředí Anna Moskwová. Vláda podle ní příslušnou rezoluci přijala 13. května. Smlouva z 25. srpna 1993 byla podepsána ve Varšavě a předpokládala, že na polském území vznikne síť plynovodů.

Zelenskyj podepsal zákon o sankcích, umožňuje zabavovat majetky přívrženců ruské invaze

10:43
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podepsal nový zákon o sankcích, který umožňuje zabavovat majetky přívrženců ruské invaze, uvedl dnes na svém webu list RBK Ukrajina s odvoláním na prezidentskou kancelář. Od tohoto kroku si hlava státu slibuje zvýšení příjmů státního rozpočtu na účet nepřátel.

OSN: Některé zprávy o opičích neštovicích posilují homofobní nebo rasistické stereotypy

10:08
Některé mediální zprávy o opičích neštovicích posilují homofobní nebo rasistické stereotypy a prohlubují stigma. Uvedla to Organizace spojených národů pro boj s AIDS (UNAIDS), podle které zkušenosti z odezvy na epidemii AIDS ukázaly, že obviňování určité skupiny lidí může zmařit schopnost účinně reagovat na ohnisko nákazy. Případy viru jsou hlášeny z Evropy, USA, Kanady a Austrálie. Nemoc se obvy…

Biden: USA by byly ochotny vojensky zasáhnout v případě útoku na Tchaj-wan

9:33
Spojené státy by byly ochotny vojensky zasáhnout v případě útoku na ostrov Tchaj-wan, který si Čína nárokuje jako součást svého území. Na tiskové konferenci v Tokiu to uvedl americký prezident Joe Biden. Podle zahraničních zpravodajských agentur dodal, že Čína si zahrává s ohněm. Agentura AP hovoří o jednom z nejsilnějších vyjádření podpory Tchaj-wanu z posledních desetiletí.

ON-LINE 89. den války: Rusko soustředí síly u Severodoněcku a chystá útok na Slovjansk

8:59
Rusko na Ukrajině soustředí své síly u východoukrajinského Severodoněcku, od Izjumu chystá další útok na Slovjansk, uvedl dnes podle ruskojazyčného serveru BBC ukrajinský generální štáb. Za první tři měsíce od únorové invaze do sousední země Rusko přišlo pravděpodobně o podobný počet vojáků jako Sovětský svaz za devět let války v Afghánistánu, napsala na twitteru britská vojenská rozvědka.

Ve světě přišlo o domov rekordních více než 100 milionů lidí

8:58
Ve světě bylo vysídleno rekordních více než 100 milionů lidí. S odkazem na nové údaje o lidech, kteří utíkají před násilím, konflikty, pronásledováním a porušováním lidských práv to dnes uvedl Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR). K překonání smutného milníku podle něj zásadně přispěla ruská invaze na Ukrajinu i vleklé konflikty v Etiopii či Kongu.

Johnson mluvil se Zelenským o ruské blokádě Oděsy

8:24
Britský premiér Boris Johnson telefonicky hovořil s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským o blokádě ukrajinského přístavního města Oděsa vojsky ruského prezidenta Vladimira Putina a o potřebě zvýšit objem potravinové a jiné humanitární pomoci Ukrajině.S odkazem na mluvčího britského předsedy vlády o tom informuje agentura Reuters.

Severokorejské úřady dnes informovaly o dalších 167.650 pacientech s příznaky covidu

8:24
Severokorejské úřady dnes informovaly o dalších 167.650 pacientech s "příznaky horečky" a jednom dalším s ní spojeném úmrtí. Počet nových případů se v zemi tak druhý den v řadě drží pod hranicí 200.000. Pchjongjang ovšem mlčí o tom, že mu Jižní Korea a Spojené státy nabídly pomoc v boji s covidem-19, píše agentura Reuters.

Ukrajinská armáda zřejmě používá raketomety z Česka, překonají ty ruské

22:40
České raketomety RM-70 byly již nasazeny do bojů proti ruským invazním silám, které napadly Ukrajinu. Raketomety RM-70 díky podvozkům Tatra mají významnou výhodu nad ruskými raketomety BM-21 Grad, napsal dnes ukrajinský server Defense Express.

Schůzka ministrů APEC skončila. Kvůli rozdílnému názoru na válku prohlášení nevydá

22:06
Schůzka ministrů obchodu členských zemí Rady pro ekonomickou spolupráci Asie a Tichomoří (APEC) dnes skončila bez vydání společného prohlášení. Důvodem je rozdílný názor členů na ruskou invazi na Ukrajinu, uvedla agentura Kjódó.

Zelenskyj odmítl výzvy zrušit zákaz odjezdu z Ukrajiny, dokud denně umírají desítky lidí

19:10
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes odmítl výzvy zrušit zákaz odjezdu mužů v branném věku z Ukrajiny. Argumentoval podle listu Ukrajinska pravda tím, že denně v bojích na východě země umírá 50 až 100 lidí. Kyjev se zdržuje vyčíslení ztrát ukrajinských sil ve válce proti Rusku, která dnes pokračuje 88. dnem. Rusko od začátku bojů podle ukrajinského velení přišlo už o více než 29.000 vojá…

Ukrajinský parlament dnes schválil prodloužení válečného stavu o čtvrt roku

15:38
Ukrajinský parlament dnes schválil prodloužení válečného stavu a všeobecné mobilizace o dalších 90 dnů. Obě opatření v zemi vstoupila v platnost 24. února v souvislosti s ozbrojenou agresí, kterou toho dne ráno proti Ukrajině zahájilo Rusko.

Podle Dudy je načase podepsat novou dohodu o vztazích Polska a Ukrajiny

15:03
Podle polského prezidenta je načase podepsat novou dohodu o dobrých sousedských vztazích Polska a Ukrajiny. Podle agentury Ukrinform Andrzej Duda dnes v ukrajinském parlamentu řekl, že je pro tento krok vzhledem k přátelským vztahům Varšavy a Kyjeva, které jsou zvláště patrné nyní v souvislosti s ruskou agresí. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na druhé straně oznámil, že hodlá navrhnout z…

ON-LINE 88. den války: Rusové rozmisťují rakety Iskander, běloruská armáda zintenzivnila průzkum

22.May
Běloruská armáda zintenzivnila průzkum na hranicích s Ukrajinou, v oblasti Volyně a Polesí, oznámila dnes ráno ukrajinská armáda. Rusko se připravuje obsadit zbytek Chersonské oblasti a postoupit do Záporoží.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes