EuroZprávy.cz

Popis:

Zprávy ze zahraničí

URL:

http://zahranicni.eurozpravy.cz/

Katalog:

Ze světa

Publikuje:

59,1 položek/den

Uprchlíci šíří nemoci? Omyl. Jsou zdravější než Evropané, ukazuje analýza WHO

20:37
Migranti a uprchlíci směřující do Evropy se obecně těší dobrému zdraví, hrozí jim ale, že onemocní na cestě nebo v nové zemi kvůli špatným životním podmínkám. Uvádí to zpráva, kterou dnes zveřejnila Světová zdravotnická organizace (WHO). Existuje přitom pouze malé riziko, že nově příchozí budou šířit nakažlivé nemoci, vyvrací ve své zprávě rozšířené přesvědčení WHO. S poukazem na to, že migrant...

Slovák donutil nezletilou dceru k sňatku, v nové rodině zažila peklo

20:37
Otec nezletilého děvčete z jižního Slovenska získal podle vyšetřovatelů za její nucený sňatek 3000 eur (bezmála 77.000 korun). Prokuratura v souvislosti s případem předložila návrh na obžalobu třech osob za obchodování s lidmi. Podle slovenských médií jim hrozí trest odnětí svobody od sedmi do dvanácti let.

Babišova restaurace ve Francii přišla o jednu michelinskou hvězdu

20:37
Luxusní restaurace Paloma na francouzském Azurovém pobřeží, kterou před několika lety otevřel nynější český premiér Andrej Babiš, přišla o jednu ze svých dvou michelinských hvězd. Napsaly to na svém webu regionální deník Nice-Matin a finanční list Les Échos s odkazem na gastronomický průvodce Michelin, jehož vydání pro rok 2019 věnované Francii bylo dnes představeno v Paříži.

Strach v Londonderry: Po sobotní explozi byl vyhlášen nový poplach

20:37
Maskovaní muži dnes v severoirském Londonderry unesli dvě vozidla, do nichž podle policie patrně umístili výbušniny. Policisté vyklidili okolí dodávek, které únosci odstavili na dvou různých místech na jihozápadě města. V jednom případě provedla armáda řízenou explozi podezřelého předmětu, uvedla agentura Reuters. V sobotu městem otřásl výbuch nálože v automobilu odstaveném před budovou soudu. ...

Rána pro demokracii v Rumunsku? Vláda chce stornovat řadu korupčních kauz

20:37
Rumunský ministr spravedlnosti dnes sdělil, že připravil návrh nouzového normativního aktu, který by zneplatnil stovky korupčních případů, jež se dotýkají i vysokých činitelů. Toto opatření nyní projedná s premiérkou Vioricou Dancilaovou, napsala agentura AP.

Egyptský soud poslal moderátora do vězení, udělal rozhovor s gayem

20:02
Egyptský soud odsoudil k ročnímu vězení televizního moderátora, který si do svého pořadu pozval homosexuálního hosta. Informovala o tom agentura AP. Host, jehož identita byla utajena, během rozhovoru loni v srpnu mimo jiné prozradil, že je sexuálním pracovníkem, a otevřeně hovořil o vztahu s jiným mužem. Muhammad Ghajtí se může proti verdiktu odvolat, zatím je na svobodě.

Saúdská královská rodina zlikvidovala dalšího odpůrce? Vězení nepřežil prominentní duchovní

20:02
Po pěti měsících strávených ve vězení zemřel prominentní saúdskoarabský duchovní Ahmad Amárí, oznámila jeho rodina a aktivisté za lidská práva. Jak poznamenala agentura Reuters, duchovní zemřel v době zvýšené kritiky Rijádu ohledně dodržování lidských práv, i v souvislosti s vraždou saúdskoarabského novináře Džamála Chášukdžího.

Brexitový plán B? Reakce EU jsou rozpačité: Mayová pouze řekla, co nechce

19:28
Britská premiérka Theresa Mayová ve svém dnešním vystoupení k brexitu spíše popsala, jaké varianty možného dalšího vývoje si nepřeje, než aby vysvětlila, jak přesně hodlá britská vláda postupovat dál. Novinářům to dnes v Bruselu řekl slovenský ministr zahraničí Miroslav Lajčák.

Mayová představila brexitový plán B. Opozice a analytici nevěřícně koukají

19:28
Britská premiérka Theresa Mayová dnes poslancům řekla, že od nich bude chtít vyjasnění jejich postoje ohledně sporné irské pojistky, která je součástí dojednané dohody o odchodu země z Evropské unie a má zabránit obnovení hraničních kontrol mezi Irskem a Severním Irskem. S těmito požadavky, které by podle komentátorů mohly usnadnit schválení brexitové dohody Dolní sněmovnou, se pak hodlá vrátit...

V Kerčském průlivu vybuchl tanker, nejméně deset mrtvých

18:55
Nejméně deset námořníků dnes zahynulo při explozi a požáru dvou lodí plujících v Kerčském průlivu pod tanzanskou vlajkou. Oznámila to ruská agentura TASS, podle níž bylo na obou lodích celkem 31 lidí. Čtrnáct námořníků se přivolaným ruským lodím podařilo zachránit, osud ostatních zatím není jasný.

EU chystá další zákaz, chce zatrhnout olovo? Internetem koluje nový mýtus

18:55
V Česku se šíří nepravdivé zprávy, že Evropská unie chystá plošný zákaz mysliveckých broků a rybářských závaží kvůli jedovatému olovu. Evropská komise už ale potvrdila, že navrhuje pouze zákaz v oblastech mokřadů, který už v ČR dávno platí. Jde tedy o sjednocení legislativy, které naprostá většina myslivců, rybářů i ochranářů přírody podporuje. Server EuroZprávy.cz na to upozornil europoslanec ...

Izrael pomůže s propuštěním ukrajinských námořníků? Porošenko jednal s Rivlinem

18:20
Ukrajinský prezident Petro Porošenko vyzval Izrael, aby pomohl vyjednat propuštění ukrajinských námořníků, které loni Rusko zadrželo během námořního incidentu v Kerčském průlivu. Porošenko to prohlásil během dnešního jednání se svým izraelským protějškem Reuvenem Rivlinem, uvedla ukrajinská agentura Unian. Ještě dnes bude mezi oběma zeměmi podepsána dohoda o volném obchodu.

Setkal se Putin s Reaganem? Nejzáhadnějších fotografie na světě je po 30 letech rozluštěna

17:46
Píše se rok 1988 a do Moskvy přijíždí americký prezident Ronald Reagan, aby se ze setkal se svým ruským protějškem Michailem Gorbačovem. Reagan chodí po Moskvě, potřásá si rukou s lidmi, a u toho se nechává fotit. Jeden snímek ale vyvolal pozdvižení a dlouhých 30 let nikdo nevěděl, kde je pravda. Až dosud.

„Atomová bomba" Lenin zemřel před 95 lety. Co se mu vlastně stalo? A jaký je dnes jeho odkaz?

17:46
Dnes uplynulo 95 let od úmrtí Vladimíra Iljiče Lenina, muže a revolucionáře, který v minulém století ovlivnil průběh světových dějin silněji, než ostatní. Ačkoliv dědictví vůdce proletariátu, který založil Sovětský svaz, upadá pomalu v zapomnění, něco z Leninových aktivit a myšlenek i nadále přetrvává, píše ruský liberální list gazeta.ru.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes