EuroZprávy.cz

Popis:

Zprávy ze zahraničí

URL:

http://zahranicni.eurozpravy.cz/

Katalog:

Ze světa

Publikuje:

51 položek/den

Nájezd auditorů na Pentagon: Kontrola nedopadla dobře, náprava potrvá roky

8:25
Americké ministerstvo obrany se vzpamatovává z masivního nájezdu auditorů, kteří poprvé v dějinách provedli hloubkovou kontrolu financí tohoto úřadu. Předběžná zpráva podle agentury Reuters ukazuje, že audit provedený 1200 odborníky nedopadl dobře. Náprava bude podle expertů trvat roky.

Vůdci Rudých Khmerů poprvé odsouzeni za genocidu, vraždili Vietnamce i muslimy

8:25
Soud v Kambodži dnes shledal dva bývalé vysoce postavené představitele Rudých Khmerů vinné z genocidy, zločinů proti lidskosti a válečných zločinů. Podle agentury AFP je to poprvé v historii, co mezinárodní soud označil v souvislosti s Rudými Khmery za genocidu jejich brutální postup vůči menšinám - etnickým Vietnamcům, muslimské komunitě a dalším náboženským minoritám. Hlavní ideolog Rudých Kh...

Ruskem obchází strašidlo? Lidé chtějí radikální změnu, tvrdí analytik

8:25
"Ruskem obchází strašidlo, strašidlo komunismu," připomíná Andrej Kolesnikov úvodem svého komentáře pro server Moscow Times známý, modifikovaný výrok Karla Marxe. Politický analytik z think tanku Carnegie Moscow Center tvrdí, že toto strašidlo je ve skutečnosti mrtvé.

Senátoři USA udeří na Rijád? Navrhovaný zákon může mít dalekosáhlé dopady

7:51
Šestice amerických republikánských a demokratických senátorů ve čtvrtek předložila návrh zákona, jehož cílem je zakročit proti Saúdské Arábii kvůli vraždě opozičního novináře Džamála Chášukdžího a roli Rijádu v jemenské válce. Informovala o tom agentura Reuters.

Pochodeň sochy Svobody se vydala na cestu, snad poslední od roku 1876

7:51
Originál pochodně newyorské sochy Svobody dnes na speciálním tahači absolvoval stometrovou cestu na místo budoucího muzea, kde bude od příštího roku vystaven. Půldruhatunová pochodeň byla od roku 1984 uskladněna v podstavci slavného monumentu, když ji kvůli vážnému poškození musela nahradit replika.

V Kalifornii se otevřelo peklo: 63 mrtvých, stovky nezvěstných, chaos a panika

7:51
Záchranáři ve čtvrtek našli po ničivém lesním požáru v severní Kalifornii dalších sedm mrtvých, počet obětí živlu v této oblasti se tak zvýšil na 63. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na šerifa místního okresu Butte. Na seznamu pohřešovaných se nyní podle něj nachází 631 jmen. Patrně jsou to ale osoby, které před ohněm narychlo uprchly a ještě nestačily dát úřadům nebo příbuzným vě...

Vědci budou jednat o nové definici kilogramu

3:50
Delegáti na konferenci Mezinárodního úřadu pro míry a váhy (BIPM)ve francouzském městě Versailles by měli schválit novou definici kilogramu.

KLDR otestovala novou strategickou zbraň. Světe třes se

3:16
Severokorejská státní média informovala, že armáda pod dohledem vůdce Kim Čong-una úspěšně otestovala novou technologicky vyspělou strategickou zbraň. Napsala to jihokorejská agentura Jonhap.

Neví, co dělají? Británie si odhlasovala brexit, teď je většina lidí proti

22:13
Většina Britů se nyní staví proti odchodu své země z Evropské unie a přála by si o budoucnosti Británie rozhodnout v druhém referendu. Vyplývá to z průzkumu, který dnes zveřejnila britská stanice Sky News. Předběžnou dohodu, kterou vyjednala vláda premiérky Theresy Mayové v Bruselu, podporuje podle něj jen 14 procent dotázaných.

Kolik migrantů vlastně pracuje? Tomuhle číslu neuvěříte

22:13
Švédský úřad práce čelí ostré kritice kvůli nové a podle kritiků až příliš optimistické zprávě o zaměstnávání nových migrantů. Poukazují totiž na to, že nárůst zaměstnanosti byl zaznamenán jen díky pracovním místům silně dotovaným tamní vládou.

Navalnyj "rozdrtil" Rusko ve Štrasburku: Věznění bylo politicky motivované, Moskva musí platit

22:13
Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku dnes dospěl k závěru, že opakované zadržování lídra ruské opozice Alexeje Navalného mezi lety 2012 a 2014 bylo politicky motivované. Ruské úřady podle verdiktu porušovaly jeho lidská práva, informovala agentura Reuters. Soud zároveň nařídil Moskvě, aby Navalného odškodnila částkou 63.000 eur (zhruba 1,6 milionu korun). Rozhodnutí je konečné a pro Rus...

Estonsko se také postavilo OSN. Migrační pakt nepodpoří

22:13
Estonsko nepodpoří globální pakt OSN o migraci, rozhodla na dnešním zasedání estonská vláda. Návrh podpořit rámcovou dohodu světové organizace předložil vládě ministr zahraničí Sven Mikser, ale návrh během několikahodinové diskuse nezískal podporu všech členů vládní koalice, uvedl server Delfi.ee. Proti dohodě vystoupila podle serveru konzervativní strana Vlast (Isamaa/Pro Patria).

Povstalci v Kongu zabili zemřelo sedm členů mírových sborů OSN

21:38
Nejméně sedm členů mírových sborů OSN zemřelo při společné akci s konžskou armádou proti povstalcům na severovýchodě země. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Tutéž oblast zároveň sužuje dosud nejhorší epidemie eboly v historii Konga.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes