ExtraStory.cz

Popis:

ExtraStory.cz - zeď plná extra příběhů

URL:

http://extrastory.cz

Katalog:

Ostatní

Publikuje:

4,7 položek/den

Marilyn Monroe v slzách: Takhle skončilo její krátké manželství s baseballovým hráčem Joem DiMaggiem

13:01
Ztrápená, se slzami v očích a odvracející se od fotoaparátů - to je jiná Marilyn Monroe, než jakou ji známe z tisíců dokonalých fotek. Do neutěšeného duševního stavu ji přivedl krach krátkého manželství, které prožila s baseballovým hráčem Joem DiMaggiem. Dvojice se vzala na začátku roku 1954. Už od prvních dnů ale bylo jasné, že jejich soužití nebude mít dlouhého trvání. Podle některých výpově...

Dior čelí kritice. Svou kolekcí vykradl tradiční rumunské kostýmy

12:04
Ve světě módy je bohužel celkem běžné, že velké společnosti kopírují tradiční oděvy z celého světa. Jednou z posledních vykradených kultur se stala komunita z rumunské župy Bihor.

Syn amerického vojáka se setkal s Češkou, která před 73 lety pomáhala jeho otci

10:31
Otec Jerryho Huffmana Paul sloužil za války v tankové jednotce. Jerrymu po něm zbylo několik medailí, pár upomínkových předmětů a fotografie s chlapcem a mladou ženou z Československa. Právě neznámou ženu, která na konci války pomáhala společně s ostatními americkým vojákům, se mu po letech podařilo vypátrat.

Operace mozku u Inků byly prováděny lépe než o tři sta let později u americké armády

9:45
Otevřít lebku a provést operaci mozku, to dokázali nejen staří Egypťané, jak víme ze slavného románu Egypťan Sinuhet, ale také Inkové. Svědčí o tom archeologické nálezy, které dokládají, že chirurgické zákroky byly na vysoké úrovni. Inkové v tom byli dokonce úspěšnější než američtí vojenští lékaři za války Severu proti Jihu.

Znečištění vzduchu v roce 2015 zabilo 4,5 milionů lidí, spočítali vědci

8:59
Spočítat, kolik lidí na celé planetě zemře kvůli znečištění ovzduší, je velmi obtížný úkol. Vědcům z Institutu Maxe Plancka se to ale přesto podařilo. A čísla jsou ohromující.

Pobláznila Kurta Cobaina i Miloše Formana: Připomeňte si mladou Courtney Love na 30 fotkách

16.července
Nejkontroverznější žena rockové historie - takového označení se od magazínu Rolling Stone dočkala americká muzikantka Courtney Love. Zpěvačka si ho poctivě vysloužila drogovými skandály, ostrým jazykem, spory s hudebními kolegy i manželstvím s Kurtem Cobainem. Někteří fanoušci Nirvany jsou navzdory důkazům dodnes přesvědčení, že to byla právě ona, kdo legendárního hudebníka zabil. Zkusme ale as...

Juliane Koepcková jako jediná přežila pád letadla, pak 11 dní bloudila pralesem

16.července
Když se sedmnáctiletá Juliane Koepcková naloďovala na palubu letu Lansa 508, netušila, že právě roztáčí kolo rulety, která může skončit její smrtí. Byl Štědrý den roku 1971. Den před tím odmaturovala a se svou matkou letěla z Limy do Puacallpy za svým otcem, aby radostnou událost oslavili.

Projděte se starou Paříží na fotkách Roberta Doisneaua

16.července
Robert Doisneau (1922-1994) začínal jako fotografický pomocník ve studiu sochaře Andrého Vigneaua. Čtyři roky strávil také v reklamním oddělení společnosti Renault. Kvůli časté nedochvilnosti byl vyhozen, a tak odstartovala jeho kariéra fotografa na volné noze. Jako rodilý Pařížan se nejčastěji pohyboval v ulicích francouzské metropole, kde pořídil více jak 450 tisíc snímků. Výběr z nich vám př...

Islanďané jako potomci vikingských sexuálních otrokyň? Podle vědců velmi pravděpodobné

16.července
Vikingové na svých nájezdech nejen dobývali území, ale také získávali spoustu otroků. Zejména pro zajaté ženy existoval jen jeden úděl - sloužit jako sexuální otrokyně svým uchvatitelům. Vědci zjistili, že mnoho z nich bylo převezeno na Island, a mohly tak dát základ jeho dnešní populaci.

Emoce mají ohromný vliv na náš pracovní život a chování

16.července
Že jsou emoce v životě důležité, o tom asi není sporu. Na druhou stranu dnešní lidé se spíše považují za racionální, a trendem je emocím příliš nepodléhat. Vědci ale tvrdí, že emoce mají například ohromný vliv na náš pracovní výkon i pracovní život jako takový. A také na naše chování.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes