15
new stories - click to show

ExtraStory.cz

Description:

Zeď plná extra příběhů

URL:

http://extrastory.cz

Catalog:

Ostatní

Publishes:

4.8 items/day

Žena se ztratila v brazilském pralese. Energii prý získávala ze slunce a mluvila s rostlinami

16:58
V roce 2018 proletěla britskými médii zpráva o sedmadvacetileté ženě, která se ztratila v brazilském pralese. Po nalezení se novinářům svěřila s velmi zvláštními zážitky. Mimo jiné prý mluvila s rostlinami.

Vertikální zahrady udělaly z obytného komplexu džungli plnou komárů

16:58
Bytový komplex v čínském Čcheng-tu měl být díky své zeleni rájem pro všechny obyvatele. Dnes v něm přebývá více hmyzu než lidí.

Ruský historik prý ví, kde se nachází ztracený Napoleonův poklad

16:58
Stovky let se hovoří o bájném Napoleonově pokladu. Mělo jít o zlato a vzácné předměty uloupené z Moskvy, kterou Napoleonova vojska dobyla v roce 1812. Pak ale museli Francouzi prchat, celá obrovská armáda postupně umrzla a zlato zmizelo. Historik Vjačeslav Ryžkov přišel s tvrzením, že ví, kde se poklad nachází.

Když někdo zemřel, Britové o tom vyprávěli včelám

10:24
Byly doby, kdy téměř každá venkovská rodina ve Velké Británii měla svůj vlastní včelín. Z těch dob pochází zvláštní zvyk „vyprávění včelám“. Když někdo v rodině zemřel, některý z pozůstalých se vydal ke včelínu, posadil se před něj a vyprávěl včelkám o smutné novině i o tom, jaký nebožtík byl člověk.

Rybaření na sirný oheň má na Tchaj-wanu tradici, která ale končí

10:24
Mnoho různých rybářských kultur po celém světě používá k lovu světlo. Ryby, zejména makrely, sardinky či šproty, jsou světlem přitahovány, takže je pak velmi snadné je všechny ulovit do sítě. Na Tchaj-wanu se používá k tomuto účelu sirný oheň.

Vražedný trucker Rhoades si své oběti vždy vyfotil

10:24
Robert Ben Rhoades je sériový vrah, který umučil, znásilnil a zavraždil nejméně padesát žen a dívek. Je to sadistický psychopat, ze kterého šel mráz po zádech i otrlým policistům.

5 nejkrásnějších pražských parků: otisk historie využívaný k účelům 21. století

5.May
Život ve velkoměstě může být náročný. Každý proto někdy potřebuje se z něj alespoň na chvíli vymanit. Pokud patříte mezi ty, kteří nemají moc času ani možností na delší cesty za pražské hranice, nezoufejte. Čeká na vás městská zeleň! Praha se v roce 2018 umístila na prvním místě mezi evropskými metropolemi z hlediska poměru zelených ploch oproti celkové rozloze města – z té zabírají úctyhodných...

Bitva flotily proti jediné lodi neměla žádné padlé, tak začala konvicová válka

5.May
David proti Goliáši, tak by se dal popsat námořní střet mezi tříčlennou flotilou Svaté říše římské a jedinou válečnou lodí. V této podivné bitvě byl vypálen jediný výstřel a jedinou obětí byla velká konvice.

Bílá Labuť - funkcionalistický klenot plný nejmodernější techniky udivoval Evropu

5.May
Obchodní dům Bílá Labuť má velmi zajímavou historii. Byl postaven na konci třicátých let a stal se symbolem pokroku a nových technologií, které byly unikátní nejen v rámci tehdejšího Československa, ale i Evropy.

Záhada americké vzducholodě, které zmizela posádka

5.May
Za druhé světové války se americké námořnictvo muselo uchýlit k používání v té době už poněkud zastaralé zbraně – vzducholodě. Jedna z nich za války měla nehodu, navíc jí zmizela posádka.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes