ExtraStory.cz

Description:

ExtraStory.cz - zeď plná extra příběhů

URL:

http://extrastory.cz

Catalog:

Ostatní

Publishes:

5.7 items/day

Zemské magnetické pole slábne a chová se divně

17:17
Evropská vesmírná agentura ESA monitoruje svými satelity zemské magnetické pole. Ty zaznamenaly podivný bod nad oceánem mezi Afrikou a Jižní Amerikou. Jde o místo, kde je pole slabé. Tento bod nebo skvrna se stále rozrůstá a dokonce se zdá, že se rozděluje na dvě. To by se stalo vůbec poprvé v historii.

Lidem rostou vousy z důvodu, který neuhodnete

17:17
Proč vlastně lidé, tedy přesněji samci druhu Homo sapiens, mají obličej pokrytý vousy? Samozřejmě hipsteři vědí své – je to krásné, slušivé a vousy se navíc dají nádherně zastřihávat do rozličných tvarů. Ale vědci hledají odpovědi ještě někde jinde a důvod zřejmě zjistili.

Jeden z nejstrašidelnějších hororů všech dob se zrodil tady. Děsivě prázdný hotel inspiroval Stephena Kinga k Osvícení

17:17
Co se může stát, když umístíte rodinu na několik týdnů do sociální izolace? Hodně ošklivých věcí, pokud je jejím členem psychicky labilní spisovatel, v pokojích se objevují mrtví lidé a chodbami protékají potoky krve. Stephen King se k napsání svého slavného Osvícení inspiroval skutečným hotelem v Coloradu.

Kapsička na džínách má svůj důvod. Mimo jiné se do ní dají schovat kondomy

17:17
Napadlo vás někdy, proč je na džínách malá kapsička uvnitř větší? Nejedná se o ledabylý prvek a svůj význam má.

Helena Mayerová: nejlepší šermířka historie, kterou postihl krutý osud

12:50
I ženy dokážou držet statečně kord a zasáhnout ten správný cíl. To dnes díky Heleně Mayerové víme. A přitom kdyby nebylo jí, mohl šerm zůstat zálibou mužské říše. Vynikající sportovkyně měla oslnivou kariéru, v jejímž pozadí se krčilo trápení.

Po válce se děti rodily jako na běžícím pásu. Vznikli "baby boomeři"

11:44
Jako generaci Baby boomers označujeme lidi, kteří se narodili v letech po 2. světové válce. Tyto roky se (zejména v západních zemích) zvyšovala ekonomická úroveň, a tím rostla i porodnost. Jedná se zejména o období mezi lety 1946 a 1964. Jen ve Spojených státech se během nich narodilo 76 milionů dětí (cca 29 % populace). Ve špičce se rodilo jedno nové dítě každých sedm vteřin. Na porodní šílens...

Matematický most v Cambridge je inženýrský unikát

10:37
Je dřevěný, složený jen z rovných trámů, přesto tvoří oblouk. Pokud by byl postaven správně, nebylo by potřeba na jeho stavbu použít žádné hřebíky, stačila by znalost fyzikálních sil. Právě proto mostu v Cambridge přezdívá matematický.

Torpédoborec HMS Porcupine rozřezali a udělali z něj dvě lodě

10:37
HMS Porcupine byl torpédoborec třídy P královského námořnictva, který byl spuštěn na vodu v červnu roku 1941. Do aktivní služby se dostal o rok později a jeho osud byl dramatický.

Mladý muž náhle oslepl. Dnes znovu válí na skejtu

8:25
Muž přišel před pěti lety náhle o zrak. Na těžký osud ale nežehrá a stále se věnuje tomu, co ho baví nejvíc - jízdě na prkně.

Ikonické foto: Nejvyšší voják německé armády obr Jakob Nacken

3.June
Ten snímek je fascinující. Na jedné straně 2,21 metrů měřící Jakob Nacken, nejvyšší voják wehrmachtu, na druhé straně britský poručík Bob Roberts, který měřil jen 160 cm. V tomto případě přímo před objektivem David zajímá Goliáše, protože Nacken se Robertsovi vzdává.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes