ExtraStory.cz

Popis:

ExtraStory.cz - zeď plná extra příběhů

URL:

http://extrastory.cz

Katalog:

Ostatní

Publikuje:

4,5 položek/den

Kansaský šarlatán léčil neplodnost implantováním kozlích varlat, zabil stovky lidí, vydělal miliony

13:39
John Richard Brinkley byl šarlatán za Kansasu, který si vysloužil přezdívku „kozí doktor“. Bylo to kvůli jeho svérázné a velmi nebezpečné metodě, s níž léčil neplodnost. Implantoval totiž mužům kozlí varlata.

Satelitní fotky odhalily v Afghánistánu zbytky dávné říše

12:52
Archeologie vždycky nemusí vypadat tak, že na nějaké místo přijedou lidé a začnou kopat do země. Někdy stačí pečlivě studovat satelitní snímky a i tímto způsobem se dají odhalit zajímavé nálezy. Zejména v oblastech, kam je jinak komplikované nebo nebezpečné se dostat. Takovým místem je i Afghánistán.

Takhle vznikal kult: Podívejte se do pozadí natáčení Blade Runnera

12:07
Blade Runner (1982) režiséra Ridleyho Scotta měl ambice velké, ale nakonec propadl jak u kritiky, tak u diváků. Přesto si dnes drží pozici kultovního snímku, který ovlivnil generace dalších filmařů. Příběh zasazený do dystopického světa 21. století nabídl velkolepá futuristická panoramata i smělé technologické vize. Nechce se až věřit, že všechno začínalo v podobě detailních miniatur z dílny vý...

Rumunsko se v roce 1968 odmítlo podílet na okupaci Československa

10:34
Češi si stále dobře pamatují, že se Rumunsko v roce 1968 odmítlo připojit k okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy. Málo známým faktem však je, že Rumunsku v té době hrozilo po několik dní stejné nebezpečí jako Československu.

Farmář našel fosilii mýtického mastodonta, ale roky to tajil

9:47
Na svém pozemku nedaleko Pyrenejí narazil jistý francouzský farmář na cosi, co vypadalo jako fosilie velkého zvířete. Nález ovšem zatajil z obav, aby se jeho farma nestala terčem amatérských paleontologů.

Na vietnamském ostrově najdete dům, který má plot postavený ze starých televizí

9:47
Na Facebooku se objevily fotografie domu z vietnamského ostrova Hòn Thơm. Obydlí udivuje plotem, který je postavený z televizních obrazovek.

Co se dělo v zákulisí koncertů známých muzikantů? Exkluzivní fotografie vám to odhalí

13.srpna
Někdo se tam oddával cigaretě a šálku čaje, jiný relaxoval s lahví něčeho tvrdšího. Někteří tam pořádali párty s dalšími hudebníky, další nezapomínali ani na své fanoušky. Otevřete naši galerii a nahlédněte do backstage známých hudebníků.

Masaryk trávil dovolenou na Capri. Hrozil mu tam tyfus i žraloci

13.srpna
První prázdninové pobyty československého prezidenta T. G. Masaryka máme spojeny především se slovenskými Topoľčiankami, moravskými Židlochovicemi nebo středočeskými Lány. Po dvou letech v prezidentské funkci však Masaryk onemocněl a na doporučení lékařů raději zvolil pobyt u moře v Itálii na ostrově Capri. Na ostrově byl tehdy ohlášen tyfus a v pobřežních vodách spatřeni žraloci, avšak ani to ...

Chcete zažít lucidní snění? Vědci objevili nejspolehlivější metodu

13.srpna
Sníte, ale víte, že sníte, a svůj sen můžete měnit. Tak by se dalo stručně popsat lucidní snění. Vědci z australské univerzity se pokoušeli zjistit, jak tohoto stavu nejspolehlivěji dosáhnout.

Jak rostla Berlínská zeď objektivem fotografů magazínu LIFE

13.srpna
Fotografové magazínu LIFE v 60. letech sledovali a zaznamenávali vznik Berlínské zdi. Jeden z největších symbolů rozdělení tehdejšího světa železnou oponou vznikal přímo uprostřed města Berlína. Jen pár metrů od sebe tu, přísně odděleny, existovaly dva zcela odlišné světy. Jak ukázala historie, ani sebevyšší zeď nezabrání lidem uprchnout za svobodou, jen je to riskantnější a častěji u toho lidé...
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes