ExtraStory.cz

Popis:

ExtraStory.cz - zeď plná extra příběhů

URL:

http://extrastory.cz

Katalog:

Ostatní

Publikuje:

6 položek/den

Neuvěřitelný příběh Anne Hodges, ženy, která přežila zásah meteoritem

12:19
Jaká je pravděpodobnost, že na vás spadne meteorit? Podle nedávné studie Tulanovy univerzity v Tuscaloose 1:1600000. Do menšího čísla se v roce 1954 vlezla Američanka Ann Hodges.

Teslova věž v Rusku opravdu metá blesky

11:32
Zatímco pravá Teslova věž postavená v roce 1900 v USA nebyla nikdy dokončena, v Sovětském svazu postavili jednu věž, která skutečně fungovala. Její provoz je ovšem mimořádně drahý, takže drtivou většinu času byla vypnutá. Ovšem je stále funkční.

Jak britské letectvo za druhé světové války bojovalo s mlhou

10:00
Jestli mělo RAF za druhé světové války ještě většího nepřítele než nacistickou Luftwaffe, pak to byla mlha. Tento přírodní jev komplikoval provoz na letištích a představoval velké riziko pro posádky. Britové jsou sice na mlhu zvyklí, ale co je moc, to je moc. Mlze na letištích vyhlásili boj.

V Kanadě objevili mumifikovaného vlka a soba z doby ledové

9:14
Klimatické změny způsobují tání permafrostu po celé planetě. Mizející věčně zmrzlá půda naposledy odhalila dva pravěké savce. Dokonale zachovaná zvířata byla objevena v kanadském teritoriu Yukon.

Pavel Kašin byl jedním z nejlepších světových parkouristů. Chybný skok ho bohužel stál život

8:29
Nebál se výšek a náročné techniky a rád posouval své hranice. Jeden z posledních triků ho ale bohužel stál život. Fatální skok zachytil na fotografii jeho kamarád.

Rakousko zřejmě neoprávněně drží ve svém vlastnictví gotické žezlo a jablko z českých korunovačních klenotů

21.října
Kdo se zajímá o historii, ví, že svatováclavská koruna je gotický klenot zhotovený na objednávku Karla IV. ve 14. století. Žezlo a jablko uložené spolu s korunou na Pražském hradě jsou však renesanční a pochází ze 16. století. Původní gotické žezlo a jablko nyní vystavují ve vídeňské klenotnici. Proč došlo k záměně těchto královských insignií, je nejasné. Je však s podivem, že český stát dosud ...

Zapomenutý příběh polských jeptišek, které znásilnili a oplodnili sovětští vojáci

21.října
Když se Hitlerovy jednotky stáhly v roce 1945 z Polska, Stalinova Rudá armáda postupovala směrem na Berlín. Na osvobozeném území sovětští vojáci rabovali a znásilňovali bezbranné ženy. Jejich řádění neunikly ani kláštery.

Diskopříběh Michala Davida: Jak se stal Vladimír Štancl králem socialistických diskoték

20.října
Céčka, sbírá céčka... Colu, pijeme colu … Já chci žít nonstop… Žiju si svůj discopříběh... Když se podaří, co se dařit má... S písněmi pro miliony se Michal David prozpíval až k metálu od prezidenta republiky.

Mozek může pracovat ještě několik minut po smrti, zjistili vědci

20.října
Jakmile přestane fungovat mozková činnost, dochází k zástavě srdce a tedy k definitivní smrti. Vědci z kanadské Univerzity v Západním Ontariu ale zjistili, že to nemusí být tak úplně pravda a mozek může pracovat ještě více jak deset minut po smrti.

Marihuana chrání starobylou indickou památku před zničením

20.října
Ellora a Adžanta jsou jeskynní komplexy v indickém státě Maháráštra. Nejedná se o přírodní jeskyně, ale do strmé skály precizně vytesané chrámové prostory, vyzdobené sochami a malbami. V době svého vzniku byly používány jako náboženské svatyně. Obě památky jsou staré 1500 let a vedené na seznamu UNESCO. Ellora je ve vynikajícím stavu, Adžanta je ale ze čtvrtiny zcela zničená hmyzem. Proč ten ro...
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes