ExtraStory.cz

Popis:

ExtraStory.cz - zeď plná extra příběhů

URL:

http://extrastory.cz

Katalog:

Ostatní

Publikuje:

5,3 položek/den

Zlatý poklad s 60 dukáty ukrývala louka na Orlickoústecku

17:18
Šedesát zlatých dukátů ze 16. a 17. století se skrývalo na kopci nedaleko Králík na Orlickoústecku. Poklad objevil náhodný nálezce jen několik málo centimetrů pod povrchem země. Unikátní soubor mincí, který zahrnuje i osmanské ražby, obohatí sbírky Regionálního muzea ve Vysokém Mýtě.

První filmová hvězda byla blázen do aut, vynalezla stěrače i směrovky

15:45
Florence Lawrence byla na počátku minulého století jednou z nejznámějších žen v Severní Americe, i když ji nikdo neznal jménem. Hrála hlavní role v téměř 300 němých filmech, ale její jméno chybělo v titulcích. Nakonec se však stala první herečkou, jejíž jméno filmové studio použilo ke své propagaci. Dnes už si na tuto první filmovou star vzpomene jen málokdo, ale inovace, které před sto lety vy...

Pes odmítal opustit ohořelý kalifornský dům. Po měsíci se znovu setkal s majitelkou

14:03
Během největšího požáru v historii Kalifornie, který probíhal po většinu letošního listopadu, přišla o svůj dům také Andrea Gaylord. Její pes Madison však odmítal zdevastované obydlí opustit a věrně ho hlídal až do dalšího shledání s majitelkou.

Slunce odpálilo naráz 4000 min, které shodili Američané do moře u Vietnamu

12:30
4. srpna roku 1972 ve vietnamském přístavu Hai Phongu explodovalo několik desítek podmořských min, které do vody shodily americké bombardéry. Miny měly magnetickou roznětku a měly explodovat ve chvíli, kdy nad nimi bude proplouvat loď. Jenže žádné lodě nad nimi nepluly, miny vybuchly jen tak. A všechny téměř současně.

Závislost na internetu ohrožuje hlavně děti, dá se tomu však předejít

11:45
Lámete si hlavu, proč se váš potomek nedokáže odlepit od telefonu? Narážíte na odmítavý postoj pokaždé, když přijdete s nějakou alternativou, jak trávit společný čas? Nenechte se odbýt a zbystřete, radí odborníci. Může se totiž jednat o závislost na internetu nazývanou netolismus. Ta může mít vážné následky, zvláště u té nejnáchylnější skupiny – dětí a teenagerů. Jak tomuto nebezpečí předejít, ...

Jak vypadal svět na přelomu 19. a 20. století? Odhalí vám to barevné fotochromy

10:57
Barevné fotografie z přelomu 19. a 20. století jsou skutečná rarita. Díky technice fotochromového tisku nám zprostředkovávají minulost v realistických barvách, a způsobují tak, že nám doba před desítkami a desítkami let nepřipadá zase tolik vzdálená. Následující snímky byly ale skutečně pořízeny před více jak sto lety. Provedou vás některými místy Evropy, Afriky a Asie.

Monumentální pohřebiště vrhá překvapivý pohled na společnost před 5000 lety

10:10
Před zhruba 5000 lety se kmen kočovných pastevců zastavil u jezera Turkana v dnešní Keni, aby zde pohřbil své mrtvé. Jejich počin se v průběhu několika staletí rozvinul v jeden z největších a nejmonumentálnějších stavebních projektů, jaké kdy Afrika viděla.

Groot z běloruské nemocnice: Muži se zapíchl kmen přímo do ramene

8:39
S kuriózním zraněním skončil na sále šestatřicetiletý Bělorus Ivan Krasouski. Během letu na paratriku havaroval a napíchl se přímo na strom.

Na posledních fotkách si Jim Morrison užívá dovolenou v Paříži. O pár dní později ho našli mrtvého

17.prosince
Jim Morrison měl už dost slávy a skutečnosti, že ho veřejnost bere hlavně jako sexuální symbol. Společně s přítelkyní Pamelou Courson odjel v roce 1971 do Paříže, kde se chtěl nějakou dobu usadit a soustředit se na poezii. 28. června se dvojice společně s fotografem Alainem Ronayem vypravila na výlet do komuny Saint-Leu-d'Esserent. Právě zde také vznikly poslední známé snímky, které zobrazují f...

V minulosti se chovali speciální psi, jejichž jediným úkolem bylo běhat v kole až do smrti

17.prosince
V anglických knihách se o nich píše jako o „turnspit dogs“, tedy něco jako otoční psi. Dělali to samé co myši v malých kolech, tedy běželi uvnitř a poháněli je svou vlastní silou. Nikoliv pro zábavu, ale protože museli. A v kole se často udřeli k smrti.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes