15
new stories - click to show

FDb.cz

Description:

Filmová databáze FDb.cz - magazín o filmu, recenze filmů.

URL:

http://www.fdb.cz

Catalog:

Kultura → Film

Publishes:

4.9 items/week

Z domova: Česká televize o Vánocích nadělí čtyři nové pohádky

1.December
Ano, i letos o Vánocích zvítězí dobro nad zlem. Je pravda, že nutnost veřejnoprávní stanice zásobovat každý rok novými pohádkami bývá častokrát kvantita na úkor kvality, ale dobře.

Recenze: Lady Snowblood

30.November
V závěru roku 1973, konkrétně 1. prosince, si doma v Japonsku odbyl premiéru tento pozoruhodný počin, jaký se později mimo jiné stal hlavní inspirací pro Quentina Tarantina při tvorbě Kill Billa.

Recenze: Predátor 2

30.November
Navážeme na aktualitu o chystané páté části. A protože o Predátorovi, Predátorech i Predátorovi: Evoluci (včetně bonusové sekce na Blu-ray) jsme si už napsali, pustíme se do třicet roků starého městského krvavého dobrodružství.

Recenze: Hvězdná pěchota

30.November
Na jednu stranu se není, co divit, že se našlo dost takových, kteří tenhle film Paula Verhoevena označili za fašistický. Na druhou stranu si však nelze nevšimnout ironicko-satirického podtónu.

Recenze: Showgirls

24.November
V pokračující návaznosti na knihu Paul Verhoeven a jeho filmy nemůže chybět povídání o této velice svérázné podívané, jakou mnozí odsuzují, přestože se jedná o svého druhu nepochopené mistrovské dílo.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes