Kurzy.cz

Popis:

Zprávy serveru Kurzy.cz - ekonomické a finanční informace z domova i zahraničí. Kurzy měn a akcií, banky, firmy, spoření, pojištění, úvěry, pohledávky komodity, makroekonomika.

URL:

http://zpravy.kurzy.cz/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

47,7 položek/den

Tisk: EU a Itálie jsou ready pro dojednání kompromisu ohledně rozpočtu 2019

12:00
Podle italského tisku jsou Itálie a EU blízko dosažení kompromisu ohledně finální podoby rozpočtu pro rok 2019. Podle listu La Republica je EK připravena srovnat se pro rok 2019 s italským vládním deficitem na úrovni 1,95% celkového HDP.

Fidelity: Nejistý výhled na 2019 pro FED, objevují se zajímavé investiční alternativy

12:00
Konec roku 2018 a začátek toho příštího je a bude ovlivněný několika faktory: prozatímním příměřím v obchodní válce mezi Čínou a USA, politikou FEDu nebo situací v Asii, která nahrává investičním nástrojům s vysokým výnosem.

Extrémní počasí ve světě: V Itálii blesky, v Argentině kroupy

12:00
V pondělí zasáhla silná bouře město Santa Rosa v Argentině. Déšť, který zaplavil ulice měst, byl doprovázen krupobitím. Z nebe padaly kroupy o velikosti pingpongových míčků. Počasí trápilo také Itálii, kde bylo během dvanácti hodin zaznamenáno 18 tisíc...

Shiller: Probíhá jeden z největších realitních boomů v historii, donekonečna trvat nebude

12:00
Podle známého ekonoma Roberta Shillera Spojené státy opět procházejí jedním z největších boomů na trhu nemovitostí v historii. „Není možné říci, jak dlouho bude trvat a jak se bude dál vyvíjet.

Česká ekonomika a křišťálová koule výnosové křivky

12:00
Možná nejvíce podceňovaným makroekonomickým indikátorem současnosti je výnosová křivka. Pozor, je řeč o ČR, třeba v USA se křivka skloňuje možná až příliš často.

Od roku 2012 v ČR klesá podíl ztrátových firem

11:25
Podíl ztrátových firem mezi společnostmi, které v posledních deseti letech vykázaly tržby a zveřejnily finanční výkazy, byl v roce 2017 na nejnižší úrovni. S rostoucími tržbami firem klesá podíl ztrátových subjektů.

Váš podpis na účetní závěrce může být pro vás fatální

11:25
Účetní závěrka. Téma, o kterém se často nemluví, přesto je pro většinu firem, významným milníkem v jejich „ekonomickém životě“. Účetní období, které mapuje účetní závěrka, trvá většinou jeden rok a její uzavřené výsledky se prezentují na valné hromadě a..

Bartoš (Piráti): EK reaguje na laxnost českých úřadů. Zákony platí totiž i pro Andreje Babiše a Miroslava Tomana

11:25
Evropské zákony musí dodržovat nejenom běžný občan, ale i premiér Andrej Babiš a ministr zemědělství Miroslav Toman. Jelikož české úřady doteď ignorovaly porušování evropských a českých předpisů ke střetu zájmů, případem se tak mimořádně ve středu večer..

Andrej Babiš zůstává v registru agentů StB, ve Štrasburku neuspěl

11:24
Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku odmítl stížnost Andreje Babiše a český premiér tak na Slovensku i nadále zůstává v registru agentů StB. Soud pro lidská práva podle Respektu o nepřijatelnosti stížnosti rozhodl dvacátého listopadu.

Manželství je pro drtivou Čechů nedotknutelné. Téměř tři čtvrtiny Čechů nesouhlasí s uzákoněním manželství stejnopohlavních pár

11:24
V souhrnu 71,6% dotázaných, kteří představují reprezentativní vzorek domácí populace nesouhlasí s uzákoněním manželství pro stejnopohlavní páry. Tento návrh, kterým se zabývá Poslanecká sněmovna si klade za cíl rozšířit práva, která vyplývají z institutu.

Martin Novák, investiční analytik Broker Consulting: Státní dluhopisy se vrací na scénu

10:51
Jistě jste zaznamenali, že Ministerstvo financí přichází s novým projektem státních dluhopisů. Novinkou je, že tato emise je určena pouze pro fyzické osoby. První emise státních dluhopisů je v prodeji již od pondělí 3. 12. 2018.

Vánoční prémie letos stojí za to. Dosáhnete na ty průměrné i vy?

10:51
Vánoční odměny letos v průměru přesáhnou 30 tisíc korun a těšit se na ně může více zaměstnanců než loni. Vyplývá to z průzkumu Hospodářské komory mezi podnikateli. 13. a 14. platy patří mezi nejoblíbenější benefity, naopak třeba o vánoční večírky lidé ...

OKD: Ústavní soud dal za pravdu menšinovému akcionáři, který napadl částku v rámci vytěsnění z r. 2005

10:16
Podle agenturních zpráv Ústavní soud (ÚS) vyslyšel dovolání menšinového akcionáře OKD, který rozporuje částku, kterou získal v roce 2005 v rámci vytěsnění minoritních akcionářů. Podle ÚS existují pochybnosti o správnosti či přiměřenosti stanovené částky,.

EU to Mayové nijak neulehčí, o změnách v dohodě už nechce slyšet. Pravděpodobnost tvrdého Brexitu se zvyšuje

10:16
Britové vědí, jak nastavit adventní atmosféru plnou klidu a rozjímání. Theresa May odložila hlasování v britském parlamentu o dohodě s EU na leden, protože jí bylo jasné, že by dohoda nebyla schválena.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes