Kurzy.cz

Description:

Zprávy serveru Kurzy.cz - ekonomické a finanční informace z domova i zahraničí. Kurzy měn a akcií, banky, firmy, spoření, pojištění, úvěry, pohledávky komodity, makroekonomika.

URL:

http://zpravy.kurzy.cz/

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

45.9 items/day

23. dubna: Tohle potřebujete vědět nejen o úterním obchodování na amerických burzách

23:38
Akcie ve Spojených státech posílily a indexy S&P 500 a Nasdaq uzavřely na nových zavíracích maximech. K růstu přispěla řada výsledků hospodaření firem, které překonaly očekávání a zmírnily obavy z prvního čtvrtletního poklesu firemních zisků za několik...

Počasí: Vítr převrátil kamion na dálnici. Lámal stromy, zastavil vlaky

22:29
Silný vítr po celé republice lámal a vyvracel stromy a strhával střechy. Desítky zásahů mají za sebou například hasiči na jihu a severu Čech a na Vysočině. A co hůř, vítr se v nejbližších hodinách neutiší.

S&P zakončil na historických maximech, Twitter po výsledcích +16 %

22:29
Americké akciové trhy zakončily dnešní seanci v kladném teritoriu, když uzavřely dnešní obchodování na svých historických maximech. Index S&P 500 zpevnil o 0,9 % na hladinu 2933 bodů, přičemž podporou pro pozitivní náladu investorů byly v první řadě p...

Closing Bell & výhled na 24. 4. – index S&P 500 opět u maxim

22:29
V úterý pokračovaly trhy v růstu a index S&P 500 se po růstu o osm desetin procenta pohyboval velmi blízko svým historickým maximům. K posunu vzhůru dnes dopomáhala trhům pokračující výsledková sezóna.

V důchodu budete třít bídu – tady jsou důvody proč

20:13
Nadměrně utrácíte Ve 20. a 30. letech života zapomínám na zadní vrátka. Důchod se zdá být příliš daleko. Nicméně, aktuální témata jako vlastní bydlení, děti, vzdělání apod. také něco stojí.

Primark: Zákazníci Primarku mohou jásat. Řetězec brzy spustí e-shop

18:30
Obchodní řetězec Primark se chystá spustit dlouho očekávaný e-shop. Nejdříve bude možné oblečení posílat a poté vyzvedávat pouze na prodejně, plánuje se ale i doručení domů. Výkonný ředitel promluvil o tom, kdy by se mohl e-shop spustit.

Nejatraktivnější nudná akcie na trhu?

18:30
Společnost Levi Strauss & Co. před několika týdny opět vstoupila na akciový trh a od té doby se o tomto titulu poměrně dost hovoří. Jde přitom o typickou firmu staré ekonomiky, žádné převratné technologie, či příběhy o růstu do nebes.

Výstava CITYBLOK v CAMPu: o bariérách ve veřejném prostoru

18:30
30. dubna od 18:00 proběhne zahájení výstavy CITYBLOK, jejíž součástí bude happening v podobě symbolického zpřístupnění areálu Emauz odstraněním železných mříží před vstupem do CAMPu.

Na Trutnovsku se naplno začal těžit granát (video)

18:30
Český granát se začíná těžit v Dolní Olešnici v Podkrkonoší. Podrobnosti ve speciálu po 15. hodině na ČT 24. Technologii těžby najdete ve videu.

Dluh zemí eurozóny loni klesl, v Itálii a Řecku se ale zvýšil

17:56
Celkový veřejný dluh zemí eurozóny loni klesl na 85,1 procenta hrubého domácího produktu (HDP) z 87,1 procenta o rok dříve. V Itálii a Řecku, dvou nejzadluženějších zemích bloku, se ale zvýšil.

Lékaři mají vakcínu na malárii. Může zachránit tisíce lidí ročně

17:56
První vakcínu na malárii začnou používat lékaři v afrických zemích, a to v Malawi, Keni a Ghaně. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) bude v těchto zemích naočkováno před 360 tisíc dětí. Vakcína byla testována několik let a může zachránit spoust...

Souhrn 23.4. - US firemní výsledky vytáhly akciové trhy a ropu do plusů, euro oslabilo, BCPP lehce v minusu kvůli Erste

17:56
Pražská burza vstoupila do zkráceného 17. týdne lehkou korekcí při podprůměrné likviditě trhu. Evropské akciové trhy po většinu dne lehce klesaly, což se změnilo teprve po sérii silných amerických výsledkových zpráv tamních velkých nadnárodních...

Konec čekání ve frontách? Zásilkovna spouští přímou konkurenci České poště

17:56
Logistická firma Zásilkovna spouští službu, kterou bude přímo konkurovat České poště. Od středy budou moci jejím prostřednictvím posílat zásilky i fyzické osoby. Ceny začínají na 65 korunách a potřeba bude jen mobilní aplikace.

Dva dny zcela letní počasí, v pátek bouřky a voda

17:56
Pondělní počasí nebylo sice moc vydařené a ovlivnil je silný vítr, na východě ale spadly alespoň nějaké ty srážky a další dva dny budou absolutně letní . Od jihu bude proudit na konec dubna výjimečně teplý až horký vzduch .

Výsledky Coca-Coly za 1Q19 překonaly odhady, akcie rostou o 3%

17:21
Světová jednička v produkci nealkoholických nápojů, americká společnost Coca-Cola, za 1Q tohoto roku vykázala růst čistého zisku meziročně o cca 20% na 1,68 mld. USD = 39 centů na akcii.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes