Kurzy.cz

Popis:

Zprávy serveru Kurzy.cz - ekonomické a finanční informace z domova i zahraničí. Kurzy měn a akcií, banky, firmy, spoření, pojištění, úvěry, pohledávky komodity, makroekonomika.

URL:

http://zpravy.kurzy.cz/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

39,7 položek/den

Dnes jsou finanční trhy zavřeny v Londýně, USA a v Řecku

9:33
Dnes jsou finanční trhy zavřeny v Londýně, USA a v Řecku. V Británii kvůli svátku Late Spring Bank Holiday, v USA kvůli Memorial Day a v Řecku kvůli svátku Ducha svatého.

Rozbřesk: V koruně mohou krátkodobě přetrvat výprodeje. Dlouhodobě směr silnější úrovně

9:33
Česká koruna jako by v posledních týdnech ztratila na své atraktivitě a svezla se s vlnou výprodejů na rozvíjejících se trzích. Existují dobré důvody, které korunu mohou v nejbližších měsících brzdit v rozletu a vést k testování 26,00 EUR/CZK.

Cena ropy padá v reakci na očekávané uvolnění těžebních limitů

9:33
Ropě se během pátku podařilo vymazat třítýdenní zisky a propadem cen o tři procenta se postarala o nejvýraznější jednodenní pokles od července 2017. Impulzem k propadu cen, který se dnes prohlubuje až na úroveň 75 USD/barel, byly informace o...

Populisté vládu v Itálii nesestaví, prezident odmítl euroskeptika

8:57
Designovaný italský premiér Giuseppe Conte se o víkendu vzdal jmenování do funkce. U prezidenta Sergia Mattarelly neuspěl s návrhem na sestavení vlády podporované protiimigrační Ligou a protestním Hnutím pěti hvězd (M5S).

Dílo slavné české malířky Toyen se v nedělní aukci galerie Kodl vydražilo za bezmála 20 milionů korun

8:57
Obraz české malířky Toyen nazvaný A teď, když přijde čas byl na nedělní aukci galerie Kodl v Praze vydražen za 19,4 milionu korun včetně aukční přirážky.

Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 28.5.2018

7:48
Klíčové události • Německo: Index podnikatelského klimatu Ifo v květnu mírně vzrostl na hodnotu 102,2 bodu. • Polsko: Míra nezaměstnanosti v dubnu poklesla na 6,3 % z březnových 6,6 %. • USA: Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v dubnu sice poklesly o...

Fidelity: Investice do vládních dluhopisů zůstávají zajímavé kvůli rostoucí inflaci

6:37
Rostoucí inflační očekávání a obavy ohledně financování zvětšujícího se deficitu USA tlačily v dubnu výnosy amerických vládních dluhopisů vzhůru. Pohyby amerického dluhu se promítly i do dalších trhů a poslaly výš německé a britské dluhopisy.

Záplavy v poušti: Omán zasáhl cyklon. Jedna dívka zemřela

20:32
Omán na Arabském poloostrově zasáhl cyklon Mekunu, který už předtím zničil ostrov Sokotra zapsaný na seznamu UNESCO. Tam odnesl do moře desítky lidí i vzácných zvířat. Teď je zatím hlášeno nejméně pět mrtvých a 60 pohřešovaných. Řadu míst zasáhly i pov...

Češi více zneužívají neschopenky. Kontroly odhalily tisíce hříšníků

19:56
Přibývá lidí, kteří zneužívají pracovní neschopnost. Během loňského roku Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) zkontrolovala každého dvanáctého nemocného a odhalila tisíce simulantů. Nejvíce jich bylo v Plzeňském a Moravskoslezském kraji. Inspekce...

Znáte tyto 3 možnosti výhodnějších nákupů na internetu?

19:56
Nebaví Vás trávit dlouhé hodiny hledáním výhodných nabídek koupě zboží na internetu? Díky třem níže uvedeným způsobům nakoupíte ve slevě snadno, rychle a prakticky kdykoliv si vzpomenete, tj.

Z jahod připravte letní dezert: jahodové celozrnné galetky

10:58
O jahodách víme, že jsou chutově jedinečné, ale tušili jste, že rudé ovoce patří do rodiny růží a že nejíme plody? To, co jíme je květní lůžko. Plody jsou malá zelená zrníčka na červené slupce.

Víkendář: Putinovo Rusko z první ruky

10:23
„Na podzim roku 2012 už bylo zřejmé, že jsem ze mně neznámých důvodů sledován a se mnou celá moje rodina. Velvyslancem v Moskvě jsem tu dobu byl méně než jeden rok.

Londýn může jako globální finanční centrum skončit i v případě hladkého brexitu

27.května
Pro londýnské finanční centrum není žádný „dobrý“ brexit. Pierre Briancon na stránkách Politico totiž tvrdí, že londýnská City utrpí výrazné ztráty bez ohledu na konkrétní dohodu britské vlády a EU.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes