Kurzy.cz

Description:

Zprávy serveru Kurzy.cz - ekonomické a finanční informace z domova i zahraničí. Kurzy měn a akcií, banky, firmy, spoření, pojištění, úvěry, pohledávky komodity, makroekonomika.

URL:

http://zpravy.kurzy.cz/

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

60.9 items/day

3. června: Tohle potřebujete vědět (nejen) o středečním obchodování na Wall Street

23:32
Americké akcie ve středu dál rostly a index technologického trhu Nasdaq se opět přiblížil svému historickému maximu. Investoři nadále věří, že hospodářství rychle ožije a pandemie covidu-19 nebude mít dlouhodobé negativní ekonomické vlivy.

Rally na datech z trhu práce

23:00
Wall Street dnes pokračovala v rally, když nejširší index S&P 500 přidal 2 %. Množí se náznaky, že nejhorší z viru Covid-19 máme za sebou, a právě tyto zprávy ženou trh extrémní rychlostí vzhůru.

Summary: Výsledky Wizz Air, Lufthansa a ZOOM

18:05
EVROPA: Royal Dutch Shell (Investiční tipy) Ropný těžař oznámil prodej svého 26% podílu v australském LNG terminálu Queensland Curtis za 2 mld. USD.

EIA: Ropné zásoby v USA ve 22. týdnu mírně poklesly, produkce klesla o 200 000 bd, dovoz klesl

17:32
Podle pravidelných týdenních statistik americké agentury EIA zásoby ropy v USA v uplynulém tedy 22. týdnu letošního roku klesly o 0,4% respektive 2,1 miliónu barelů na výsledných 532,3 miliónu barelů . Celková ropná produkce USA ve 22.

Hodnota akcií, jejich cena a QE

17:32
Americký index SPX je nyní zhruba na úrovních z podzimu roku 2019. Tehdy se obchodoval s poměrně vysokým poměrem cen a zisků – PE se pohybovalo kolem hodnoty 17.

Komoditní přehled: Prospěje oslabený dolar komoditám?

17:32
Jak se dařilo komoditám v druhé polovině května? Nejmarkantnější byl prodej zemního plynu, zlata a tří hlavních plodin. Akcie po celém světě v posledních týdnech stoupaly a některé, zejména v USA, dosáhly v rámci tohoto cyklu svého nového maxima.

Souhrn 3.6. - akciové trhy pokračují v silném růstu díky restartu ekonomik a očekávání dalších opatření centrálních bank, dolar

17:32
Pražská burza v polovině 23. týdne pokračoval při zvýšené likviditě v růstu. Evropské trhy po celý den svůj úvodní optimismus dále navyšovaly. Investoři s povděkem a optimismem nahlížejí na pokračující restart postižených ekonomik, pozitivně zapůsobilo&he

10 mýtů, kterými se nenechte odradit při podnikání na Facebooku!

17:32
V dnešní době je podnikání v online světe velkou výhodou. Ti chytřejší a zkušenější ví, že se investovat čas do sociálních sítí rozhodně vyplatí. Nejčastěji se firmy dohadují o tom, kolik by měli mít fanoušků, jaké je ideální množství lajků u příspěvků a&

Proč má ČR nejvyšší inflaci v celé EU?

16:26
Česká republika má nejvyšší inflaci v celé Evropské unii - 3,3 %. Připlatíme si hlavně za potraviny, vybrané služby a energie. Češi začali v důsledku stávající situace více šetřit a hromadí peníze na účtech v bankách, kde však ztrácí svou hodnotu.

Lufthansa – tragický kvartál končí s dostatkem hotovosti

16:26
Německé aerolinky po několika odkladech konečně publikovaly kvartální výsledky za 1Q20. Výsledek je v podstatě ještě horší, než se čekalo. Tržby ubraly až 20 % yoy na 6,4 mld.

Česko-slovenská hranice se o půlnoci otevře pro občany obou zemí, dohodli se premiéři Andrej Babiš a Igor Matovič

16:26
Předseda vlády Andrej Babiš přijal ve středu 3. června 2020 slovenského premiéra Igora Matoviče při jeho první oficiální návštěvě České republiky. Hlavními tématy hovoru byly spolupráce v otázce opětovného otevření vzájemné hranice, řešení dopadů epide...

Největší šperkař na světě sází na recyklované stříbro a zlato

16:26
Dánská firma Pandora, která vyrábí nejvíce šperků na světě, se rozhodla vsadit na ochranu životního prostředí. Přestane se při výrobě spoléhat na nově vytěžené zlato a stříbro a místo nich bude používat pouze recyklované drahé kovy.

Poslanci zvolili členem NKÚ Michala Šmucra

16:26
Poslanci dnes v tajné volbě zvolili novým členem Kolegia NKÚ Ing. Michala Šmucra. Pro jeho zvolení se vyslovilo 105 poslanců ze 182 přítomných. Šmucra ještě čeká složení slibu do rukou předsedy sněmovny.

MF ČR: Deficit rozpočtu se může vyšplhat až na -500 mld. Kč

15:52
Ministryně financí Alena Schillerová dnes připustila, že schodek státního rozpočtu by se mohl letos propadnout až na nevídaných 500 mld. Kč. Je pravděpodobné, že MF bude muset opětovně žádat sněmovnu o navýšení schodku.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes