Finance.cz

Description:

Portál Finance.cz poskytuje informace z oblasti ekonomiky a financí na českém i světovém trhu, přináší on-line zpravodajství od tiskových agentur, indexy významných světových burz, on-line kurzy akcií, kurzy komodit...

URL:

http://www.finance.cz/

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

2.8 items/day

Pravidla po přepravu dítěte v evropských zemích

1:33
Chystáte-li se autem do zahraničí i se svými malými ratolestmi, budete pro ně nejspíš potřebovat autosedačku. I když vlastně jak kdy. Ačkoliv je většina okolních zemí součástí Evropské Unie, pravidla pro jejich používání se liší stát od státu.

Jaké doklady budete pro zahájení stavby domu? A kam pro ně?

0:20
Chystáte se začít stavět dům a nevíte, jaké povolení potřebujete? Podívejte se na výčet dokladů a potvrzení, které budete ke stavbnímu povolení potřebovat.

Jaké výhody má operativní leasing na automobil?

0:20
Uvažujete o pořízení auta, ale už teď víte, že jeho nákup budete řešit leasingem? A už jste přemýšleli i o tom operativním? Přečtěte si, jaké může mít výhody.

Do kdy musí mít vaše dítě autosedačku?

7.July
Autosedačky jsou určeny pro přepravu dětí autem. Zákon však jasně vymezuje, do kdy je budete muset používat. Kdy tedy budete moci s dětmi jezdit bez autosedačky?

Nepřiznání invalidního důchodu v příkladech

7.July
Pro přiznání invalidního důchodu musí být splněny zákonné podmínky. Podívejme se v několika vybraných praktických příkladech, kdy nelze pobírat invalidní důchod na účet.

5 případů, kdy můžete dostat výpověď, i když jste na neschopence

7.July
Byli jste v dočasné pracovní neschopnosti a zaměstnavatel vám doručil výpověď? Může si něco takového dovolit? Kdy takové jednání zákon nevyvrací?

Krize urychlila rozhodování firem o outsourcingu

6.July
Expanze do Maďarska, otevření druhé pobočky v Polsku a na tamním trhu také akvizice renomované daňové firmy. To je jen drobný výčet obchodních aktivit poradenské společnosti ASB Group v uplynulých dvou letech. A jak ovlivnila pandemie poradenský byznys? „U části firem pandemie urychlila proces rozhodování o outsourcingu,“ říká Dan Ledvinka, Group Business Development Director z ASB ...

Běžný účet zdarma není problém

6.July
Zpoplatněný běžný účet už dávno není norma. Kdo chce, může mít osobní konto zcela zdarma. Co je potřeba pro to udělat a jak se vyhnout všem zbytečným poplatkům?

Veřejné finance jsou dlouhodobě neudržitelné, varuje rozpočtová rada

4.July
České veřejné finance jsou při nynějším nastavení daňové a výdajové politiky dlouhodobě neudržitelné, uvedla dnes ve Zprávě o dlouhodobé udržitelnosti veřejných financí Národní rozpočtová rada. Toto základní konstatování zůstalo ve srovnání s loňskou zprávou stejné, řada dalších parametrů se však znatelně zhoršila.

Potenciální zájemci jsou vyzváni ke koupi vydavatelství Mladá fronta

3.July
Praha 2. července 2020 – Vydavatelství Mladá fronta informuje, že je aktuálně na webových stránkách Isir.Justice.cz zveřejněna Výzva insolvenčního správce zájemcům o koupi obchodního závodu dlužníka.

Jaké máte plány na prodloužený víkend?

3.July
Svátky Cyrila a Metoděje a výročí upálení Jana Husa slavíme na začátku letních prázdnin. Letos tyto svátky vychází na neděli a pondělí prvního prázdninového víkendu. Budou v tyto dny otevřené obchody?

Devět největších důchodových chyb

3.July
Odchodu do důchodu je vhodné věnovat dostatek času. Správnou volbou termínu odchodu do penze a kontrolou důchodových údajů lze mít vyšší důchod i o tisícikoruny. Na co si dát při důchodovém plánování pozor?

Jak si správně nastavit životní pojištění

3.July
Budete si sjednávat životní pojištění? Anebo už životní pojištění máte? A jste si jistí, že jste si pojistku nastavili dobře? Přečtěte si, na co se před podpisem smlouvy dívat a na co klást důraz.

Vydavatelství Mladá fronta nově povede Karel Novotný

2.July
Praha 2. července 2020 – Vydavatelství Mladá fronta nově povede Karel Novotný, dosavadní ředitel divize Tištěných titulů. Karel Novotný působí ve vydavatelství Mladá fronta od roku 2012, kdy nastoupil na pozici ředitele divize Medical Services a ředitele divize HUB, v nichž působil až do minulého roku, kdy převzal řízení všech tištěných titulů společnosti Mladá fronta a.s.

Srovnání spořicích účtů v létě 2020

2.July
Podívejte se na přehled spořicích účtů a zjistěte, který je pro vás ideální, jestliže si chcete vysokou částku na chvíli odložit, či spořit dlouhodobě pár drobných.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes