15
new stories - click to show

Finance.cz

Description:

Portál Finance.cz poskytuje informace z oblasti ekonomiky a financí na českém i světovém trhu, přináší on-line zpravodajství od tiskových agentur, indexy významných světových burz, on-line kurzy akcií, kurzy komodit...

URL:

http://www.finance.cz/

Catalog:

Publishes:

3 items/month

Příjmy ovlivňující důchod pod lupou

11.December
Měsíční částka starobního důchodu závisí na výši rozhodných příjmů v produktivním věku a získané době pojištění. Podívejme se v praktických příkladech na vliv vybraných příjmů na důchod.

Kdo musí platit rozhlasové a televizní poplatky nejen v nájmu?

10.December
Posloucháte rádio? Anebo jen rádio vlastníte, ale neposloucháte? A co televize? Musíte platit rozhlasový poplatek, který společně s televizí spadá do koncesionářských poplatků? Kdo je od platby osvobozen?

Co dělat, než odejdete do předčasného důchodu?

10.December
Volba předčasného důchodu by neměla být unáhleným rozhodnutím, ale naopak promyšleným krokem. Podívejme se na vybrané otázky, na které by si měl každý žadatel o předčasný důchod odpovědět.

Nepřiznání invalidního důchodu v příkladech

9.December
Pro přiznání invalidního důchodu musí být splněny zákonné podmínky. Podívejme se v několika vybraných praktických příkladech, kdy nelze pobírat invalidní důchod na účet.

Hybridní práce aneb jak covid-19 mění způsoby práce

9.December
Koronavirus přiměl společnosti po celém světě k hledání nových cest v organizaci práce. Pro celou řadu z nich je představitelnou budoucností model kombinující práci na dálku a čas v kanceláři. Jak v praxi funguje hybridní práce, jaká jsou její specifika a jaký vliv má tato úprava na samotné kanceláře?

Nejčastější triky podvodníků, kteří ohrožují vaše internetové bankovnictví

8.December
Používáte internetové bankovnictví? Podvodníci a internetoví slídilové jsou čím dál vychytralejší. Jak útočí na klienty bank nejčastěji a jak se bránit?

5 příkladů, kdy obdrží nezaměstnaní daňovou vratku

8.December
Někteří občané se ocitli koncem letošního roku dočasně na úřadu práce, řadě z nich však vznikne nárok na daňovou vratku za rok 2020. Jak je to možné? Podívejme se na praktické příklady.

Kdy musíte platit zdravotní pojištění i při nulových příjmech?

7.December
Zdravotní pojišťovny musí obdržet platbu zdravotního pojištění každý měsíc za všechny své pojištěnce. V praxi proto musí platit zdravotní pojištění někteří občané jako OBZP, i když nemají žádné své příjmy.

Nová luxusní zástavba v Košířích roste mezi parky

4.December
Na úbočí svahu Vidoule, v ulici na Pomezí, v přímé blízkosti parku Košíře-Motol s rozlehlými výhledy na celou Prahu vznikají nové byty a rodinné řadové domy včetně 3 exkluzivních vil.

Hradí za vás úřad práce sociální a zdravotní pojištění?

4.December
Kolem toho, co za vás hradí úřad práce, je stále mnoho nejasností. Pojďte se tedy podívat, co získáte (a na jak dlouho) při registraci na úřadě práce. Úhradu sociálního či zdravotního pojištění?

10 omylů ohledně vdovského důchodu

3.December
Ohledně podmínek pro výplatu vdovského důchodu panují v praxi nesrovnalosti. Podívejme se, na vybraných deset nepravd o vdovských a vdoveckých důchodech. Kdy tedy nevzniká nárok na vdovský důchod? Jak dlouho se pobírá? A jak je to při souběhů více důchodů?

Kdo zaplatí příští rok více na sociálním pojištění?

3.December
Pro rok 2021 se nemění sazby sociálního pojištění, přesto zaplatí někteří živnostníci i zaměstnanci více na sociálním pojištění. Kdo sáhne při platbě sociálního pojištění hlouběji do kapsy?

Jak vzrostou minimální zálohy pro OSVČ v roce 2021?

2.December
Jakou budou mít výši zálohy na sociální a zdravotní pojištění v roce 2021? O kolik se zvýší a kdy bude zavedena paušální daň?

Stále více řidičů tráví v autě mnoho času

2.December
Stávající minimální limity plnění považuji osobně za nedostatečné, říká Aleš Zethner, ředitel Úseku pojištění vozidel společnosti Kooperativa

Jak vybrat správného dodavatele zemního plynu a šetřit?

2.December
Vytápění zemním plynem je pohodlné, ale ve srovnání se dřevem nebo uhlím není nejlevnější. Účty za topnou sezónu letos můžete mít nižší, pokud si vyberete správného dodavatele zemního plynu. Jak na to?
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes