Finance.cz

Popis:

Portál Finance.cz poskytuje informace z oblasti ekonomiky a financí na českém i světovém trhu, přináší on-line zpravodajství od tiskových agentur, indexy významných světových burz, on-line kurzy akcií, kurzy komodit...

URL:

http://www.finance.cz/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

2,8 položek/týden

Kdo může obdržet přeplatek zdravotního pojištění za rok 2017?

10.ledna
Z důvodu uplatnění daňových slev a daňových odpočtů nemusí někteří výdělečně činní občané platit nic na dani z příjmu fyzických osob, zdravotní pojištění se však platí vždy. Lze obdržet přeplatek na zdravotním pojištění za rok 2017?

Volby prezidenta: kde volit, aneb jak najít volební místnost

10.ledna
Čeká nás volební víkend. Ať už budete volit toho, nebo toho, tak důležité je především hlavně k volbách jít. Přece jenom odevzdat svůj hlas vás budete stát jen trošku času, ale ovlivní podobu naší země na dalších pět let. Možná jdete k volbách rutinně, možná úplně poprvé... víte, kde je vaše volební místnost a jak...

Podnikatelé dostali před Vánoci dárek: u EET nastanou změny!

10.ledna
Elektronická evidence tržeb je trnem v oku většiny podnikatelů. Ježíšek ale vyslyšel jejich prosby a připravil jim malý dárek. Ústavní soud v Brně 15. 12. výrazně proškrtal zákon o EET.

Myšák Mickey by měl radost

9.ledna
Prckové ze Slezské Ostravy se učí anglicky hrou v soukromé miniškolce. Vede je při tom osmapadesátiletá Lenka Kratinohová, která během pětiletého pobytu v Irsku získala certifikát ESOL.

Kdo zaplatí v roce 2018 více na sociálním pojištění? 5 příkladů

9.ledna
Přestože sazby sociálního pojištění jsou v roce 2018 stejné jako v roce 2017, tak někteří lidé zaplatí při stejném příjmu na sociálním pojištění více. Podívejme se na vybrané praktické příklady.

Osobní finance pod kontrolou I: Když tužka a papír nestačí...

9.ledna
Je pro vás slovo aplikace sprosté? Nebo jsou pro vás aplikace každodenní chléb? Chcete mít lepší kontrolu nad rodinným rozpočtem? V čem všem jsou tyto aplikace užitečné? Která aplikace je pro vás ta pravá?

Někdy je nutný PIN u bezkontaktní karty i do pětistovky

9.ledna
Bezkontaktní platební karty, které do čtečky nemusíte ani vsunovat, stačí přiložit, obvykle požadují PIN při útratě nad 500 Kč. Ale mohou nastat i výjimky. Terminál po vás může chtít PIN i při nákupu pod pětistovku.

Prezidentské volby 2018: Nezapomeňte jít tento týden volit!

8.ledna
Už tento týden, v pátek 12. 1. a sobotu 13. 1. se koná první kolo voleb prezidenta České republiky. Pojďme se podívat, jak prezidentské volby probíhají a co všechno je třeba, abyste tento víkend na nic nezapomněli.

Víte o tom, že když rušíte životní pojištění, tak budete vracet i daně?

8.ledna
Předčasné zrušení životního pojištění během roku 2017 přináší daňové povinnosti a dodanění daňových odpočtů uplatněných v minulých letech a příspěvků zaměstnavatele. Jak se postupuje?

Hypotéky za jediný měsíc podražily o stokorunu

8.ledna
V prosinci pokračovalo zvyšování hypotečních úrokových sazeb. 9 bank změnilo cenu hypotéky a v drtivé většině případů to bylo směrem vzhůru. Které to byly a kam se vydají sazby v novém roce?

Dotace 2018. Stát dá na zateplení, na nový kotel i čističku vody

8.ledna
Když se v novém roce pustíte do zateplování domu nebo rekonstrukce topné soustavy, můžete si říct o dotaci. Rok 2018 by z hlediska státních příspěvků mohl být štědrý. Podívejte se, kde a o kolik si můžete říct.

Nová generace kryptoměn

6.ledna
Nově nastupující generace kryptoměn řeší tři hlavní problémy bitcoinu a jeho klonů, kterými jsou především rychlost transakcí, vysoké transakční poplatky a centralizovaná těžba spotřebovávající velké množství energie. Nové kryptoměny mají za úkol řešit očekávaný růst a zpracování extrémního množstv&i...
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes