Finance.cz

Description:

Portál Finance.cz poskytuje informace z oblasti ekonomiky a financí na českém i světovém trhu, přináší on-line zpravodajství od tiskových agentur, indexy významných světových burz, on-line kurzy akcií, kurzy komodit...

URL:

http://www.finance.cz/

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

2.5 items/day

Kdy je možné vyplatit ze společnosti s ručením omezeným podíl na zisku?

20.July
Jaký je správný postup před provedením výplaty podílu na zisku společníkům v s. r. o. a jaké zákonné předpoklady je nutné pro výplatu naplnit?

Nebojte se luxusu. Dopřejte si prémiový ojetý vůz bez rizika

19.July
Pokud máte v hledáčku ojetý luxusní vůz, vyplatí se zvolit pro koupi spolehlivého partnera. Přesně takového, jakým je Emil Frey Select. Jeho nabídka zahrnuje výhradně prověřené a kvalitní automobily s minimálně roční zárukou.

Potíže s dodavatelem energií: Kde vám pomůžou?

19.July
Bezpočtukrát jste telefonovali na zákaznickou linku, poslali jste spoustu žádostí a stále nic. Dodavatel požaduje zaplacení sankce, odmítá vám sdělit termín ukončení dodávek nebo se s vámi přestal bavit. Co si v takové situaci počít?

Zrušili nebo zpozdili vám let? Požádejte o odškodné

19.July
Není to zas tak výjimečná situace, jak by se mohlo zdát, i když se vám možná ještě nestala. Pak patříte mezi ty šťastnější, kteří na letišti nečekali na zpožděné letadlo nebo na jiné letadlo, protože byl jejich let prostě bez náhrady zrušen.

Jaké doklady vyřídit při bourání starého domu?

19.July
Jaké doklady vyřídit před a po demolici? Kdy vám bude hrozit pokuta? A které úřady musíte kontaktovat?

Jak vysoký je v roce 2019 příspěvek na živobytí?

18.July
Máte velmi nízké příjmy a nacházíte se v hmotné nouzi? Možná budete mít nárok na příspěvek na živobytí, který vám může alespoň trošku pomoct.

Nemějte strach z předmanželské smlouvy

18.July
Lidé, kteří chtějí jít životem spolu, bývají stále víc racionální a snaží se připravit i na případ nehody manželství. Nikdo neví, co bude za pět sedm let, ale jisté je, že milostné poblouznění velmi pravděpodobně pomine. Pak bude dobré mít jasnou dohodou o tom, co by se stalo s majetkem v případě rozchodu.

Kolik stojí tepelná čerpadla?

18.July
Přemýšlíte nad pořízením tepelného čerpadla a moc si nevíte rady? Jaké jsou typy, na kolik vás vyjdou? A o kolik se sníží vaše provozní náklady na energie?

Získejte zpět daň z příjmu při odchodu do důchodu během roku

17.July
Při odchodu do řádného starobního důchodu nebo předčasného důchodu během roku 2019 vznikne většině občanů nárok na daňovou vratku. Za jakých podmínek lze obdržet peníze zpět? Jak si mohou penzisté přivydělat?

Zkuste mít dovolenou bez problémů

17.July
Asi jen málokdo z nás je takový dobrodruh, aby si na dovolené přál mít problémy ať už s cestou, penězi, ubytováním nebo třeba mezilidskými vztahy. Už tak mnohdy nevíme, co nepříjemného se přihodí. Některým potížím se ale dá předcházet.

Co musíte vědět, když chcete sepsat závěť?

17.July
V České republice se může dědit majetek podle zákonných podmínek, ale i ze závěti, případně oběma způsoby po jednom pozůstalém. Jak má ale taková závěť vypadat a jaké náležitosti musí obsahovat?

Jaké dotace můžete získat na tepelné čerpadlo?

16.July
Tepelné čerpadlo vám může ušetřit náklady na energie a díky dotacím bude jeho návratnost kratší a úspora výdajů větší. O jaké dotace můžete požádat? A kdy o ně požádat?

A co když mi v práci nedají dovolenou?

16.July
Přemýšlet a snít o letní dovolené, to je asi v pořádku. Pokud ale nepracujeme na volné noze, pak si v zaměstnání nemůžeme vzít volno, kdy chceme. Zpravidla nám je někdo povoluje. A tam bychom asi měli začít.

Hygienické limity aneb kolik toho můžete uzvednout v práci

16.July
V mnoha zaměstnáních je pro výkon práce nutná manipulace s břemeny. Často jsou také porušovány normy, které platí pro zvedání těchto břemen. Kdo a kolik tedy může v práci uzvednout?

Na rychlý převod peněz si ještě počkáme. Okamžité platby nejsou pro banky prioritou

15.July
Poslat peníze z účtu jedné banky do druhé během několika málo vteřin, a to klidně i o víkendu, se stává pomalu realitou. Bohužel ale skutečně pomalu, mezi banky, které okamžité platby umožňují, patří jen Air Bank, Česká spořitelna a Creditas. Proč ostatní nejdou s dobou a okamžité platby stále nenabízí?
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes