15
new stories - click to show

Finančník.cz

Description:

Centrum finančního sebevzdělávání: vydělávejte obchodováním komodit, opcí a akcií. Manuál zdarma, diskuzní fórum, poradna

URL:

http://www.financnik.cz/

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

2.8 items/week

Aktuální trhy, můj výhled a rámcový plán

16.May
Akciové trhy procházejí poslední týdny solidní turbulencí. Osobně vnímám propady jako velkou příležitost pro nové investice. V tuto chvíli ale většinu prostředků držím v hotovosti a jsem připravený na další poklesy. Pohled na graf vydá za tisíc slov. Největší propady se poslední týdny odehrály v menších technologických růstových titulech. Index Rusell 2000 se minulý týden propadl na 50 % hodnoty …

Testování dopadu vyhlašování hospodářských výsledků na výsledky strategií

14.May
Držet strategie přes vyhlašování earnings nebo pozice raději zavírat. Na to nám nejlépe odpoví backtest. Jak konkrétně jej provést ukazuje dnešní tutoriál. Tutoriál vč. připravené databáze earnings více než 3000 akciových titlů naleznete v TechLabu zde.

Další setkání systematických obchodníků se blíží – již 21.5.2022 v Brně

11.May
Pražské setkání systematických obchodníků máme úspěšně za sebou a již se chystáme na další termín. Tentokrát v Brně. Těšit se můžete na podobnou atmosféru: Srdečně vás zveme na Trading Forum Meeting, kde se můžete osobně potkat s ostatními obchodníky, získat cenné kontakty, sdílet zkušenosti a v neposlední řadě nabrat inspiraci. Přednáška má 40 slajdů a je zaměřena výhradně na praxi se sestavením…

Sledování funkčnosti spojení s IB pomocí aplikace Watchdog

8.May
U automatizace obchodování patří mezi nejdůležitější kroky zajištění funkčnosti obchodní platformy a to zejména v době, kdy naše skripty odesílají příkazy do trhu. V dnešním videu si ukážeme, jak aplikaci nastavit a používat. Video naleznete v TechLabu zde.

Využití intradenních dat pro zkoumání edge trendových dnů

1.May
V minulém tutoriálu jsem ukázal, jak získávám skoro zadarmo kvalitní intradenní data amerických akcií. V dnešním tutoriálu ukáži, jak data používám pro hledání obchodovatelného edge. Celý tutoriál naleznete v TechLabu zde.

Jak používat více verzí Pythonu v jednom počítači

23.April
V předchozím tutoriálu věnovaném knihovně AmiPy, jsme narazili na nutnost spuštění konkrétní verze Pythonu 3.8. Což může být problém, jelikož ve většině případů, již používáme v rámci svých projektů Python v jiné verzi. Dnes si ukážeme jakým způsobem můžeme na jednom počítači provozovat více verzí Pythonu a jak je přepínat. Video naleznete v TechLabu zde.

Historická a živá intradenní data všech US akcií do Pythonu skoro zadarmo

16.April
Dlouho jsem hledal způsob, jak snadno a co nejlevněji získávat skrz API kvalitní historická data amerických akcií pro python analýzy. V dnešním tutoriálu se podělím "jak na to". Tutoriál naleznete v TechLabu zde.

AmiPy - rozšíření Amibrokeru pro skriptování v Pythonu

9.April
V dnešním tutoriálu si shrneme tři způsoby, jak můžeme do práce s Amibrokerem zapojit Python. Podrobněji se budu věnovat doplňku AmiPy, který nám umožní používat Python v rámci AFL kódu. Ukážeme si nejen postup instalace, ale také jak nové funkce používat. Video naleznete v TechLabu zde.

Automatizované stahování dat vyhlašování dividend

2.April
S Pythonem lze zdarma snadno stahovat nejrůznější data. V dnešním tutoriálu si ukážeme, jak a kde stahuji data týkající se dividend a hospodářských výsledků. Celý tutoriál s kódy naleznete v TechLabu zde.

Aktualizace obchodního deníku - verze 1.3

28.March
Připravili jsme novou verzi automatizovaného obchodního deníku a v dnešním tutoriálu podrobněji představím změny a také shrnu, jak vypadá má každodenní práce s deníkem. Významnou novinkou deníku je párování intradenních obchodů, což umožňuje zpracování obchodů strategie FinWin. Video naleznete v TechLabu zde.

Technické tipy k odesílání e-mailů a zálohování

20.March
Od konce května nebude možné bez komplexnější autorizace odesílat e-maily přes Gmail. Zde je ukázka, jak mám v python skriptech odesílání vyřešené já. V další části tutoriálu popisuji nastavení, které používám pro zálohování toho hlavního co mám – dat. Celý tutoriál naleznete v TechLabu zde.

Připojení externích dat k automatizovanému deníku

14.March
Mezi projekty TechLabu patří řešení automatizovaného deníku, které řada z vás jej začala používat. Po uvedení do provozu nám však deník eviduje pouze nové obchody a tak nemáme možnost provedení analýzy delšího období. Dnes si ukážeme způsob, jakým můžeme připojit data z externího deníku. Jako zdroj dat použijeme deník vedený v Excelu pomocí šablony, kterou jsem již několikrát v diskuzi publikoval…

Vlastní kompozitní indexy pro intermarket analýzu

14.March
V Amibrokeru lze velmi snadno využívat pro obchodování nejen podmínky na jednom trhu, ale i kompozitní informace počítané v jeden okamžik z mnoha trhů najednou. Tutoriál naleznete v TechLabu zde.

Vyšel Trading Room report č.6

6.March
Ve šestém reportu se věnuji poslední revizi systému Finwin. Finwin – aktuální vývoj 2022 Finwin – prostor pro zlepšení Finwin a implementace stop-lossu Referenční backtest Finwinu s upravenými pravidly Vše je popsáno v reportu, který si můžete stáhnout na této stránce: https://www.financnik.cz/forum/tradingroom1/trading-room-1/report (pokud se Trading Roomu účastníte).

Systémy obchodující akcie v turbulentním začátku roku 2022

28.February
První dva měsíce v roce 2022 přinesly do trhů hodně výrazných pohybů a především nejistoty. Svá systematická portfolia mám založena na obchodování (a především nakupování) akcií, je tak zajímavé podívat se, co se mi na účtu první dva letošní měsíce dělo. Trhy počátkem roku 2022 žily především zimní vlnou covidu, kdy nebylo zprvu zřejmé, co světu přinese tehdy nová mutace omicron. Jen co se ukázal…
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes