Finančník.cz

Popis:

Centrum finančního sebevzdělávání: vydělávejte obchodováním komodit, opcí a akcií. Manuál zdarma, diskuzní fórum, poradna

URL:

http://www.financnik.cz/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

4,9 položek/týden

Jaký trh si vybrat pro obchodování?

15.ledna
Aktualizováno 13.9.2006: Jedna z otázek, která se pravidelně opakuje v našem diskuzním fóru zní "jsem nováček, jaký trh si mám vybrat pro obchodování?" Přestože jsme se tomuto tématu věnovali v řadě článků, pojďme si vše shrnout do jedné přehledné odpovědi.

Práce se stop-lossem: shrnutí častých otázek

15.ledna
Otázky týkající se stop-lossu vyplňují stále poměrně velkou část fóra a diskusí na kurzech a setkáních. V článku si proto pojďme podrobně vysvětlit nejasnosti, se kterými nováček bojuje nejčastěji.

Proč nevydělávám? Jsem dostatečně systematický?

15.ledna
Na Finančníkovi je dnes k dispozici tolik konkrétních informací, jak profitabilně uchopit trading, že si někdy říkám, co ještě psát? Kdo chce, tak by si zde měl svoji cestu najít, může si dokonce vybírat z tolika alternativ, přesto se mnoho lidí nedokáže pohnout z místa. Je to však vesměs důsledek špatného přístupu k vlastnímu rozvoji a studiu. Kde lidé chybují nejčastěji?

Výkonnost swingových reverzních strategií na akciích v roce 2018

14.ledna
Máme za sebou rok 2018 a vhodnou příležitost zrekapitulovat loňské chování trhů a strategií. Dnes bych se chtěl zaměřit hlavně na nevalnou výkonnost swingových reverzních strategií, které v nemalé míře obchoduji stejně jako mnoho z vás.

Udělejte rok 2019 tím nejlepším ze všech

17.prosince
Co když 2019 může být nejlepší rok, který jste kdy zažili? V životě i v tradingu? Určitě to jde. Dosažení zásadních cílů je totiž možné snadněji, než si často dokážeme představit. Nový rok zde máme již brzy, a vánoční svátky tak mohou být dobrou příležitostí, jak se na něj připravit.

Existuje vůbec nějaký malý trader, který se živý tradingem?

10.prosince
Hodně obchodníků se na začátku zaplete do slepých uliček. A jistě je napadají myšlenky typu té uvedené v nadpisu dnešního článku. Tu mi nedávno poslal Vlastimil. Jak to vidím z pohledu svých více než 15letých zkušeností v trzích?

Finančník vyhlašuje: On-line workshop swingového obchodování

3.prosince
Naučte se vydělávat na trzích s minimální časovou náročností a zcela mechanickými pravidly. Workshop swingového obchodování vás naučí dívat se na trhy z pohledu celkem tří hotových strategií, které se zajímavě doplňují. A to pod mým osobní dohledem, který vám poskytne asistenci při pochopení a aplikaci probíraných přístupů. Pozor! Registrace na workshop bude uzavřena o půlnoci 5.12.2018.

Pozor na černé labutě

26.listopadu
V obchodování lze risk kontrolovat. Někteří obchodníci ale mohou postupně nabýt dojmu, že se tím zbytečně obírají o profity. A pak přicházejí černé labutě. Aneb proč v minulém týdnu ztratil opční obchodník stovky milionů dolarů, svým klientům nejen vymazal velké účty, ale navíc je poslal do debetu.

Robustnější systémy pomocí jednoduché diverzifikace

19.listopadu
Za více než 15 let, co se tradingu věnuji na plný úvazek, jsem se mimo jiné naučil, že nelze za každých podmínek vydělávat jen jedním přístupem. Trhy jsou na to příliš nestálé a proměnlivé. Je potřeba přijmout fakt, že některá období strategiím svědčí a v těch by měly vydělávat. V těch ostatních je nutné kontrolovat risk a zajistit, aby strategie ideálně příliš neztrácela. Pro konzistentní profity je tak potřeba obchodovat více přístupů, které se navzájem doplňují.

Bezplatné živé vysílání o stavbě swingových strategií. Začínáme 20.11.2018.

12.listopadu
Poslední roky hodně pracuji na zvýšení efektivity svého obchodování, s čímž souvisí i vyšší důraz na využívání systematických strategií s delší dobou držení obchodů. Těžko najít podobné přístupy, které hezky vydělávají a člověk se jim musí věnovat reálně pár minut denně. Těší mě, že své zkušenosti s vámi budu moci sdílet v sérii vysílání, která začne 20.11.2018. Na co se můžete těšit?

Shrnutí trhů a obchodování říjen 2018

5.listopadu
Pravděpodobnostní tendence vycházející z divergence mezi S&P 500 a Russell 2000 zmiňovaná v minulém reportu tentokrát nevyšla a akciové indexy prakticky celý říjen klesaly. Volatilita se vrátila na úroveň, kterou jsme v trzích zažívali na začátku roku.

Jak pokračovat po zvládnutí první strategie?

29.října
Ve středu publikoval trader Swarm23 v uzavřeném vláknu Blok 1: Trading jako business z mého pohledu velmi důležitý dotaz týkající se správného investování volného času po zvládnutí papertradingu první strategie.

Drawdown v obchodování

22.října
Jeden ze základních parametrů, který je třeba sledovat v přípravě každého obchodního systému. Co to je, a především, kterých chyb se obchodníci při vyhodnocování tohoto parametru dopouštějí?

Bezplatné živé vysílání o stavbě swingových strategií. Potřebuji vaši pomoc.

15.října
Poslední článek "Z 55 tisíc na 2,5 milionu korun tradingem. Jak na to?" vyvolal hodně e-mailových ohlasů a především dotazů. Zejména k tématům spojených s vytvářením swingových systémů, výběrem strategií do menších portfolií, obchodovanými trhy a podobně. Dostal jsem i dotazy, zdali jsou swingové strategie vhodné pro samotný start do obchodování. A protože jde o takto důležité téma, vznikla myšlenka bezplatné série výukových webinářů v reálném čase, kde se pokusím odpovědět na vaše otázky a p...

On-line webinář: Nastavení SierraChart krok za krokem

16.března
Na 27.3.2018 od 18h jsme pro všechny účastníky FIMS kurzu připravili on-line webinář zaměřený na kompletní nastavení SierraChart pro orderflow obchodování. Probereme vše – od volume profilů, přes nastavování numbers barů. A samozřejmě bude prostor pro vaše dotazy. Na webinář se registrujte na následujícím linku:
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes