financnimys.cz

URL:

https://www.financnimys.cz/

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

4.2 items/week

Karel Havlíček: „Za automobilový průmysl buďme rádi, protože nás živí.“

0:42
„Podíl malých obchodů klesá, to je fakt. Například tu obslužnost malými prodejnami drží u nás paradoxně Vietnamci,“ říká na téma potravinové řetězce nový ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček. The post Karel Havlíček: „Za automobilový průmysl buďme rádi, protože nás živí.“ appeared first on financnimys.cz .

České lesy likviduje kůrovcová kalamita. Škody jsou za desítky miliard korun

17.May
Kůrovcová kalamita decimuje české lesy. Na vině je sucho a to, že většina lesního porostu v Česku jsou smrky. Škody jdou již nyní do desítek miliard korun. The post České lesy likviduje kůrovcová kalamita. Škody jsou za desítky miliard korun appeared first on financnimys.cz .

Smíšené fondy v letošním prvním čtvrtletí propadly o 1,31 %

16.May
Domácnosti a instituce v ČR měly ke konci března zainvestováno v podílových fondech více než 511 miliard korun. Rostly dluhopisové fondy. Naopak smíšené fondy zaznamenaly pokles o 1,31 %. The post Smíšené fondy v letošním prvním čtvrtletí propadly o 1,31 % appeared first on financnimys.cz .

Stavebnictví čeká v příštím roce bezmála poloviční pokles

15.May
Téměř dvě třetiny stavebních společností [63 %] již zvýšily ceny svých realizací. Letos podle ředitelů stavebních firem letos poroste stavebnictví o 2,8 %, v příštím roce [2020] dojde ke zpomalení na 1,3 %. The post Stavebnictví čeká v příštím roce bezmála poloviční pokles appeared first on financnimys.cz .

Ministerstvo financí zdraží tvrdý alkohol, cigarety a hazardní hry

14.May
Ministerstvo financí ČR [MF ČR] navrhlo v příštím roce zvýšit spotřební daň pro tvrdý alkohol, tabák a hazardní hry. Příjem ze zvýšených spotřebních daní do veřejných rozpočtů by měl dosáhnout necelých deseti miliard korun. The post Ministerstvo financí zdraží tvrdý alkohol, cigarety a hazardní hry appeared first on financnimys.cz .

Pouze 10 % Čechů finančně pomáhá svým rodičům

12.May
Finančně svým rodičům pomáhá 10 % Čechů. 56 % Čechů svým rodičům finančně nepomáhá vůbec a takzvaně s údržbou rodičům pomůže 34 %. 2 % lidí se s rodiči vůbec nestýká. The post Pouze 10 % Čechů finančně pomáhá svým rodičům appeared first on financnimys.cz .

Donald Trump prosadil vyšší cla na čínské dovozy. Prosadí je i na ty z EU?

10.May
Zavedení cel ze strany USA i na evropské dovozy by ohrozilo i českou ekonomiku. Minimálně prostřednictvím zdražení německého vývozu aut a dalšího zboží do Spojených států. The post Donald Trump prosadil vyšší cla na čínské dovozy. Prosadí je i na ty z EU? appeared first on financnimys.cz .

Státní podnik Lesy ČR je bez koruny a zvažuje úvěr

8.May
Ze státního podniku Lesy ČR mělo být za posledních šest let odvedeno do státní pokladny zhruba 37 miliard korun. Alespoň to tvrdí ve své Lesnické výzvě think tank Czech Forest. The post Státní podnik Lesy ČR je bez koruny a zvažuje úvěr appeared first on financnimys.cz .

Zdeněk Jandejsek: Dotace v ČR jsou na 20 % dotací starých zemí EU

8.May
Zdeněk Jandejsek: "Místo toho, aby EU konkurovala třetím zemím, konkurují si členské státy EU navzájem. Žádný jednotný evropský trh neexistuje." The post Zdeněk Jandejsek: Dotace v ČR jsou na 20 % dotací starých zemí EU appeared first on financnimys.cz .

ČNB: Tlak na zdražování potravin [a cen energií] nepoleví ani letos

6.May
Aktuálně se na růstu inflace významně projevilo zrychlení růstu cen elektřiny, zemního plynu a tepla, ale i obnovení růstu cen potravin v návaznosti na nárůst potravinářských komodit. The post ČNB: Tlak na zdražování potravin [a cen energií] nepoleví ani letos appeared first on financnimys.cz .
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes