financnimys.cz

URL:

https://www.financnimys.cz/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

5,6 položek/týden

Jak si zažádat o odpuštění penále z dluhu na zdravotním pojištění

16.ledna
Žádost o prominutí nebo snížení penále může plátce zdravotního pojištění podat ve všech případech, kdy je penále vyměřeno. Totéž se týká pokut či přirážek k pojistnému. The post Jak si zažádat o odpuštění penále z dluhu na zdravotním pojištění appeared first on financnimys.cz .

Financnimys.cz radí, jak požádat o výmaz z registru dlužníků

14.ledna
Na Financnimys.cz se obrátila čtenářka s otázkou, jak docílit toho, abychom nebyli v registru dlužníků tři až pět let, ale třeba jen jeden, dva roky. Jde mi o to, abychom si mohli vzít hypotéku. Za Financnimys.cz jí odpovídá hlavní analytička Veronika Jovato. The post Financnimys.cz radí, jak požádat o výmaz z registru dlužníků appeared first on financnimys.cz .

Registry dlužníků: Co dělat, když záznam v registru brání sjednání hypotéky či úvěru

14.ledna
Všechny banky i nebankovní instituce, které poskytují úvěry, si vyhodnocují platební morálku žadatelů o úvěr v úvěrových registrech a rejstřících. Je možný dřívější výmaz z jejich databazí? Financnimys.cz přináší základní odpovědi! The post Registry dlužníků: Co dělat, když záznam v registru brání sjednání hypotéky či úvěru appeared first on financnimys.cz .

Průměrná míra inflace za celý rok 2018 je 2,1 %. Zdražování bude pokračovat i letos

11.ledna
Průměrná míra inflace za rok 2018 byla 2,1 %. Šlo o třetí nejvyšší hodnotu za posledních deset let. Vyšší byla pouze v roce 2012 a v roce 2017. The post Průměrná míra inflace za celý rok 2018 je 2,1 %. Zdražování bude pokračovat i letos appeared first on financnimys.cz .

Eva Miklášová: „Nejsme ani optimističtí, ale ani pesimističtí. Jsme neutrální.“

9.ledna
Na pražském Investičním fórum 2019 vystoupila s ekonomickým výhledem pro letošní rok i Eva Miklášová ze společnosti Fidelity International. Ta spravuje investice v objemu 415 miliard USD více než 2,3 milionů klientů po celém světě. The post Eva Miklášová: „Nejsme ani optimističtí, ale ani pesimističtí. Jsme neutrální.“ appeared first on financnimys.cz .

„Pan prezident Trump vyjednává tvrdě, ale umí se i dohodnout,“ říká analytik z Bostonu

9.ledna
„Pan prezident Donald Trump sice vyjednává tvrdě, ale zároveň se jako byznysmen umí i dohodnout,“ uvedl v souvislosti se současnou obchodně-celní válkou mezi Čínou a USA bostonský investiční analytik BPN Paribas Eric Mc Lauhghlin. The post „Pan prezident Trump vyjednává tvrdě, ale umí se i dohodnout,“ říká analytik z Bostonu appeared first on financnimys.cz .

Jsou chudší šťastnější? Aneb slunce nabíjí, zlepšuje náladu i výkon

8.ledna
Slunce nelze obejít. Psychologové zjistili, že pěkné počasí dostává lidi do veselejší nálady a zlepšuje jejich výkon. Proto doporučují stravit každý den venku alespoň půl hodiny. The post Jsou chudší šťastnější? Aneb slunce nabíjí, zlepšuje náladu i výkon appeared first on financnimys.cz .

Lukáš Kovanda: Pro pokles cen realit neexistuje důvod ani v roce 2019

7.ledna
Na tuzemském realitním trhů je podle odhadů 50 % nemovitostí koupeno na spekulaci. Přesto podle hlavního ekonoma společnosti Czech Fund Lukáše Kovandy nehrozí ani letos propad cen na tuzemskému realitnímu trhu. The post Lukáš Kovanda: Pro pokles cen realit neexistuje důvod ani v roce 2019 appeared first on financnimys.cz .

Jak na tom bude koruna v roce 2019? Podle Lukáše Váchy z Consequ ji čeká skokový propad

4.ledna
"Předtím, než koruna začne posilovat, dojde v určitém období ke skokovému propadu jejího kurzu. O korunu, dvě oproti euru," myslí si Lukáš Vácha ze společnosti Conseq. The post Jak na tom bude koruna v roce 2019? Podle Lukáše Váchy z Consequ ji čeká skokový propad appeared first on financnimys.cz .

New York zakázal jednorázové obaly pro jídlo a nápoje. Proč?

2.ledna
Newyorské obchody a restaurace nesmějí od 1. 1. 2019 prodávat jídlo a nápoje v plastových obalech na jedno použití. Jak je na tom Evropa nebo ČR? The post New York zakázal jednorázové obaly pro jídlo a nápoje. Proč? appeared first on financnimys.cz .
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes