Fintag.cz

Description:

Informace ze světa financí

URL:

https://www.fintag.cz

Catalog:

Publishes:

6 items/month

Euro jako rezervní měna hraje proti USD stále druhé housle

10.June
Euro jako globální rezervní měna oproti americkému dolaru stále tahá za kratší provaz. Globální používání eura se totiž i loni pohybovalo podle Evropské centrální banky jen blízko rekordního minima. The post Euro jako rezervní měna hraje proti USD stále druhé housle appeared first on fintag.cz .

-500 000 000 000 korun má být letošní účet české vlády

10.June
500 000 000 000 korun, tolik má činit letošní schodek státního rozpočtu. Na pondělním jednání to odhlasovala vláda. Česko se tak z hlediska letošní výše deficitu veřejných financí vůči HDP dostalo na úroveň Itálie. The post -500 000 000 000 korun má být letošní účet české vlády appeared first on fintag.cz .

Vláda schválila daňové úlevy a prodloužila lhůtu u daně z příjmů

9.June
Vláda posunula lhůtu pro podání daňových přiznání k dani z příjmů i k dani z nabytí nemovitosti. V některých případech dále odpustila úroky z prodlení platby daní. Schválila ale i další daňové úlevy. The post Vláda schválila daňové úlevy a prodloužila lhůtu u daně z příjmů appeared first on fintag.cz .

Antivirus v režimu A vláda prodloužila do konce srpna

9.June
Vláda ČR schválila prodloužení režimu A programu Antivirus do 31. srpna 2020. Náklady na prodloužení programu Ministerstvo práce a sociálních věcí odhaduje na maximálně 605 milionů korun. The post Antivirus v režimu A vláda prodloužila do konce srpna appeared first on fintag.cz .

Stavebnictví v dubnu zaznamenalo razantní propad a nemá lidi

9.June
Tuzemské stavebnictví v dubnu reálně meziročně kleslo o 4,6 procenta. Meziměsíčně bylo reálně nižší o 1,9 procenta. Razantní byl propad dokončených nových bytů. Uvedl to Český statistický úřad [ČSÚ]. The post Stavebnictví v dubnu zaznamenalo razantní propad a nemá lidi appeared first on fintag.cz .

Covid-19 srovnal v dubnu celý tuzemský průmysl se zemí

8.June
Tuzemská průmyslová produkce v dubnu reálně meziročně klesla o 33,7 %, meziměsíčně o 23,4 %. Hodnota nových zakázek meziročně klesla o 42 %. Český průmysl tak v dubnu zaznamenal historicky nejhorší výsledek. The post Covid-19 srovnal v dubnu celý tuzemský průmysl se zemí appeared first on fintag.cz .

Poté, kdy přišli o zakázky, napadli bratři Šuškové ČD Cargo

8.June
Na českých kolejích aktuálně vrcholí válka mezi ČD Cargo a společností Rail Invest. Výsledkem je trestní oznámení na aktuální vedení ČD Cargo. FinTag.cz zveřejňuje názor jednoho z insiderů ve sporu bývalých partnerů. The post Poté, kdy přišli o zakázky, napadli bratři Šuškové ČD Cargo appeared first on fintag.cz .

Tomáš Trčka: Život v obchodních centrech se vrací do normálu

8.June
„Je škoda, že program Covid nájem nepřišel dříve a že je s ním spojena poměrně velká administrativní procedura,“ říká v rozhovoru pro FinTag.cz zakladatel nemovitostního fondu Trigea Tomáš Trčka. The post Tomáš Trčka: Život v obchodních centrech se vrací do normálu appeared first on fintag.cz .

Pražská burza tento týden připsala 7 %. Rostou i ostatní trhy

7.June
Součástí oživení na finančních trzích je i pražská burza. Tahounem růstu je uvolňování preventivních opatření, pozitivní zprávy o vakcíně proti covid-19, doping vlád a centrálních bank ekonomikám a dobré zprávy z USA. The post Pražská burza tento týden připsala 7 %. Rostou i ostatní trhy appeared first on fintag.cz .

Výpadek příjmu kvůli nemoci dítěte dorovná komerční pojištění

6.June
Základem ochrany rodinného rozpočtu před výpadkem příjmu z důvodu péče o dítě je finanční rezerva. U zaměstnanců částečně pomůže i státní nemocenské pojištění. Ale delší výpadek vykompenzuje jen komerční pojištění. The post Výpadek příjmu kvůli nemoci dítěte dorovná komerční pojištění appeared first on fintag.cz .
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes