15
new stories - click to show

iDNES.cz

Description:

Rady a tipy pro vaši peněženku, novinky ze světa osobních financí, recenze produktů bank, pojišťoven, leasingových a investičních společností, finanční kalkulačky, testy, nástroje pro výběr produktů podle vašich požadavků

URL:

http://finance.idnes.cz/

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

12.6 items/week

Žádný oběd není zadarmo, říká investiční odborník Martin Mašát

0:23
Češi začali s inflací konečně více investovat. Mnozí investují sami. „Často si neuvědomují, že vedle skvělých zisků mají na jiných titulech ztráty,“ říká Martin Mašát, investiční stratég finanční skupiny Partners. V rozhovoru přibližuje svůj odborný pohled na možnosti investování i šance, jak zhodnocovat peníze a zbytečně neriskovat.

Spočítejte si na unikátní kalkulačce, jakou cenu má váš rodinný dům

0:23
Česká asociace pojišťoven připravila unikátní kalkulačku. Majitelé rodinných domů si na ní mohou sami propočítat, jaká je aktuální cena jejich nemovitosti. Řada lidí má totiž své domy podpojištěné a vůbec o tom neví. Za odhad ceny nemovitosti při uzavírání pojistky přitom vždy odpovídá její majitel.

Některé školy se chovají jako dobří rodiče. Na „děti“ dohlížejí i po studiu

28.September
Nejen firmy jdou aktivně do boje o své budoucí zaměstnance. Také jednotlivé vysoké školy mají zájem, aby se jejich odchovanci uplatnili v co největší míře, a některé jim pomáhají dokonce i po skončení studia.

Příliš vysoké vyúčtování za mobil, nefunkční internet. Jak reklamovat

27.September
Přišla vám faktura od mobilního operátora na částku, se kterou jste nepočítali? Internetové připojení bylo několik dnů nefunkční? Za zrušení smlouvy vám účtují smluvní pokutu? Poradíme vám, na co máte nárok a jak správně reklamovat telekomunikační služby.

KOMENTÁŘ: Proč se vyplatí najmout při koupi staršího domu právníka

27.September
Při koupi staršího rodinného domu může nastat řada problémů a komplikací. Kdo si neumí zaplatit za radu, platí pak za škodu. Náklady na právní pomoc proto nejsou rozhodně zbytečné. Co dokáže ošetřit a prověřit dobrý právník a jakým potížím se dá s jeho pomocí předejít, přibližuje v komentáři investiční odborník Vladimír Brůna.

KOMENTÁŘ: Dluhopisové fondy jsou investiční hvězdy budoucích let

26.September
Základní sazba České národní banky je na 7 procentech. Sazby úvěrů vyskočily do nebe, až má plno lidí problém půjčit si či splácet. Má někdo radost? Ano. Investoři v dluhopisových fondech se mohou těšit na zhodnocení kolem 9 procent. Ve výsledku budou konzervativní fondy prohánět svým zhodnocením výnosy akciových investorů, nemluvě o překonání inflace. Jak správně reagovat radí Martin Mašát, inve…

Stresující onboarding. Deset deziluzí z prvních dnů v práci a jak je zvládnout

26.September
Moderně se tomu říká onboarding. A jde o to, aby nový zaměstnanec dobře zapadl do týmu a věděl, jakou v něm má roli. Jenže co když firma není právě „vítací typ“? Pak to může nováčka (a nemusí to být jen absolvent čerstvě po škole) pěkně otrávit...

Tipy pro zdravé rodičovství. Všechny informace, které rodiče potřebují, na jednom místě

25.September
Portál Zdravé rodičovství je praktickým průvodcem všech maminek a tatínků. Najdou zde spoustu užitečných rad pro zdravý vývoj dítěte. Pojištěnci Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR mají přístup ke všem online kurzům a podcastům s odborníky zdarma.

Psycholog radí, jak odpovídat na nejčastější otázky při pohovoru

25.September
Nezaměstnanost je v Česku nízká a řada firem hledá nejrůznější odborníky. Pokud zvažujete hledat si novou pracovní příležitost a navýšit tak i svůj příjem, vyplatí se na pracovní pohovor dobře připravit. Personalisté totiž pokládají při rozhovoru s uchazeči velmi podobné otázky. Jak na ně odpovědět, abyste zapůsobili co nejlépe, vysvětluje psycholog Jan Urban.

KVÍZ: Víte, jak na změnu zdravotní pojišťovny?

24.September
Chcete přejít k jiné zdravotní pojišťovně, protože třeba nabízí pro vás vhodnější benefity? Změna je možná a není ani nijak složitá. Jen pokud plánujete přechod od nového roku, máte nejvyšší čas. Víte, jak na to? Komu změnu nahlásit? Nebo jak často máte nárok na preventivní prohlídku? Ověřte si své znalosti v dnešním kvízu.

Začínali s jedním výrobkem. Dnes jich mají čtyři stovky a prodávají i do světa

23.September
Na trhu jsou více než třicet let. AG Foods založil Jiří Jízdný v roce 1990, začínal přitom s jediným produktem. Ten společnost vyrábí dodnes, zároveň má v portfoliu dalších 400 originálních výrobků. Jen vedení rodinné firmy se mění, dnes jí šéfuje jeho vnuk.

Drahota změnila nakupování Čechů, obchodníci začínají s cenami brzdit

22.September
Inflace je v Česku stále vysoká, meziročně se drží na úrovni 8,5 procenta. Nakupování v akčních nabídkách a ve slevách se stalo doslova celonárodním koníčkem. Na ceny v maloobchodě nehledí snad jen ti, kdo mají nadstandardní příjmy nebo nemají čas. Drahota zároveň změnila nákupní chování Čechů v kamenných obchodech i v e-shopech, což začíná mít efekt.

Vytopený byt? Jen pojištění domácnosti na něj zdaleka nemusí stačit

22.September
Nejen velké havárie způsobené třeba prasklým odpadem ve zdi, ale i zdánlivé drobnosti, jako jsou prasklá hadička pod dřezem nebo u k WC, mohou v domě či bytě způsobit rozsáhlé škody. Klidně i za milion korun, zvláště když voda poteče delší dobu. S jejich úhradou pomůže pojištění. Ale jaké? Je jich totiž víc! Ověřili jsme, která je dobré mít a kdy a jak zafungují.

Firmy hledají nové cesty financování. Vysoké sazby bank je od úvěrů odrazují

21.September
Nejméně úvěrů pro firmy za posledních 20 let. Taková je podle českých bank bilance první poloviny letošního roku. Za poslední dva roky klesl objem poskytnutých úvěrů více než dvojnásobně. Vysoké úrokové sazby a dodatečné požadavky na zajištění úvěrů nutí firmy odkládat investice nebo hledat financování jinde. Stále populárnější tak je crowdfunding.

Za dětský účet banky nabízejí stovky korun, nabídka na trhu je pestrá

21.September
O vlastní debetní kartu děti škemrají od doby, kdy ji uvidí u spolužáka. Rodiče by ale neměli vyslyšet hned první prosbu a dětský účet založit. Nabídka na trhu je pestrá a někdy na účet přistanou první peníze dokonce od samotné banky.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes