15
new stories - click to show

iDNES.cz

Description:

Rady a tipy pro vaši peněženku, novinky ze světa osobních financí, recenze produktů bank, pojišťoven, leasingových a investičních společností, finanční kalkulačky, testy, nástroje pro výběr produktů podle vašich požadavků

URL:

http://finance.idnes.cz/

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

7 items/week

Do práce raději ekologicky. Nevozit se a radši šlapat, po svých či na kole

1:47
Změňte dojíždění do práce vozem za pravidelnou lekci tělocviku, na niž marně hledáte volnou chvilku. Má to samé výhody: zlepšíte si fyzickou a duševní kondici, ušetříte čas i přírodu.

KVÍZ: Jak vám v létě pomůže vaše zdravotní pojišťovna?

21.July
Letní měsíce jsou nejen obdobím radosti a odpočinku, ale také časem, kdy se můžeme setkat se specifickými zdravotními výzvami. V těchto situacích vám mohou pomoci také služby zdravotních pojišťoven. Víte, s čím je můžete oslovit a jak vás mohou podpořit?

Brigáda v safari i výstup do hor. Jak české firmy stmelují své lidi?

20.July
Tým, kde vládnou přátelské vztahy, pracuje lépe. I proto jsou teambuildingy oblíbenou součástí kultury firem, bez ohledu na velikost nebo předmět podnikání. Tedy přesněji řečeno, často jde o takzvané teamspirity. I když se oba termíny často zaměňují, respektive pro obě aktivity se shodně užívá označení teambuilding, jejich podstata se liší.

Dukovany rozjíždějí nábory. Poptávají elektroinženýry či šéfa bezpečnosti

19.July
Vítěz na dostavbu dalšího jaderného bloku je znám sotva osmačtyřicet hodin, ale české podniky na náborech lidí pracují už několik měsíců. A to včetně samotného ČEZ.

Aby letní hodokvas neprodražil dovolenou. Kolik může stát zdravotní péče

18.July
Na poskytnutí bezplatné zdravotní péče se nedá ani v zemích Evropské unie na sto procent spolehnout. Riziky jsou různé doplatky na recepty, léky, vyšetření nebo i pobyt na lůžku. Nejdražší je ale čerpání péče v neveřejném zařízení.

O hypotéky se zvedá zájem. Zmapovali jsme nejlepší nabídkové sazby

17.July
Výrazné zlevňování hypotečních úvěrů se podle odborníků nedá očekávat. Řada lidí proto již nečeká a žádá o hypotéku. Trh s hypotékami se tak postupně rozhýbává, což potvrzuje aktuální situace na trhu. Ve spolupráci s analytiky společnosti Scott & Rose zároveň přinášíme žebříček nejlepších nabídkových sazeb u hypoték; nejlevnější je teď MONETA.

Měl opatrovníka, ale byl svéprávný. Banka mu přesto nedala jeho peníze

16.July
Soudem určený opatrovník pro nakládání s majetkem nijak neomezuje danou osobu v případě, že ji soud zároveň neomezil na svéprávnosti. V praxi se ale stává, že je banka přespříliš obezřetná a peníze odmítne vydat. V jednom případě rozhodoval až ombudsman.

Proč a jak investovat do umění a co ovlivňuje hodnotu díla

15.July
Umělecká díla zpravidla nevznikají s cílem vytvořit nástroj investování. Často však tuto schopnost mají. Předpokladem je, že se při tomto investování řídíme určitými pravidly. Co brát do úvahy, abyste investovali do umění chytře a zbytečně neprodělali, radí psycholog a ekonom Jan Urban.

Od poštovních holubů po drony. Co víte o historii i současnosti doručování?

14.July
Častěji asi posíláme maily nebo SMS. Někdy je ale potřeba poslat balík nebo dopis s důležitými dokumenty. Potřeby zákazníků se zkrátka mění. A mění se i poštovní služby. Víte, kdy u nás vznikla první organizovaná doprava zpráv? Nebo co znamená výraz En mains propres? Otestujte si své znalosti.

Elixír z bylin, cukru a radosti, pro jeho autora úkol za odměnu. Příběh Kofoly

13.July
Přes šedesát let dělá Čechům Kofola společnost na výletě, pod stanem i vánočním stromkem. Za časů císaře Rudolfa II. bývalo Staré Město pražské plné alchymistů, kteří se snažili přimět rtuť transmutovat ve zlato a v křivulích uvařit lektvar zajišťující mládí, věčný život či moudrost. Zhruba o 350 let později se ve stejných místech, přesněji v Jilské ulici, podařilo Zdeňku Blažkovi vytvořit jiný e…

Jak se dědí družstevní byt a kdy přechází na dědice právo nájmu

12.July
Součástí pozůstalosti je veškerý majetek zůstavitele, tedy například i byt ve vlastnictví. Jak je to ale s bytem družstevním nebo nájemním? Nejen na tuto otázku čtenáře iDNES.cz odpovídá advokát Ondřej Preuss, zakladatel webu DostupnyAdvokat.cz.

Zpožděný let nebo zavazadlo. Víte, jaká máte práva?

11.July
Divoká situace v letecké dopravě nenechává spát v klidu nikoho, kdo se nyní chystá někam cestovat. Letadla nabírají mnohahodinová zpoždění, na pražském letišti se navíc objevují problémy s nakládkou a vykládkou zavazadel. Jak se potížím co nejvíc vyvarovat? A na jaké kompenzace máte případně nárok?

Výrazné zlevňování hypotečních sazeb se podle odborníků nedá očekávat

10.July
Úrokové sazby hypoték se již šestý měsíc prakticky nehýbou. Průměrná nabídková sazba hypotečních úvěrů na počátku července podle Swiss Life Hypoindexu činí 5,49 procenta. Česká národní banka přitom na konci června počtvrté v řadě snížila základní sazbu o 50 bazických bodů na 4,75 procenta.

Bankéř: Není co zdaňovat, bankovní sektor žádné mimořádné zisky nemá

9.July
Marek Ditz má dlouholeté zkušenosti v bankovním sektoru. V rozhovoru reaguje na otázky, nakolik jsou banky ziskové a zda má smysl je zatížit daní z mimořádných zisků. Česko podle něj potřebuje být neustále atraktivní pro zahraniční i domácí kapitál. „Když není mimořádný zisk, nemá být ani mimořádná daň,“ říká ředitel Partners Banky Marek Ditz.

Tvoří technologie, aby pomáhaly. Podniká úspěšně v oboru, který se vyvíjí

8.July
„Pozor, kritická teplota, hrozí požár!“ vzkazuje termokamera přes zprávu na mobilu. Sci-fi? Ne, úspěšný byznys firmy Workswell, která se zabývá výrobou termokamer a infračervených zobrazovacích systémů. Firma vznikla před 14 lety jako start-up. „Zakládal jsem ji já s kamarádem Adamem Švestkou, když jsme byli ještě na vysoké škole,“ říká podnikatel Jan Kovář.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes