15
new stories - click to show

iDNES.cz

Description:

Rady a tipy pro vaši peněženku, novinky ze světa osobních financí, recenze produktů bank, pojišťoven, leasingových a investičních společností, finanční kalkulačky, testy, nástroje pro výběr produktů podle vašich požadavků

URL:

http://finance.idnes.cz/

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

9.8 items/week

Hrajete v práci a svém životě na jistotu? Pak možná příliš riskujete

0:47
Lidé, kteří v životě něco dokážou, nemusejí být vždy ti nejschopnější. Téměř vždy jsou to ti, kteří se nebojí změn, nehrají na jistotu a nebojí se riskovat neúspěch. Vědí totiž, že v opačném případě je v sázce je něco důležitějšího, a sice ztráta příležitosti, která se již v jejich životě nemusí opakovat. Proč se nevyplácí hrát na jistotu, vysvětluje psycholog Jan Urban.

KVÍZ: Daní se výhra a patří i manželce? Na co si dát pozor při sázení?

22.May
Vidina výhry v loterii, kartách nebo ruletě je jistě lákavá. Určitě je ale dobré mít aspoň základní přehled. Nejen jak hraní nepropadnout a nestát se závislým, ale také jak nenaletět a nepřijít o všechny úspory. Mimochodem, co myslíte, patří výhra v loterii do společného jmění manželů? Ověřte si své znalosti.

Je tu skvělý tým i dobrá káva, říká ukrajinská medička, posila u Paula

21.May
Doma studovala medicínu a při tom pracovala jako kosmetička. Pak přišla válka, dvaadvacetiletá Simona opustila zakarpatskou oblast Ukrajiny a přijela do Česka. „Vůbec jsem nevěděla, co budu dělat. Byla jsem připravena vzít jakoukoliv práci, jen abych se uživila,“ vypráví mladá žena.

Dovolenkové plány: „Chceme si to užít“. Přidá vám na to zaměstnavatel?

20.May
Blíží se léto a s ním tolik očekávaná dovolená. Češi by si ji po dvou komplikovaných letech s covidem rádi užili naplno. Mnohým na ni ale kvůli rostoucím cenám takřka všeho v rodinném rozpočtu zůstane méně peněz. Co na to zaměstnavatelé? Podpoří finančně zaměstnance, aby si mohli dopřát odpočinek?

Bydlení v nedohlednu? Pro řadu mladých je to už tvrdá realita

20.May
Nové bydlení plánuje v tomto roce 150 000 mladých lidí ve věku 26 až 36 let. Jaké jsou jejich představy? Kolik si půjčí na byt a kolik si myslí, že budou měsíčně splácet? A dosáhnou vůbec na hypotéku? Představy jsou jedna věc, realita ale začíná být tvrdá.

Jak nejlépe spořit dětem? Co nabízejí banky a co radí odborník

19.May
Do prasátka, do matrace, na stavebko nebo rovnou na penzijko? Možností, jak spořit dětem, je víc. Některé banky dokonce finanční produkty pro děti zvýhodňují. Zmapovali jsme aktuální nabídku. A co doporučí finanční poradce?

KOMENTÁŘ: Končí doba akciová, začíná období dluhopisů

19.May
Akcie sice dlouhodobě nesou kolem 8 až 10 procent, ale to riziko, ta volatilita, ta nejistota. Na druhou stranu výnosy „bezrizikových“ státních dluhopisů letí nahoru. A čemu dají investoři přednost? Buď 8 nejistým akciovým procentům nebo jistým 6 procentům každý rok ze státního dluhopisu? Přečtěte si komentář Martina Mašáta, ekonoma finanční skupiny Partners.

Podnájem není totéž co nájem a nemusí být výhodný. Pro nikoho

18.May
Jakkoli jsou slova nájem a podnájem velmi podobná, jsou zde určité rozdíly, zda smlouvu o užívání bytu uzavíráte s vlastníkem nemovitosti, nebo s jejím nájemcem. Na co si má dát pozor pronajímatel a na co podnájemce, přibližuje advokát David Němeček.

Jaké daně letos musí zaplatit zaměstnanec, který si chce přivydělat

18.May
Hodně zaměstnanců si ke svému hlavnímu zaměstnání přivydělává, ať už na pracovní dohodu, zkrácený úvazek nebo podnikáním. Přestože odvádí již daně ze svého hlavního zaměstnání, tak platí daně i z přivýdělku. Zdanění druhého příjmu se však liší v závislosti na jeho výši a struktuře.

Mít tak pár dnů volna navíc. Deset situací, kdy na ně máte nárok

17.May
Někde s úspěchem zkoušejí čtyřdenní pracovní týden, jinde bez ohledu na trendy dávají zaměstnancům jen zákonné čtyři týdny dovolené. Placené volno navíc si ale lze vzít i z mnoha jiných důvodů, než je dovolená na zotavenou. A to podle zákona.

Refinancování hypoték hrozí problémem pro nejednu domácnost

17.May
Letošní úrokové sazby u hypoték vážně ohrožují domácnosti s blížícím se koncem fixace. Nově vyměřené měsíční splátky okleští rozpočty domácností o tisíce korun. Namístě je proto zavčasu zrevidovat měsíční výdaje, případně omezit zbytné položky.

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

16.May
Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to umožňuje. A potvrzuje to zkušenost čtenáře i ČSOB Penzijní společnosti, která mu po jeho naléhání předdůchod schválila. O této možnosti se přitom moc neví.

KVÍZ: Jak se žije rodinám s dětmi s postižením? Jaká podpora je pro ně dostupná?

15.May
Když se narodí dítě s vážným hendikepem, život se rázem převrátí naruby. Nezřídka jsou rodiče i v nepříznivé finanční situaci, když se jeden z nich musí naplno věnovat péči o dítě a rodina je tak závislá na jednom příjmu. Jak pomůže stát a jak můžeme pomoci my všichni?

Vede firmu, která patří ke světovým unikátům. Prim v ní hraje čas

14.May
Kdysi Nové Město chrlilo statisíce hodinek, dnes tu hýčkají stovky tikajících šperků. Jistě, skla nebo řemínky se nakupují, ale jinak se všechny díly vyrábějí u nás, tedy ve firmě Elton hodinářská v Novém Městě nad Metují. Pěkně pod jednou střechou.

Investice do zlata nabírají na síle. Nahoru letí i drahé kovy, zejména některé

13.May
Jak ochránit úspory před znehodnocením? Tuto otázku si pokládá stále více lidí. Běžný ani spořicí účet na to už delší dobu nestačí, stejně tak oblíbené stavební spoření. Zbývají investice. Akcie ovšem nejsou pro každého. Ale co třeba zlato či jiné drahé kovy?
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes