FinExpert.cz

URL:

http://finexpert.e15.cz/default.aspx

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

7,7 položek/týden

Neaktualizujete pojistky? Přicházíte o peníze

9:40
Podpisem pojistné smlouvy to bohužel úplně nekončí. Je jasné, že po uzavření pojistné smlouvy na cokoliv, se jí už dál nechcete zaobírat. Pro vaši peněženku je ale dobré jednou za čas pojistky aktualizovat. Pokud tak neděláte, přicházíte o peníze. A nejen to, při škodní události můžete zjistit, že pojistka je uzavřená špatně a nepokryje celou pojistnou událost.

Oddlužení 2019: Čekají nás změny?

17.ledna
Osobní bankrot není nic jednoduchého a příjemného. Přesto ale může pomoci zadluženým dostat se z tohoto kolotoče a začít znovu.

Mladí tápou v podmínkách poskytování úvěrů na bydlení

16.ledna
Vlastní bydlení si jednou plánuje pořídit současná generace od 18 do 29 let. Nemovitost mají v plánu financovat hypotečním úvěrem a naspořenými prostředky. V současných podmínkách pro poskytování úvěrů ale tápou. Vyplývá to z průzkumu Broker Consulting.

Předkupní právo komplikuje prodeje nemovitostí. Chystají se změny

16.ledna
Novelou občanského zákoníku bylo začátkem loňského roku u nemovitostí znovu zavedeno předkupní právo u spoluvlastníků. Ti pak mají při prodeji přednost před jinými potenciálními kupci, což komplikuje a zpomaluje samotný proces.

Konec levné elektřiny. Vyplatí se aukce, nebo je čas fixovat?

15.ledna
Pokaždé, když elektřina zdražuje, dodavatelé zákazníky vybízí, aby si cenu fixovali. Na dva nebo na tři roky pak přijdou o svobodu vybrat si jinou společnost. Také ceny, které vzejdou z elektronických aukcí a kopírují aktuální vývoj na trhu, platí většinou na rok nebo na dva. Jakou strategii kvůli úspoře zvolit?

Daňové přiznání 2018: Kdo, kdy a jak musí letos podat daňové přiznání

14.ledna
Každý živnostník i podnikatel, ale i část zaměstnanců, penzistů a studentů, musí do 1. dubna letošního roku odevzdat finančnímu úřadu své daňové přiznaní. Jedná se o ty osoby, které nejsou osvobozeny od daně z příjmu a zároveň měly loni zdanitelné příjmy ve výši alespoň 15 tisíc korun.

Průmysl 4.0 a bankovnictví: digitalizace přichází, nikoli však propouštění

14.ledna
Banky se vezou na vlně ekonomického růstu, letos proto až na výjimky nebudou propouštět. Naopak, budou nabírat, a potřebují hlavně „ajťáky“.

Investujeme: Šest klíčových aspektů při výběru brokera

11.ledna
Finanční trhy jsou tak konkurenční prostředí, že jen pomyšlení na to, že bychom měli prostudovat všechny brokery na tomto trhu, abychom si vybrali toho správného, může být děsivá představa.

UniCredit Bank snižuje úrokové sazby u hypoték, nabídne 2,59 procenta ročně

10.ledna
Nabídka platí od 10. ledna 2019 pro všechny fixace do 80 procent hodnoty nemovitosti včetně desetileté fixace i variabilní sazby.

Cestovní pojištění na hory. Na kolik vás vyjde ošetření, když nejste pojištěni?

10.ledna
Lyže, hůlky, přilba... Při plánování zimní dovolené je potřeba myslet ještě na jednu podstatnou věc, a sice na cestovní pojištění. Jeho součástí by mělo být vždy pojištění léčebných výloh a ideálně i pojištění odpovědnosti.

Minimální mzda vzrostla na 13 350 korun, spolu s ní i zaručená mzda a mnoho dalšího

9.ledna
Navýšení se dotkne se přibližně 150 tisíc lidí. Spolu s minimální mzdou se zvedne i zaručená mzda, tedy nejnižší možný výdělek, na který má zaměstnanec nárok podle své odbornosti a složitosti práce.

Neplacené volno v roce 2019: Na kolik vás letos vyjde?

8.ledna
Během neplaceného volna nedostává zaměstnanec od zaměstnavatele žádný příjem. Měsíční neplacené volno se navíc v roce 2019 oproti loňsku prodraží.

Dálniční známka pro rok 2019: vše zůstává při starém, v budoucnu ale zřejmě přijdou změny

7.ledna
Prodejem dálničních známek získává stát do své kasy každoročně miliardy. Jen v roce 2017 se vybraná částka za dálniční známky vyšplhala na zhruba pět miliard korun. Letošní číslo by mělo být podobné, jejich cena se totiž nemění.

Zelené elektrárny dostávají od ledna méně peněz. Domácnosti přispívají stále stejně

7.ledna
S úderem nového roku se snížil příspěvek na elektřinu vyrobenou v obnovitelných zdrojích. Už několik let na zelené elektrárny přispívají v platbách za elektřinu i české domácnosti. Kolik je bude čistá energie stát letos?

Nájemník neplatí a odmítá se vystěhovat. Co s tím?

4.ledna
Pronajímat byt není nic neobvyklého. Dělá to spousta Čechů. Jak si ale poradit s nájemníky, kteří nám dluží na nájemném? A navíc se nehodlají vystěhovat?
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes