15
new stories - click to show

FinExpert.cz

URL:

http://finexpert.e15.cz/default.aspx

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

2.8 items/week

Ošetřovné: Jak na výpočet OČR. Kdo má nárok, jak se počítá a kde najít formulář

12:54
Onemocněl vám nečekaně člen rodiny? Pokud s vámi sdílí domácnost, můžete využít možnosti ošetřovného. Kolik peněz za ošetřování člena rodiny dostanete? Pomůže vám naše kalkulačka OČR.

Sankce za opožděnou platbu daně zdražuje reposazba, stále však zaplatíte méně než loni

20.May
Daňové přiznání musí být odevzdáno včas a současně musí být řádně uhrazen i daňový nedoplatek. Neplnění daňových povinností je sankciováno. Finanční úřady udělují pokuty a musí být uhrazen úrok z prodlení, jehož výši ovlivňuje i repo sazba, která stále roste.

Daň z příjmu a sedm častých omylů. Pozor na ně

19.May
Někteří zaměstnanci platí na dani z příjmu relativně vysoké částky, jiní však daň z příjmu vůbec neplatí. Jak je to možné? Podívejme se na vybrané daňové omyly ohledně platby daně z příjmu.

Hypotéka: Jaká bude výše vašich splátek? Hypoteční kalkulačka

18.May
Hypotéka je pro mnohé celoživotním břemenem, a proto je důležité mít jasno, jak velkou měsíční splátkou a jak dlouho budete muset hypotéku splácet. S výpočtem jednotlivých parametrů hypotéky vám může pomoci naše online kalkulačka. Ta používá stejný způsob výpočtu hypotéky jako samotné banky.

Režim DPI skončil. Co čeká ty, kteří si stále nevybrali nového dodavatele?

13.May
Režim DPI končí. Co nám ukázaly uplynulé měsíce a jaká je současná situace? Odpovídá Ing. Žaneta Müllerová, ředitelka prodeje a péče v sekci maloodběru.

PŘEHLEDNĚ: Deštník proti drahotě. Nástroje vlády proti inflaci i chudobě a kdo na ně dosáhne

12.May
Vláda Petra Fialy představila souhrnný balíček opatření, které nese název Deštník proti drahotě. Reaguje tím na rostoucí ceny potravin, energií a dalších produktů. Součástí opatření jsou úlevy a podpora pro občany i podnikatele. Vláda na specializovaném webu shrnula kdo a jakým způsobem má nárok na státní podporu. Celkově vládní opatření přijdou státní rozpočet na sto miliard korun.

Daň z nemovitosti: Návod online, rychle a srozumitelně

11.May
Jestliže jste v roce 2021 nabyli, darovali, prodali nebo jinak pozbyli nemovitou věc, čeká vás „papírování“. Nepřehledné formuláře psané úřednickou řečí ale zvládnete hravě díky našemu návodu.

Bitcoin a jeho historické propady. Co byste měli vědět o vývoji kurzu kryptoměny

10.May
Propady kurzu kryptoměn mohou mnoho začínajících spekulantů odradit. Ti by však s nimi měli ve svém vlastním zájmu počítat. Jak ukazuje historický cenový vývoj bitcoinu, náhlé poklesy kurzu této digitální měny nejsou výjimkou ani v době, kdy se zdá, že cena kryptoměn nabrala dlouhodobě růstovou trajektorii. Sledujte graf s aktuální cenou bitcoinu.

Refinancování hypoték letos doběhne nejednu domácnost

9.May
Letošní refinancování hypoték hrozí problémem pro nejednu domácnost. Ještě před pár lety byl běžný hypoúrok ve výši dvou procent, teď činí pět a víc procent. V měsíční splátce to znamená tisíce korun navíc.

Průměrná sazba hypoték v květnu stoupla již na 5,33 procenta

5.May
Průměrná úroková sazba hypoték počátkem května činila 5,33 procenta. Za poslední měsíc stoupla o 0,45 procentního bodu a od konce loňského roku o 1,19 bodu. Vyplývá to z údajů Fincentra Hypoindexu. Ten je od jara zpracováván podle nové metodiky na základě údajů k pátému pracovnímu dni každého měsíce. Metodika odráží aktuální průměrnou nabídkovou sazbu hypotečního úvěru pro 80 procent hodnoty nemo…

Finanční správa zatím eviduje 2,5 milionu odevzdaných daňových přiznání

4.May
Lidé a firmy doposud odevzdali 2 465 997 daňových přiznání. Z celkového počtu vybraných přiznání bylo více než 2,1 milionu od fyzických osob a necelých 350 tisíc od právnických osob.

Nemocenská v roce 2022. Jak na její výpočet? Máte na ni nárok i ve zkušebce?

4.May
Na náhradu mzdy mají zaměstnanci nárok již od prvního dne nemoci, v roce 2019 byla totiž zrušena karenční doba. Na nemocenskou hrazenou státem mají nárok od 15. kalendářního dne pracovní neschopnosti. Co nemocenská v případě karantény? Lidé budou dostávat příspěvek až 370 korun. Mohou nemocenskou pobírat i OSVČ? A co dělat v případě výpovědi?

Elektrické topení: Přímotopy do zásuvky nabízejí solidní výkon, úsporné ale nejsou

4.May
Snaha zbavit se závislosti na plynu narůstá a řada domácností hledá třeba i provizorní řešení. Jedním z nich mohou být elektrické přímotopy. Pokud si hned vybavíte staré rozžhavené konvektory, budete současnou nabídkou příjemně překvapeni.

Vybíráme debetní kartu k běžnému účtu

4.May
Platba kartou je v současné době naprostým standardem. Bankovním účtem disponuje téměř každý a dalším krokem k snadnému placení je výběr karty. Prakticky máte na výběr ze dvou možností. Kreditní nebo debetní kartu.

OSVČ: Za neodevzdání přehledu hrozí pokuta

2.May
Jednou ze základních povinností všech osob samostatně výdělečně činných je odevzdání přehledu za rok 2021. Neodevzdání přehledu samozřejmě neznamená, že se zálohy nemusí platit, a navíc je předepsána a případně vymáhána i pokuta.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes