15
new stories - click to show

FinExpert.cz

URL:

http://finexpert.e15.cz/default.aspx

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

6 items/month

Přehledy OSVČ: Do kdy je odevzdat? Jaké jsou sankce za nepodání?

8:29
Stejně jako loni došlo k posunutí daňového přiznání. Do kdy je ale potřeba podat Přehledy pro zdravotní pojišťovnu a Českou správu sociálního zabezpečení? Listinná podoba daňového přiznání se musela podat do 3. května. Na elektronické podání však mají lidé ještě čas, a to do 1. června. Na přehledy se spěchat nemusí, ale určitě není dobré na ně úplně zapomenout.

Odklad splátek hypotéky: Ne vždy musí být výhodný

12.May
Pokud jsme v tíživé finanční situaci a máme problém splácet hypotéku, jako jedno z možných řešení nás napadne odklad splátek. Toto rozhodnutí ale dobře zvažte. Ne vždy totiž musí být odklad splátek výhodný.

Hypotéky: Vyřízení úvěru na bydlení může nyní trvat i dva měsíce

7.May
Banky čelí neobvyklému náporu zájemců o hypotéky. V prvním čtvrtletí letošního roku musely zvládnout zpracovat tolik žádostí o hypotéku, na jaký jsou zvyklé spíše v závěru roku. Nyní zabere sjednání hypotéky až dva měsíce.

Moneta spouští nadaci Clementia. Klientům banky pomůže s oddlužením

6.May
Nezletilé děti, na něž v rámci dědického řízení po zemřelých rodičích přechází závazky v podobě půjčky; oběti trestných činů a nezaviněných dopravních nehod s následnou trvalou zdravotní újmou, v jejímž důsledku přišly o zaměstnání a nejsou schopny dostát svým finančním závazkům... To jsou typické příklady klientů v závažné životní situaci, pro které vzniká Nadace Moneta Clementia. Ta je od 10....

Podíl Čechů, kteří neplatí včas dluhy, letos klesl na 5,52 procenta

5.May
Schopnost Čechů splácet závazky se letos dále zlepšila. Na konci března mělo dluhy po splatnosti 5,52 procenta dospělých, zatímco na konci roku 2020 to bylo 5,7 procenta. Před pěti lety to bylo o téměř tři procentní body více. ČTK o tom informovalo sdružení Solus, které svým členům umožňuje přístup k informacím o lidech s potížemi se splácením závazků.

Dnes je poslední den pro podání daňového přiznání papírově

3.May
Dnes končí termín pro odevzdání daňového přiznání za rok 2020 v papírové podobě. Jde o prodloužený termín z původního 1. dubna. Dnes je také poslední den pro zaplacení daně. Daňové přiznání lze podat v listinné podobě osobně na podatelnách finančních úřadů, do sběrného boxu nebo zaslat poštou. V elektronické verzi lze přiznání podat do 1. června místo 3. května. V případě daňových přiznání poda...

Víte, co znamenají fiduciární služby?

3.May
Fiduciární služby jsou v obecné rovině služby založené na důvěře (z latinského fides – důvěra). Pochopitelně je důvěra vkládána do celé řady vztahů – klient musí věřit svému advokátovi, zaměstnavatel svému zaměstnanci, pacient svému lékaři. U fiduciárních služeb je nicméně míra důvěry podstatně větší.

Covid prověřil schopnosti firem i bank

30.April
S Václavem Štětinou, šéfem firemního bankovnictví Raiffeisenbank, jsme mluvili o tom, jak se změnilo fungování malých a středních firem v uplynulém roce a co přinesla pandemie.

Senát chce zmírnit podmínky bank při poskytování hypoték

28.April
Podmínky bank při poskytování hypoték by mohly být volnější. Banky by mohly poskytovat vyšší podíl hypoték, které překračují parametry stanovené Českou národní bankou. Počítá s tím pozměňovací návrh k vládní novele zákona o ČNB, který dnes přijal Senát. Nyní ho dostane k posouzení opět Sněmovna. Senátoři chtějí také vypustit z předlohy ustanovení, které by ČNB umožnilo k plnění jejích úkolů zal...

Daně: Kdy musí podat přiznání důchodci a studenti?

27.April
V některých případech se vyplatí podat daňové přiznání k dani z příjmu studentům a důchodcům. Studenti nejčastěji vykonávají při studiu brigády formou dohod o provedení práce. Není však výjimkou, že pracují na hlavní pracovní poměr nebo vykonávají samostatnou výdělečnou činnost. Ne všechny tyto činnosti zakládají studentům povinnost podávat daňové přiznání.

Průzkum: Hypotéku má nyní 16 procent Čechů a dalších 13 procent ji plánuje

22.April
Pro naprostou většinu je hypotéka cestou k vlastnímu bydlení, a to i nyní v době pandemie koronaviru. Vyplývá to z březnového průzkumu, který dnes novinářům představila Česká bankovní asociace. Pandemická situace podle 70 procent Čechů jejich bydlení nijak neovlivnila.

Ošetřovné: Kdo má nárok na ošetřovné? Potřebujete formulář?

21.April
Onemocněl vám nečekaně člen rodiny? Pokud s vámi sdílí domácnost, můžete využít možnosti ošetřovného. Ošetřovné lze využít i v případě zavřených škol, například kvůli epidemii. Kolik peněz za ošetřování člena rodiny dostanete? Pomůže vám naše kalkulačka OČR.

Platba daně z nemovitých věcí se blíží. Co když složenka nepřijde?

21.April
Přiznání k dani z nemovitých věcí se letos mělo podat do 1. dubna, a to v případě, že jste loni koupili, vystavěli, zdědili, nebo přestavěli nějakou nemovitost. Pokud vlastníte nemovitost delší dobu a daňové přiznání jste v minulosti podali, během května vám do schránky přijde složenka s konkrétní výší daně z nemovitosti.

PHOENIX MOBILE je moderní cesta, jak si významným způsobem zvelebit majetek

21.April
Mobilní aplikace se již staly běžnou a pro mnohé lidi i neodmyslitelnou součástí života. Základním předpokladem úspěchu každé "apky" je její srozumitelnost, přehlednost a jednoduchost.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes