FinExpert.cz

URL:

http://finexpert.e15.cz/default.aspx

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

4.9 items/week

Výpověď ze zaměstnání: Tohle je šest nejčastějších případů z praxe

21.May
Zaměstnanec může pracovní poměr ukončit písemnou výpovědí kdykoliv, a to i bez udání výpovědního důvodu. Podívejme se v praktických příkladech, jaké situace při podání výpovědi mohou nastat a s čím počítat.

Zdanění při příjmech z pronájmu se liší: Kdy musíte platit i zdravotní pojištění

20.May
Zdanění příjmů z pronájmu se může v praxi lišit, záleží na více faktorech. Kdy se neplatí vůbec žádné daně? A kdy je naopak nutné platit i zdravotní pojištění a vyplatí se i účast na sociálním pojištění?

Pracovní úraz: Letos náleží větší odškodné

17.May
V letošním roce lidé, kterým se přihodí pracovní úraz nebo nemoc z povolání, dostanou větší odškodné. Pojišťovny vyplatí na náhradách za ztrátu výdělku 4,24 miliardy korun, což je meziročně o 139,5 milionů korun více. To jsou údaje České asociace pojišťoven.

Víte, jak přepsat elektřinu bez sankcí a pokut?

16.May
Stěhování do nového bydlení znamená celou řada vyřizování a povinností. Nezapomeňte odhlásit také energie. Jak elektřinu a plyn přepsat bez zbytečných pokut?

Chystáte se koupit nemovitost? Na tyhle triky pozor!

15.May
Realitní makléři se v Česku netěší zrovna valné pověsti, někteří z nich totiž sklouzává k nekalým praktikám. Jsou to třeba nenápadné lístečky ve schránkách nebo sliby exkluzivity. Stačí málo a majitel i kupující mohou prodělat. Na jaké triky si dát pozor?

Důchod 2019: Spočítejte si výši penze

13.May
Výpočet starobního důchodu je individuální záležitostí a ovlivňuje ho celý průběh důchodového pojištění. V neposlední řadě také záleží, jak se každoročně domluví na změně výše důchodů vláda. Zatímco ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) tlačí na rychlejší růst penzí, ministerstvo financí je střídmější.

Volání do zahraničí zlevňuje, ale pozor na země mimo EU

13.May
Od 15. května platí nová pravidla pro volání do zahraničí. Minuta volání z Česka do zahraničí nově vyjde zhruba na 6 korun, SMS na necelé dvě koruny.

Konkurenční boj na trhu hypoték: Banky posílají úroky dolů

10.May
Bankovní rada České národní banky na svém posledním zasedání zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,25 procentního bodu – na dvě procenta a je na nejvyšší hodnotě za posledních deset let. Banky se však tomuto kroku navzdory ke zvyšování sazeb u hypotečních úvěrů nechystají. Svádí totiž boj o klienty.

Dlouhodobé ošetřovné 2019: Čtěte, kdy můžete dávku uplatnit a v jaké výši

9.May
Dlouhodobé ošetřovné se odvíjí od denního vyměřovacího základu žadatele a vyplácí se jednorázově. Spočítejte si, kolik dostanete.

Spletli se? Jak reklamovat vyúčtování za teplo, vodu nebo plyn?

7.May
Měsíčně nebo čtvrtletně posílají domácnosti zálohy za teplo či vodu a většinou jednou za rok dostanou vyúčtování. To nemusí vždy sedět. Kam se obrátit, pokud chce zákazník podat reklamaci?

Reklamujete fakturu? I tak musíte operátorovi zaplatit

6.May
Pomocnou ruku může podat Český telekomunikační úřad (ČTÚ), který vám může přiznat odklad placení, než se reklamace vyřídí.

Kdy mají tatínci nárok na otcovskou a mateřskou?

3.May
V jednom z prvních šesti týdnů od narození dítěte mají tatínci nárok na otcovskou. Jak vysoká je otcovská? Při splnění zákonných podmínek mohou však tatínci pobírat i mateřskou. Kdy náleží peněžitý příspěvek v mateřství tatínkům?

Platba daně z nemovitosti: Dokdy musíte zaplatit?

2.May
Do poštovních schránek poplatníků míří miliony obálek se složenkami na zaplacení daně z nemovitých věcí na rok 2019. Lhůta pro zaplacení daně (nebo její první splátky) končí 31. května. Fyzické osoby obdrží do poštovních schránek bezplatnou daňovou složenku. Právnické osoby jsou obesílány elektronicky „datovkou“.

Jak vybrat brokera? Podle těchto 6 klíčových kritérií

30.April
Finanční trhy jsou tak konkurenční prostředí, že jen pomyšlení na to, že bychom měli prostudovat všechny brokery na tomto trhu, abychom si vybrali toho správného, může být děsivá představa.

Potřebujete půjčku bez registru? 4 způsoby, jak si rychle a správně sjednat úvěr

29.April
Když potřebujete půjčit peníze, mělo by to být co možná nejrychleji. U většiny bankovních půjček je však celý schvalovací proces poměrně zdlouhavý, takže na řadu přichází spíše půjčky od nebankovních poskytovatelů. Ty mají mnoho výhod a jednou z nich je právě rychlé a pohodlné sjednání. A jak si co nejlépe vybrat půjčky, když na peníze pospícháte? S tím vám pomůže tento článek.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes