Finmag

URL:

http://www.finmag.cz/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

8,4 položek/týden

Kenbriské povídky

18.července
Jmenuji se Fredrik Singalski a jsem kronikář starobylého a slavného města Kenbri. Píše se rok 492 n. P. (našeho Proroka) a na mě připadla čestná role vylíčit na tento pergamen pro budoucí časy, jak žijeme.

Reportáž: Po pekle Islámského státu

17.července
Přežili řádění IS v Sýrii. Jenže trpí dál a svět už se dívá jinam. Přinášíme ukázku z mrazivého textu Markéty Kutilové.

V milionářské kuchyni: Jak investují bohatí

17.července
Vcelku opatrně. A vlastně nudně: obecně moc nereagují na módní trendy, nespekulují. Už roky dávají peníze nejvíc do firem, do vlastních a prostřednictvím akcií i do cizích.

Žádné kraviny

14.července
„Základy pojišťovnictví jsou hrozně jednoduché. Bohužel způsob, jakým to tady v posledních pětadvaceti letech fungovalo, nevrhá na obor dobré světlo. Je potřeba to změnit,“ říká v pokračování rozhovoru Martin Švec, který se už brzy stane nejmladším generálním ředitelem pojišťovny v Česku.

Očima expertů: Obchodní války jsou tu! Jak moc nás budou bolet?

13.července
Můžou obchodní války, které vyvolává americký prezident Donald Trump, odstartovat globální krizi? A jak se týkají Česka?

(Lidské) zdroje jsou. Jen jim jít naproti

12.července
Stavíme bezbariérové vchody a kanceláře a možná nastal čas začít odstraňovat i méně zjevné bariéry, které brání v práci lidem, jejichž omezení není v pohybu, ale v emocích, vztazích, neurotransmiterech.

Proč Saúdové doopravdy dovolili ženám řídit? Ekonomická nutnost!

11.července
Emancipace? Ale kdepak. Ke zrušení zákazu pravděpodobně vedlo především to, že saúdské ekonomice chybí lidi. Princ Mohamed chce prostě dostat ženy do práce.

Fotbal potřebuje víc anarchie a míň peněz

11.července
Nejpopulárnější sport patří lidem a ne finančníkům, tvrdí autoři knihy Fotbal a aktivismus fanoušků.

Budoucnost podle předků: zmar, chaos a úpadek

10.července
Jejich budoucnost je naše současnost. Starověcí a středověcí předkové věřili, že dobře už bylo, že žijou v době úpadku, že svět je v rozkladu a nic dobrého nepřijde. Přišel moderní člověk, který ale uvěřil v pokrok a v to, že dokáže věci, které stojí za to. A zítra že je dokáže ještě líp.

Mladá puška

7.července
Brzy se stane nejmladším ze všech šéfů českých pojišťoven. Jeho cíl? Prohnat staré jezevce a vrátit tuzemské životní pojištění ke kořenům.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes