Finmag

URL:

http://www.finmag.cz/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

8,4 položek/týden

Aleš Michl: Euro? Ani za patnáct let

19.ledna
„O přijetí eura můžeme začít reálně uvažovat, až budeme mnohem blíž německým mzdám,“ říká při tradičním běžeckém rozhovoru centrální bankéř Aleš Michl.

Očima expertů: Jak české banky inovují?

18.ledna
Jak jsou na tom české banky s technologickými inovacemi? Dostávají tuzemští klienti maximum možného, nebo je bankovní domy v něčem zanedbávají?

Čisté víno: jak je to s důsledky pití

17.ledna
Zakazovat alkohol by bylo neliberální. A nefungovalo by to. A většinu z nás by to připravilo o spoustu skvělých zážitků. Ale to ještě neznamená, že bychom měli bagatelizovat zdravotní a sociální dopady konzumace alkoholu.

Proč nerozumíme rapu

16.ledna
Globální pop music vládne od začátku nového tisíciletí rap. V Česku se na něj ale pořád díváme s předsudky.

Dluhopisy – bilancování roku 2018 a výhled na rok 2019

16.ledna
Státní dluhopisy koncem roku otočily směr. Zplošťuje se výnosová křivka. Rostou rizikové přirážky korporátních dluhopisů. High yield dluhopisy pravděpodobně čeká další špatný rok. Solidní výsledky by mohly přinést emerging markets dluhopisy.

Jak se opít rohlíkem aneb proč čínská medicína funguje

15.ledna
Nakreslete si rohlík, jehož osa leží na diagonále. Na ose y si v horní části rohlíku zvolte nějakou hodnotu (na obrázku jí říkám A). Podívejte se na vodorovný řez rohlíkem v tomto bodě. Je jasné, že střed tohoto řezu bude na ose x ležet vlevo od bodu A. Teď už by vám mělo být jasné, proč čínská medicína funguje.

Slovenská penzijní reforma má problém

15.ledna
Klíčový projekt někdejších liberálních reforem, soukromé investování na penzi, je na Slovensku stále populární. Lidé ho ale neumějí efektivně využívat. Je proto otázka, jak dlouho starobnímu důchodovému spoření podpora veřejnosti vydrží.

Tomáš Prouza: Čeští zemědělci by měli přestat brečet

12.ledna
„Zemědělci v Česku by měli přestat spoléhat na to, že se o ně stát postará. Radši by měli vzít situaci do vlastních rukou, zvyšovat svou efektivitu a modernizovat výrobu, aby byli na trhu konkurenceschopní,“ říká nový prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza.

Očima expertů: Jíst, či nejíst?

11.ledna
Obědy zdarma. To je, oč tu běží. Pro všechny děti ve školkách a školách? Jen pro rodiny s dávkami? Nebo snad pro nikoho?

Almužna bohatým může být OK

11.ledna
Parky, školy, knihovny, informační centra, parkovací místa a další veřejné služby můžou bezplatně využívat i ti nejbohatší. „Asociální socialismus“ někdy dává smysl.

Akcie. Co přinesl rok 2018 a co to znamená pro investory v roce 2019

9.ledna
Akciové trhy mají za sebou velmi divoký rok a před sebou možná ještě divočejší. Po dlouhé době se začínají rýsovat zajímavé příležitosti k nákupům.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes