Finmag

URL:

http://www.finmag.cz/

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

7.7 items/week

Rok, tři, deset? Experti radí, na jak dlouho si zafixovat hypotéku

8:53
Berete si hypotéku nebo vám končí fixace té stávající? Na jak dlouho si dnes zafixovat úrokovou sazbu hypotečního úvěru? Má smysl vyčkávat? Budou se úroky hypoték výrazně hýbat? Nahoru? Dolů? Ptáme se expertů.

Cesta z pasti. České exekuce se mění k lepšímu

2.July
Český systém exekucí a bankrotů se po letech kritiky reformuje podle zahraničních vzorů. Odemykáme podstatnou část analýzy, kterou zveřejnil magazín Finmag v aktuálním čísle.

Minitel: Francie znala online porno i nákupy už v 80. letech

30.June
Minitel byl francouzský státní předchůdce internetu spuštěný na začátku 80. let. Může být inspirací pro naši digitální budoucnost?

Do lázní s ministryní Klárou. Upodporuje cestovní ruch k smrti

29.June
Pokud se vydáte do lázní, vláda vám část nákladů proplatí. Raději se ale neptejte, kdy a jak peníze dostanete.

Filozofie, šachy, formule. Výběr pro znalce

29.June
Jeden čas ve výběrech chytrého čtení dominovaly pochopitelně články o covidu. Nyní předbíháme dobu s druhou vlnou.

Na makléře platí jen pokuty, říká šéf Bezrealitky.cz

27.June
Poslední roky byl na realitním trhu obrovský převis poptávky nad nabídkou. To se s příchodem epidemie a uzavřením hranic ze dne na den změnilo, říká v rozhovoru generální ředitel Bezrealitky.cz Hendrik Meyer.

Dárek podnikatelům i továrna na švarcsystém. Paušální daň očima expertů

26.June
Paušální daň má drobným podnikatelům ulevit od papírování a prý i hrozby kontrol. Návrh projedná vláda a pak zamíří do parlamentu. Pokud to půjde hladce, má novinka fungovat už pro příjmy za rok 2021.

Krize je tu, připravte se na povolování opasků

24.June
Šetřením se z krize prý nedostaneme, musíme se z ní ven proinvestovat. Zatím to ale spíš vypadá, že se z ní zkusíme prožrat. Do půlbilionového schodku vláda schová jak staré průšvihy, tak i nové dárky pro voliče.

Virus, Nor a Twitch. Tři důvody, proč je z šachu globální zábava

23.June
Jedním z největších „vítězů“ karantény jsou šachy. A nejde jen o to, že lidé z nudy oprašovali staré deskovky. Díky Magnusu Carlsenovi a streamovací platformě Twitch se proměňuje ekonomika šachu a od kavárenských stolků se hra konečně dostává do 21. století.

Zpátky do autoškoly! Nevíte, co máte pod kapotou

22.June
Dva nové Boeingy MAX šly k zemi během půl roku. Kvůli chytrému pomocníkovi, který dostal špatné informace. Stačilo ale málo, aby všechno bylo jnak. Chytrými pomocníky jsou čím dál víc špikována i naše auta. Většinou opravdu pomáhají, ale můžou nadělat i paseku. Zásadní problém je, že je neumíme používat. Pokud o nich vůbec víme.

22.June
Finmag je alternativní publicistický on-line magazín o ekonomice, penězích a světě v souvislostech. Nežijeme z nudných tiskových zpráv a nepřesných návodů k ekonomické nezávislosti. Jsme jiní než ostatní.

Spíš než zlým robotům se poddáme hloupým toustovačům

20.June
Ovládne svět umělá inteligence, která bude mít své vlastní zlé Já? Větší hrozbou než nepovedený superinteligentní experiment, je podle italského filozofa Luciana Floridiho stará dobrá lidská povaha. Budoucí vztahy mezi člověkem a informačními technologiemi patří k otázkám, které nastínil ve své knize Čtvrtá revoluce.

Na podzim si může přijít i pro vás. Nezaměstnanost očima expertů

19.June
Co čeká český pracovní trh? Jak moc vyletí v příštích měsících nezaměstnanost? Kdo se má bát o místo? A dokáže vláda efektivně reagovat?
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes