Finmag

URL:

http://www.finmag.cz/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

10,5 položek/týden

Petr Ludwig. Jak být menší kretén

3:13
Právě dnes se v trafikách objevilo nové číslo Finmagu. Při té příležitosti pro vás otevíráme výběr z titulního rozhovoru s Petrem Ludwigem, autorem bestselleru Konec prokrastinace. Řeč ale přišla i na dlouhověkost, drogy, práci beze smyslu a prosvištěli jsme si i nějaká japonská slovíčka.

Migranty chceme. Pomáhat ne

1:32
Navzdory heslům o tom, že migranti do Česka neprojdou, jich do země dovážíme desítky ne-li stovky tisíc. Za prací. Můžeme se tvářit, že to je „jiná migrace“. Když se jí ale nebudeme věnovat, zaděláváme si na problém.

Prodlužování života nakonec nemusí být hospodářský průšvih

19.září
Zvedání hranice pro odchod do důchodu pokaždé přivítá nesouhlasné pokřikování. Jsou to ale nezbytné korekce zastaralého systému.

Nedostatkové léky? Nemocnice řekly dost a vyrobí si vlastní

19.září
Výrobci léků si v Americe můžou dělat, skoro co chtějí. Je jich málo, uvést nový přípravek na trh stojí hodně času a ještě víc peněz, takže konkurence se nebojí. Diktují si ceny a stresují odběratele nedostatkem. Provozovatelé nemocnic toho mají dost.

Šmejdi level psychologové

18.září
Než půjdete se svými problémy k psychologovi nebo psychiatrovi, můžete si na webu udělat test. Odhalí příčinu vašich problémů, dokonce vám i nabídne diagnózu a doporučí program, který vám pomůže s jejich řešením. Zní to jako šarlatánství? Taky to šarlatánství je. Jenže člověk, který se topí v problémech, se toho stébla ještě rád chytne.

Konec poserů? Jak spoříme, jak investujeme

18.září
Úspory domácností rostou rychleji než dluhy. Na běžných účtech leží dnes českým domácnostem 1,3 bilionu korun z celkového finančního majetku ve výši 3,4 bilionů. Jednu desetinu úspor máme na stavebním spoření. Čtvrtina připadá na penzijní a investiční fondy.

Drazí Češi, vyberte si čas

17.září
Stala se nevídaná věc: Evropská komise vyslechla hlas evropského lidu. Podle všeho příští rok zazvoní umíráček pravidelnému střídání letního a zimního času.

Láska není všechno

17.září
John Lennon napsal píseň All You Need Is Love. Taky mlátil svoje manželky a opustil dítě. Trent Reznor zpívá: Love Is Not Enough. A kvůli rodině odkládá práci a koncerty. Buď jako Trent Reznor.

Ředitel Fair Creditu: Neposíláme k lidem bouchače

15.září
„Všichni si myslí, že naši obchodní zástupci jsou chlapi, co mají dva metry a sto dvacet kilo. Z osmdesáti procent jde o ženy. Stejný člověk, který půjčku sjednává, pak každý týden vybírá jednotlivé splátky,“ vysvětluje v rozhovor šéf úvěrové společnosti Fair Credit Tomáš Konvička.

Očima expertů: Zvýšit životní minimum?

14.září
Má smysl zvyšovat hranici životního minima, od kterého se odvozuje řada sociálních dávek, nebo v této oblasti není štědrost státu na místě?

Slovenský oběd zdarma. Koupí si za něj Fico restart?

13.září
Slovenský expremiér Robert Fico už vypadal jako politická mrtvola. Klinickou smrt ale pomaličku rozchází a začíná nakupovat hlasy pro cestu vzhůru.

Králové regálů se slovníky

12.září
Ve větších knihkupectvích jich mají metry. A i v těch menších najdete aspoň poličku vyhrazenou slovníkům malé brněnské firmy Lingea. A pak je tu to, co není na první pohled tak vidět: slovníky elektronické, překladač prohlížeče Seznam, korektor pravopisu a gramatiky pro Word… A také to, jak firma, která v Česku zaměstnává pouhých 25 lidí, úspěšně proniká do dalších zemí. Zatím je zářezů šest.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes