Finmag

URL:

http://www.finmag.cz/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

8,4 položek/týden

Londýn mezi dvěma českými svátky

1:11
Jak mluvit v cizině o své zemi? Nikdo nezná historický kontext, proti vzdálenějším zemím je Česko nudné a stereotyp východoevropských uklízeček ho pro mnoho Britů řadí mezi země druhé kategorie. Mně ke znovunalezení smyslu vlastní české identity pomohl blížící se 17. listopad.

Není důvod odmítnout migrační dohodu. A přece to uděláme

1:11
Nezávazný dokument přijatý skoro dvěma stovkami členů OSN pouze zaručuje migrantům lidská práva a nedělá z nich zločince. Jenže už to ve střední Evropě vadí. Migranti tu jsou líčeni jako hrozba.

Trump vs. Evropa: Jde do tuhého

13.listopadu
Vyšší cla na evropská auta a vyšší výdaje na obranu. Obojí je po volbách do amerického Kongresu o něco blíž.

Do čela evropské vlády míří bavorský úředník Manfred Weber

12.listopadu
S Jeanem-Claudem Junckerem si Evropská unie vyzkoušela, jaké to je mít v čele Evropské komise politika. Teď se radši vrátí k úředníkovi.

Takhle řídí THC

12.listopadu
Jaký vliv měla legalizace marihuany na nehodovost v USA? A dále: proč se bouří čarodějnice a čím jsou specifičtí čeští psychatričtí pacienti.

Turisti, co nenávidí turisty

10.listopadu
Poslední ukázka z podzimního Finmagu. Zimní číslo už má v práci grafik a brzy se vydá na stánky i do schránek…

Očima expertů: Jak vyzrát na Airbnb?

9.listopadu
Noví pražští radní chtějí ztížit krátkodobé pronajímání bytů přes webové platformy. Netřeba jmenovat, všichni dobře vědí, že hlavním terčem je služba Airbnb. Dají se jí přistřihnout křídla? A proč by se vlastně přistřihovat měla?

Změňte svět, ne sebe. Jak si Arendtová pozvala Thoreaua na kobereček

8.listopadu
Chvíle, kdy si H. D. Thoreau šel radši sednout do basy, než by platil otrokářům daň, se bere jako okamžik, kdy se narodila občanská neposlušnost. Jenže o tucet dekád později si přijde paní Arendtová a tvrdí, že Thoreauova hra o čisté svědomí ještě žádná pořádná občanská neposlušnost nebyla.

Klimagedon. Rok druhý

7.listopadu
Ve Zdoňově úspěšně odzkoušel strategii boje se suchem a míří dál. Dost jeho nápadů zní potrhle – když se nad nimi člověk nezamyslí. Jak klima změní zemědělství, co je to jedlý les a kdo je ekoterorista, mi vysvětlil ekolog Jiří Malík.

Z velkých šéfů měli být obětní beránci. Tak proč jsou pořád za hrdiny?

6.listopadu
S velkou krizí dokázali ředitelé velkých firem nadělat zhruba tolik jako nejposlednější uklízečka. Aureola superhrdinů se rozptýlila. Ovšem sotva na chviličku. Čím to, že si dneska zase velké šéfy malujeme jako spasitele?

Přejeď bábu

5.listopadu
Jak v různých zemích dopadla anketa o tom, které životy by měla preferovat samořiditelná auta? Dále: rekapitulace sta let republiky, blokáda uhelné elektrárny a lekce z brazilského příklonu k fašismu.

Óda na maso

3.listopadu
Řezník František Kšána mluvil v podzimním Finmagu o lásce k přeštickým čuníkům, bolestivém odchodu z rodinné firmy a pohledu na zapřisáhlé vegetariány.

Insolvence očima expertů. Přežije dluhový strašák?

2.listopadu
Po dlouhých dohadech prošla Poslaneckou sněmovnou novela insolvenčního zákona. Pomůže lidem uniknout z dluhové pasti, nebo na neutěšené situaci statisíců Čechů nic nezmění?

Filozof proti zdvořilosti

1.listopadu
Ne že by filozof Jürgen Habermas obdivoval hulváty. Ale varoval před přílišným umravňováním debaty. Přílišná ohleduplnost hraje do karet mocným.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes