15
new stories - click to show

Finmag

URL:

http://www.finmag.cz/

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

10.5 items/week

Zemědělec, ztebedělec. I ty přispíváš na nesmyslné agrární dotace EU

1:08
Je to jeden z paradoxů evropského zemědělství: Vzniká v něm jen o něco víc než procento hrubého domácího produktu, a přitom na něj praskne třetina unijního rozpočtu.

Polsko hraje o hodně. Spor o důl v Turowě je víc než politika

21.June
Polská média mluví o největší diplomatické přestřelce mezi Českem a Polskem od pádu železné opony. VVe sporu o zastavení těžby v Turowě jde ale o víc než politiku. Česko hraje o vodu, zatímco Polsko o energetickou bezpečnost. Kdo tuhle bitvu vyhraje, může ale ukázat právě i diplomatické vyjednávání obou zemí.

Své potřeby vnímej, protějšku naslouchej a soudruhu Husákovi vykej

20.June
Zní to jako text Midi Lidi, ale je to Michal Kašpárek a jeho výběr čtení o lásce, virech nebo boomu produktivity.

Pro někoho jsem všeználek, co nic nevytváří, říká Mikýř

19.June
Nejkreativnější satirik dnešního Česka Martin Mikyska osvětluje temné kouty internetu. Svou tvorbou poukazuje na věci, které jinde nezazněly. Řada lidí ho proto má za všeználka. „Některé lidi už z podstaty otravuju,“ přiznává Mikýř v rozhovoru pro červnový Finmag.

Stavební normy. Silnice do horoucího pekla asfaltované dobrými úmysly

18.June
Cesta k městům, ve kterých se bude dobře žít, je zabetonovaná dobrými úmysly. Které zplodily obludné předpisy.

Po milostivém létu zestátnění? Exekuce očima expertů

18.June
Dluhová problematika má za sebou v posledních letech mnoho velkých změn. Teď je na řadě milostivé léto nebo konec marných exekucí. Co dál?

Dušan Moskaliev: Se svým byznysem míříme na Západ

18.June
Proč expanduje skupina realitních fondů ZDR raději do německy mluvících zemí než na „levnější“ Východ? Proč sází na retailové parky a potravináře? Jak probíhá boj o nové investory? A jaké nemovitosti jsou dneska v Česku nejatraktivnější? Vše v novém dílu Finmag podcastu.

Bezos letí do vesmíru. Na křídlech bezohlednosti k dělníkům Amazonu

17.June
Dřív se o ovládnutí vesmíru praly velmoci. Dnes v jeho dobývání soupeří nejbohatší lidé světa. Země je už pro jejich peníze malá. Kluci vyrostli a plní si sny. Mají velké ideály, ale jak říká písnička: Velký ideály potřebujou spoustu malejch lidí.

Servilní loutka s atomovým kufříkem. Veledůležité volební divadlo začíná

16.June
Výběr prezidenta Íránu, mocnosti vyrábějící rakety s doletem na hranice Evropy a pravděpodobně i schopností vyrobit atomovou bombu, sleduje velmi pozorně celý svět. Hlava státu určuje íránskou politiku a jím řízení ministři jednají se světem. Jenže to je jen zdání. Volby jsou z velké části divadlo a prezident loutkou jiných. Byť někdy je jeho volba důležitá.

Zvyšme minimální mzdu. Stačí moudrá vláda a z Česka bude Švýcarsko

15.June
Víme, jak na to, přestaneme být montovnou, s levnou ekonomikou bude ámen, tvrdí sociální demokraté. Věřit se jim to však nedá.

Home office? Kanceláře se brzy zaplní, říká šéf fondu

14.June
„Nevěřím, že se z práce z domova stane nový normál. Jsou odvětví, kde to možné je, ale masivní přechod na home office není reálný,“ říká v pokračování Finmag podcastu zakladatel nemovitostního fondu Trigea Tomáš Trčka.

Dost snění, boom supersoniků nepřijde. Už Concorde ukázal, že tohle cesta není

14.June
Bomba z čistého nebe. Tak by šlo nazvat nedávné oznámení nákupu 15 supersoniků Boom Overture společností United Airlines. A nemusí zůstat jen u nich, na dalších 35 firma přidala opci. Je to skutečně návrat nadzvukových dopravních letů, nebo pouhé snílkovství o nástupci legendárního Concordu?

Elone, jdou po tobě! Chytré čtení (nejen) na víkend

13.June
Přituhuje v boji o vesmír, nízké daně i kryptosvobodu. Zatím vítězí především ti, kteří mají na bankovních účtech h000000000dně nul. Přinášíme další vypečenou dávku chytrého čtení.

Kazit si život penězi je nerozum, varuje před dluhovou pastí Nožička

12.June
Učí mladé, jak nespadnout do dluhů. Finanční gramotnost ale nevnímá jen jako způsob, jak si správně spočítat úroky. „Život je krásný. Pokazit si ho kvůli takovému detailu, jakým jsou peníze, považuji za nerozumné,“ vysvětluje svůj postoj k finanční osvětě popularizátor Jiří Nožička.

Nechte banky žít, krizi to stejně neřeší. Omezování hypoték očima expertů

11.June
Česká národní banka nově získá zákonnou pravomoc stanovovat podmínky pro získání úvěrů na bydlení. Vyplývá z novely, kterou už posvětil i prezident Miloš Zeman. Dosud se pravomoci centrální banky omezovaly na pouhá nezávazná doporučení. Je novela správnou cestou a pomůže to trhu?
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes