15
new stories - click to show

Finmag

URL:

http://www.finmag.cz/

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

12.6 items/week

Pesticidy vynášejí, přesto jsou na odpis. Jaké alternativy řeší výrobci?

2:31
Trh s pesticidy v Česku převyšuje sedm miliard korun. Stále jde o ziskový byznys, kterému ale postupně ubývá prostor. Velcí výrobci totiž řeší chystané regulace, které jejich podnikání značně omezí. Proto už teď hledají cesty, jak se s takovou hrozbou vyrovnat. Jednou z možností jsou i bio přípravky.

Státní finance se neuzdraví ani s koncem války. Vláda s dluhy počítá

5.July
Už před ruským vpádem na Ukrajinu jsme žili ve státě, který nebyl ufinancovatelný. Nepočítejme proto s tím, že státní finance se s koncem války a energetické krize dočkají obrody.

Kdo teď přestane investovat, prohraje, říká obchodní šéf Fingoodu

5.July
Poptávka po úvěrech stále existuje. Firmy by měly být opatrné, ale nemohou příliš odkládat investice, protože by je jinak mohla předběhnout konkurence. S bankami soupeříme hlavně rychlostí, říká Adam Wróbel, obchodní ředitel společnosti Fingood.

Ukrajinská ekonomika pod palbou Rusů. Jak dlouho ještě vydrží?

4.July
Ukrajina už přes čtyři měsíce odolává ruské agresi, její ekonomika ale čím dál víc strádá. Centrální banka dělá, co může, do země stále míří i pomoc ze zahraničí. Přesto zůstává na místě otázka: jak dlouho ještě vydrží tamní ekonomika v chodu?

Dům na tisíc let a počítač na deset, Finmag newsletter je tu

3.July
Nabízíme další, tentokrát extra udržitelný, Finmag newsletter. Výběr čtení plus praktický návod, jak energii pro obé věci z titulku vyrobit šlapáním.

Andrej Kiska zblízka. Měl jsem víc štěstí než rozumu, říká mladší z klanu

2.July
Jméno Andrej Kiska si většinou spojíme s někdejším slovenským prezidentem a podnikatelem. Technologická komunita ale dobře zná i Andreje mladšího, investora a společníka Credo Ventures. Ne náhodou jsme rozhovoru, který s ním vyšel ve Finmagu, dali titulek Lovec jednorožců. Jaká firma ho na první dobrou zaujme?

Sommelier Jakub Přibyl: Gastronomie stále zažívá extrémní situace

1.July
Když se nevydaří vinařská sezóna, dopady pocítí dovozce, prodejce i koncoví zákazníci. A když do takového byznysu zasáhne ještě covid, je čas na improvizaci. Blýská se pro dovozce výběrových vín na lepší časy, nebo jim doba dál nepřeje? Zeptali jsme se Jakuba Přibyla, obchodního ředitele firmy Advivum.

Energetická suverenita Česka očima expertů. Je Fialův plán vůbec reálný?

1.July
Premiér Petr Fiala ve svém nedávném mimořádném projevu zmínil plán na dosažení energetické suverenity Česka, tedy stav, kdy si bude moci samo určit, od koho za kolik bude potřebné energie odebírat. Je ale vůbec takový cíl reálný? A nemohlo by snad být Česko dokonce energeticky zcela soběstačné?

Na digitalizaci tlačí i sami pacienti. Benefity převažují, říká šéf Kyndrylu

30.June
Digitalizace státu je na lepší úrovni, než si většina z nás asi myslí. Tvrdí to Jiří Batěk, ředitel společnosti Kyndryl pro Českou republiku, který ve Finmag podcastu mluvil hlavně o digitalizaci zdravotnictví. „Střípky takových služeb už dnes používáme, třeba eRecept nebo eNeschopenku,“ říká IT specialista.

Česká armáda nutně potřebuje budíček. Proč Slováci nakupují rychleji než my?

30.June
Na začátku prázdnin dostávají české ozbrojené síly dva velké šoky. Tím prvním je zásadní změna v čele generálního štábu, druhým slovenský nákup pásových bojových vozidel. Jak to dopadne na armádu?

Noční můra ekonomů se blíží. Hrozí nám stagflace jako v sedmdesátkách?

29.June
Světová ekonomika se zadrhává a v novinových titulcích se znovu objevuje slovo stagflace. To strašilo ekonomy hlavně v sedmdesátých letech minulého století. Jsme tedy opět ve stejné situaci, v jaké byl svět tehdy? A čeká nás dekáda vysoké inflace, stagnace ekonomiky a vysoké nezaměstnanosti?

Daně porostou, jiná možnost není. Inspiruje se Fiala u železné lady?

28.June
Když konzervativcům teče do bot, dokážou, byť tuze neradi, znárodňovat a zvyšovat daně. S bankami to udělala už Margaret Thatcherová, teď by její krok mohla zopakovat i Fialova vláda.

Když z prášku upečete součástku aneb První slovenská firma na pražské burze

28.June
Trh Start pražské burzy ožívá, v červnu na něj zamířila hned trojice firem. Vedle výrobce klik a dveřního kování M & T a gastroholdingu Coloseum je to technologický lídr v oboru práškové metalurgie, společnost Gevorkyan.

Bitcoin zdarma a bez rizika? Poradíme, kde si nechat „nakapat“ kryptoměnu

27.June
Kdekdo už určitě zkusil zadat do vyhledávače frázi „bitcoin zdarma“ v naději, že porazí známé rčení bez práce nejsou koláče. Ostatně služeb, které bitcoin zdarma slibují, je celá řada. Lze na nich ale skutečně zbohatnout? A jak takzvané crypto faucety vlastně fungují?

Máte miliony navíc? Jak je rozházet, poradí Finmag newsletter

26.June
V našem newsletteru tentokrát nabízíme útěk z reality, v níž si po covidu a válce většina z nás bude muset zvykat na horší životní úroveň. Co byste ale dělali, kdybyste měli pár milionů dolarů „navíc“? Taky byste si koupili oběd s Warrenem Buffettem nebo basketbalovou kartičku?
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes