Finmag

URL:

http://www.finmag.cz/

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

7.7 items/week

Spoření na penzi má být pro všechny. Ve hře je státní fond i progresivní daň

17:27
Jak posílit takzvaný třetí pilíř a motivovat lidi, aby si víc spořili nad rámec státního důchodu? Proč v komisi chybí zástupce penzijních fondů? A kde najít zdroje na výplatu penzí v budoucnu? O tom je druhý díl rozhovoru s Danuší Nerudovou, předsedkyní Komise pro spravedlivé důchody.

Reforma důchodů? Mission impossible, říká šéfka komise

18.May
„Nerada bych se dožila toho, že by se mě děti za patnáct let zeptaly, proč jsem odmítla možnost pokusit se zlepšit náš důchodový systém. Je strašně jednoduché stát opodál a kritizovat,“ vysvětluje rektorka Mendelovy univerzity Danuše Nerudová, proč přijala nabídku vést novou důchodovou komisi.

Je třeba ukončit Snowdena

16.May
Web The Intercept vznikl v roce 2014. V první řadě měl publikovat poznatky z dat vynesených Edwardem Snowdenem z americké tajné služby NSA a data samotná zpřístupňovat dalším novinářům. Teď s touto prací v tichosti končí. Naprostá většina Snowdenova archivu přitom zůstala nevytěžena.

Z hladové země. Miliony Venezuelanů opustily domov

15.May
Latinská Amerika zažívá největší uprchlickou krizi v moderních dějinách. Příchod milionů Venezuelanů prchajících ze zbídačelé vlasti zatěžuje už tak podfinancované veřejné služby v cílových zemích a zvyšuje společenské napětí.

Evropské volby po Česku. Čím míň voličů, tím líp?

15.May
Většina Čechů se celých minulých patnáct let o Evropský parlament vůbec nezajímala. Teď do něj mají volit. Většina neví koho a neví proč.

Každý má právo být urážen

14.May
Pokud někdo tvrdí, že kvůli svému pohlaví, barvě kůže, původu nebo těžkému dětství nevydržíte kritiku svých názorů nebo urážku, měli byste se urazit, naznačuje ve své knize Stefan Collini. Je to jasný příznak toho, že vás nebere za sobě rovného.

Poslední hradba offline světa

11.May
Proč papírové knížky nedopadly jako cédéčka? „Čtečky se sice zdokonalují, pořád se ale jen snaží tvářit jako kniha, přitom jí nesahají ani na paty,“ říkají zakladatelé úspěšného nakladatelství Jan Melvil Publishing.

Ve stínu dvou prezidentů: klíčové postavy současné Venezuely

10.May
Faktického venezuelského prezidenta Nicoláse Madura i jeho opozičního vyzyvatele Juana Guaidóa zná celý svět. O budoucnosti země ale může rozhodnout řada méně viditelných, leč neméně významných postav. Přinášíme výběr nejdůležitějších politických hráčů současné Venezuely.

Očima expertů: Státu na dostřel! Na koho míří sektorová daň?

10.May
Banky. Pojišťovny. Telekomunikace. Weboví giganti. Ve kterém revíru bude vláda lovit peníze? Na jaký ekonomický sektor by ráda uvalila speciální daň? A pokud ji uvalí – nezaplatíme ji nakonec stejně zase my, klienti těch firem?

Zrušte volby, vyhrát měl ten druhý. Erdoğanův reparát.

9.May
Istanbulský starosta skončil necelé tři týdny po nástupu do funkce. Turecký prezident – nespokojený s výsledky voleb – si řekl o jejich zrušení. Možná znovu dobude ztracené město. Možná si ale zadělal na problém.

Sportovci na prodej

8.May
Přítomnost Jaromíra Jágra a Pavla Nedvěda v delegaci prezidenta Zemana v Číně vyvolala emoce. Byla jejich účast na čínské misi něco překvapivého? I proto odemykáme rozhovor s kajakářem Vavřincem Hradilkem, který vyšel loni v časopisu Finmag. Přečtěte si o angažmá sportovců v politice, penězích od sponzorů, zkorumpovaných bafuňářích, sportovních zklamáních a přípravách na konec kariéry.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes