15
new stories - click to show

Fintag.cz

Description:

Byznys

URL:

https://www.fintag.cz/

Catalog:

Ekonomika → Podnikání

Publishes:

3.5 items/week

ÚP ČR varuje před zaměstnáváním uprchlíků bez ohlášení

18.May
I když Úřad práce ČR zaměstnavatele stále upozorňuje, že zaměstnání občana Ukrajiny se speciálním pobytovým vízem musí ohlásit, v praxi k tomu ne vždy dochází.

Letiště Praha přijme 200 nových pracovníků. Hledá i brigádníky

16.May
Letiště Praha spouští nábor nových lidí. Přijmout chce až 200 lidí a další desítky na dlouhodobé brigády formou dohod mimo pracovní poměr. Věří, že už letos meziročně zdvojnásobí počet odbavených cestujících.

Penta Hospitals letos dá do svých nemocnic cca 265 mil. Kč

15.May
Skupina Penta Hospitals CZ zainvestuje letos do svých nemocnic přes čtvrt miliardy korun. Peníze do svých zdravotnických zařízení investuje dlouhodobě. Nyní dál zmodernizuje roudnickou a ostrovskou nemocnici a Nemocnici Sokolov.

XTB angažovala pro osvětu investování bojovníka Procházku

11.May
Společnost XTB naplňuje své předsevzetí a k investování se snaží přivést nové zájemce prostřednictvím dalších známých tváří. K polské bojovnici UFC Jędrzejczykové tak přibyl další bojovník, kterým je Jiří Procházka.

ČEZ chystá státu rekordní dividendu cca 27 miliard Kč

10.May
Ceny energií ženou inflaci v Česku do rekordních výšin, skupině ČEZ, v níž drží majoritu stát, se ale nebývale daří. Čistý zisk skupiny v prvním letošním čtvrtletí pokořil další rekord, když dosáhl 26,7 miliardy korun.

Raiffeisen – Leasing vstupuje do dotačního poradenství

5.May
I přes zdržení na evropské a hlavně pak národní úrovní se v Česku otevírají stamiliardové dotační příležitosti. Na výzvy zareagovala i společnost Raiffeisen – Leasing.

Výnosy ČEPS loni dosáhly 75,4 miliardy, zisk 4,3 miliardy Kč

4.May
Státní akciová společnost ČEPS [Česká energetická přenosová soustava] vykázala za loňský rok zisk před zdaněním 4,3 miliardy korun. Celkové výnosy dosáhly 75,4 miliardy korun.

Pfizer vydělává miliardy, jeho vakcíny se ale „lijí do záchodu“

4.May
Pfizer v letošním prvním čtvrtletí meziročně zvýšil tržby o 77 procent na 25,66 miliardy dolarů [cca 600 mld. Kč]. Čistý zisk vzrostl o 61 procent na 7,86 miliardy dolarů [cca 184 mld. Kč].

XTB hlásí rekordní čtvrtletní zisk i 55 tisíc nových klientů

3.May
Brokerská společnost XTB dle předběžných výsledků v letošním prvním kvartále vygenerovala konsolidovaný čistý zisk 54,4 milionu eur [cca 1,34 mld. Kč]. Jde o nejvyšší čistý zisk za první čtvrtletí v historii společnosti.

V ČR je 639 cestovních kanceláří. Před covidem jich bylo 856

3.May
Počet cestovních kanceláří podle MMR po dvou letech pandemie zvolna roste. Letos vznikly čtyři nové. Z těch, které loni přerušily činnost, jich 21 podnikání obnovilo.

Skupina ČEZ letos strhla mezinárodní ESG ratingy

29.April
Skupina ČEZ získala od agentury MSCI ESG rating AA. ČEZ tak patří do třetiny nejlépe hodnocených energetických firem dané agentury. MSCI patří mezi největší poskytovatele ESG ratingu na světě.

Švédský výrobce matrací otevřel novou halu v Jilemnici

22.April
Švédská společnost Hilding Anders, největší výrobce matrací a doplňků na českém a slovenském trhu, tento týden otevřela novou výrobní halu v Jilemnici. Její někdejší výrobní prostory vyhořely v roce 2020.

Skupina EPH Daniela Křetínského loni zdvojnásobila tržby

15.April
Konsolidované tržby Energetického a průmyslového holdingu Daniela Křetínského dosáhly loni 18,9 miliardy eur [cca 462 mld. Kč]. To je o 10,4 miliardy eur více než předloni.

Firmy v železničním průmyslu čelí existenčním problémům

12.April
Firmy v železničním průmyslu upozornily na problémy, které jim způsobuje zdražování energií, pohonných hmot, železné rudy či mědi. Potíže řeší i s nedostatkem surovin, materiálů a s dodržením již uzavřených smluv.

Brašnářství šije neprůstřelné vesty. Zaměstnává Ukrajinky

10.April
Pražské Brašnářství Tlustý a spol namísto tašek a kabelek šije neprůstřelné vesty na Ukrajinu. Firma navíc zaměstnala ukrajinské dívky a ženy, které utekly do Česka před válkou.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes