Fintag.cz

Description:

Byznys

URL:

https://www.fintag.cz/

Catalog:

Ekonomika → Podnikání

Publishes:

10.5 items/week

Česká ekonomika mezikvartálně vzrostla o 6,2 procenta

10:14
Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí podle předběžného odhadu Českého statistického úřadu [ČSÚ] mezičtvrtletně vzrostla o 6,2 procenta. Meziročně klesla o 5,8 procenta. The post Česká ekonomika mezikvartálně vzrostla o 6,2 procenta appeared first on fintag.cz .

Kompenzační bonus za druhou vlnu epidemie činí 15 500 Kč

15:05
Kompenzační bonus za druhou vlnu epidemie vyplatí stát jen vybraným subjektům a to za dobu od 5. října do 4. listopadu. Současně je maximální částka podpory ve výši 15 500 korun. The post Kompenzační bonus za druhou vlnu epidemie činí 15 500 Kč appeared first on fintag.cz .

Vláda prodloužila Antivirus a odložila platby záloh na DPH

29.October
Vláda prodloužila Antivirus B do konce roku. Schválila prominutí úroku z prodlení u daně z přidané hodnoty [DPH] splatné v období říjen až prosinec 2020, bude-li daň uhrazena do konce roku 2020. Zpřísnila podmínky pro fungování maloobchodu. The post Vláda prodloužila Antivirus a odložila platby záloh na DPH appeared first on fintag.cz .

Psát o odborech je jako kuchat mrtvou rybu. Což platí i pro UZO

29.October
Odborových subjektů je v ČR hodně a málokterý z nich vyžije pouze z příspěvků svých členů. Avšak díky majetku ROH, který na ně byl bezúplatně převeden v 90. letech, odboráři spravují nemalé jmění. Jak fungují odbory v Česku? The post Psát o odborech je jako kuchat mrtvou rybu. Což platí i pro UZO appeared first on fintag.cz .

Stavební firmy si nestěžují na tržby, ale na covid testy

29.October
Stavební firmy letos propad tržeb většinou neočekávají. Jako největší problémy uvádějí náklady na opatření proti koronaviru, čekání na testy, přejezdy přes hranice, onemocnění či karanténu pracovníků. The post Stavební firmy si nestěžují na tržby, ale na covid testy appeared first on fintag.cz .

Letecké společnosti hlásí hluboké ztráty i ve třetím čtvrtletí

25.October
Největší světová letecká společnost American Airlines Group ve třetím čtvrtletí vykázala čistou ztrátu v přepočtu ve výši 55,2 miliardy korun. Podobně špatné výsledky vykazují všechny velké letecké společnosti. V hluboké krizi je celé odvětví. The post Letecké společnosti hlásí hluboké ztráty i ve třetím čtvrtletí appeared first on fintag.cz .

Jakub Dvořáček: Staří se proti covidu očkovat nebudou

24.October
Celý svět čeká na dodávky nové vakcíny proti covidu. ZdraveZpravy.cz, sesterský deníku FinTag.cz, před několika dny připravil rozhovor s výkonným ředitelem Asociace inovativního farmaceutického průmyslu [AIFP] Jakub Dvořáčkem. The post Jakub Dvořáček: Staří se proti covidu očkovat nebudou appeared first on fintag.cz .

Železniční dopravci navrhují prominutí či snížení jízdného

23.October
Největší železniční dopravci České dráhy, RegioJet a Leo Express vyzvali vládu k plošnému prominutí či snížení poplatků za využívání železnice. Je to podle nich klíčové pro další provoz. The post Železniční dopravci navrhují prominutí či snížení jízdného appeared first on fintag.cz .

Fráze „probereme to na poradě“ spolehlivě zvedne srdeční tep

23.October
Britská společnost The Knowledge Academy provedla studii srdeční frekvence na fráze, jež se běžně říkají v zaměstnání. Studie přinesla zajímavé závěry. Například tep zaměstnancům spolehlivě zvedne věta: „Probereme to na poradě.“ The post Fráze „probereme to na poradě“ spolehlivě zvedne srdeční tep appeared first on fintag.cz .

Produkce aut v Česku rostla v červenci, srpnu i v září

22.October
Výroba silničních vozidel v ČR letos ve třetím čtvrtletí doháněla ztráty způsobené jarními odstávkami. Produkce výrobců aut rostla od července do září, většina výrobců se i tak stále potýká s meziročním propadem produkce i prodeje. The post Produkce aut v Česku rostla v červenci, srpnu i v září appeared first on fintag.cz .
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes