15
new stories - click to show

Fintag.cz

Description:

Byznys

URL:

https://www.fintag.cz/

Catalog:

Ekonomika → Podnikání

Publishes:

2.2 items/day

Podpora podnikatelů je v Německu spravedlivější, tvrdí HK ČR

12:42
Hospodářská komora ČR [HK ČR] upozornila na problémy, které českým firmám a živnostníkům způsobuje současná situace a nedostatečná podpora státu. Přitom zpřístupnila i podmínky podpory pro podnikatele a živnostníky v Německu. The post Podpora podnikatelů je v Německu spravedlivější, tvrdí HK ČR appeared first on fintag.cz .

Obchodníci a služby musejí počkat do čtvrtka, nařídila vláda

29.November
Od čtvrtka 3. 12. se otevírají obchody, restaurace, ubytovací zařízení i nákupní centra. I když s některými preventivními opatřeními. Ruší se omezení volného pohybu a obchodníci nebudou mít zákaz nedělního prodeje. Roušky zůstávají. The post Obchodníci a služby musejí počkat do čtvrtka, nařídila vláda appeared first on fintag.cz .

Češi na internetu nejčastěji kupují oblečení, obuv a doplňky

29.November
Zatímco do roku 2019 rostl podíl nakupujících na internetu stabilním tempem, mezi rokem 2019 a 2020 vzrostl tento podíl skokově z 39 procent na 54 procent. Vyplývá to z aktuálních dat ČSÚ o užívání internetu v Česku. The post Češi na internetu nejčastěji kupují oblečení, obuv a doplňky appeared first on fintag.cz .

OSVČ: Kompenzační bonus a Antivirus se nebudou vylučovat

28.November
Osoby samostatně výdělečně činné budou moci čerpat kompenzační bonus i peníze z programu Antivirus. A to i se zpětnou platností. Ministerstvo financí ČR o tom informovalo občany na svém twitterovém účtu. The post OSVČ: Kompenzační bonus a Antivirus se nebudou vylučovat appeared first on fintag.cz .

Pondělní rozvolnění opatření nastane v celé zemi, nebo nikde

28.November
Jestli se v pondělí 30. 11. skutečně v Česku otevřou obchody a služby, vláda oznámí v pondělí dopoledne. Rizikové skóre šíření epidemie je aktuálně na hodnotě 57 bodů. To je hraniční číslo pro přechod do třetího stupně. The post Pondělní rozvolnění opatření nastane v celé zemi, nebo nikde appeared first on fintag.cz .

ČNB varovala před rizikovými hypotékami a své řekla i k realitám

27.November
ČNB ponechala limit pro hypoteční ukazatel LTV ve výši 90 % při možnosti uplatnění 5% objemové výjimky. Varovala před rizikovými hypotékami, upozornila na nadhodnocené ceny nemovitostí a postup některých bank při poskytování hypoték. The post ČNB varovala před rizikovými hypotékami a své řekla i k realitám appeared first on fintag.cz .

Devět z deseti lidí chodí na internet každý den

26.November
Na jaře letošního roku došlo k výraznému nárůstu nakupování na internetu a lidé také začali sledovat pořady na placených stránkách. Chytrou televizi používá třetina domácností. The post Devět z deseti lidí chodí na internet každý den appeared first on fintag.cz .

Počet nově zakládaných firem v Česku rychle klesá

26.November
Podle prognózy společnosti CRIF letos vznikne v Česku nejméně obchodních společností od roku 2014. Během prvních deseti letošních měsíců počet nových firem i tak stoupl o 22 387. Je to o jedenáct procent méně než před rokem. The post Počet nově zakládaných firem v Česku rychle klesá appeared first on fintag.cz .

Podzimní kompenzační bonus řeší i zákaz prodeje o nedělích

25.November
Podzimní kompenzační bonus a podmínky jeho čerpání vyvolávají u živnostníků nejistotu u oprávnění o podporu požádat. O kompenzaci mohou nyní žádat například provozovatelé obchodů, jež museli zavřít o nedělích. The post Podzimní kompenzační bonus řeší i zákaz prodeje o nedělích appeared first on fintag.cz .

Krize covid výrazně sráží výplaty dividend

25.November
Dividendy vyplacené největšími světovými společnostmi letos klesnou kvůli koronavirové krizi o 17,5 procenta až 20 procent. To odpovídá zhruba 263 miliardám USD [5,8 bilionu Kč]. Vyplývá to z dat investiční společnosti Janus Henderson. The post Krize covid výrazně sráží výplaty dividend appeared first on fintag.cz .
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes