15
new stories - click to show

Fintag.cz

Description:

Investice

URL:

https://www.fintag.cz/

Catalog:

Ekonomika → Investice

Publishes:

2.1 items/week

Finanční trhy přivítaly zprávu o stimulu v USA i HDP SRN

15.January
Akciové trhy v USA a Evropě včera rostly. Je za tím nová státní podpora v USA za 1,9 bilionu dolarů [40,8 bil. Kč] a o polovinu nižší propad německého hospodářství, než se původně čekalo. Výnosů dluhopisů se zprávy nedotkly. The post Finanční trhy přivítaly zprávu o stimulu v USA i HDP SRN appeared first on fintag.cz .

Vládní dluh vůči HDP dosáhl loni ve 3. čtvrtletí 38,4 procenta

11.January
Vládní dluh vůči HDP dosáhl loni ve 3. čtvrtletí 38,4 procenta. Nominální dluh vládních institucí meziročně vzrostl o 386,3 miliardy korun na 2 170,9 miliardy korun. Oproti druhému čtvrtletí došlo k mírnému poklesu vládního dluhu. The post Vládní dluh vůči HDP dosáhl loni ve 3. čtvrtletí 38,4 procenta appeared first on fintag.cz .

MMF: Čínská ekonomika letos vzroste o 7,9 procenta

9.January
Růst čínské ekonomiky by měl v letošním roce prudce zrychlit. Předpovídá to ve své nejnovější prognóze Mezinárodní měnový fond [MMF]. MMF tipuje letošní růst čínské ekonomiky na bezmála osm procent [7,9 %]. The post MMF: Čínská ekonomika letos vzroste o 7,9 procenta appeared first on fintag.cz .

Kryptoměna bitcoin dnes překonala hranici 800 000 korun

7.January
Celková hodnota trhu s kryptoměnami dnes [7. 1.] poprvé překročila hranici jednoho bilionu dolarů [21,3 bilionu Kč]. Cena nejznámější kryptoměny bitcoin vystoupila na další rekord, 37 740 dolarů [přes 800 000 Kč]. The post Kryptoměna bitcoin dnes překonala hranici 800 000 korun appeared first on fintag.cz .

Dluhopisy nemám, čekám inflaci, říká investor Tomas Michálek

5.January
„Když přišel ten loňský březen, tak jsem byl připravený a nakupoval jsem, co bylo výhodné. A když ještě prohrál Donald Trump volby, tak jsem pochopil, že na trzích dochází k sektorové rotaci a ještě jsem dokoupil,“ říká investiční bankéř Tomas Michálek. The post Dluhopisy nemám, čekám inflaci, říká investor Tomas Michálek appeared first on fintag.cz .

American Airlines znovu vrátily 737 MAX na americké nebe

30.December
Společnost American Airlines obnovila včera [29. 12.] lety na stroji Boeing 737 MAX. Tomu úřady po dvou smrtelných haváriích v pěti měsících zakázaly provoz na dobu 20ti měsíců. Federální úřad pro letectví [FAA] ho ale již v listopadu zrušil. The post American Airlines znovu vrátily 737 MAX na americké nebe appeared first on fintag.cz .

Deset největších investičních fondů spravuje 36 bilionů USD

29.December
Největší světové investiční fondy těží z minulých let růstu i nynější podpory centrálních bank a vlád ekonomice. Ty největší z nich přitom spravují majetek, který je dvojnásobně vyšší než hrubý domácí produkt USA. The post Deset největších investičních fondů spravuje 36 bilionů USD appeared first on fintag.cz .

Tipy odborníků: U kterých realit ceny porostou. U kterých ne

29.December
Letošek přinesl na realitní trh změny. Jsou jimi zájem o chaty a chalupy, odliv zahraničních turistů i rezidentů a generační obměna majitelů některých typů objektů. Server Bezrealitky.cz tipuje, u kterých realit ceny porostou a u kterých naopak propadnou. The post Tipy odborníků: U kterých realit ceny porostou. U kterých ne appeared first on fintag.cz .

Společnost SAB Finance vstoupí na Standard Market BCPP

28.December
Společnost SAB Finance se chystá vstoupit na Standard Market Burzy cenných papírů Praha. Firma nabídne dividendové akcie s dividendou vyplácenou dvakrát ročně. ČNB již vydala rozhodnutí o schválení prospektu zaknihovaných akcií firmy. The post Společnost SAB Finance vstoupí na Standard Market BCPP appeared first on fintag.cz .

IBM posílí svou cloudovou nabídku. Kupuje finský Nordcloud

24.December
IBM oznámila dohodu o akvizici finské společnosti Nordcloud. Ta podle sdělení firmy zaujímá v Evropě vedoucí postavení v zavádění cloudů, transformaci aplikací a řízených službách. The post IBM posílí svou cloudovou nabídku. Kupuje finský Nordcloud appeared first on fintag.cz .
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes