15
new stories - click to show

Fintag.cz

Description:

Informace ze světa financí

URL:

https://www.fintag.cz/

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

2.8 items/day

Ukrajinky volí hlavně zkrácené úvazky, říká Jitka Hejduková

8:37
„Počet zaměstnaných uprchlíků z Ukrajiny v posledních týdnech rychle roste,“ říká v podcastu FinTag.cz poradkyně generální ředitelky pro pracovněprávní vztahy Svazu průmyslu a dopravy ČR Jitka Hejduková.

FinTag: Přehled článků od 16.5. do 22.5. 2022

21:09
Nechcete-li na internetu ztrácet čas hledáním toho nejdůležitějšího z ekonomiky, politiky či financí, je tu týdenní přehled příspěvků na FinTag od od 16.5. do 22.5. 2022.

Školství nesdělilo, kolik dětí z Ukrajiny chodí v Česku do školy

22.May
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy odmítlo poskytnout aktualizovaný přehled o počtech Ukrajinců ve školách. Zástupci úřadu to vysvětlili tím, že přehled slouží hlavně pro účely Ústředního krizového štábu a krajů.

Aby mohly fungovat, budují si některé firmy na Ukrajině i kryty

21.May
Priority pro blížící se předsednictví Česka Radě Evropy představil Svaz průmyslu a dopravy ČR. Varuje před byrokratizací podnikání, jednotnou evropskou minimální mzdou. A potvrzuje, že hlavní téma českého předsednictví bude válka na Ukrajině.

Na Srí Lance státní zaměstnanci nepracují, stát nemá peníze

20.May
Srí Lanka se ocitla v platební neschopnosti. Státní zaměstnanci nechodí do práce, inflace dosahuje 30 procent a země nemá peníze na dovoz potravin a pohonných hmot. Lidé na Srí Lance tak protestují proti politickému vedení.

Maďarská ekonomika překvapila solidním výkonem

20.May
Maďarská ekonomika v prvním čtvrtletí vzrostla proti předchozím třem měsícům o 2,1 procenta, meziročně pak o 8,2 procenta. Růst je v obou případech vysoko nad odhady analytiků. Inflace v zemi je 9,5 %.

Dobíjecí stanice v Česku rychle přibývají. Dost jich ale není

20.May
Elektrické dobíjecí stanice pro automobily v Česku přibývají. Jejich reálný počet aktuálně přesáhl tisíc stanic. Standardních čerpaček je ale stále třikrát více.

Pražský Sherwood projde proměnou. To ale až v roce 2027

19.May
Praha se znovu pokusí zkultivovat Vrchlického sady u hlavního železničního nádraží v Praze. Radní schválili soutěžní záměr na revitalizaci sadů, nádražní haly a výstavby nové tramvajové trati.

Inflace zdražuje i penále za pozdní platbu daně z příjmů

19.May
Fyzicky se přiznání k dani z příjmů podávalo do 1. dubna, elektronicky do 2. května. Do 1. července mají čas ti, kteří využívají finančního poradce. Jak je to ale s penále při pozdním podání daňového přiznání?

Opakování Milostivého léta je morální hazard, tvrdí věřitelé

19.May
Vláda včera [18.5.] rozhodla o pokračování akce Milostivé léto. Ta umožňuje dlužníkům splatit exekuce bez úroků. Podle České asociace věřitelů to ale není dobrý signál do společnosti.

Amundi představila nový realitní fond. Investuje napříč EU

19.May
Skupina Amundi představila nový nemovitostní fond Realti. A jak říká v podcastu FinTag.cz ředitel divize nemovitostních fondů Amundi Françoise de la Villeon, fond Realti je výjimečný tím, že investuje napříč celou Evropskou unii.

Balesh Sharma je nový ředitel telekomunikační divize PPF

18.May
Bývalý ředitel českého Vodafonu a šéf jihoafrického operátora Vodacom South Africa Balesh Sharma přestoupil do skupiny PPF. V ní povede telekomunikační divizi TMT. Ve funkci vystřídá CEO PPF Ladislava Bartoníčka.

Na rusko-finské hranici je mrtvo. Vlaky už cestující nevozí

18.May
Na železniční stanici ve finské vesnici Vainikkala, kudy prochází hlavní trať mezi finskými Helsinkami a ruským Petrohradem, panuje nezvyklý klid. To místní nepamatují. Nezvyklý klid ale panuje na celé rusko-finské hranici.

ÚP ČR varuje před zaměstnáváním uprchlíků bez ohlášení

18.May
I když Úřad práce ČR zaměstnavatele stále upozorňuje, že zaměstnání občana Ukrajiny se speciálním pobytovým vízem musí ohlásit, v praxi k tomu ne vždy dochází.

Slovenská ekonomika roste. I ji ale sráží vysoká inflace

17.May
Slovenská ekonomika v letošním 1. čtvrtletí podle předběžného odhadu Statistického úřadu SR meziročně stoupla o 3,1 procenta. Mezikvartálně vzrostla o 0,4 procenta.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes