15
new stories - click to show

Fintag.cz

Description:

Informace ze světa financí

URL:

https://www.fintag.cz/

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

2.9 items/day

Úřednický čin roku: Firmy se soudí v průměru 541 dnů

15:46
Ministerstvo spravedlnosti uspělo v kategorii Analytická práce v soutěži Úřednický čin roku 2023. Cenu dostali jeho zaměstnanci za projekt Dashboard. To je prezentace existujících údajů o soudním rozhodování.

Bulharsko kvůli inflaci opět odkládá vstup do eurozóny

11:26
Bulharsko zřejmě znovu odloží vstup do eurozóny. Problém má zejména s inflací, ale i s některými právními předpisy. Země původně chtěla jednotnou evropskou měnu přijmout již loni prvního ledna. Stejně jako to udělalo Chorvatsko.

Půlení bitcoinu už jede! Jak zareaguje cena

9:59
Bitcoin halving už jede [19.4. až 20.4.]. Horská dráha na kryptoměnovém trhu tak pokračuje. A začíná to jako vždy při půlení bitcoinu. Po jeho raketovém růstu v posledních měsících přišel první velký propad. Co bude dál?

Větrné elektrárny poskytují celosvětově výkon 1021 GWh

8:31
V roce 2023 se na celém světě instalovaly větrné elektrárny o celkovém výkonu 117 gigawatthodin. To je o 50 procent víc než v roce předešlém a zároveň dosavadní rekordní roční úroveň. Uvedla to agentura The Associated Press.

Benešov i Říčany: Data z mobilů ukazují tisíce nepřihlášených obyvatel

18.April
Města v okolí Prahy trápí velký počet nepřihlášených obyvatel. Vyplývá to z dat mobilních operátorů. Nepřihlášený obyvatel pro města znamená ztrátu významné části příjmů. Platí to hlavně pro Benešov, Říčany a Dobříš.

Vláda schválila tvrdší dohled nad obchodem s kryptoměnami

18.April
Vláda včera [17.4.] schválila zákon o digitálních financích, který nastavuje regulaci trhu s kryptoměnami a dává pravomoc dohlížet nad ním České národní bance. Informovalo o tom Ministerstvo financí ČR.

Halving: Růst ceny bitcoinu můžeme očekávat i tentokrát

18.April
Kryptoměnový svět a desetitisíce investorů upínají zrak k okamžiku, kdy dojde na takzvaný halving, tedy „půlení“ nejznámější virtuální měny. A to by mělo nastat už toto sobotu [19.4.]. Co vlastně halving je a proč je tak důležitý?

Izrael nechce problém Hamásu řešit, ale vyřešit jednou provždy

18.April
,,Izrael ukazuje, že nechce problém Hamásu řešit, ale chce ho vyřešit, a to jednou provždy,” říká v rozhovoru FinTag o aktuálním dění na Blízkém východě člen sněmovních výborů pro bezpečnost a obranu Karel Krejza [ODS].

Novela zákoníku práce urychluje počátek výpovědní doby

17.April
Výpovědní doba příští rok zřejmě dozná změn. Podle novely zákoníku práce by začala běžet dnem doručení výpovědi druhé straně. Nikoli první den následujícího měsíce, jako je tomu teď. A za porušení kázně v práci se výpověď zkrátí na měsíc.

Francouzský radar proti dronům by chtěli všichni

17.April
Asi 50 kilometrů jižně od Paříže stojí ve městě Limours továrna, která vyrábí aktuálně nejžádanější francouzský vojenský artikl. Jde o průzkumný radar vzdušného prostoru Ground Master – GM 400 Alpha. Píše o něm bruselský list Politico.

Amundi US se sloučí s Victory Capital. Vydělat na tom mají obě společnosti

17.April
Zástupci společností Amundi US a Victory Capital podepsali Memorandum o porozumění o sloučení Amundi US se společností Victory Capital. Amundi usiluje o pozici strategického vlastníka ve Victory Capital.

Putin nemá dost vojáků k obsazení rusko-finské hranice

16.April
Pokud Rusko chtělo zastrašit Finsko, svého západního souseda, že po jeho vstupu do NATO rozmístí jednotky podél společné hranice, pak se přepočítalo. Bylo by k tomu totiž zapotřebí hodně vojenských jednotek, které Rusko ale nemá.

Nabídka fixací hypoték delších než pět let prakticky vymizela

16.April
„Nabídka fixací delších než pět let prakticky vymizela. Buď je banky přestaly úplně nabízet, nebo ekonomicky pro zájemce o hypotéku nedávají smysl,“ říká pro FinTag o aktuální situaci na hypotečním trhu obchodní ředitel Partners Jan Brejl.

Čínský HDP v letošním prvním kvartále přidal 5,3 procenta

16.April
Čínský hrubý domácí produkt [HDP] v letošním prvním čtvrtletí meziročně stoupl o 5,3 procenta. Ve srovnání s loňským čtvrtým čtvrtletím čínský HDP vzrostl o 1,6 procenta. S odvoláním na čínské statistiky to uvedla agentura AFP.

CVVM: Pro více než polovinu Čechů představují Ukrajinci problém

15.April
Většina lidí si myslí, že Česko přijalo více uprchlíků z Ukrajiny, než je schopno zvládnout. Tak uvažuje 58 procent lidí. Podle asi třetiny je situace přiměřená a pět procent zastává názor, že Česko přijalo méně uprchlíků, než by mohlo zvládnout.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes