15
new stories - click to show

Fintag.cz

Description:

Informace ze světa financí

URL:

https://www.fintag.cz/

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

3.5 items/day

ČEZ radí, jak si vybrat kvalitního dodavatele fotovoltaiky

8:28
Solární panely dobývají střechy českých domků. Instalační firmy nestíhají. Olej do ohně přilévá stát, který dotacemi na solární panely podporuje i nízkopříjmové domácnosti. Peníze se točí a boom fotovoltaiky táhne mnoho podvodníků.

USA rostly v 1. čtvrtletí o 1,3 %. Eurózoně hrozí stagnace i pokles

10:44
Zatímco HDP eurozóny nejspíš čeká revize výkonu za letošní 1. čtvrtletí směrem dolů, statistici revidovali výkon ekonomiky USA směrem nahoru. Důvod pro úpravu vývoje ekonomiky v eurozóně jsou horší zpřesněné výsledky ekonomiky Německa.

PPF koupila od Adventu podíl v polské společnosti InPost

27.May
Skupina PPF se dohodla na koupi 15% podílu v polské společnosti InPost. Ta provozuje evropskou sít samoobslužných výdejních boxů a logistická centra pro e-commerce. Akciový podíl PPF prodal americký investiční fond Advent International.

18 tisíc žádostí o důchod je po lhůtě. ČSSZ slibuje nápravu do června

26.May
Žádostí o přiznání důchodu ať už řádného, či předčasného neubývá. Naopak jich Česká správa sociálního zabezpečení [ČSSZ] přijímá stále více. Vedení Správy slibuje včasné odbavování žádostí do konce června. Po lhůtě jich je nyní 18 tisíc.

HK ČR si zvolí nového prezidenta. Buď Pecinu, nebo Zajíčka

26.May
Někdejší předseda ÚOHS a ministr vnitra Martin Pecina a místopředseda ODS Zdeněk Zajíček kandidují na nového prezidenta Hospodářské komory ČR [HK ČR]. Současný prezident HK ČR Vladimír Dlouhý se rozhodl už nekandidovat.

Je váš broker market maker? Buďte rádi!

26.May
Pojem market maker se v investiční a tradingové sféře skloňuje od té doby, kdy retailoví investoři a obchodníci začali být na finančních trzích aktivní. Co ale přesně pojem market maker znamená? A je tvůrce trhu riziko?

Uhelné elektrárny skončí za pár let. Co bude pak, se neví

26.May
Uhelné elektrárny v Česku, které se podílí na celkové produkci elektřiny ze 40 procent, doslouží do pěti let. Plnohodnotnou náhradou za ně může být jen zemní plyn. Shodli se účastníci 5. ročníku Ekonomického fóra v Kostelci nad Orlicí.

Osm ředitelů ČEZ si loni vydělalo 135 milionů korun

26.May
Osm členů představenstva ČEZ si loni vydělalo 135 milionů korun. Nejvíce dostal šéf představenstva a generální ředitel Daniel Beneš, a to 35 milionů korun. ČEZ zároveň zveřejnil pozvánku na valnou hromadu a nový tendr za miliardy korun.

Německá ekonomika v recesi ohrožuje výsledek celé eurozóny

25.May
Podle prvních údajů německého statistického úřadu Destatis německá ekonomika letos v prvním čtvrtletí stagnovala. Podle aktuálně zpřesněných údajů Destatis německá ekonomika nestagnuje, ale naopak se propadla do recese.

Pojistné z dohod příští rok odvedou jen někteří dohodáři

25.May
Dohodáři začnou od příštího roku hradit častěji pojistné odvody. To v případě, že jejich příjem z jediné dohody o provedení práce přesáhne 25 % průměrné mzdy. U více než jedné uzavřené dohody limit určí 40 procent průměrné hrubé mzdy.

Agentura Fitch snižuje USA výhled ratingu na negativní

25.May
Americká ratingová agentura Fitch zhoršila výhled ratingu USA na negativní. Udělala to kvůli aktuálním a prozatím neúspěšným politickým jednáním o revizi dluhového stropu USA. Podle agentury roste riziko, že k dohodě nedojde včas.

Vláda schválila nákup švédských BVP. A chce i nové tanky

24.May
Vláda schválila nákup 246 švédských bojových vozidel pěchoty CV90 za 59,7 miliardy korun. V řádu dalších desítek miliard korun pak pověřila vyjednáváními ministryni obrany Janu Černochovou o nákupu zhruba 70 německých tanků Leopard 2A8.

Banky loni až dvojnásobně zvýšily výnosy z úroků

24.May
Banky a spořitelny v Česku loni zvýšily souhrnný čistý zisk v meziročním srovnání o 32,3 miliardy korun na 102,64 miliardy korun. Nejvíce jim rostly výnosy z úroků. Vyplývá to z dat, která zveřejnila Česká národní banka.

Pneumatiky.cz investují do ERP systému. Vybraly si ABRA Software

24.May
Společnost ONIO, majitel největšího českého pneu e-shopu Pneumatiky.cz nebo obchodu pro kutily Rucni-naradi.cz, chystá rozsáhlou digitalizaci. Její součástí je využití nového ERP systému od ABRA Software.

Po vládě lže lidem už i Národní rozpočtová rada

24.May
Takzvaný ozdravný balíček mění výši daně z přidané hodnoty [DPH] i u léků. A i když většina léků prokazatelně přejde z 10% do 12% sazby DPH, zástupci vlády tvrdí, že léky zlevní. Bohužel se k nim nově přidal člen Národní rozpočtové rady Petr Musil.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes