15
new stories - click to show

Fintag.cz

Description:

Informace ze světa financí

URL:

https://www.fintag.cz/

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

2.8 items/day

ČR má mít více ekologicky obhospodařované půdy i biopotravin

9:59
Ministerstvo zemědělství ČR chce v příštích letech zvýšit plochy ekologicky obhospodařované zemědělské půdy z dosavadních 15 na 22 procent. Růst má i výměra orné půdy v ekologickém zemědělství a spotřeba biopotravin. The post ČR má mít více ekologicky obhospodařované půdy i biopotravin appeared first on fintag.cz .

EP chce zákon na dovoz a prodej zboží s pochybným původem

6:30
Výroba některého zboží vzniká za porušování lidských práv či na úkor životní prostředí! Evropský parlament chce letos přijmout zákon na omezení prodeje zboží s pochybným původem v EU. The post EP chce zákon na dovoz a prodej zboží s pochybným původem appeared first on fintag.cz .

Rozvolnění 17. května vrátí hosty do restaurací a žáky do škol

19:47
Rozvolnění 17. května navýší kapacity zoologických zahrad, otevře veřejnosti zahrádky restaurací, do nemocnic a sociálních zařízení se vrátí návštěvy. Venku se začnou pořádat kulturní akce pro 700 hostů. A hlavně části základních škol končí rotační výuka. The post Rozvolnění 17. května vrátí hosty do restaurací a žáky do škol appeared first on fintag.cz .

Registrace dronu rozšiřuje své stávající možnosti a zkracuje čas

10.May
Registrace dronu u Úřadu pro civilní letectví je nově možná i přes Portál občana přes ikonu Registrace pilotů a provozovatelů dronů. Registrovat se musí od ledna 2021 povinně všichni provozovatelé bezpilotních letadel. The post Registrace dronu rozšiřuje své stávající možnosti a zkracuje čas appeared first on fintag.cz .

EU si zajistila 1,8 mld. dávek Comirnaty, s AstraZenekou končí

10.May
Evropská komise [EK] schválila smlouvu na nákup až 1,8 miliardy dávek vakcíny Comirnaty proti covidu-19 od firem Pfizer/BioNTech. Naopak EK neprodlouží smlouvu na dodávky vakcín od společnosti AstraZeneca. The post EU si zajistila 1,8 mld. dávek Comirnaty, s AstraZenekou končí appeared first on fintag.cz .

Dnes v Česku znovu otevírají obchody, galerie a další služby

10.May
Dnes v celém Česku otevírají všechny zbývající obchody, ale i galerie a některé další provozovny služeb. Jde o opravny obuvi, autobazary, autosalony, lanovky, solária, hodinářství, zlatnictví a cestovní kanceláře. Zmírňují se i další restrikce. The post Dnes v Česku znovu otevírají obchody, galerie a další služby appeared first on fintag.cz .

Přehled článků na FinTag.cz: od 3.5. do 9.5. 2021

9.May
Přehled článků na FinTag.cz: od 3.5. do 9.5. 2021: Nechcete-li na internetu trávit dlouhý čas hledáním toho, co Vás zajímá, nabízíme Vám jednou týdně upozornění na FinTag Newsletter do Vaší e-mailové schránky. The post Přehled článků na FinTag.cz: od 3.5. do 9.5. 2021 appeared first on fintag.cz .

Maláčová v ČT: Čeští senioři jsou zvyklí dostat víc než 450 Kč

9.May
Rouškovné 2021 ve výši až 7 500 korun a valorizace důchodů nad zákonný limit od příštího roku chce ještě do podzimu prosadit stávající vládní uskupení. Podle opozice jde o nezodpovědný dáreček a bezbřehý populismus, který nepodpoří. The post Maláčová v ČT: Čeští senioři jsou zvyklí dostat víc než 450 Kč appeared first on fintag.cz .

Daň z nemovitých věcí na rok 2021 má splatnost 31. května

9.May
Daň z nemovitých věcí na rok 2021 je splatná 31. května 2021. Finanční správa již začala rozesílat předpisy k její úhradě. Složenku na zaplacení daně dostane do schránky 3,3 milionu vlastníků, některým přijde informace do e-mailové či datové schránky. The post Daň z nemovitých věcí na rok 2021 má splatnost 31. května appeared first on fintag.cz .

Průmyslová i stavební produkce v březnu znatelně oživila

8.May
Průmyslová produkce v březnu oproti únoru vzrostla o 3,2 procenta. Meziměsíčně byla vyšší i stavební produkce [+3,1 %]. Zatímco však průmysl v meziročním srovnání stoupl o 14,9 procenta, stavební produkce meziročně klesla o 3,1 procenta. The post Průmyslová i stavební produkce v březnu znatelně oživila appeared first on fintag.cz .
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes