15
new stories - click to show

Flowee

Description:

Flowee je médium Nového světa. Světa, kde jedinou jistotou je, že žádná jistota není. Flowee je průvodcem budoucností, která právě začíná.

URL:

https://www.flowee.cz

Catalog:

Ostatní

Publishes:

4.5 items/day

Lze získat palivo jen ze slunce a ze vzduchu? V Curychu vyrábějí solární benzín

14:57
V článku zveřejněném v časopise Nature vědci z Curychu a Postupimi popisují, jak tento nový solární reaktor funguje. Nejen to. Nastiňují také pravidla, na základě kterých by se dala výroba „solárního benzínu“ rozšířit po světě.

Proč jsou ženy k dlouhodobým příznakům po covidu až čtyřikrát náchylnější

11:14
V červnu 2020, když se lékařskou komunitou začaly šířit první informace o takzvaném „ dlouhém covidu “, tedy dlouhodobých příznacích nemoci, šlo hlavně o to vysvětlit záhadnou malátnost pacientů, kteří nemoc prodělali. Zatímco akutní případy koronaviru, které končily hospitalizací, se týkaly hlavně mužů nad padesát let, dlouhodobé příznaky vykazovali hlavně mladší pacienti a ženy.

Pravidelné kouření marihuany zhoršuje schopnost myslet a plánovat, potvrzují vědci

5:53
Stále více států včetně Kanady přichází k legalizaci marihuany a o jejích účincích, jež otupují zdravý úsudek, se už mnoho nemluví. To ale neznamená, že riziko zmizelo. Fakt, že existuje, nedávno připomněli vědci z univerzity v Montrealu, kteří se tematikou zabývali ve své nové studii, která byla v druhé půlce ledna zveřejněna v odborném žurnále Addiction . Za klíčové vědci považují především z...

Sprchování má temnou historii. Sloužilo i jako krutá léčba psychických poruch

5:53
Předminulé století bylo z pohledu hygieny přelomové, města dostala první moderní kanalizaci, v domech se začaly objevovat koupelny, v podstatě takové, jak je známe dnes. S keramickými toaletami, vanami a umyvadly. A nešlo jenom o změny v infrastruktuře a vybavení. Tehdejší nemocnice začaly využívat vodoléčbu, a to jako způsob léčení šílenství.

Huawei motivuje studenty k hledání inovativních řešení, talenty podporuje i v Čechách

4:34
Tech4Good je novou aktivitou Huawei na podporu studentských projektů, který běží pod záštitou globálního programu Seeds for the Future . Tím v posledních letech prošla i bezmála stovka českých studentů.

Psycholožka radí, jak na pozitivní motivaci dětí

4:34
Motivace bývá definována jako vůle a ochota něco vykonat. Jako nejlepší přístup se tedy jeví podnícení nadšení a zvědavosti, pak děti rády udělají i to, do čeho se jim za normálních okolností nechce. „Rozdíl mezi dospělými a dětmi je ten, že děti se učí více nápodobou a hrou. Úkol nás rodičů je dětem ukázat, že i na první pohled neatraktivní úkoly se můžou stát zábavnou hrou,“ říká psycholožka ...

Jak se u Země ocitl Měsíc? Podle čerstvé teorie vznikl po nárazu jiné planety

26.January
Bez Měsíce by život na Zemi vůbec nevypadal tak, jak ho známe. Dnes se díky jeho gravitačnímu působení udržuje víceméně konstantní sklon zemské osy, tím i střídání ročních období a celkem pravidelně i klima v různých částech zeměkoule. Odkud se ovšem Měsíc vzal? Na to historicky existovaly tři teorie. Celkem nedávno je ale překonala čtvrtá, která se díky čerstvým výzkumům zdá zatím nejpravděpod...

Po covidu nejsou úplně za vodou ani děti. Následky u nich dlouho přetrvávají

26.January
Britský Úřad pro národní statistiku (ONS) zveřejnil data , která ve společnosti spustila další vlnu obav. Naznačují totiž, že až 13 % dětí mladších 11 let a asi 15 % dětí mezi 12 a 16 lety trpí alespoň jedním příznakem nemoci covid-19 ještě pět týdnů poté, co ji prodělaly.

Vydavatel Legalizace Robert Veverka: Někdo tomu říká osvěta, někdo trestný čin

26.January
S Robertem Veverkou, senátorským kandidátem za Pirátskou stranu, se znám dlouhou dobu, proto jsem mu v rozhovoru výjimečně tykal. Robert byl odsouzen za šíření toxikomanie. Dopustit se ho měl tím, že vydává časopis Legalizace, ve kterém dlouhodobě propaguje léčebné účinky konopí a bojuje za racionální politiku ve vztahu k drogám.

Musí být introvert vždy plachý člověk? Poznejte čtyři základní typy stydlivosti

26.January
Některým lidem, kteří jsou introvertní, se nelíbí, že jsou nazváni plachými a naopak. Jiní tyto pojmy zaměňují, což také není správně. Také mnoho psychologů tvrdí, že mezi plachými a introvertními lidmi existuje velký rozdíl. Podle Louise Schmidta , ředitele laboratoře na McMaster University v Kanadě, spolu tyto stavy osobnosti koncepčně nebo empiricky nesouvisejí. Jaký je tedy mezi nimi rozdíl?
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes