FlyMag.cz

Popis:

Vše o letectví, létání, letadlech a pilotech

URL:

http://flymag.cz/

Katalog:

Ostatní

Publikuje:

7 položek/týden

Airbus představil novou rodinu letounů A220

16.července
Airbus představil na slavnostním ceremoniálu ve středisku Henri-Ziegler nedaleko Toulouse své nové letouny rodiny A220. Dříve letadla C Series společnosti Bombardier bude Airbus prodávat pod dvěma modelovými řadami A220-100 a A220-300. Letadla mají kapacitu 100 až 150 míst a dokonale doplňují nejprodávanější A320neo o regionální letouny.

První den aerosalonu přinesl objednávky za více než 25 mld. USD

16.července
Farnborough (Británie) 16. července (ČTK) - Největším světovým výrobcům letadel, americkému Boeingu a evropskému Airbusu, se hned první den na leteckém aerosalonu ve Farnborough u Londýna podařilo získat objednávky na nové stroje za více než 25 miliard USD (přes 552 miliard Kč). To podle analytiků naznačuje, že poptávka po nových civilních letadlech zůstává zdravá, navzdory obchodnímu napětí a odchodu Británie z EU. Akce, která je letos největší událostí v leteckém průmyslu, se účastní i firm...

Firmě Lety balonem přibývá klientů z Koreje, tržby jí rostou

16.července
České Budějovice 16. července (ČTK) - Jihočeské firmě Lety balonem, která patří v ČR ke dvěma největším firmám věnujícím se balonovému létání, přibývá zákazníků z Jižní Koreje a za poslední rok se jí zvýšily tržby. Obrat má kolem deseti milionů korun a skončila v zisku. ČTK to řekl majitel a zakladatel firmy Pavel Božoň. Výši zisku ale neupřesnil. Nejvíc letenek podle něj prodává firma s 21 registrovanými balony v okolí Prahy.

Rolls-Royce vyvíjí systém elektrického pohonu pro létající taxi

16.července
Farnborough 16. července (ČTK) - Britská strojírenská firma Rolls-Royce navrhla systém elektrického pohonu s vertikálním vzletem a přistáním pro létající taxi, které by mohlo přepravovat čtyři až pět osob. Společnost to dnes oznámila s tím, že její stroj by se k obloze mohl vznést na počátku příštího desetiletí.

Letadlo Ryanairu nouzově přistálo v Německu kvůli poklesu tlaku

16.července
Berlín 14. července (ČTK) - Páteční let společnosti Ryanair z Irska do Chorvatska se 189 cestujícími postihl pokles tlaku v kabině, stroj proto musel nouzově přistát v Německu. Německá policie dnes sdělila, že 33 lidí bylo převezeno do nemocnice, všichni mezitím byli propuštěni, napsala agentura DPA.

Na cvičení se do ČR chystají americké B-52 či německé Eurofighter

16.července
Praha 13. července (ČTK) - Na letošní mezinárodní vojenské cvičení Ample Strike vyšlou Spojené státy bombardéry B-52 nebo Německo bojové letouny Eurofighter. Celkem se ho zúčastní až 1300 vojáků, z toho asi 350 ze zahraničí. Cvičení, jehož cílem je sladění výcviku předsunutých návodčích s leteckými osádkami a veliteli pozemních jednotek, se bude konat od 3. do 14. září. ČTK to v tiskové zprávě sdělila mluvčí cvičení Zuzana Špačková.

Na brněnském letišti přibude linka do Milána

16.července
Brno 13. července (ČTK) - Z brněnského letiště se od října začne létat do Milána. Pravidelnou linku bude dvakrát týdně provozovat letecká společnost Ryanair. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí kraje Monika Brindzáková.

Pardubické letiště odbavilo do června stejně lidí jako loni

16.července
Pardubice 13. července (ČTK) - Letiště Pardubice přepravilo za pololetí 83.405 lidí. Počet odbavených cestujících se blíží výsledkům za celý loňský rok, kdy odbavovací halou prošlo přes 88.000 pasažérů. Informace uvedlo letiště na svých stránkách.

Zájem o leteckou dopravu na Slovensku letos roste

16.července
Bratislava 12. července (zpravodaj ČTK) - Zájem o leteckou dopravu na Slovensku se v letošním roce zvyšuje. Dvě největší letiště v zemi, v Bratislavě a v Košicích, za pololetí odbavila více cestujících než loni. Vyplývá to z údajů, které letiště zveřejnila. Mluvčí bratislavského letiště M. R. Štefánika Veronika Ševčíková ČTK řekla, že letiště letos očekává nový rekord v charterové dopravě, kterou využívají hlavně klienti cestovních kanceláří.

ČR by mohla Slovensku pomoct při ochraně jeho vzdušného prostoru

16.července
Praha 11. července (ČTK) - Česká republika by mohla pomoct Slovensku ochránit jeho vzdušný prostor, kdyby kvůli nákupu nových stíhacích letounů tuto schopnost dočasně ztratilo. Umožnila by to smlouva o ochraně vzdušného prostoru, kterou spolu obě země před rokem uzavřely. ČTK to dnes sdělila Jana Zechmeisterová z tiskového oddělení ministerstva obrany. Slovenská vláda dnes schválila, že nahradí dosluhující stroje MiG-29 ruské výroby americkými stíhačkami F-16.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes