15
new stories - click to show

forme.cz

URL:

http://www.forme.cz/

Catalog:

Publishes:

6 items/month

Špatně ušité šaty nebo nevhodně opravená podlaha? Braňte se

10.November
Nechat si něco vyrobit, upravit, opravit či přestavět je běžnou součástí smluvních vztahů jak v domácnostech, tak v podnikání. Smlouva o dílo má svou zvláštní, a oproti kupním smlouvám specifickou, právní úpravu, která ale není tak dobře známá. Když se při tom něco nepovede, jak se lze bránit?

Alergikův rok aneb podzimem to nekončí

10.November
Klesající intenzita pylových alergenů často působí dojmem, že je podzim pro alergiky a obecně lidi s dýchacími problémy blahodárným obdobím. Opak však může být pravdou, protože nadcházející období s sebou přináší některé další nástrahy, třeba zahájení topné sezóny často spojené s inverzním charakterem počasí. Jak se s nimi co možná nejlépe vypořádat?

Travel bible 2016

8.November
Od vydání první verze Travel Bible uplynul již téměř rok, a jelikož si tato cestovatelská příručka sepsaná těmi nejpovolanějšími – tedy cestovali samotnými – našla mezi čtenáři až neuvěřitelnou základnu, bylo potřeba ji aktualizovat. V dnešním světě nekonečných informací a při propojování tolika destinací a příběhů se některé věci zkrátka pořád mění. Na základě tohoto jevu se v září 2016 dostal...

Nakrmte svou kočku superprémiovými krmivy

8.November
Každý mazlíček je originál a potřebuje individuální přístup, a to nejen ve výživě. Nejinak je tomu u koček, které mají různé potřeby podle toho, jak jsou staré, kde žijí nebo vzhledem k dalším specifickým vlastnostem. A právě denní rytmus koček i jejich potřeby jsou klíčem pro nejkvalitnější výživu. Superprémiová řada krmiv pro kočky Brit Care Cat si všímá společných potřeb koček, ale i jejich ...

RockOperu Praha už za měsíc čeká premiéra Kafkova Procesu

7.November
Již 22. listopadu se brány holešovické arény RockOpery Praha premiérově otevřou příznivcům Franze Kafky a tvrdé muziky. Nová rocková opera Milana Steigerwalda a Pavly Forest se inspiruje příběhem jednoho z nejznámějších románů Proces, avšak divákům ho tradičně představí ve svém svébytném metalovém pojetí.

Slavná komedie Tři v tom slaví narozeniny

6.November
Tři v tom, komedii o třech žhavých nápadnících a ženách jejich srdce se u nás diváci poprvé smáli právě v listopadu před 38 lety. Před rokem se vrátila na pražská divadelní prkna a to do Divadla Na Jezerce, kde ji nastudoval mladý režisér Matěj Balcar.

Aktuální kolekci značky JAROSLAVA neomezují věkové limity

4.November
Kolekce TIMELESS HARMONY A/W 2016/2017, kterou představila návrhářka Jaroslava Procházková začátkem října v zaplněném Mramorovém sále pražské Lucerny, nese již ve svém názvu pocit nadčasovosti, nekonečnosti, je zbavena věkových limitů. Na molu se setkala Světlana Nálepková se svou dcerou Josefínou Nesvadbovou, která je zástupkyní mladé generace, tedy spíše casual mody. Předvedením stejných mode...

Soutěžte s kvalitními potravinami o spotřebiče, dovolenou, kolo a další výhry

2.November
Milujete soutěže, ve kterých je možné vyhrát parádní ceny? A navíc pro to nemusíte téměř nic udělat? Zkuste štěstí a zúčastněte se velké spotřebitelské soutěže nazvané „Střihněte si naše výhry!“, kterou organizuje Státní zemědělský intervenční fond. Hlavními cenami jsou např. jízdní kola, kuchyňské roboty anebo poukaz na prodloužený rodinný víkend. Zní to lákavě a ještě příjemnější je zjištění,...

Tóny nad městy

1.November
Letošním podzimem pokračuje již patnáctý ročník ojedinělého mezinárodního hudebního festivalu Tóny nad městy. Festival byl zahájen již 1. října a potrvá do 16. listopadu 2016. Letos navštíví Děčín, Mariánské Lázně, Prahu a Ústí nad Orlicí.

Brýle vybírejte pečlivě

31.October
Zrak je drahocenný smysl, o který je potřeba dobře pečovat. Díky němu totiž člověk přijímá zhruba 80% všech informací a podnětů z okolí. Péči o oči a výběru dioptrických pomůcek byste proto měli věnovat náležitou pozornost.

5 tipů, jak začít žít zeleně

31.October
Víte, že je to již více jak měsíc, co lidstvo žije na ekologický dluh? Vyčerpalo totiž roční zásoby planety Země. To znamená, že již několik týdnů spotřebováváme více přírodní zdrojů, než kolik zvládne Země za jeden rok obnovit. Přečtěte si, co můžete udělat, abyste žili zeleněji a Zemi alespoň trochu odlehčili.

S liner.designer bude technika kreslení očních linek hračkou!

30.October
Beautyblender zná potřeby spojené s makeupem, proto vyvinul nezbytný aplikační nástroj pro jednodušší aplikaci očního makeupu. Liner.designer je vodítkem pro oční linky se třemi různými stranami. Při jeho použití můžete oční linky aplikovat tak, jak si přejete, s lehkostí a přesností.

Párty v oblacích, jódlování na svahu a lyžování pod hvězdami v Zell am See

28.October
Nejvýše položená sedačková lanovka, z níž máte přímo snové výhledy na zasněžené Alpy. Skvěle upravené sjezdovky, perfektně vybavené snowparky i zajímavé tratě pro freeridery. Zima v Sell am See a v Kaprunu, to je letos jeden velký lyžařský mejdan! A na co se můžete už od října těšit? Na divoké hudební festivaly, drakiády na lyžích i romantické snídaně na hřebenech.

Jak vybrat bundu vhodnou na podzim i zimu?

26.October
Jaká je ideální bunda na zimní aktivity i sychravý podzim? To hlavní je pohodlí. Nemusíte mít bundu za dvacet tisíc, abyste se v ní cítili dobře a poskytla vám požadovaný komfort. Na druhou stranu jsou ale důležité technické parametry a doporučení odborníků, jimž se vyplatí naslouchat.

Jak vybrat čelovku na běhání v šeru

24.October
Aby se vůbec dalo pomýšlet na běhání za šera nebo dokonce potmě, je třeba vybavit se čelovou svítilnou. V záplavě nabízených produktů se však laik jen těžko zorientuje. Odborníci z outdoorového portálu www.4camping.cz proto sestavili krátkého průvodce výběrem běžecké čelovky, díky němuž by pro vás měla být její koupě hračkou.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes