15
new stories - click to show

FreshTag.cz

Description:

FreshTag.cz - web, který tě osvěží!

URL:

https://freshtag.cz/

Catalog:

Publishes:

6 items/month

Zřícenina hradu Lipý

8.September
Zřícenina vodního hradu Lipý leží u řeky Ploučnice v centru České Lípy. Původně gotický hrad zde koncem 13. století založil rod Ronovců. V 17. století byl hrad přestavěn na renesanční zámek. Ten několikrát změnil majitele a jeho sídelní funkce definitivně skončila po dobytí švědským vojskem.

Zřícenina hradu Tetín (Tetínské vyhlídky)

8.September
Zřícenina hradu Tetín leží asi 2 km jihovýchodně od Berouna, na místě tetínského hradiště, které bylo jedním z opěrných bodů soustavy hradišť obklopujících přemyslovský stát ve středních Čechách. Samotný hrad založil kolem roku 1288 král Václav II. jako sídlo královského lovčího a svůj domov zde našli přemyslovští levobočci.

Rozhledna Neštětická hora

1.September
Rozhledna na 534 metrů vysoké Neštětické hoře byla postavena už v roce 1927 jako památka na povstání sedláků v okolí, ke kterému zde došlo v roce 1627. Výhled z rozhledny již z podstatné části zakrývají vzrostlé stromy, pouze směrem na sever do Posázaví je vidět více.

Zřícenina hradu Cimburk

31.August
Gotický hrad dal v první polovině 14. století postavit Bernard z Cimburka. Roku 1348 na něj pak z původního hradu Cimburk (okres Svitavy) přesídlil. Hrad je se svými výraznými prvky francouzské fortifikační architektury a protáhlou dvouvěžovou dispozicí významnou památkou Zlínského kraje.

Vyhlídka Máj

31.August
Vyhlídka z vrchu Máj (448 m) nabízí úchvatný pohled na řeku Vltavu, která zde protéká hlubokým skalnatým kaňonem ve tvaru podkovy.

Rozhledna Pepř

30.August
Architektonicky nikterak zajímavá kovová věž, v reálu primárně vysílač mobilních operátorů, stojí od roku 2007 na 448 metrů vysokém vrcholu Pepř. Nenápadná rozhledna však nabízí nečekaný výhled do velké dálky.

Zřícenina zámku Zvířetice

28.August
Původně hrad, později zámek, dnes romantická monumentální zřícenina. Rozsáhlý a památkově chráněný areál Zvířetic se stal turisticky oblíbenou destinací již v 19. století. Mezi návštěvníky nechyběl ani Karel Hynek Mácha, který pozůstatky panského sídla zachoval ve své kresbě.

Zřícenina hradu Milčany u Milčanského rybníka

27.August
Zřícenina hradu Milčany, dodnes také chybně nazývaná Vítkovec, se nachází u Milčanského a Holanského rybníka. Zřícenina je dobře přístupná z cyklostezky, ovšem do dnešního dne se dochovala pouze část obvodové zdi a zbytky valů.

Zámek Mníšek pod Brdy

24.August
Klasicistní zámek v Mníšku pod Brdy se nachází v centru města, v romantickém obklopení zámeckého parku a rozsáhlého rybníku. Zámek stojí na místě původní tvrze, která chránila zdejší obchodní trasu mezi Prahou a Bavorskem.

Hrad Kokořín

22.August
Hrad Kokořín leží uprostřed chráněné krajinné oblasti na skalním ostrohu. Postaven byl zřejmě v první polovině 14. století pražským purkrabím Hynkem Berkou z Dubé. Romantický hrad si oblíbili turisté i hledači záhad.

Rozhledna Děčínský Sněžník

21.August
Rozhledna Děčínský Sněžník stojí na vrcholku stejnojmenné pískovcové stolové hory. Rozhledna zde stojí již od roku 1864, kdy byla vybudována pro účely zeměměřičství, čímž patří k jedněm z nejstarších rozhleden v České republice. Není žádným překvapením, že toto krásné místo se stalo také turistickým lákadlem.

Sklepní ulička ve Sloupu v Čechách

21.August
Sklepní ulička se nachází na červeně značenné stezce ve Sloupu v Čechách. Úzká lesní cestička je lemovaná starými sklepy místních obyvatel.

Zámek Sloup v Čechách

21.August
Zámek Sloup v Čechách byl postaven v 18. století na popud rodu Kinských. Zámek tak převážnou dobu sloužil jako hraběcí rezidence až do doby, než byl poslednímu vlastníkovi v roce 1945 vyvlastněn. Dnes je zámek nepřístupný veřejnosti, sídlí zde domov důchodců.

Koupaliště Sloup v Čechách u Radvaneckého rybníka

21.August
Radvanecký rybník je znám zejména díky koupališti Sloupu v Čechách. Rybník slouží k rekreaci již od počátku 20. století, dnes je zde možné koupání, kempování i sportovní rybaření.

Rozhledna Na Stráži

21.August
Rozhledna Na Stráži se nachází na skalním vrchu Stráž nad Sloupem v Čechách. Železná rozhledna je vysoká 33 metrů a byla postavena v roce 2011 podle návrhu Petra Lišky.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes