15
new stories - click to show

fZone.cz

Description:

Chytrá domácnost, chytré město a život budoucnosti

URL:

https://fzone.cz/

Catalog:

Tech

Publishes:

4.9 items/day

Hubbleův teleskop zachytil na snímku pozůstatky supernovy

14:12
Materiál vychrlený do okolí je vzdálený 160 000 světelných let. Vědci se domnívají, že oblaka prachu a plynu skrývají neutronovou hvězdu.

Na Mars nejspíše dopadl stejně velký asteroid, který na Zemi vyhubil dinosaury

11:55
Sonda Viking 1 po přistání nafotila místo plné kamení a balvanů. Podle provedených simulací tam byly odhozeny po dopadu asteroidu. Asteroid vytvořil kráter o velikosti 110 km v průměru.

WHO: koronavirus je v dobré pozici pro vytvoření nebezpečnější varianty

21:22
Mezery v trasování, testování a očkování proti koronaviru vytvářejí ideální podmínky pro vznik nové a nebezpečnější varianty. Přibližně 90 % světové populace má v současné době určitou hladinu protilátek vůči koronaviru SARS-CoV-2 v důsledku očkování nebo prodělání nemoci.

Orion úspěšně provedl zážeh motorů a je na cestě k Zemi

20:14
Orion se přiblížil k povrchu Měsíce na 127 km. Na odvrácené straně Měsíce provedl zážeh motorů, který trval přes tři minuty. Kosmická loď přistane do Tichého oceánu 11. prosince.

Proč není potřeba z jídelníčku vynechávat brambory

19:06
Brambory byly dle předchozích studií spojovány s rozvojem diabetu 2. typu. Nový výzkum ukázal, že zvýšené riziko se nevztahuje na klasické vařené brambory.

Meteorický roj Geminidy – kdy bude nejlepší podívaná?

18:01
Meteorický roj pochází z asteroidu Phaethon, který byl nejspíše dříve kometou. Název Geminidy vznikl z důvodu, že meteory vycházejí ze souhvězdí Blíženců. Nejlepší pozorování připadne na noc ze 14. na 15. prosince.

Na ruském pobřeží bylo nalezeno 2 500 mrtvých tuleňů kaspických

5.December
Těla uhynulých tuleňů byla nalezena na pobřeží Kaspického moře na jihu Ruska. Tuleni uhynuli před několika týdny pravděpodobně přirozenou cestou. Tuleni kaspičtí jsou klasifikovaní jako ohrožení na červeném seznamu Mezinárodního svazu ochrany přírody.

Z čínské vesmírné stanice se na Zem vrátili tři astronauti

5.December
Posádka strávila na vesmírné stanici půl roku. Během pobytu podnikli tři výstupy do vesmíru a dokončili stavbu vesmírné stanice. Bezpečně přistáli do pouště Gobi devět hodin po odpojení.

Vyhrajte chytré termostatické hlavice Eve Thermo a ušetřete za vytápění!

5.December
V dnešní soutěži můžete získat hned dvě termostatické hlavice Eve Thermo. Stačí zodpovědět jednu soutěžní otázku a mít štěstí při slosování.

Netflix vydal ukázku z dokumentu o Harrym a Meghan

5.December
Dokument by měl vyjít na Netflixu během tohoto týdne. V šesti dílech diváci uvidí tajný začátek jejich vztahu a problémy, které vedly k odstoupení od královských povinností.

Seriál Emily in Paris vám i letos zpříjemní vánoční čas

4.December
Nejnovější série přijde na Netflix 21. prosince 2022. Emily se bude muset rozhodnout pro koho bude pracovat a koho vlastně miluje.

Test Epson EH-LS12000B – Sousedi vás budou milovat

4.December
Na fzone.cz můžete najít recenze na nejnovější chytré televizory, neopomíjíme však ani projektory. Testovaný model Epson EH-LS12000B se přitom řadí k tomu nejlepšímu na trhu a odpovídá tomu rovněž prémiová cena. Jaký je život s projektorem za více než 130 tisíc korun?

Nejdražší města pro život za rok 2022

3.December
Economist Intelligence Unit sleduje životní výdaje lidí ve 172 městech světa. O první místo se dělí New York se Singapurem. Mezi nejdražší evropská města patří Curych, Ženeva, Paříž a Kodaň.

Rostlinná strava může u mužů snížit riziko rakoviny tlustého střeva

3.December
Muži, kteří konzumovali větší množství zdravých rostlinných potravin, měli o 22 % nižší riziko rakoviny tlustého střeva a konečníku. Vědci předpokládají, že ke snížení rizika rakoviny přispívají antioxidanty v potravinách.

Webbův teleskop zachytil na snímku dvě slučující se galaxie

2.December
V rámci návštěvy prezidenta Macrona byl představen nový snímek galaxií. Dvě galaxie jsou v procesu slučování a kvůli jejich gravitaci mají narušený tvar. Do ústředí NASA přijela kromě francouzského prezidenta i viceprezidentka USA Kamala Harris.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes