15
new stories - click to show

fZone.cz

Description:

Chytrá domácnost, chytré město a život budoucnosti

URL:

https://fzone.cz/

Catalog:

Tech

Publishes:

4.3 items/day

Cestující v MHD jsou zvyklí platit jízdné kartou. Tuto možnost nabízí už 18 měst

19:06
Bezhotovostní nákup jízdenek v MHD již několik let stoupá. Aktuálně je možné jízdné touto formou zaplatit už v 18 městech a další tři přibudou. Platba kartou je pro cestující rychlejší a zároveň dopravní podnik ušetří na nákladech spojených s jízdným.

Česká komedie plná vulgarit se drží na přední příčce sledovanosti na Netflixu – zhodnocení

18:02
Vyšehrad: Fylm je na Netflixu dostupný od 1. prosince. V Česku se dostal na první místo sledovanosti. Snímek popisuje život fotbalisty Laviho, který zjistí, že má osmiletého syna.

Máte vysoký krevní tlak? Pro snížení stačí vynechat jednu čajovou lžičku soli

15:53
Studie se zúčastnilo 213 dobrovolníků, kteří střídavě dodržovali dietu se zvýšeným příjmem sodíku a se sníženým. U 72 % byl při redukci příjmu sodíku snížen systolický krevní tlak. Omezení příjmu soli má na hypertenzi stejný vliv jako léky.

Trailer na Grand Theft Auto VI zlomil rekord v počtu diváků po uvedení

13:43
Trailer získal prvenství v kategorii mimo hudební videoklipy. Může však překonat i je. Je to další z řady rekordů, které si tato legendární značka připisuje.

Havarovat s letadlem kvůli popularitě na sociálních sítích? Výsledek za to nestojí

11:33
Na YouTube je k vidění letadlo s nefunkčním motorem, jehož pilot se zachránil seskokem s padákem. Letecký úřad však verzi pilota nevěřil a kvůli špatnému řešení krize přišel o licenci. Podle soudu jde však o úmyslný trestný čin a mladík půjde do vězení.

Víte, proč má datum minimální trvanlivosti i balená voda?

9:21
Při správném skladování je balená voda i po uplynutí minimální doby trvanlivosti vhodná k pití. Pokud je skladována v PET lahvích, mohou se však z plastu začít uvolňovat chemikálie. Aby byla voda nezávadná, je potřeba ji skladovat v temnu a chladu.

Kdo jsou tři finalisté Hry na oliheň: Výzva?

5.December
Poslední 10. díl bude na Netflixu dostupný 7. prosince. Zbývají tři hráči - Sam (016), Mai (287) a Phill (451). Každý z nich zvolil jinou taktiku, která jim pomohla dojít až do finále.

Lidé po pandemii covidu-19 méně uklízejí, zjistila studií společnost Dyson

5.December
Studie se zúčastnilo téměř 34 000 respondentů pocházejících z 39 zemí. Z ní vyplývá, že 60 % lidí uklízí pouze ve chvíli, když vidí prach nebo špínu. Abychom však domácnost zbavili roztočů, jejich výkalů, pylů, chlupů a bakterií, je potřeba vysávat pravidelně.

Astronomové objevili planetu, která je 13krát hmotnější než Země

5.December
Objev je nečekaný, jelikož velikost exoplanety s velikostí hvězdy nezapadají do dosavadních teorií. Hmotnostní poměr mezi nově nalezenou planetou a její hvězdou je více než 100krát vyšší než u Země a Slunce. Nepředpokládalo se, že by takto malá hvězda měla kolem sebe dostatek materiálu pro vznik tak velké planety.

Tiktokeři nebudou mít co jíst. Animate Anyone stačí fotka, aby vygeneroval tanec

5.December
AI stačí jediný snímek, aby vytvořila krátké video pohybu. Byly odstraněny některé dříve obvyklé nedostatky. Pokud video blíže nezkoumáte, neodhalíte jeho původ.

Google odkládá uvedení Gemini, konkurence pro ChatGPT4

5.December
Nová verze AI bude schopna komunikovat nejen slovy, ale i obrazy. V současnosti však trochu zaostává v jiných jazycích než je angličtina. Proto bylo její spuštění posunuto.

Soukromá mise do vesmíru bude plná experimentů

5.December
Mise Ax-3 je naplánována na leden příštího roku. Čtyřčlenná posádka stráví na ISS dva týdny. Během toho budou po celou dobu provádět experimenty, které pomohou budoucím astronautům.

Trailer na Grand Theft Auto VI zveřejněn předčasně! Podívejte se

5.December
Oficiální trailer unikl, a tak vydavatel uspíšil jeho vydání. 90s ukázka odhaluje umístění hry, hlavního protagonistu a další detaily. Hra vyjde napřesrok.

Brněnský orloj bude vydávat až do Vánoc speciální skleněnky. Někdy i 13 denně

4.December
Každou adventní neděli a 23. prosince, bude orloj vydávat skleněnku každou hodinu. V ostatní dny pak vypadne jedna denně s motivem vločky. V určené dny budou vypadávat kuličky, které budou svítit ve tmě.

Seriál Fallout se pochlubil prvním trailerem

4.December
Vzniká seriál inspirovaný legendární herní sérií. Zabývá se životem ve světě po jaderné válce. Premiéru má 12. dubna 2024.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes