15
new stories - click to show

fZone.cz

Description:

Chytrá domácnost, chytré město a život budoucnosti

URL:

https://fzone.cz/

Catalog:

Tech

Publishes:

6 items/day

Čechům se během pandemie zhoršil zdravotní stav

18:31
Kvůli protiepidemickým opatřením a strachu z nákazy téměř každý třetí člověk snížil počet návštěv u lékaře. Naopak se zvýšil zájem pacientů o telefonické nebo e-mailové konzultace zdravotního stavu. Během pandemie narostl výskyt některých nemocí. Jedná se hlavně o diabetes, srdeční onemocnění a onkologická onemocnění.

Spojené království bude využívat systém rozpoznávání tváří v jídelnách

15:16
Technologie se začne používat na devíti školách. Úkolem je zrychlit obědové transakce a omezit přímý kontakt. 97 % rodičů a studentů s novým systémem zabezpečení souhlasí.

Máte morální dilema? Zeptejte se umělé inteligence na radu

12:07
AI zpracovala velké množství textu ze sociálních sítí. Podle toho dokáže morálně posoudit nějaký čin. Praktické nasazení ale ukazuje, jak moc je „strojová etika“ děravá.

Vakcína Johnson & Johnson je účinnější v kombinaci s vakcínami Pfizer nebo Moderna – aktualizováno o video

12:07
Studie se zúčastnilo 450 dobrovolníků. Vědci zkusili devět kombinací vakcín. Míchání vakcín způsobilo podobné vedlejší účinky jako u původního způsobu očkování.

Filmová adaptace dobrodružné hry Uncharted se odhaluje v prvním traileru

6:44
V roli Nathana Drakea se ocitne Tom Holland, kterému bude dělat společnost Mark Wahlberg jako Victor Sullivan. Film by se mohl podívat do kin v únoru 2022.

NASA vyzvala studenty, aby navrhli robotického kopáče Měsíce

21:02
Děti ve věku od 5 do 18 let musí navrhnout robota a vysvětlit, jakým způsobem má fungovat. Výherci soutěže budou oznámeni 29. března 2022.

Marvel posouvá data vydání připravovaných filmů

22.October
Důvodem jsou údajné problémy s produkcí. V letošním roce se data premiér nemění. Jediným budoucím filmem, který nemění datum vydání, je Guardians of the Galaxy Vol. 3.

Průzkum SÚKL: lékaři stále více používají eRecept

22.October
Na elektronický recept běžně předepisuje léky osmdesát procent lékařů, což je výrazně víc než před třemi lety. Technické potíže se objevují jen výjimečně, jak vyplývá z pravidelného průzkumu Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL). Také ukázal, že většina lékárníků alespoň občas využívá lékový záznam pacienta, díky čemuž lze zabránit nevhodné kombinaci léků.

Hit Squid Game je pro Netflix dokonalou investicí

21.October
Squid Game má pro Netflix hodnotu necelých 20 miliard korun. Náklady na seriál činily pouze 460 milionů korun. První díl si pustilo 89 % předplatitelů.

Avast Software – Tajemství nejúspěšnějších společností

21.October
Generálním ředitelem české nadnárodní společnosti je Ondřej Vlček. Firma se dříve jmenovala Alwil. V roce 2016 odkoupila druhého bezpečnostního obra AVG. Momentálně má 435 miliónů aktivních uživatelů měsíčně.

Nový vesmírný teleskop bude mapovat evoluci Mléčné dráhy

21.October
Astrofyzická mise odstartuje v roce 2025. Teleskop COSI zodpoví otázky, které se týkají chemických prvků v naší galaxii.

Unikátní technologie z Ostravy umožní těhotným ženám domácí monitorování plodu

21.October
VŠB-TUO společně s několika investory vyvíjí domácí monitor signálu plodu. Umožní těhotným ženám v domácím prostředí průběžně kontrolovat tepovou frekvenci svého nenarozeného miminka a včas upozornit na možné problémy.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes