G.cz

Popis:

Vše o všem, co Vás bere

URL:

http://g.cz/

Katalog:

Ostatní

Publikuje:

6,4 položek/den

5 zajímavostí o čtvrté křížové výpravě do Svaté země: tažení pod taktovkou Benátčanů

20:52
Přesně před 815 lety dobyli evropští křižáci Konstantinopol. Stalo se tak v rámci čtvrté křižácké výpravy, kterou vyhlásil papež Inocenc III. v roce 1198. Zorganizovat podobnou výpravu nebylo vůbec jednoduché. Podívejte se, s jakými potížemi se toto tažení už od svého počátku potýkalo.

Krčál není Malá: 4 rozdíly mezi rezignací lidí z ANO a z ČSSD

16:53
Vládní vybíjená pokračuje. Tentokrát je ale odpadlík z oranžového týmu ČSSD a odchází v úplně jiném stylu. Zatímco jsme museli skoro dva týdny sledovat utrpení malé Taťány Malé, předseda sociálních demokratů Jan Hamáček nás v kauze Petra Krčála divadýlka ušetřil.

5 nejzásadnějších životních momentů béčkového nadsamce Davida Hasselhoffa

15:33
Dnes slaví své 66. narozeniny jedna z nejzásadnějších ikon 80. a 90. let, která výrazně poznamenala naše mládí i dětství. Multifunkční herec, zpěvák, řidič mluvícího auta a neohrožený plavčík v rudých plavkách – to je David Hasselhoff. Je tedy zcela na místě připomenout si 5 nejzásadnějších počinů tohoto béčkového nadsamce.

Oni se ale nechtějí tulit, Jean-Claude! Smutně humorná galerie eskapád předsedy Junckera

14:13
Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker je legenda. Ne snad pro velké a revoluční činy, ale spíš kvůli tomu, že se neustále s někým objímá, mazlí, olíbavá, hladí, nebo jinak fyzicky propojuje.

Bujaré oslavy ve Francii: rabující zapalují auta, což dráždí ekology. "To nemůžete pálit biovozy z tofu?" ptají se s pláčem

14:13
Rabování ve Francii, které spontánně propuklo po výhře Francie na mistrovství světa ve fotbale, dráždí ekology po celém světě. Během pokojného plenění totiž dav hromadně pálí auta, přičemž vznikají zplodiny.

Proklínaná i milovaná "Mutti Merkel" dnes slaví 64. narozeniny: galerie zásadních životních momentů německé kancléřky

12:49
Německá kancléřka Angela Merkel vzbuzuje v lidech rozporuplné reakce. Jedni ji obdivují, další jí naopak nemohou přijít na jméno. Dnes je však její velký den, před 64 lety přišla v Hamburku na svět. Zklidněme rozjitřené vášně a podívejme se na zásadní momenty z jejího života.

Opusťte peklo pomalého internetu: Češi se konečně dočkají rychlosti 1 gigabitu za sekundu

11:30
Téměř 900 000 domácností v ČR si může užít rychlost 100 Mbit/s nebo vyšší. Rychlost 250 Mbit/s v optické síti (vysokorychlostní internetová „dálnice“) může mít už víc jak čtvrt milionu lidí. Letošní novinkou je pak rychlost 1 Gbit/s přímo na optice. S těmito rychlostmi je možné třeba fotky a videa z dovolené o velikosti několika GB stáhnout za pár minut. O největší telekomunikační síť v Česku s...

Před 100 lety Rusové zavraždili svého cara. 5 zajímavostí o masakru rodiny Romanovců

17.července
17. červenec 1918 byl v Rusku symbolickým datem definitivního konce carského režimu. V tento den bolševici v Jekatěrinburgu zavraždili svrženého cara Mikuláše II. s celou jeho rodinou. Skončila tak přes 300 let trvající nadvláda panovnického rodu Romanovců a otevřely se dveře totalitní nadvládě komunismu. Co jste o zavražděném carovi a jeho rodině možná nevěděli?

Trumpova nová reality show se jmenuje Zahraniční politika

16.července
Donald Trump v zahraniční politice používá strategii "rozstřel a uvidíš". Rozhodně je to super pro sledovanost zpravodajských kanálů a popularitu jeho přípravků na vlasy, steaků nebo golfových hřišť. Horší je to pro nás ostatní.

Slzy v dešti, politický protest a japonští uklízeči: velká galerie zásadních momentů z MS ve fotbale

16.července
Mistrovství světa ve fotbale je za námi. Ve Francii se slaví, z Ruska se odjíždí zpátky domů... Pojďme se podívat na několik zásadních momentek ze šampionátu, kterým posledních pár týdnů žili lidé ze všech koutů planety.

Další podpásovka pro demokracii: Andrej Babiš povede Radu vlády pro koordinaci boje s korupcí

16.července
Andrej Babiš si hodlá došlápnout na korupci. Do pozice ministra spravedlnosti se samozřejmě nehrnul, jelikož věděl, že by to byla živná půda pro novináře na několik dní dopředu, a tak touto pozicí pověřil Jana Kněžínka. Babiš se však poměrně rychle poohlédl po jiné zajímavé pozici. Podle serveru ceska-justice.cz povede radu vlády pro boj s korupcí právě on. V této radě se zároveň chystá udělat ...

Street art jako nedílná součást veřejného prostoru: graffiti dokresluje tváře měst po celém světě

15.července
Téma graffiti rozděluje společnost. Jedni na malby na budovách nadávají, druzí je považují za umění a vhodné zkrášlení veřejného prostoru. My v redakci zastáváme názor, že působí příjemněji než do očí bijící agresivní reklamy či naopak prázdné, šedé zdi. A je dobře, že umělci dostávají čím dál více prostoru, aby se takto mohli vyjádřit legálně.

10 erotických (víceúčelových) hraček z historie

15.července
Ať už je to kus šutru nebo parní stroj, je jisté, že to ženám dělalo dobře. A o to jde především, ne?

Klan Čižinských chce ovládnout Prahu? Na podzim kandidují hned dva jeho členové

14.července
O Janu Čižinském už jste určitě slyšeli. Komunální politik z Prahy 7 je aktuálně hlavní a jedinou tváří hnutí Praha sobě, které chce na podzim zabodovat ve volbách. A protože platí, že čím víc máte něco na očích, tím spíš si to zapamatujete, kromě veřejného vystupování a sbírání podpisů se Čižinský rozhodl pojistit tím, že do kandidátky Prahy 1 dohodil svého bratra.

Krvavé zvěrstvo: před 75 lety vypálili nacisté Český Malín. Při masakru byly zavražděny téměř čtyři stovky Čechů

13.července
Před 75 lety probudili v časných ranních hodinách obyvatele Českého Malína na Ukrajině němečtí vojáci. Do obce jich napochodovalo téměř 1500. Většina lidí byla nahnána do stodol a dalších budov, které byly poté zapáleny. Kdo se pokusil o útěk, byl bez milosti zastřelen nebo utlučen. Zavražděny byly téměř čtyři stovky obyvatel, z velké většiny se jednalo o Čechy. V Českém Malíně tak došlo k jedn...
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes