15
new stories - click to show

G.cz

Description:

Vše o všem, co Vás bere

URL:

http://g.cz/

Catalog:

Ostatní

Publishes:

4.9 items/week

Slovenské strany před volbami tají, jak se popasují se schodkem veřejných financí, který je nejvyšší v EU. Slibují hory doly, a

27.September
Slovenské veřejné finance se letos perou s nejvyšším deficitem ze všech zemí EU a blížící se volby mohou rozhodnout o tom, jak se s tím Slováci vypořádají. Více v aktuálním komentáři Lukáše Kovandy.

Díl II.: Fernão de Magalhães: Výprava portugalského mořeplavce jako první obeplula celou zeměkouli a přinesla tak důkaz o kulat

23.September
Psalo se 20. září roku 1519, když jeden z nejproslulejších mořeplavců všech dob, Portugalec Fernão de Magalhães, vyplul s celkovým počtem pěti lodí a 270 mužů ze Španělska, aby našel námořní cestu k bohatým Ostrovům koření v Indonésii.

Objevení planety Neptun: Modrý plynný obr byl pojmenován po římském bohu moře, Slunce oběhne jednou za 165 let

23.September
Bylo 23. září roku 1846, když německý astronom Johann Gottfried Galle objevil ze své berlínské observatoře planetu Neptun. Sluneční soustava tímto dnem oficiálně získala svou osmou planetu.

Jack Henry Abbott žil pro zločin: Po vraždícím spisovateli pátrala policie dva měsíce

22.September
Dne 23. září roku 1981 byl na ropných polích v Louisianě konečně dopaden Jack Henry Abbott po dvouměsíčním pátrání, které začalo 18. července, kdy v restauraci Binibon v New Yorku zabil Richarda Adana. V době vraždy byl Abbott podmínečně propuštěn na svobodu především díky úsilí spisovatele Normana Mailera, který přesvědčil úředníky, že má Abbott velký spisovatelský talent.

Díl I.: Fernão de Magalhães: Portugalský mořeplavec musel během expedice potlačit vzpouru, poté našel úžinu spojující Atlantik

22.September
Psalo se 20. září roku 1519, když jeden z nejproslulejších mořeplavců všech dob, Portugalec Fernão de Magalhães, vyplul s celkovým počtem pěti lodí a 270 mužů ze Španělska, aby našel námořní cestu k bohatým Ostrovům koření v Indonésii.

Když už jsem neměl peníze na nájem, přišly první nečekané peníze od YouTube, říká Petr Lexa v (NE)BLÁZNI

22.September
Dnes už se to nestává moc často, v průměru jednou měsíčně: „Čau Hoggy,“ zakřičí na něj někdo cizí na ulici. Ne, že by to dalšímu hostu (NE)BLÁZNI vyloženě vadilo, ale stejně za takovým fanouškem zajde, podá mu ruku a řekne: „Ahoj, já jsem Petr.“

Harvey Glatman svou první oběť uškrtil oblíbeným provazem. Za sérii vražd byl popraven v plynové komoře

17.September
Pokud se lidé dělí na dobré a špatné, Harvey Glatman patřil do skupiny těch špatných. V padesátých letech v Los Angeles totiž zabil tři mladé ženy a zařadil se tak k dalším americkým sériovým vrahům. Dne 18. září roku 1959 byl za své činy popraven v plynové komoře.

Kde jsou francouzští Židé aneb Kterak král Karel VI. nechal všechny Židy ze svého království vyhnat

16.September
17. září roku 1394 nařídil francouzský král Karel VI. vypovězení všech Židů ze svého království. Tento příkaz, který byl vyvrcholením řady antisemitských příkazů francouzských panovníků, přežil monarchii a zůstává jedním z hlavních faktorů, které přispěly k tomu, že se k židovské národnosti hlásí jen nepatrné procento francouzské populace.

Milion smutných tváří: Pohřbu Mao Ce-tunga se zúčastnilo milion lidí, památka krutého diktátora byla uctěna tříminutovou minuto

16.September
Psalo se 18. září roku 1976, kdy se v komunistické Číně ve Velké síni lidu v Pekingu shromáždilo více než milion lidí na pohřbu Mao Ce-tunga, vůdce Komunistické strany Číny a předsedy Čínské lidové republiky od roku 1949.

Americký misionář John Birch byl první obětí studené války, zastřelily jej čínské komunistické jednotky

15.September
Psal se 25. srpen roku 1945, když byl John Birch, kapitán vojenské rozvědky Armády Spojených států, bez zjevné příčiny několik dní po kapitulaci Japonska zabit čínskými komunisty. Stal se tak oficiálně první obětí studené války.

Hypotéky do roku 2025 zlevní na polovinu nynější úrovně

15.September
Současné vyhlídky na nemovitostním a hypotečním trhu v Česku vypadají velmi slibně. Více v aktuálním komentáři Lukáše Kovandy.

Streamovací služby z duše nenávidím, zničily hudební trh, říká Petr Ostrouchov v (NE)BLÁZNI

15.September
V posledních letech, hlavně po velkém úspěchu dvou desek Vladimíra Mišíka, patří mezi v nejžádanější hudební producenty v Česku. “S Vláďou pomalu začínáme spolupracovat i na desce třetí. Na koncertování se necítí, ale když pracujeme ve studiu na jediné písni, pořád zpívá skvěle,” říká hudebník a zároveň advokát Petr Ostrouchov v dalším díle (NE)BLÁZNI.

Sověti na Měsíci: Sonda Luna 2 byla prvním člověkem vyrobeným objektem, který dosáhl povrchu jiného nebeského tělesa

14.September
14. září roku 1959 se ve vesmírném souboji se Spojenými státy americkými dostal Sovětský svaz zase o jeden mezník dál. Sovětská sonda toho dne přistála na povrchu Měsíce a stala se tak prvním člověkem vyrobeným objektem vyslaným ze Země, který dosáhl měsíčního povrchu. Právě tato událost poskytla Sovětům krátkodobou výhodu ve „vesmírných závodech“ a podnítila ještě větší úsilí Spojených států o r…

Receptem na růst českých mezd není dovoz levných pracovníků, ale robotizace a modernizace výroby

12.September
Česká ekonomika by se měla po vzoru například Dánska snažit modernizovat výrobu a začít řešit robotizaci, jak dokazují data. Více v aktuálním komentáři Lukáše Kovandy.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes