15
new stories - click to show

globe24.cz

Description:

Zprávy z domova

URL:

http://globe24.cz

Catalog:

Z domova

Publishes:

2.3 items/day

Hasiči měli kvůli bouřkám přes 1200 výjezdů. Déšť podemlel trať na severu Čech

11:50
Česko v pátek spláchly velmi silné bouřky, před nimiž předem varovali meteorologové. Do akce museli zejména hasiči, kteří měli přes tisíc výjezdů po celé zemi. Počasí způsobilo problémy také v dopravě.

Česko a Slovensko zasáhly silné bouřky. Na D1 vytvořily lagunu, na festivalu se zřítily stany na diváky

22:32
Česko dnes odpoledne a večer zasáhly silné bouřky s prudkými srážkami, silným větrem a kroupami. Hasiči měli plné ruce práce, především na Vysočině, na jihu Moravy a ve středních Čechách. V Krahulčí na Jihlavsku přetekl rybník kvůli přívalovému dešti, což vedlo k zatopení sklepů, garáží a některých domů. Spadlé stromy na několika místech zastavily vlaky a zaplavené cesty omezovaly provoz. Problém…

Opozice neprosadila zamítnutí růstu poplatku za ČT a ČRo

17:10
Opoziční hnutí ANO a SPD dnes neuspěla ve Sněmovně se snahou zamítnout vládní návrh na zvýšení poplatků pro veřejnoprávní televizi a rozhlas. Kontroverzní návrh, který také rozšiřuje okruh poplatníků, byl odmítnut i při pokusu o jeho vrácení k přepracování.

Jak bude znít deklarace summitu NATO? Podle Pavla panuje jednomyslná shoda

10.July
Podle prezidenta Petra Pavla, který zastupuje Česko ve Washingtonu, panuje jednomyslná shoda na závěrečné deklaraci summitu NATO, která obsahuje i slova o nezvratné cestě Ukrajiny ke členství v bloku. Pavel to řekl novinářům při příchodu na jednání.

Policisté v Plzni zadrželi nebezpečného muže. Vyhrožoval střelbou

10.July
Obyvatele Plzně mohlo ve středu překvapit a možná i znepokojit větší množství policistů v centru města. V akci byla dokonce i zásahová jednotka, která zadržela muže vyhrožujícího střelbou. Podle policie nehrozí lidem žádné nebezpečí.

Průměrný český důchod od ledna stoupne nad 21 tisíc korun, oznámil Jurečka

10.July
Každý důchodce si od ledna 2025 polepší přinejmenším o nižší stovky korun. Průměrný důchod bude v novém kalendářním roce činit 21 078 Kč, prozradil ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) na středeční tiskové konferenci.

Výsledky eurovoleb jsou definitivní. Nejvyšší správní soud zamítl stížnost Šojdrové

10.July
Jedním z nových europoslanců zvolených na kandidátce Spolu bude definitivně Ondřej Kolář (TOP 09). Rozhodl o tom Nejvyšší správní soud, když zamítl stížnost kandidátky Michaely Šojdrové (KDU-ČSL).

Sněmovní volby by vyhrálo ANO. Babiše chce volit třetina voličů

10.July
Sněmovní volby by v květnu vyhrálo opoziční hnutí ANO, které by volila třetina voličů. Poslance by mělo šest stran či hnutí, vyplývá z nejnovějšího průzkumu preferencí agentury Median. Z vládních stran pokračuje propad lidovců, kteří jsou hluboko pod pětiprocentní hranicí.

Česko chtělo vystoupit na RB OSN. Rusko bylo proti, projev dostal velvyslanec

9.July
Rusko zabránilo Česku, aby na Radě bezpečností OSN vystoupilo s kritickým projevem k pondělnímu smrtícímu útoku na dětskou nemocnici v Kyjevě. Ministerstvo zahraničí tak projev předalo ruskému velvyslanci. Podle agentury TASR to potvrdil komunikační odbor resortu diplomacie.

Pekarová Adamová ve Washingtonu apeluje na další pomoc Ukrajině

9.July
Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) se v rámci doprovodného programu k summitu NATO v americkém Washingtonu zúčastnila setkání čelných představitelů parlamentů členských zemí. Ve svém příspěvku apelovala za intenzivnější podporu bránící se Ukrajiny, vyplývá z tiskové zprávy.

Lipavský odložil diplomacii stranou. Vrazi jsou odpadem lidstva, vzkazuje do Ruska

9.July
Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) nechal do Černínského paláce předvolat ruského velvyslance v reakci na pondělní ruský zásah dětské nemocnice v Kyjevě. Včerejší tragický raketový útok na ukrajinskou metropoli nepřežilo minimálně 37 lidí. Mezi oběťmi jsou i čtyři děti.

Nové problémy pražského letiště. Provozovatel musí jednat s odboráři

9.July
Problémy pražského letiště na vrcholu hlavní letní turistické sezóny neberou konce. Potíže s odbavením zavazadel už jsou sice podle jeho zástupců minulostí, nově se ale jedná s odbory. Byla totiž vyhlášena stávková pohotovost.

Češi nejlépe hodnotí Slovensko, vyplývá z průzkumu STEM

9.July
Postoj Čechů k většině zemí se v podstatě nemění. Nejlépe si v jejich očích stojí Slovensko, ačkoliv si oproti loňsku mírně pohoršilo, ukazuje průzkum agentury STEM. Za ním se umístilo Švýcarsko a Rakousko. Nejhorší vztah mají lidé k Rusku, pohoršila si však i Palestina a Ukrajina.

Nových případů černého kašle bylo méně než tisíc, pokles má pokračovat

8.July
V Česku během uplynulého týdne přibylo jen 838 nových případů černého kašle, vyplývá z údajů Státního zdravotního ústavu (SZÚ). Letos již bylo zaevidováno 23 127 případů onemocnění.

Komentář | Soumrak mediálního trhu. O úspěchu českých vydavatelů už dávno nerozhodují čtenáři

8.July
Český mediální trh se pomalu ale jistě stává světovým unikátem. Jednička na trhu, Seznam.cz, dal díky své službě Newsfeed vzniknout plejádě více či méně zajímavých webů, které by se jinak na běžném a férovém trhu kvůli masivní konkurenci neprosadily. Oproti tomu stojí Nadační fond (údajně) nezávislé žurnalistiky (NFNŽ), který se snaží danou změť webů korigovat a rozhodovat o tom, který je kvalitn…
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes