globe24.cz

Description:

Zprávy z domova

URL:

http://globe24.cz

Catalog:

Z domova

Publishes:

8.6 items/day

Schizofrenie či dvojí metr? ČT zveřejnila kritickou reportáž, novinář Best ji přesto zkritizoval

16:20
investigativní pořad Reportéři ČT se ve své reportáži zabýval kauzou krachu těžební společnosti OKD. Z jimi získaného dokumentu má vyplývat, peníze z úvěrové smlouvy s bankou Citibank měly skončit u hlavních akcionářů v zahraničí, tj. finančníka Zdeňka Bakaly a dalších, mimo jiné v daňových rájích. Podle prezidentem Milošem Zemanem oceněného novináře Erika Besta však stále ČT měří Bakalovi jiným metrem než např. premiérovi Andreji Babišovi.

„Prosím nelžete.“ Samková se pustila do moderátorky ČT kvůli migraci

15:44
Právnička Klára Alžběta Samková se svou stranou Alternativa pro Českou republiku 2017 (AltpČR) by se ráda dostala do Evropského parlamentu. V rozhovoru pro Českou televizi (ČT) uvedla, co jsou její priority.

ČT v problémech: Útok kvůli hokeji

15:08
Web České televize (ČT) se dnes stal terčem internetových útoků, které omezily jeho funkčnost. Hlavním cílem útočníků byl podle mluvčí televize Karolíny Blinkové webový přenos hokejového utkání mezi Českem a Švýcarskem. Televize na zprovoznění intenzivně pracuje, řekla ČTK.

Finanční krize přijde, elity to tak chtějí. Politolog zkritizoval finanční instituce

13:20
Politolog Petr Robejšek vnímá za tři hlavní problémy současné západní společnosti nadbytek, slepou uličku technologického šílenství a kontrolní syndrom. V rozhovoru pro server Kupredudominuloosti.cz tvrdí, že finanční krize je nevyhnutelná, protože si ji žádají finančním sektorem i státy.

Babiš ztropil scénu kvůli EU! Zjistil, kolik za ní musí platit!

12:10
Výdaje na české předsednictví Evropské unie v druhé polovině roku 2022 jsou podle současného návrhu vyčísleny na 2,7 miliardy korun. Premiér Andrej Babiš (ANO) je považuje dál za neúměrně vysoké a chce je snížit zhruba na polovinu. V rozhovoru pro Hospodářské noviny (HN) také jasně neodpověděl na otázku, zda jeho vláda znovu navrhne do Evropské komise současnou komisařku Věru Jourovou.

Půjde Babiš před soud kvůli Čapímu hnízdu? Žalobce stále váhá

10:23
Pražský státní zástupce Jaroslav Šaroch se doposud nerozhodl, zdali vyhoví návrhu policie a pošle k soudu premiéra Andreje Babiše (ANO), jeho rodinu a bývalou manažerku kvůli podezření z dotačního podvodu v kauze Čapí hnízdo. Server Neovlivní.cz připomíná, že Šaroch má návrh na obžalobu na stole už šestadvacet dní.

Žákyně zfackovala učitele. Prý za to může Miloš Zeman!

9:49
Učitel v základní škole v Bílině na Mostecku měl dostat facku od žákyně šesté třídy. Mělo se jednat o plánovaný čin, kterého se mělo účastnit i vícero dětí. Podle bývalého zastupitele Prahy 10 za TOP 09 a občanského aktivity Martina Uhlíře odpovědnost padá i na hlavu prezidenta Miloše Zemana, kterého obviňuje, že přispěl k zhrubnutí společnosti.

Politické peklo kvůli Ukrajině! Ondráček poslal ministra do...

20.May
Ministr zahraničí Tomáš Petříček, premiér Andrej Babiš i zahraniční výbor Poslanecké sněmovny se distancovali od cesty komunisty Zdeňka Ondráčka do mezinárodně neuznávané Doněcké republice. Komunista, který se sešel s hlavou tamních separatistů ale trvá na tom, že šlo o soukromou návštěvu, kterou nemusí vysvětlovat. Přestože se na něj valí kritika, dočkal se i zastání.

Tak a dost! Češi si pořádně zavařili, policie bouchla do stolu! Začne je trestat za facebook!

20.May
Policie obvinila prvního člověka za schvalování březnových teroristických útoků v mešitách na Novém Zélandu, při nichž pravicový radikál zastřelil pět desítek lidí. Informoval o tom dnes Deník N. Další případy policisté prověřují a zatím není jasné, zda zahájí trestní stíhání.

"Podřezat Zemana jako přestárlou svini"? V kauze politika ODS je opravdu veselo!

20.May
Do kauzy jesenického radního Martina Langa (ODS), který psal o podřezání prezidenta Miloše Zemana se vložil i jeho stranický kolega Jan Zahradil. Ten má totiž s podobným výhružným testem své zkušenosti.

„Dejte jim padáky, stejně mají dost.“ Babiš se tvrdě opřel do europoslanců

20.May
Český premiér Andrej Babiš (ANO) ku příležitosti k volbám do Evropského parlamentu, které proběhnou už tento týden, se vyjádřil o žalobě Evropské komise proti České Republice, Maďarsku a Polsku kvůli migračním kvótám. Babiš ve svém Facebookovém příspěvku naznačuje, že kdyby nebylo jeho, pak by ČR hrozil „katastrofický scénář“ a země by musela přijmout nelegální migranty. Opřel se též do europoslanců ostatních stran.

Kdo je tedy parazit? Předseda TOP 09 Pospíšil vrátil úder Babišovi

20.May
Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil si nenechal líbit slova, která na jeho účet pronesl šéf vlády Andrej Babiš (ANO). Ten europoslance označil za politického parazita.

Evropské dotace za více jak 160 miliónu korun platí Agrofertu stát. Brusel je nemusí proplatit

20.May
Holdingu Agrofert proplatil český stát projekty za více než 161 miliónu korun. Jedná o peníze, které následně má proplatit EU. Evropská komise však stále nerozhodla, zda premiér Andrej Babiš (ANO), který Agrofert vložil do svěřenského fondu, není ve střetu zájmů. Peníze by tak Evropská komise nemusela vůbec poslat. Zprávu přinesl server iROZHLAS.cz.

„Banda darebáků!“ Klaus mladší se opřel do EU, přidal se i Okamura

20.May
Václav Klaus mladší se netají svým negativním postojem k EU. Na svém Facebookovém profilu se do ní tvrdě opřel v souvislosti s žalobou ČR, Polsku a Maďarsku kvůli migračním kvótám, kterou se nyní zabývá Soudní dvůr dvůr EU.

Dohra kauzy "podřezat Zemana". Šéf KSČM se naváží do ODS, pak se do všeho vložil Topolánek

20.May
Velkou pozornost vyvolalo vyjádření občanského demokrata z Jesenice u Prahy a zastupitele Martina Langa na adresu některých poslanců a prezidenta Miloše Zemana. Ty, kteří hlasovali pro zdanění náhrad církvím, označil za "smradlavá, proradná prasata", která je třeba "pozabíjet, aby svou morální zrůdností nenakazili zbytek národa". Prezidenta pak nazval debilním senilním bolševikem. I toho je prý třeba zabít.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes