15
new stories - click to show

globe24.cz

Description:

Zprávy z domova

URL:

http://globe24.cz

Catalog:

Z domova

Publishes:

13.3 items/week

Vláda schválila nákup letounů F-35

17:07
Česko pořídí pro armádu 24 nadzvukových letounů F-35, rozhodla vláda. Podle premiéra Petra Fialy (ODS) tak učinila na základě doporučení ozbrojených sil. Celková výše investice má dosáhnout 150 miliard korun.

Babiš chce, aby Rakušan skončil jako ministr. Fialovi napsal dopis

14:57
Expremiér Andrej Babiš (ANO) vyzval dopisem premiéra Petra Fialu (ODS) k jednání o osudu Víta Rakušana (STAN) ve funkci ministra vnitra. Babiš považuje za nemyslitelné, aby byl v čele resortu zástupce Starostů a nezávislých.

Poslanci mohou dnes hlasovat o úsporném balíčku do 14 hodin

12:48
Poslanecká sněmovna ve středu pokračuje ve schvalování konsolidačního balíčku, avšak pouze do 14. hodiny. Opozice složená z hnutí ANO a SPD stejně jako minulý týden v pátek nesouhlasila s prodloužením lhůty.

Ukrajina předala Česku pět osob podezřelých z podvodu

11:10
České orgány činné v trestním řízení si v pondělí od ukrajinských úřadů převzali pětici osob k trestnímu stíhání. Podle informací z Ukrajiny jde o domnělé podvodníky, kteří měli z lidí vylákat miliony eur.

Policie na Karlovarsku vyšetřuje násilný trestný čin

25.September
Policie od pondělí vyšetřuje násilný trestný čin na Karlovarsku. Kromě oběti je po smrti i útočník, uvedli strážci zákona na sociální síti. Podle dostupných informací došlo k události v Dalovicích.

České domácnosti platily přes 7 tisíc za MWh eletřiny a více než 2 tisíce za MWh plynu

25.September
České domácnosti platily v prvním pololetí letošního roku průměru 7 607 Kč za MWh elektřiny a 2 696 Kč za MWh plynu, uvedl v pondělí Český statistický úřad (ČSÚ), který nově poskytuje kromě statistiky nabídkových cen energií i průměrné ceny skutečně placené domácnostmi.

ČD od prosince nastolí nové ceny. Cesty se prodraží o necelých 10 procent

25.September
České dráhy v pondělí oznámily, že v prosinci upraví kilometrický tarif, který se tak zvýší v průměru o 9,5 procenta. Úprava podle dopravce reflektuje inflaci či rostoucí ceny údržby, nafty nebo náhradních dílů.

Kontrarozvědka odhalila ruského agenta, který v Česku šířil propagandu

25.September
Bezpečnostní informační služba (BIS) v Česku odhalila ruského agenta, který se podílel na šíření ruské propagandy. Na pondělní konferenci o dezinformacích v Poslanecké sněmovně to uvedl ředitel kontrarozvědky Michal Koudelka.

Válek: Probíhají diskuse o obnovení výroby penicilinu v Česku

24.September
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) oznámil, že probíhají diskuse o obnovení výroby penicilinu v České republice. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce uvedl, že tato výroba by mohla začít fungovat v průběhu jednoho až jednoho a půl roku.

Muž, který v Brně pobodal školačku, je ve vazbě

23.September
Brněnská policie v případu středečního napadení školačky obvinila zadrženého útočníka z pokusu o vraždu dítěte mladšího patnácti let. Soud dnes rozhodl o tom, že zůstane ve vazbě. Pachateli hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až 20 let, případně až výjimečný trest.

Minimální mzda by příští rok mohla stoupnout až o 2100 korun

23.September
Ministerstvo práce a sociálních věcí chce příští rok zvýšit minimální mzdu o 1600 korun až 2100 korun. Namísto současných 17 300 korun by tak minimální mzda vyrostla na 18 900 korun nebo na 19 400 korun.

Česká pošta oznámila záměr propustit přes 200 lidí

22.September
Česká pošta před několika dny oznámila, že v rámci probíhající transformace propustí na konci letošního roku téměř tři stovky zaměstnanců. Podnik tak chce uspořit až 200 milionů korun.

Sněmovna se dnes k finálnímu hlasování o úsporném balíčku nedostala

22.September
Dnešní zasedání Sněmovny se podle očekávání nedostalo k finálnímu hlasování o třetím čtení kontroverzního vládního konsolidačního balíčku, který má pomoci zlepšit stav státního rozpočtu. Na základě dohody mezi poslaneckými kluby Sněmovna přerušila tuto schůzi do příští středy.

Blažek jmenoval nového olomouckého vrchního státního zástupce

21.September
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) ve čtvrtek na návrh nejvyššího státního zástupce Igora Stříže jmenoval Radima Dragouna novým vrchním státním zástupcem v Olomouci. Místo se uvolnilo v červnu, kdy rezignoval Radim Daňhel.

Výbuch domu na Prostějovsku nepřežil jeden člověk

21.September
V Otinovsi na Prostějovsku došlo ve čtvrtek po poledni k výbuchu domu, který poškodil i další budovy v okolí. Explozi nepřežila jedna osoba. Policie prověřuje případ pro podezření z obecného ohrožení z nedbalosti.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes