globe24.cz

Popis:

Zprávy z domova

URL:

http://globe24.cz

Katalog:

Z domova

Publikuje:

11,9 položek/den

Hasiči zasahují u hořící haly v Litvínově, může se zřítit

22:21
Litvínov (Mostecko) - Hasiči se obávají toho, že se propadne střecha haly Celio v Litvínově, jež od dnešních 13:00 hoří. Nemohou proto dovnitř a halu hasí jen zvenku. Na střeše haly, která by se mohla zřítit, jsou navíc fotovoltaické panely.

D1 u Brna je kvůli nehodě ve směru na Ostravu neprůjezdná

21:46
Brno - Provoz na 196. kilometru dálnice D1 u Brna ve směru na Ostravu zastavila nehoda několika vozů. Nehoda je se zraněním.

Nová fáze migrace: Do Česka může přijít 500 lidí ročně

21:12
Praha - Do Česka může přijít pracovat 500 vysoce kvalifikovaných občanů Indie. Režim je připraven, firmy se do projektu budou moci hlásit od 1. října. Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů, která proces spolu s vládou, ministerstvy a dalšími zaměstnavatelskými svazy připravila, to dnes oznámila ČTK.

ODS chce přitvrdit. Nepřizpůsobivým za přestupek sebere dávky

17:12
Praha - Odebrání dávek hmotné nouze na čtvrt roku za tři závažné přestupky se chystá navrhnout opoziční ODS. Podle ní by o příspěvek na živobytí či doplatek na bydlení měli přijít lidé kvůli opakovanému rušení nočního klidu, krádežím a výhrůžkám či ublížení na zdraví. Novinářům to dnes řekl šéf strany Petr Fiala a poslanec Jan Bauer. V Česku se vyplácejí tři dávky v hmotné nouzi - příspěvek na živobytí, doplatek na bydlení a mimořádná okamžitá pomoc.

V trestním zákoníku přibude nový zločin maření spravedlnosti

16:37
Praha - V trestním zákoníku zřejmě přibude nový čin maření spravedlnosti, jenž míří na předkládání falešných nebo pozměněných důkazů a také na navádění ke křivému obvinění nebo výpovědi. Sněmovna jej ale ve vládní novele, kterou dnes schválila, zpřesnila a zmírnila. Kritici v čele s Markem Bendou (ODS) neprosadili úplné vypuštění zaváděného činu z předlohy. Norma nyní zamíří k posouzení senátorům.

Česko má vážný problém s dostupností léků. Rýsuje se řešení

16:37
Praha - Slovenský model, kdy musí v případě nedostatku výrobci léků zajistit, že bude pacientovi s platným receptem lék dodán, je cestou pro lepší dostupnost léků také v ČR. ČTK to dnes řekl Petr Doležal, výkonný ředitel skupiny Phoenix v ČR a SR. Firma je s tržním podílem asi 40 procent jedním z nejvýznamnějších farmaceutických distributorů v Česku.

Armáda chystá velkou přehlídku ke vzniku ČSR

16:37
Praha - Armáda připravuje na výročí vzniku republiky velkou vojenskou přehlídku. Zúčastní se jí 2151 pochodujících vojáků, hasičů, policistů, celníků a strážníků a lidem se předvede 236 kusů techniky. Oproti poslední přehlídce, která se konala před deseti lety, bude výrazně větší. Novinářům to dnes řekli zástupci armády a ministerstva obrany. Přehlídka se bude konat 28. října na Evropské třídě v Praze, začne ve 14:00 a skončí v 15:15. Sté výročí založení Československa připomene i řada dalšíc...

Vláda schválila návrh rozpočtu se schodkem 40 miliard

13:09
Praha - Vláda dnes schválila návrh státního rozpočtu na příští rok se schodkem 40 miliard korun. To je o deset miliard méně, než původně plánovalo ministerstvo financí. Na tiskové konferenci po jednání vlády, kterého se účastnil i prezident Miloš Zeman, to řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Prioritami rozpočtu jsou investice, zvyšování životní úrovně seniorů a růst platů ve státní správě.

Důchody od příštího roku vzrostou o 900 korun

11:27
Praha - Průměrný starobní důchod se od ledna zvýší asi o 900 korun měsíčně. Pevná část penze, která je pro všechny stejná a nyní činí 2700 korun, se zvedne celkem o 570 korun. Zásluhová procentní výměra, v níž se odrážejí odpracované roky a výdělek, poroste o 3,4 procenta. Nařízení dnes schválila vláda spolu s návrhem státního rozpočtu na příští rok, který s výdaji na penze počítá. Informovala o tom ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). O 3,4 procenta mají od ledna růst i příplatky k...

Česká spořitelna zrušila účet syrské rodině. Tady je důvod

18.září
Praha - Česká spořitelna (ČS) zrušila účet syrské rodině, která několik let žije v Česku, důvodem byla zřejmě země jejího původu a prý nebyla schopná prokázat trvalejší vazbu na Českou republiku. Podle mluvčího ČS Filipa Hrubého banka musí respektovat sankce, které mezinárodní společenství uplatňuje proti vládnoucím režimům řady států, například Sýrie, Severní Koreje nebo Íránu.

Novým předsedou NSS se stal Mazanec

18.září
Praha - Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě jmenoval předsedou Nejvyššího správního soudu (NSS) sedmašedesátiletého Michala Mazance. Dosavadní místopředseda instituce se funkce ujme od 1. října. V čele nejvyšší instance správního soudnictví Mazanec vystřídá jejího prvního a doposud jediného šéfa Josefa Baxu, kterému tento měsíc končí mandát.

Sněmovna zavede sankce za GDPR. Jak budou vysoké?

18.září
Praha - Sněmovnu čeká bitva o maximální výši sankcí pro obce za porušení nových pravidel ochrany osobních údajů. Lidovci chtějí sankce zrušit nejen pro obce, ale pro všechny orgány veřejné moci a veřejné subjekty. Sněmovní výbor pro veřejnou správu navrhl sankce pro obce stanovit na nejvýše 10.000 korun, hnutí Starostů na 15.000 korun pro malé obce, jak to dnes navrhla poslankyně Věra Kovářová. Proti snížení se postavili sněmovní ústavně právní výbor a Piráti.

Situace na českých školách je otřesná. Šikana a znásilnění jsou na denním pořádku

18.září
Praha - Šikana mezi spolužáky na českých školách má často podobu posměšků a vydírání prostřednictvím sociálních sítí, s vysokou četností se vyskytují problémy se sexuální orientací či sexuálními narážkami. Vyplývá to z analýzy oznámení, která žáci vložili na web projektu Nenech to být, kde mohou na šikanu upozornit. Do projektu se zapojilo víc než tisíc škol, jeho systémem za poslední rok prošlo víc než 2000 zpráv o rizikovém chování. Za projekt to dnes ČTK sdělila Kateřina Lánská.

Sirotci hýbou Českem. TOP 09 je chce řešit ve Sněmovně

18.září
Praha - TOP 09 navrhne ve středu Poslanecké sněmovně přijmout usnesení, ve kterém by vyzvala vládu k přijetí 50 sirotků z uprchlických táborů. Představitelé strany to oznámili na dnešní tiskové konferenci. Podle první místopředsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové by se jednalo o symbolické humanitární gesto. Strana tak navazuje na iniciativu europoslankyně Michaely Šojdrové (KDU-ČSL), kterou odmítá a kritizuje premiér Andrej Babiš (ANO).

Komentář: Evropu chce získat, Česko udržet. Babiš válčí na dvou frontách, sirotci mu boj komplikují

18.září
KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Ještě ani neproběhly komunální volby, a už se Babišovo hnutí chystá na ty evropské, které nás čekají na jaře příštího roku. Premiér si naložil vskutku nelehký úkol – dominovat chce právě v obecních volbách, zároveň nutně potřebuje zvítězit i v těch evropských. Klub jeho europoslanců se totiž tak nějak rozpadl. Válka na dvou frontách nutí beztvaré hnutí ANO zaujmout obojakou tvář. Musí být proevropské a zároveň antiunijní. Musí kritizovat Merkelovou a Macrony, záro...
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes