15
new stories - click to show

globe24.cz

Description:

Zprávy z domova

URL:

http://globe24.cz

Catalog:

Z domova

Publishes:

12.6 items/day

Praha pracuje na harmonogramu ukončení pomoci uprchlíkům na hlavním nádraží

13:45
Pražský magistrát připravuje harmonogram ukončení dobrovolnické pomoci ukrajinským uprchlíkům na hlavním nádraží v současné podobě. Pomoc by se měla vrátit do původní podoby, kdy tam byl pouze informační stánek. ČTK to dnes řekl primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

Weby: Kvůli střelbě pohraničníků stíhá policie exministra Kincla

13:45
Policie zahájila trestní stíhání bývalého ministra vnitra Františka Kincla v souvislosti se střelbou pohraničníků na československých hranicích. Úřad dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu (ÚDV) viní jedenaosmdesátiletého bývalého politika ze zneužití pravomoci. Uvedl to dnes Ekonomický deník a SeznamZprávy.

Lipavský vytvořil pracovní skupinu, zabývá se ruskými nemovitostmi v ČR

13:45
Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) vytvořil pracovní skupinu, která se zabývá nápravou majetkoprávních vztahů k nemovitostem užívaným Ruskem v České republice. ČTK to dnes sdělila mluvčí ministerstva Lenka Do. U řady z budov má úřad pochybnosti o tom, zda stále slouží k diplomatické činnosti.

Zeman se setká se švýcarským prezidentem a slovenskou prezidentkou

13:45
Prezident Miloš Zeman se tento týden setká se švýcarským prezidentem Ignaziem Cassisem a slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou. ČTK to dnes řekl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Cassise Zeman přijme ve čtvrtek na zámku v Lánech, s Čaputovou se setká v pátek na Pražském hradě.

Bartoš: Koalice by teze a parametry zákona o bydlení mohla projednat v červnu či červenci

13:06
Teze a parametry nového zákona o podpoře bydlení by politici koalice mohli dostat a projednat v červnu či červenci. Na konferenci o bydlení to dnes řekl ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti). Jeho úřad pak s ministerstvem práce podle výsledné koaliční shody normu dopracují. Podle legislativního plánu by kabinet měl hotový návrh zákona o podpoře bydlení dostat v posledním čtvrtletí příští…

Česko udělilo víza 351.315 uprchlíkům z Ukrajiny

10:43
V neděli Česko vydalo uprchlíkům z Ukrajiny 520 víz dočasné ochrany, výrazně méně než předchozí týden. Minulou neděli dostalo speciální víza 937 lidí prchajících před ruskou invazí. Za téměř tři měsíce od počátku války udělila ČR ochranu celkem 351.315 běžencům. Údaje dnes dnes ministerstvo vnitra zveřejnilo na twitteru. Podle týden starého vyjádření ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) je v Česk…

Hromadná nehoda na Kladensku: Motocykl se srazil s autobusem a auty

18:34
Na obchvatu Slaného na Kladensku se dnes v podvečer srazil motocykl s autobusem a dvěma osobními auty. Nejméně dva lidé na motorce utrpěli zranění, k nehodě byl povolán vrtulník, řekl ČTK policejní mluvčí Pavel Truxa.

Záchranáři zasahovali na Úpě u Ratibořic, převrhla se kánoe se ženou a dětmi

18:34
Na jezu na řece Úpě u Ratibořic na Náchodsku se dnes odpoledne převrhla kánoe se ženou a dvěma dětmi. Na břeh se všichni dostali ještě před příjezdem záchranářů, jedno dítě pak záchranáři převezli do nemocnice. ČTK to řekli mluvčí policie, hasičů a zdravotnických záchranářů.

Stát má zásoby potravin na den. Navýšení by stálo miliardy

17:23
Stát má pro případ nouze uloženo ve skladech 13 milionů denních dávek potravin, které by pokryly spotřebu na zhruba 1,3 dne. Navýšení zásob potravin na 15 dní by stálo až 12 miliard korun. V České televizi v pořadu Otázky Václava Moravce to dnes řekl předseda Správy státních hmotných rezerv (SSHR) Pavel Švagr. Ministerstvo zemědělství v současnosti navrhuje navýšit rozpočet organizaci spravující …

70 procent lidí si myslí, že vláda dostatečně nepomáhá s následky inflace

16:13
Přes 70 procent lidí si myslí, že vláda lidem dostatečně nepomáhá s následky inflace. Vyplynulo to z aktuálního průzkumu, který pro televizi CNN Prima News vypracovala agentura STEM/MARK. Televize to dnes uvedla na svém webu. Průzkumu se zúčastnilo 706 lidí starších 18 let.

Počet uprchlíků na pražském hlavním nádraží se soustavně snižuje

15:03
Počet uprchlíků, kteří přebývají na pražském hlavním nádraží, se snižuje a situace se zlepšuje. V dnešním pořadu Partie Terezie Tománkové televize CNN Prima News to řekl pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Je přesvědčen o tom, že situaci se podaří do konce května vyřešit. Podle primátora v sobotu z nádraží odjela skupina asi 80 lidí do Maďarska. Na místě bylo v sobotu ve 23:00 asi 260 lidí, v …

Stanjura: Přezkum snížení DPH u elektřiny a plynu nebyl mojí iniciativou

22.May
Přezkoumání rozhodnutí předchozí ministryně financí Aleny Schillerové (ANO) ohledně prominutí DPH u plynu a elektřiny za loňský listopad a prosinec nebylo iniciativou ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS). O přezkumu rozhodl až na základě vyjádření rozkladové komise ministerstva financí, která dostala podnět od právnické osoby.

Cestovní pojištění v příštích týdnech zdraží až o 17 procent

22.May
Cestovní pojištění v nejbližších týdnech zdraží proti loňskému roku o deset až 17 procent. Vyplývá to z dat portálu Top-Pojištění.cz. Vyplatí se proto podle něj porovnat nabídky různých pojišťoven a s ohledem na pandemii koronaviru si také ohlídat, co vše dané pojištění pokrývá.

Fiala a BIS navrhují terminologické změny v zákoně o zpravodajských službách

22.May
Především sladit terminologii zákona o zpravodajských službách s dalšími předpisy má za cíl novela, kterou předložili do připomínkového řízení společně premiér Petr Fiala (ODS) a Bezpečnostní informační služba (BIS). Novela nepřináší věcné změny, mírně však upravuje vymezení působnosti českých tajných služeb, kterými jsou vedle kontrarozvědky BIS také civilní rozvědka Úřad pro zahraniční styky a …

V Česku už dostalo víza 350.795 ukrajinských uprchlíků

22.May
Víza dočasné ochrany získalo v Česku za sobotu 493 uprchlíků z Ukrajiny. Oproti stejnému dni předchozího týdne to byla zhruba polovina. Od začátku ruské invaze na Ukrajinu koncem letošního února udělila Česká republika dočasnou ochranu 350.795 běžencům z napadené země. Aktuální údaje dnes zveřejnilo ministerstvo vnitra na twitteru.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes