globe24.cz

Popis:

Zprávy z domova

URL:

http://globe24.cz

Katalog:

Z domova

Publikuje:

16,4 položek/den

Babiš na minisummit o migraci do Bruselu pojede

12:13
Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) v neděli dorazí do Bruselu na neformální schůzku několika členských zemí EU na téma migrace a azylové politiky. Ještě včera přitom mluvčí vlády tvrdila, že se s účastí zástupce Česka nepočítá.

Miliardář a majitel 1. FC Slovácko Zemek je obžalován ze solárního podvodu

11:38
Zlín - Miliardář Zdeněk Zemek, který ve Zlínském kraji vlastní fotbalový klub 1. FC Slovácko a autobusové dopravce, byl obžalován ze solárního podvodu. Za podobný čin byli na začátku roku odsouzeni na šest let a devět měsíců jeho dva synové.

Imoba vrátí 50milionovou dotaci na Čapí hnízdo. Trvá ale na tom, že podmínky neporušila

9:19
Praha - Firma Imoba, která spadá pod holding Agrofert, vrátí 50milionovou dotaci na vybudování Čapího hnízda. Dohodu bude příští týden ve čtvrtek schvalovat výbor Regionálního operačního programu (ROP) Střední Čechy, který dotaci přidělil. Kvůli podezření z pokusu o dotační podvod v kauze Čapí hnízdo je stíháno sedm lidí včetně premiéra Andreje Babiše (ANO).

Poche ministrem nebude? Šéf ČSSD už má plán B

8:11
Praha – Rozpory kvůli Miroslavu Pochemu, nominantovi ČSSD na ministra zahraničí, nevyřešily ani včerejší schůzky premiéra Andreje Babiše (ANO) s předsedy sociálních demokratů a komunistů Janem Hamáčkem a Vojtěchem Filipem. Podle médií má už Hamáček pro případ nouze připraven i záložní plán.

Pocheho v čele české diplomacie nechci, zopakoval Zeman

21:30
Lišany - Prezident Miloš Zeman dnes zopakoval, že by Miroslav Poche (ČSSD) neměl být ministrem zahraničí. Už dříve prostřednictvím svého mluvčího Jiřího Ovčáčka oznámil, že požádá, aby o funkci v Babišově vládě neusiloval. Sejdou se v pátek.

Poválečný odsun Němců? Výroky Zemana budily pozornost už před lety

21:30
Praha - Miloš Zeman se ještě jako premiér v letech 1998 až 2002 k problematice poválečného odsunu sudetských Němců a Benešových dekretů vyjadřoval dost často, přičemž jeho výroky podle kritiků zhoršily česko-německé vztahy. Pro veřejnost citlivou otázku poválečného odsunu Němců Zeman využil i před pěti lety v předvolební kampani v souboji s Karlem Schwarzenbergem.

Jak vypadá ideální rodina podle Čechů? Průzkum hovoří jasně

17:32
Praha - Tři čtvrtiny Čechů považují za ideální rodinu se dvěma dětmi, podle 35 procent Čechů je nejvhodnější věkový rozdíl mezi sourozenci dva až tři roky. Těhotenství v pozdějším věku nevnímají Češi jako problém.

SPD dostala pokutu 100 tisíc, úřad dohlížející na kampaně odhalil čtyři přestupky

17:32
Praha - Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí udělil hnutí SPD Tomia Okamury pokutu 100 tisíc korun za čtyři přestupky související s volebními kampaněmi před volbami do Sněmovny v roce 2017 a doplňovacími volbami do Senátu v Trutnově v roce 2018.

Kauza nelegálního lihu: Soud vyhověl žalobci a zvýšil tresty

16:22
Olomouc - Vrchní soud v Olomouci dnes zvýšil tresty šesti ze sedmi obžalovaných v kauze odběratelů a distributorů nelegálního lihu podnikatele Radka Březiny, kteří byli spjati s Likérkou Drak.

Odpůrci regulace zbraní kritizují směrnici EU, petici podpořili také Klaus a Foldyna

15:47
Praha - Odpůrci regulace zbraní dnes uspořádali tiskovou konferenci. Prezident sdružení Liga Libe Pavel Černý řekl, že Česko zřejmě do poloviny září nestihne do svého právního řádu přijmout opatření vyplývající z kritizované evropské směrnice.

Nad Českem letos prosvištěl už třetí bolid, na Karlovarsku by mohly být jeho úlomky

15:13
Karlovy Vary - Jasný bolid mohli Češi letos pozorovat už potřetí. Na obloze se naposledy objevil v pátek večer. Při letu se rozpadal a velká většina jeho hmoty se v době průletu spotřebovala. Úlomky by mohly být na Karlovarsku.

Čeští poslanci z pěti stran žádají propuštění režiséra Sencova

15:13
Praha - Poslanci Pirátů, ODS, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN poslali na ruské velvyslanectví v Praze dopis, v němž žádají propuštění režiséra Oleha Sencova a dalších 60 vězněných Ukrajinců. Sencov si má odpykat 20 let za "teroristické spiknutí".

Zeman promluvil o spálených trenýrkách, vytahování české vlajky z dámského klína i migrantech

14:38
Praha - V pondělí odpoledne bývalý prezident Václav Klaus oslavoval svoje 77. narozeniny. Do sídla Institutu Václava Klause přijela řada známých hostů, mezi nimi i současný prezident Miloš Zeman. Ten ve svém blahopřání mluvil o Evropské unii i přijímání migrantů.

V ÚSTR je dusno: Historikové se přou o svědka v Babišově kauze

20.června
Praha - 12 současných i bývalých zaměstnanců Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) v úterý zaslalo řediteli Zdeňku Hazdrovi dopis. Postavili se v něm za svého kolegu Petra Blažka, který dříve naznačil, že nucený odchod historika Radka Schovánka souvisel s tím, že Schovánek vystupoval jako svědek v kauze StB premiéra Andreje Babiše.

100 dní Zemana ve funkci? TOP 09 připravila pro prezidenta neobvyklý dárek

20.června
Praha - Prezident Miloš Zeman má za sebou už sto dní svého druhého funkčního období. TOP 09 mu k tomuto „výročí“ poslala jeden dárek. Na sociálních sítích „ocenila“ jeho působení na Pražském hradě.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes