globe24.cz

Popis:

Zprávy z domova

URL:

http://globe24.cz

Katalog:

Z domova

Publikuje:

13,1 položek/den

Český majdan, planetární ostuda. V ČSSD je zle kvůli Babišovi

22:32
ČSSD se o postoji k nedůvěře vládě zatím nerozhodla. Oznámil to dnes předseda strany Jan Hamáček. Ve straně existuje více názorů na to, co se vlastně děje. Někteří - jako Michal Hašek - se dokonce domnívají, že se někdo chce premiéra Andreje Babiše zbavit.

Stovky lidí v Plzni oslavovaly svobodu, hejtman se navezl do Babiše

21:57
Asi 600 lidí se dnes večer sešlo na náměstí v Plzni na setkání se svobodou a pro svobodu. Organizátoři jím chtěli vyjádřit vděčnost a radost, že stále ještě žijí ve svobodné zemi a upozornit na chování těch, kteří podle nich svobodu ničí, uvedl hlavní svolavatel a občanský aktivista Robert Elva Frouz. Řada lidí měla v rukou plakáty nebo transparenty se slovem Demise. Prostředkem plochy vedl bílý papírový pruh, který měl symbolizovat, že chování některých představitelů státu je "přes čáru".

V Krkonoších nad Labskou boudou zuřil požár, s hašením pomáhali Poláci

21:57
Hasiči večer zlikvidovali požár louky v Krkonoších nad Labskou boudou. Oheň zasáhl plochu 600 krát 600 metrů, na polskou stranu se nakonec nedostal, uvedla mluvčí krajských hasičů Martina Götzová, ačkoli podle původních informací hasičů se tak stalo. Na místě bylo sedm jednotek hasičů a pět polských cisteren.

Na Václavském náměstí se střídají řečníci s hudebníky, dorazil pozdrav až z USA

20:51
Na Václavském náměstí v Praze už několik hodin tisíce lidí sledují Koncert pro budoucnost, na pódiu se střídají hudebníci a řečníci. Další lidé na akci ještě přicházejí. Moderátory jsou politický komentátor Jindřich Šídlo a herečka Iva Pazderková.

Kalousek kritizoval zvolení Kubery šéfem Senátu, Gazdík a ODS ho pořádně usadili

19:42
Senátor ODS a někdejší teplický senátor Jaroslav Kubera byl včera zvolen do čela Senátu, když ve druhém kole porazil Václava Hampla (za KDU-ČSL). Jenže ne všem se líbí, jak probíhalo hlasování. Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek tvrdě napadl nejen Kuberu, ale i senátory z klubu Starostů a nezávislých.

Češi se pustili do Babiše: Máte na nejdražší kliniky a váš syn se léčí na Krymu?

19:08
Kauza Andreje Babiše mladšího a jeho údajného únosu na Krym rezonuje nejen ve Sněmovně a Senátu, ale také na sociálních sítích. Emotivní příspěvky nezveřejňuje jen český premiér, ale i tisíce dalších diskutujících.

Oslavy 17. listopadu vrcholí: Lidé zaplnili centrum Prahy, žádají demisi Babiše

18:01
Tisíce lidí v Praze žádají kvůli kauze Čapí hnízdo demisi premiéra Andreje Babiše, demonstrace proti němu zaplnila většinu Staroměstského náměstí. Babiš odstoupit nehodlá, současné dění opakovaně označil za připravenou kampaň, která ho má dostat z politiky. Pražský policejní mluvčí Tomáš Hulan na dotaz ČTK týkající se počtu účastníků uvedl, že policie tyto odhady dělat nebude.

V Brně se demonstrovalo: "Babiši, Zemane, stydím se za vás", skandoval dav

16:16
Kolem tisíce lidí přišlo dnes odpoledne v Brně na demonstraci proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Mnozí z nich drželi v rukou transparenty, které označovaly Babiše za podvodníka, lháře nebo agenta StB. Mluvčí policie Lenka Drahokoupilová ČTK řekla, že demonstrace byla klidná, bez konfliktů. Dav se zhruba po 40 minutách rozešel.

Symbol sametové revoluce? Občanské fórum byla "strana nestrana", rozpad přišel rychle

15:42
Občanské fórum se stalo symbolem sametové revoluce a nepochybně také jejím největším výdobytkem. Ale osudy této strany nestrany jako by se měly stát předzvěstí věcí příštích – po počáteční euforii totiž přišly rychle spory, deziluze a nečekaně rychlý rozpad.

Sůl, sladkosti, málo pohybu. Češi kašlou na své zdraví? Průzkum je zarážející

15:09
Na 55 procent lidí nesleduje svůj zdravotní stav a více než čtvrtina lidí kouří, z toho zhruba polovina s tím v dohledné době neplánuje přestat. Vyplývá to z průzkumu životního stylu lidí České podnikatelské pojišťovny mezi tisícovkou respondentů starších 25 let. Zhruba pětina mužů a 11 procent žen pravidelně holduje alkoholu. Denně sportují čtyři procenta lidí.

Drahoš tepe Babiše: Trestně stíhaný člověk nemá být premiérem

14:02
Trestně stíhaný člověk nemá podle nově zvoleného senátora a neúspěšného prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše stát v čele vlády. Drahoš to řekl novinářům předtím, než se za potlesku přihlížejících poklonil na Národní třídě památce 17. listopadu. Vysvětlení premiéra Andreje Babiše (ANO) v případě kauzy jeho syna podle Drahoše nepřispívá k uklidnění situace.

17. listopad budí emoce. TOP 09 si došlápla na Zemana, Bartoš vzpomínal na svatbu

14:02
Sedmnáctý listopad znamená návrat svobody, demokracie a právního státu do země, řekl dnes předseda opoziční TOP 09 Jiří Pospíšil. Premiér Andrej Babiš (ANO) a prezident Miloš Zeman však podle TOP 09 tyto hodnoty pravidelně pošlapávají, proti čemuž hodlá strana bojovat. Při uctění památky události 17. listopadu 1989 to dnes řekl předseda opoziční strany Jiří Pospíšil. Premiér se podle něj bojí nespokojených občanů.

Fiala fandí demonstrantům: Zeman a Babiš rozdělují Česko, demokracie je křehká

12:55
Předseda ODS Petr Fiala dnes spolu s dalšími představiteli strany také přišel na Národní třídu v Praze uctít památku 17. listopadu. Novinářům řekl, že dnešní svátek považuje za nejkrásnější. Lidé si ho podle něj spojují kromě událostí z roku 1989 vždy i s aktuálními událostmi. Rozhořčení lidí, kteří vyhodili kytice premiéra Andreje Babiše (ANO), předsedy SPD Tomia Okamury nebo například kytici od prezidenta Miloše Zemana Fiala chápe.

Proč Babiš položil květiny na národní o půlnoci? Musel jsem odjet za synem, tvrdí Babiš

12:21
Premiér a předseda ANO Andrej Babiš dnes brzy ráno odletěl za synem do Švýcarska, proto letos uctil 17. listopad s předstihem. Uvedl to na svém facebookovém profilu. Kytici na Národní třídě v Praze položil dnes krátce po půlnoci, lidé ji ráno hodili do koše. Kvůli aféře, kterou rozpoutaly výroky jeho syna ohledně kauzy Čapí hnízdo, čelí předseda vlády výzvám opozice i části veřejnosti, aby podal demisi. Babiš již dříve uvedl, že jeho pětatřicetiletý syn z prvního manželství trpí schizofrenií ...

Zhovadilí demonstranti? Politici rázně komentují vyhození květin

12:21
Část opozičních politiků chápe vyhození květin premiéra Andreje Babiše (ANO) či prezidenta Miloše Zemana od památníku na Národní třídě. Považují to za důkaz nespokojenosti lidí. Další ale postup demonstrantů tvrdě kritizují. Poslankyně a starostka Prahy 2 Jana Černochová (ODS) vyhození květin označila za primitivismus, lidovecký poslanec Marian Jurečka za zhovadilost.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes