15
new stories - click to show

globe24.cz

Description:

Zprávy z byznysu

URL:

http://globe24.cz/

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

3 items/month

Přiblížili jsme k zestátnění ČEZu? Akcie energetického giganta se během jediného dne propadly o 9 %

19.May
Komerční sdělení - Včera jsme byli svědky devítiprocentního poklesu hodnoty akcií energetického gigantu ČEZ, jehož akcie se propadly z ceny 1 132 až na úroveň 1 041 korun za akcii. Tento drastický sešup lze připsat reakci trhu na vládní legislativní návrh. Tento návrh má za cíl umožnit rozdělení (nejenom) této významné polostátní korporace na oddělené státní a soukromé části. Následkem poklesu ho…

Průmyslová produkce stoupla, stavební meziročně i meziměsíčně klesla

9.May
Průmyslová produkce v březnu meziročně stoupla o 2,2 procenta, rostla i meziměsíčně o 1,7 procenta. O stejnou hodnotu se ovšem oproti loňskému roku snížila hodnota nových zakázek. Stavební produkce meziročně klesla o šest procent, meziměsíčně byla nižší o necelé procento.

Vysoké ceny potravin trápí nejen Čechy. Ve Francii našli způsob, jak s nimi bojovat

7.May
S rostoucí inflací se nepotýká pouze Česko, ale i další země Evropy. Zdražování se promítá i do cen potravin, s čímž se některé evropské země snaží bojovat. Rakousko zvažuje, že by některé potraviny zastropilo, Francie už k tomuto kroku přistoupila.

Prezidentem Světové banky bude americký podnikatel Ajay Banga

3.May
Novým prezidentem Světové banky (SB) bude americký podnikatel indického původu Ajay Banga. Dnes o tom rozhodla výkonná rada SB a své stanovisko zveřejnila na webu.

Půjčka na podnikání je připravena pomoci ještě dnes

2.May
PR článek - Hledáte nějaký krátkodobý úvěr, který by nastartoval váš podnikatelský záměr? Jak by řekl klasik, čas jsou peníze a v podnikání tohle úsloví platí hned dvojnásob.

First Republic Bank končí, zavřeli ji američtí regulátoři

1.May
V USA končí další banka. Regulátoři kvůli problémům uzavřeli First Republic Bank, všechny její vklady a většinu aktiv převezme JPMorgan Chase. Letos jde už o třetí peněžní ústav ze Spojených států, který potkal takový osud.

V Česku zdražovaly energie oproti zbytku EU nejvíce

26.April
V rámci Evropské unie rostly ceny energií ve druhém pololetí loňského roku nejvíce v Česku a Rumunsku, vyplývá z dat Evropského statistického úřadu Eurostat. Plyn ze všech členských zemí nejvíce zdražil v tuzemsku.

Ceny v zemědělství a průmyslu rostly v březnu pomaleji

19.April
Ceny zemědělských výrobců poklesly o 3,2 % v průběhu posledního měsíce, avšak meziročně zaznamenaly nárůst o 11,6 %. V případě průmyslových výrobců se ceny snížily o 1,0 % v průběhu posledního měsíce, ale meziročně zůstaly vyšší o 10,2 %. Ceny stavebních prací se meziměsíčně zvýšily o 0,4 % a meziročně o 9,4 %. Co se týče cen tržních služeb pro podniky, ty se meziměsíčně zvýšily o 1,5 % a meziroč…

Nezaměstnanost v Česku v březnu klesla o 0,2 bodu na 3,7 procenta

12.April
Nezaměstnanost v Česku v březnu klesla na 3,7 procenta, v únoru byla o dvě desetiny procentního bodu vyšší. Na konci března bylo bez práce zhruba 273.500 lidí, o 9000 méně než v předchozím měsíci. Počet volných pracovních míst stoupl asi o 1400, zaměstnavatelé jich v březnu nabízeli kolem 284.500.

MMF: Česká ekonomika letos klesne o 0,5 procenta, ve 2024 vzroste o 2 pct.

11.April
Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky v letošním roce klesne o 0,5 procenta, zatímco loni vzrostl o 2,4 procenta. V příštím roce však ekonomika opět oživí a HDP se zvýší o dvě procenta. Uvedl to ve své jarní prognóze Mezinárodní měnový fond.

Analytici: Úpravy DPH by mohly zvýšit inflaci o půl až jeden procentní bod

11.April
Sjednocení snížených sazeb daně z přidané hodnoty (DPH) na 14 procentech a přesun části položek do základní sazby 21 procent by mohlo jednorázově zvýšit inflaci o půl až jeden procentní bod. Uvedli to analytici oslovení ČTK. Zvýšení inkasa daně nechtěli komentovat bez přesné znalosti toho, jakých položek by se přesuny týkaly

Průzkum: Lidé se vracejí do kanceláří, doba před covidem se ale nevrátí

9.April
Lidé v Praze se vracejí za prací do kanceláří, ale zájem o ně už nedosáhne úrovně doby před covidem, kdy byly obsazeny průměrně ze 70 procent. Podle průzkumu společnosti Savills, který má ČTK k dispozici, od loňského června do letošního února stoupla obsazenost kanceláří v české metropoli o 16 procent na celkových 54 procent. Je to největší nárůst z evropských hlavních měst. Zástupci společností …

FAO: Světové ceny potravin v březnu dvanáctý měsíc za sebou klesly

7.April
Světové ceny potravin v březnu dvanáctý měsíc za sebou klesly. Proti rekordu, na který se dostaly loni v březnu krátce po ruské vojenské invazi na Ukrajinu, se ceny snížily o 20,5 procenta. Souhrnný index, který sleduje ceny obilovin, rostlinných olejů, mléčných výrobků, masa a cukru na mezinárodních trzích, se proti únoru snížil o 2,8 bodu na 126,7 bodu.

Pneumatiky Dunlop vám zajistí bezpečnou jízdu v autě i na motorce

4.April
PR článek - Jeden z největších světových výrobců pneu Dunlop vyrábí pneumatiky už více než 130 let. a od té doby byly z jeho výrobních linek vyrobeny miliony pneumatik. Přečtěte si více o příběhu tohoto slavného výrobce pneu a prohlédněte si nejoblíbenější pneumatiky Dunlop pro současné automobily a motocykly.

Hello bank! postupně skončí v ČR, ode dneška přestává poskytovat nové produkty

3.April
Hello bank! jako pobočka zahraniční banky BNP Paribas Personal Finance postupně skončí v ČR. Ode dneška banka na českém trhu přestává poskytovat klientům veškeré nové produkty. Pro stávající klienty se v tuto chvíli nic nemění, během následujících měsíců bude ale banka poskytování bankovní služeb ukončovat i pro ně. Hello Bank!, která má zhruba 300.000 klientů, o tom dnes informovala na svém webu.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes