globe24.cz

Popis:

Revue

URL:

http://globe24.cz/

Katalog:

Lifestyle

Publikuje:

2,1 položek/den

Kdo vyhraje letošní MS ve fotbale? Umělá inteligence už předpověděla nového šampióna

17:33
Moskva - Určit dopředu vítěze jakéhokoliv sportovního utkání je takřka nemožné. Pokud nemáte almanach z budoucnosti a necestujete do minulosti jako ve filmu Návrat do budoucnosti, vše je ve hvězdách a otázkou vytrvalosti, výkonu hráčů, taktiky a náhody. Vědci ale tvrdí, že ví, kdo letošní mistrovství světa ve fotbale vyhraje.

Jako z Jurského parku: Jantar vydal miliony let staré tajemství o žábách a dinosaurech

9:49
Miami - Žáby žily už asi před 200 miliony let. Jelikož byly ale tehdy velmi malinké, nezachovaly se téměř žádné ostatky. Nyní se přírodovědcům naskytla jedinečná možnost zkoumat fosílie těchto obojživelníků, které ukrýval jantar.

Jak na náš působí počasí? Výsledek výzkumu vědce zvedl ze židle

17.června
Vancouver - Lidé změny počasí zvládají jen s obtížemi a na mnoho z nich působí hůře, než co jiného. Zjistili to kanadští vědci, kteří svou studii publikovali v časopise Plos One. V ní uvádějí, že pro mnoho lidí jsou teplotní výkyvy větším šokem, než teroristické útoky.

Nebezpečné ovoce? Pecky a jádra obsahují kyanid. Můžete se z něj otrávit?

17.června
Praha - Mnoho z nás si jistě dodnes pamatuje na varování našich rodičů nebo babiček před konzumací jadérek z jablek. Tehdy jsme asi jejich varování před možnou otravou nebrali moc vážně, přesto měli z části pravdu. Jablečná jadérka opravdu obsahují vysoce nebezpečný kyanid. Je ale možné se z nich otrávit?

Máte doma hodinky? Dobře si je prohlédněte, mohou být zdraví nebezpečné

16.června
Patříte mezi milovníky klasických náramkových hodinek? Dědí se u vás v rodině nějaký starší kousek? Pokud ano, buďte na pozoru. Vědci zjistili, že některé typy starších hodinek mohou být velice nebezpečné.

Vědci možná našli lék na virus HIV

15.června
Hongkong - Vědecký tým z Hongkongské univerzity dnes ohlásil objev, který by mohl znamenat průlom v léčbě AIDS. Protilátka, která už byla testována na myších, dokáže vir HIV kontrolovat a odstraňovat napadené buňky.

Co vše o vás ví váš mobilní telefon? Zjistí i věci, které byste nikdy nikomu neřekli

14.června
Molekuly látek vyskytující se na mobilním telefonu mohou odhalit ohromující množství informací o zdraví a životním stylu majitele. A to i včetně toho, jakému jídlu dává přednost, či jaké užívá léky.

Schováváte si pečivo do lednice nebo mrazáku? To rozhodně není dobrý nápad

12.června
Pečivo je jednou z nejstarších potravin na světě a i přes moderní výrobní postupy nevydrží čerstvé déle, než několik hodin. Po několika dnech navíc okorá, ztvrdne a zplesniví. Z tohoto důvodu jej velká část lidí dává při větších nákupech do lednice nebo mrazáku. Je to ale bezpečné?

Může se zkazit čokoláda? Potraviny, které v případě apokalypsy vydrží věčnost

11.června
Fond antarktického dědictví objevil před několika měsíci biskupský chlebíček z výpravy kapitána Scotta. Po 106 letech přitom vypadal a byl cítit stále jedle. Ptáte se, jak je to možné? Ačkoliv je to v dnešní konzumní době nepředstavitelné, stále existují potraviny, které při správném skladování vydrží čerstvé a jedlé i desítky let.

Je Česko popelnicí Evropy? Nové testy ukázaly opravdu závažné věci

11.června
Praha – O České republice se dlouhodobě mluví jako o odpadkovém koši Evropy.. Řada testů ukázala, že v českých obchodech zákazníci nakoupí potraviny s odlišnou kvalitou než nakupující v zahraničí. O tom, že je to stále pravda, se přesvědčil i magazín dTest.

Nejpravděpodobnější konec lidstva? Vědci to spočítali a vůbec to není veselé

10.června
Pomocí matematických modelů tým z univerzity v Rochesteru v New Yorku vypočítal, co se stane s planetou, jak populace roste a účinky klimatických změn způsobují chaos. A není to věru radostné předpověď, varuje news.au.com

Co se děje v naší ložnici? Pokud pravidelně neperete povlečení, zaděláváte si na velké problémy

10.června
Denně si čistíme zuby, sprchujeme se, dbáme na to, abychom nosili čisté a pěkné oblečení. Jednomu aspektu ale tolik pozornosti nevěnujeme – a to i přesto, že se nám to může velmi vymstít.

Víte, jak správně rozbít vajíčko? Možná jste to celý život dělali špatně

10.června
Ať už jsou smažená či vařená naměkko i natvrdo, vejce jsou jednou z nejoblíbenějších položek v jídelníčku. Víte ale, jak je správně připravit?

Jak rychle se rozšíří epidemie po celém světě? Vědci nasimulovali hororový scénář a jsou v šoku

9.června
Svět se zmenšil. Podle posledních studií se člověk může dostat domů odkudkoliv na světě za 36 hodin. Znamená to také, že během 36 se může po celém světě rozšířit jakákoliv nová nemoc, popisuje světovou situaci The Conservation.

Jak se chovat při bouřce? Tyto rady mohou zachránit váš majetek i život

9.června
V horkém létě mohou být deště a bouřky úlevou od vysokých teplot. Bouřka však může být nebezpečná. Co máte dělat, když se ocitnete v bouřce?
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes