15
new stories - click to show

globe24.cz

Description:

Revue

URL:

http://globe24.cz/

Catalog:

Lifestyle

Publishes:

3 items/month

Ve věku 84 let dnes zemřela herečka Nina Divíšková

21.June
Ve věku 84 let dnes zemřela herečka Nina Divíšková, která byla dlouhá léta spjata s pražským Činoherním klubem.

Ve věku 68 let zemřela Libuše Šafránková

9.June
Ve věku 68 let zemřela filmová a divadelní herečka Libuše Šafránková. Oblíbená herečka se zřejmě nejvíce proslavila titulní rolí z filmové pohádky Tři oříšky pro Popelku.

Harry a Meghan oznámili narození své první dcery

6.June
Britský princ Harry a jeho manželka Meghan Markleová oznámili narození své první dcery, pojmenovali ji Lilibet Diana Mountbattenová-Windsorová.

Kvalitu whisky ve skotské destilérce kontroluje pes

22.May
Destilérka v Girvanu na jihozápadě Skotska zaměstnala na plný úvazek ročního kokršpaněla jménem Rocco. Jeho úkolem je hledat nedokonalosti v dřevěných sudech na whisky Grant, která se zde vyrábí. Psa speciálně pro tento úkol cvičili šest měsíců a v podniku má vlastního psovoda, píší skotská média.

Jak si užít dovolenou? Aneb na co vše myslet dopředu a kam vyrazit

19.May
PR ČLÁNEK - Chcete si v dnešní nelehké době, kdy ve světě probíhá koronavirová krize, přesto užít svou dovolenou bez starostí? Můžete! A vyrazit přitom nemusíte ani nikterak daleko, zejména pokud máte v oblibě hory. Dovolená totiž nemusí být samozřejmě pouze u moře, ale také vysokohorská turistika toho může mnoho nabídnout. Je to zase zcela jiná perspektiva cestování a jiné zážitky, než jaké by...

Meghan promluvila o rasismu a ztrátě syna. Zvažovala sebevraždu

8.March
Bolestivé diskuse v britské královské rodině o barvě kůže jejich syna, ztráta práva na ochranu či intenzivní tlak okolí i médií, kvůli kterému uvažovala o sebevraždě. To jsou jen některá z témat, o nichž v noci na dnešek mluvila Meghan Markleová, která byla společně se svým manželem princem Harrym hostem moderátorky Oprah Winfreyové na americké televizní stanici CBS.

Muž přežil po pádu letadla s fotbalisty Chapecoense i nehodu busu

3.March
Jeden z šestice přeživších pád letadla, při němž v roce 2016 zahynulo 71 lidí včetně hráčů fotbalového klubu Chapecoense, vyvázl s lehčími zraněními z další tragické nehody. Člen tehdejší posádky Erwin Tumiri se v úterý potřetí narodil po havárii autobusu, při níž v Bolívii přišlo o život 20 lidí.

Britský princ Harry a vévodkyně Meghan čekají druhé dítě

14.February
Britský princ Harry a jeho manželka vévodkyně Meghan čekají druhého potomka. Novinu podle deníku The Guardian potvrdil mluvčí páru.

Studie: Nošení dvou roušek místo jedné lépe chrání před covidem

10.February
Riziko koronavirové nákazy se pravděpodobně výrazně snižuje, pokud rouška těsně přiléhá k obličeji a dotyčný nosí dvě místo jedné. Vyplývá to z experimentů amerického Střediska pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC). Jeho vědci v laboratoři zkoumali riziko nákazy při dvoumetrovém odstupu. Zjistili, že jedna chirurgická nebo látková rouška při výdechu zablokuje asi 40 procent aerosolu mířícího k h...

Zmrzlina pro psy, aneb i zvířata zajídají stres z pandemie

25.January
Naše láska k domácím mazlíčkům dosáhla vrcholu. Výš už snad ani vystoupat nemůže. Ve zvířecích útulcích nezbyli skoro žádní psi. Technologické veletrhy představují cvičební vybavení pro kočky - a co je ještě o něco děsivější - také bezhlavé, chlupaté roboty vrtící ocasem, které mohou na klíně simulovat skutečného Mourka. Ovšem to, co nás dostalo na skutečný vrchol posedlosti mazlíčky, je zmrzli...

Jak Češi vidí svůj intimní život. Máme víc radovánek než dřív?

16.January
Zdá se vám, že máte málo sexu? Může to být způsobeno tím, že na sebe příliš tlačíte. Co se raději uvolnit a užít si intimitu v její ryzí podobě?

Žena marně válčí s úřady. Už tři roky se jim snaží dokázat, že není po smrti

14.January
Při osobním setkání se Francouzka Jeanne Pouchainová zdá být živá a zdravá, přesvědčit o tom místní úřady je ale věc druhá. Poté, co ji soud před více než třemi lety prohlásil za mrtvou, se marně snaží dokázat opak.

Soul čelí kritice za sexistickou příručku pro nastávající matky

13.January
Správa jihokorejské metropole Soul se potýká s vlnou kritiky kvůli příručce pro těhotné ženy, kterou umístila na své webové stránky. Nadcházejícím rodičkám v ní radila, jak zhubnout či jak se postarat o rodinu před odchodem do porodnice. Podle kritiků jsou zásady sexistické a plné stereotypů, píše agentura AP.

Kanadský pár porušil zákaz vycházení, manžel byl na vodítku

13.January
Kanadskému páru se nevyplatil poněkud kuriózní pokus porušit noční zákaz vycházení v provincii Quebec. Policie ve městě Sherbrooke přistihla ženu, jak si vede manžela na vodítku. Strážníkům žena údajně tvrdila, že "venčí psa" v blízkosti svého bydliště. Oba dostali pokutu. S odkazem na lokální média o tom napsal zpravodajský web BBC.

Roušky pomáhají při zpomalení šíření covidu, potvrdila studie

12.January
Český chemik Vladimír Ždímal spolupracoval na rozsáhlé mezinárodní studii o účinnosti roušek. Přehledový článek, který vydal prestižní časopis PNAS, konstatuje, že roušky účinně pomáhají při zpomalení šíření covidu-19. Vědci k tomu využili poznatky z řady oborů. Akademie věd ČR (AV) o tom dnes ČTK informovala v tiskové zprávě. Ždímal pracuje v Ústavu chemických procesů AV.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes