15
new stories - click to show

globe24.cz

Description:

Zprávy ze světa techniky

URL:

http://globe24.cz/

Catalog:

Tech

Publishes:

3 items/month

Musk uvažuje, že síť X, bývalý Twitter, pro všechny uživatele zpoplatní

19.September
Elon Musk navrhuje, aby všichni uživatelé X, dříve Twitter, platili za přístup k sociální síti. V rozhovoru s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem miliardář řekl, že platební systém je jediným způsobem, jak čelit botům.

Apple představil čtyři modely iPhone 15 a dvoje Apple Watch

13.September
Americký technologický gigant Apple uspořádal dlouho očekávanou prezentaci svých nejnovějších produktů. Představil dvě dlouho očekávané novinky, zbrusu novou řadu chytrých telefonů pod názvem iPhone 15 a revoluční chytré hodinky Apple Watch.

Rozhoduje se o budoucnosti internetu? Google stanul v USA před soudem

12.September
V USA začal v úterý soudní proces s internetovým gigantem Google v otázce zneužívání dominantního postavení na trhu. Projednávání případu má zabrat deset týdnů.

Apple přidá do telefonů iPhone konektor USB-C

5.September
Společnost Apple se rozhodla splnit požadavky Evropské unie a představí svůj nový iPhone s nabíječkou USB-C, kterou EU stanovila jako standard pro unijní trh. Uvedla to agentura Bloomberg s tím, že iPhone, který Apple plánuje představit příští týden, bude zřejmě už vybaven touto nabíječkou.

Síť X už pro média nebude atraktivní. Musk jim sebere odkazy na články

23.August
Elon Musk plánuje provést změny v zobrazování odkazů na zprávy na své sociální síti X, dříve známé jako Twitter. Změna zahrnuje odstranění titulků a textu z odkazů na zpravodajské články. Zůstane tak pouze průvodní obrázek.

Nahradí zaměstnání umělá inteligence? Vědci řekli, kdo je nejvíce ohrožen

22.August
Podle dnešní zprávy Mezinárodní organizace práce (ILO) není pravděpodobné, že generativní umělá inteligence (AI) zcela nahradí většinu pracovních pozic lidí. Místo toho se očekává, že AI automatizuje určité části pracovních povinností a tím uvolní lidi pro jiné úkoly

Twitter nově umožňuje čtení tweetů pouze registrovaným uživatelům

1.July
Internetová společnost Twitter zahájila nové opatření, které umožňuje čtení tweetů pouze uživatelům s registrovaným účtem na této sociální síti.

Facebook a Instagram nefungovaly. v Česku měly výpadek

8.May
Uživatelé sociálních sítí Facebook a Instagram měli v posledních hodinách velké problémy. V Česku totiž došlo k výpadku obou služeb.

Čína chce dobýt Měsíc. Vystaví vlastní síť satelitů

26.April
Čína plánuje do roku 2030 vystavět přenosové satelity, které mají fungovat jako komunikační most mezi misemi na Měsíc a pozemními operacemi na Zemi. Podle agentury Reuters to uvedla čínská státní média.

Pokus o první komerční přistání na Měsíci zřejmě selhal

25.April
Mělo jít o historický milník. V úterý měla na Měsíc přistát historicky první lunární sonda dopravená soukromou společností. Japonská firma ispace ale ztratila s modulem Hakuto-R kontakt a osud modulu je nyní neznámý.

SpaceX nevyšel test rakety Starship. Po startu explodovala

20.April
Vesmírná raketa Starship společnosti SpaceX, která ve čtvrtek odstartovala na svůj první zkušební let z kosmodromu v Boca Chica v americkém Texasu, po několika minutách vybuchla.

NÚKIB: Počet kybernetických incidentů se po lednovém nárůstu vrátil do průměru

10.March
Počet kybernetických incidentů se v únoru po lednovém nárůstu podle Národního úřadu pro kybernetickou bezpečnost (NÚKIB) vrátil do průměru. Úřad jich evidoval 13, po čtyřech měsících se stal jeden velmi významný kybernetický incident. Šlo o útok, který způsobil nedostupnost systémů ministerstva. NÚKIB o tom dnes informoval na webu. S výpadky se v únoru potýkalo ministerstvo spravedlnosti. V lednu…

NÚKIB vydal varování kvůli TikToku, označil ho za bezpečnostní hrozbu

8.March
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) vydal varování před instalací a používáním čínské aplikace TikTok na zařízeních s přístupem k systémům spadajícím do kritické informační infrastruktury a dalším významným informačním systémům. Úřad dnes ČTK sdělil, že aplikace představuje bezpečnostní hrozbu. Zvážit používání aplikace i to, co skrze ni lidé sdílí, doporučuje úřad i ši…

ISS se manévrem vyhnula střetu s vesmírným smetím

6.March
Mezinárodní vesmírná stanice (ISS) musela dnes upravit dráhu letu, aby se vyhnula srážce s vesmírným smetím. Podle agentury Interfax o tom informoval ruský vesmírný úřad Roskosmos.

NASA a SpaceX na poslední chvíli odložily start rakety Falcon 9

27.February
Společnost SpaceX a NASA dnes asi dvě a půl minuty před plánovaným termínem z technických důvodů odložily start rakety Falcon 9, která měla k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) vynést čtyřčlennou posádku v lodi Crew Dragon.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes