globe24.cz

Popis:

Zprávy ze světa techniky

URL:

http://globe24.cz/

Katalog:

Tech

Publikuje:

9,1 položek/týden

Utajené zbraně americké armády: Konspirace nebo skutečná hrozba?

16.ledna
S novými technologiemi dostává pojem "válka" nové obrysy. Již dnes se vyvíjejí zbraně budoucnosti, kterým se bude jen těžko dát bránit. Už nepůjde jen o výbuchy a střelné zbraně, dostáváme se do nového věku. To platí i pro Spojené státy, o jejíž armádě se vyprávějí různé historky. Některé se týkají právě zbraní, kterými armáda disponuje. Které z těch nejtajnějších Spojené státy mají? Jedná se o konspirační teorii, nebo o skutečnost? Posuďte sami.

Check Point odhalil zranitelnosti v populární hře Fortnite

16.ledna
Check Point Software Technologies Ltd. (NASDAQ: CHKP), přední světový poskytovatel kyberbezpečnostních řešení, zveřejnil informace o zranitelnostech, které mohli hackeři zneužít k útoku na jakéhokoli hráče populární hry Fortnite.

Telekomunikační standard 5G zásadně změní naši budoucnost

16.ledna
V pátek 11. ledna skončila největší show na světě zaměřená na inovace a technologie – CES 2019. Během čtyř lednových dní se v americkém Las Vegas prezentovalo na 4 500 vystavovatelů na ploše větší než 880 tisíc m2. Tento veletrh přilákal na 180 000 návštěvníků z řad odborné veřejnosti a médií. Na CES 2019 se prezentovaly jak výjimečné globální značky, tak inovativní nápady a start-upy.

Ocelová monstra, která kosí vlastní vojáky? První nasazení tanků v bitvě bylo fiasko

16.ledna
15. září 1916 se na bitevním poli vůbec poprvé v historii objevily tanky. Novinka sice definitivní porážku německého nepřítele během bitvy na řece Sommě nepřinesla, šlo ale o zlom v dějinách vojenství.

Povstání robotů: Sci-fi, nebo realita blízké budoucnosti?

13.ledna
Povstání robotů muže být blíž než kdokoliv v minulosti předvídal. Tvrdí to britský kosmolog, astrofyzik a prezident britské Královské astronomické společnosti lord Martin Rees. Během několika staletí podle něj stroje nahradí lidstvo.

RAH-66 Comanche byl technický zázrak, na který nikdo neměl

11.ledna
V historii letectví je mnoho strojů, které předběhly svoji dobu. Mezi nimi nepochybně vyčnívá prototyp bitevního a průzkumného vrtulníku Boeing–Sikorsky RAH-66 Comanche. Stroj byl natolik pokročily a natolik sofistikovaný, že 15 let od ukončení jeho vývoje, se nic podobného dosud do vzduchu nedostalo. V čem byl stroj unikátní a proč se nakonec nedostal do výroby se dozvíte v následujícím článku.

Parkování v zimě není tak lehké, jak se zdá. Má specifická pravidla, která zná málokdo

10.ledna
Řada motoristů se vydá na zimní dovolenou do hor. Tam mnohdy panují drsné zimní podmínky. Často se hovoří o tom, jak na sněhu či náledí bezpečně jezdit. Jak je to ale s bezpečným parkováním?

IT dovednosti teenagerů: Mají se starší bát mladé generace?

9.ledna
Vývoj počítačových technologií změnil nároky pracovního trhu i sebevědomí pracovníků. Podle obecného mínění má mladá generace ve znalostech ICT před tou starší náskok, a tedy i výhodu uplatnění v mnoha oborech. Ukazuje se však, že počítačový svět mladých lidí může být příčinou i jejich pracovních nedostatků.

Neznámá historie dobývání Marsu. Jak dopadly předchůdkyně sondy InSight?

7.ledna
V tomto týdnu uplynulo 20 let od startu druhé ze sond programu Mars Surveyor, který pro NASA skončil obrovským neúspěchem. Dnes už je jen připomínkou toho, že americký výzkum Marsu vždy nebyl tak úspěšný, jako je v současnosti.

Samsung představil v Las Vegas revoluční MicroLED displej

7.ledna
Samsung představil na akci First Look displeje s technologií Micro LED v nových velikostech, tvarech i konfiguracích, které posunují hranice tradičních televizních zobrazovacích panelů

Záhada Ďáblova moře: Kam se poděla loď velká jako dva Titaniky?

7.ledna
O Bermudském trojúhelníku v Atlantiku slyšel každý. Tajemné místo na moři, kde se záhadně ztrácejí lodě, se ale nachází i v Tichém oceánu. Poblíž japonských ostrovů, kde za druhé světové války Američané vyháněli z tichomořských ostrovů Japonce.

Blackout: Největší hrozba moderního světa ho může ochromit bez varování

7.ledna
Katastrofické scénáře, které jakýmkoliv způsobem nastiňují možné ohrožení planety Země, nejčastěji kalkulují se zemětřesením, pádem asteroidu, globálním oteplováním nebo jaderným výbuchem. O jednom z největších rizik, které může přijít každým dnem, se ale nemluví skoro vůbec. Sluneční erupce totiž málokdo považuje za skutečně nebezpečné, v případě jejich výskytu by se ale život na Zemi doslova zastavil.

Na Mléčnou dráhu se řítí jiná galaxie, Zemi vystřelí hluboko do vesmíru

5.ledna
V sousedství naší Mléčné dráhy se nachází galaxie, která by se s ní mohla relativně brzy srazit. Tedy přinejmenším s ohledem na vesmírné časové měřítko. Nová studie britských vědců odhaduje, že by ke kolizi mohlo dojít asi za 2 miliardy let.

Proběhla světová technologická revoluce, kterou jste pravděpodobně nezaznamenali

4.ledna
Komentář Petra Šulky – S koncem roku nás zaplavila řada výročních zpráv, statistik a žebříčků, které často mnozí ani nezaznamenají. Jedna statistika je však natolik důležitá, že bychom měli při jejím studiu zbystřit. Statistika udělených patentů za předloňský rok totiž odhaluje, která kontinent či země udělala největší pokrok nejen za rok, ale i za několik dekád. A čísla mluví jasně.

Internet je plný špiclů, co o vás chtějí vědět vše! Huawei je jen špička ledovce

3.ledna
Komentář Petra Šulky – Varování Národního úřadu pro kybernetickou a internetovou bezpečnost (NUKIB) před výrobky firmy Huawei a ZTE vyvolal na naší politické scéně před Vánoci malou bouři. Číňané se nás snaží odposlouchávat a skrze svoje technologie získat naše data. Mnohé úřady se dokonce začaly v nastalé hysterii všech přístrojů od výše zmiňovaných firem zbavovat.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes