15
new stories - click to show

globe24.cz

Description:

Zprávy ze světa techniky

URL:

http://globe24.cz/

Catalog:

Tech

Publishes:

3.5 items/week

Jak moc visí generace Z na kryptoměnách a NFT

19.May
Možnost rychlého zisku mladé lidi vždy lákala k investicím do rizikových aktiv. Pro generaci Z jsou to výrazné cenové výkyvy - a decentralizovaná povaha - digitálních aktiv, co táhne. Ať už jsou to kryptoměny anebo takzvané nezaměnitelné tokeny (NFT). Toto odvětví ale nikdo nereguluje, což znamená, že je zde minimální ochrana investorů.

Víc než třetina Čechů prohledala partnerovi telefon

18.May
Více než třetina Čechů někdy prohledala svým partnerům mobilní telefon. Téměř čtyři pětiny z nich k tomu neměly svolení. Vyplývá to z únorového průzkumu antivirové firmy Avast mezi 1000 respondenty z České republiky.

Astronomové zveřejnili první snímek černé díry v centru Mléčné dráhy

12.May
Astronomové dnes zveřejnili první snímek obří černé díry Sagittarius A*, která se nachází v centru naší galaxie, Mléčné dráhy. Na svém webu o tom informoval globální výzkumný tým projektu Event Horizon Telescope (Teleskop horizontu událostí, EHT), který snímek vytvořil s využitím celosvětové sítě radioteleskopů.

Apple se po více než dvou desetiletích loučí se svým hudebním přehrávačem iPod

10.May
Americká technologická společnost Apple se po více než dvou desetiletích loučí se svým hudebním přehrávačem iPod. Firma dnes oznámila, že poslední verzi tohoto přístroje - iPod Touch - bude prodávat pouze do doby, než vyčerpá nynější zásoby.

Počet kybernetických útoků v Česku se kvůli válce nezvýšil, trvale ale roste

22.April
Počet kybernetických útoků v Česku se v souvislosti s válkou na Ukrajině výrazně nezvýšil. Trvalý nárůst počtu incidentů válka neovlivnila. Jednou z výjimek byly DDoS útoky ruských hackerů na některé firmy a instituce z posledních dní, které ale nezpůsobily téměř žádné škody. Je ale patrná snaha útočníků vytipovat si možné cíle pro budoucí velký kybernetický útok. Obecně však počet útoků roste. V…

Rover Perseverance natočil video s marsovského zatmění Slunce

21.April
Robotické vozítko Perseverance americké vesmírné agentury NASA natočilo a poslalo na Zemi video marsovského "zatmění Slunce". Na svém webu o tom informovala Laboratoř tryskového pohonu (JPL), která má v NASA program Perseverance na starosti.

Moderování obsahu na sociálních sítích plodí kódovanou řeč "algospeak"

16.April
Výraz "neživý" místo slova mrtvý, "pikantní lilek" místo vibrátoru nebo zkratka SA zastupující anglický výraz pro sexuální napadení. I takto vypadá "algospeak": Kódovaný jazyk používaný uživateli sociálních sítí ve snaze předejít automatickému zablokování jejich příspěvků a zajistit jim co největší dosah tváří v tvář algoritmům na moderování obsahu. Tyto systémy mají čím dál větší vliv na vyjadřo…

Ruský cenzurní úřad žádá Google, aby odstranil údajné výhrůžky ruským uživatelům

11.April
Ruský cenzurní úřad žádá Google, aby ze své platformy okamžitě odstranil údajné výhrůžky ruským uživatelům. Firemní překladač totiž některým uživatelům nabídl možnost převést frázi "milí Rusové" na "mrtví Rusové", informuje agentura Reuters.

Meta: Proruští hackeři a dezinformátoři s invazí patrně vystupňovali operace

7.April
Provozovatel sociálních sítí Facebook a Instagram dnes ve čtvrtletní bezpečností zprávě popsal různorodé operace proruských činitelů související s válkou na Ukrajině, které zahrnují dezinformační kampaně a například i snahy hackerů napadat účty ukrajinských vojáků.

Musk nechal uživatele hlasovat o tlačítku na úpravu twitterových příspěvků

5.April
Elon Musk, který vlastní téměř desetinový podíl v Twitteru, dává hlasovat o tlačítku na dodatečnou úpravu twitterových příspěvků. Miliardář, majitel Tesly a nový největší akcionář podniku tak reaguje na dávné přání uživatelů této sociální sítě. Pár hodin poté, co anketu v noci na twitteru zveřejnil, bylo pro 75 procent hlasujících.

Rusko zablokovalo Instagram, šíří podle něj nenávistné projevy proti Rusům

14.March
Sociální síť Instagram je ode dneška v Rusku nedostupná. Aplikaci nelze obnovit a na stránky se nelze dostat jinak než s použitím virtuální privátní sítě (VPN), píší reportéři agentury AFP. Omezení přístupu na platformu, kterou provozuje americká společnost Meta Platforms, oznámil v pátek ruský cenzurní úřad Roskomnadzor. Po síti se podle něj šíří materiály obsahující nenávistné projevy vůči rusk…

Apple představil levný iPhone SE pro sítě 5G

8.March
Americká společnost Apple dnes představila novou verzi svého levného chytrého telefonu iPhone SE pro síť páté generace (5G) a nový iPad Air. Prodávat se začnou příští týden.

Google přestal ve své službě News zobrazovat weby médií financované ruským státem

2.March
Americká internetová společnost Google přestala ve své službě Google News (Zprávy Google) zobrazovat weby médií financované ruským státem. Platí to mimo jiné pro televizi RT, zpravodajský server Sputnik nebo pro tiskovou agenturu TASS. Nějaký čas ale potrvá, než se změna plně projeví ve všech zemích a systémech, sdělila dnes ČTK česká pobočka Googlu.

Na sociálních sítích se šíří výzvy k zapojení se hackerských útoků. Uživatelé mohou přijít o osobní údaje

1.March
Na sociálních sítích se šíří výzvy k zapojení se do hackerských útoků proti Rusku. Uživatelé během nich ale mohou přijít o osobní údaje nebo nevědomky útočit na jiné cíle. Uvedla to dnes antivirová firma Avast, která uživatelům doporučila, aby se do útoků nezapojovali.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes