15
new stories - click to show

globe24.cz

Description:

Zprávy ze světa techniky

URL:

http://globe24.cz/

Catalog:

Tech

Publishes:

3 items/month

Rusko chce vybudovat vlastní vesmírnou stanici. Postaví ji umělá inteligence

2.July
Rusko plánuje zahájit stavbu vlastní vesmírné stanice v roce 2027 vypuštěním prvního modulu, uvedla ruská vesmírná agentura Roskosmos na platformě Telegram.

Hlavní lékař USA: Sociální sítě škodí zdraví. Chce na ně varování jako na krabičky cigaret

22.June
Hlavní lékař USA Vivek Murthy navrhuje zavést pro sociální sítě výstrahy podobné těm, které se objevují na krabičkách cigaret, informuje televize BBC.

Webová aplikace TrollWall AI překročila hranice Česka a Slovenska, před škodlivým obsahem chrání stále více společností

17.June
Slovenský startup TrollWall AI na sebe v Česku poprvé upozornil v předvolební kampani prezidenta Petra Pavla, kdy svojí unikátní webovou aplikací chránil profily na sociálních sítích před škodlivým obsahem a mírnil reputační rizika. Nástroj používaný při ochraně před vulgarismy, nenávistnými projevy a spamem už používá česká policie či armáda i velké korporace. A klientů přibývá i mimo evropský k…

Masivní solární bouře podle Muska narušila funkci družic Starlink

11.May
Společnost Starlink dodávající satelity, kterou vlastní společnost SpaceX, v sobotu varovala před zhoršenými službami zapříčiněnými největší geomagnetickou bouří za posledních dvacet let, která je způsobena sluneční aktivitou. Uvedla to agentura Reuters.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes