globe24.cz

Popis:

Zprávy ze světa

URL:

http://globe24.cz/

Katalog:

Ze světa

Publikuje:

31,1 položek/den

Londýn se zlobí: EU se o práva Britů nezajímá

12:13
Londýn - Britský ministr vnitra Sajid Javid nařknul Evropskou unii z toho, že ji nezajímají práva britských občanů z jiných zemí EU. Podle něj se Unie nestará o to, jak se budou mít po brexitu.

Další země je na prahu migrační krize? Do Albánie míří stále víc uprchlíků

12:13
Tirana - Migranti se snaží nalézt nové cesty do zemí EU, když státy na původní trase z Turecka a Řecka posílily ochranu hranic. Migrační krizi tak nyní čelí Albánie, kam ještě donedávna mířila jen hrstka uprchlíků.

Babiš na minisummit o migraci do Bruselu pojede

12:13
Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) v neděli dorazí do Bruselu na neformální schůzku několika členských zemí EU na téma migrace a azylové politiky. Ještě včera přitom mluvčí vlády tvrdila, že se s účastí zástupce Česka nepočítá.

Japonsko zastavilo přípravu občanů na severokorejský raketový útok

10:29
Tokio - Japonsko v reakci na výsledky summitu USA-KLDR, který se konal 12. června v Singapuru, pozastavuje cvičení, jehož účelem je příprava obyvatel na případný severokorejský raketový útok.

WHO změní seznam nemocí: Bude vyškrtnuta transsexualita, přibude závislost na hraní videoher

10:29
Ženeva - Světová zdravotnická organizace (WHO) změnila seznam duševních poruch. Od ledna 2022 už na něm nebudou transgenderové osoby, naopak nově přibude závislost na hraní videoher či digitálních her.

Hrdinové socialistické práce budou mít v Rusku sociální výhody

9:54
Moskva - V Rusku se chystá zákon, který poskytne sociální výhody osobám s titulem Hrdina socialistické práce. Normu podporuje šéf Státní dumy Vjačeslav Volodin i ministr financí Anton Siluanov.

Miliony rublů a hamburgery zdarma. Fastfood nabídl Ruskám odměnu za otěhotnění s fotbalistou

9:54
Moskva - Americký fastfood Burger King pobouřil Rusko. V reklamě sliboval tučnou finanční odměnu Ruskám, které otěhotní se zahraničním fotbalistou. Po protestech se společnost omluvila a kampaň stáhla. Podle některých médií nicméně Rusky nejsou úplná neviňátka.

Co říkají uprchlíci na možná zpřísnění migračních zákonů v Německu? Novináři je vyzpovídali a...

8:45
Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová a ministr vnitra Horst Seehofer se dostali do otevřeného sporu kvůli přísné migrační politice, kterou by Seehofer rád zavedl. Jak se na celý problém dívají uprchlíci v Německu?

Dovolená se změnila v peklo Turistka vyrazila do oblíbené destinace Čechů, dopadlo to hodně špatně

8:11
Londýn - Padesátiletá britská turistka, jejíž jméno nelze z důvodu právní ochrany zveřejnit, si vyrazila do Itálie na vysněnou dovolenou. Peko, kterým si prošla, ale do konce života nezapomene.

Bloomberg vyráží do boje proti Trumpovi, finančně podpoří demokraty ve volbách do Kongresu

8:11
New York - V listopadových volbách budou Američané rozhodovat o novém obsazení Sněmovny reprezentantů a třetiny Senátu. Mediální magnát a bývalý newyorský starosta Michael Bloomberg slíbil věnovat 80 milionů dolarů (1,8 miliardy korun) na podporu kandidátů Demokratické strany.

Uprchlíky už nezvládáme, pomozte nám. Francouzi volají po záchraně

22:41
Paříž - Paříž volá o pomoc. Pod pařížskými mosty se vytváří improvizované uprchlické tábory. Radnice jednotlivých čtvrtí si neví rady, a žádají vládní úřady a prezidenta Emmanuela Macrona o pomoc, píše The Guardian

Trump zařadil zpátečku. Dekretem zrušil rozdělování rodin migrantů

22:41
Washington - Americký prezident Donald Trump dnes dekretem zrušil rozdělování rodin uprchlíků zadržených na hranicích bez dokladů. Tato praxe vyvolala v minulých dnech tvrdou kritiku ze strany demokratů, liberálních médií, ale i části republikánských kongresmanů

Uprchlíci se vydávali za fotbalové fanoušky, teď ve Finsku žádají o azyl

22:06
Helsinky - Pět lidí zneužilo dokumenty, jimiž se prokazují fanoušci světového šampionátu ve fotbale. Ilegálně přešli hranici Finska, kde následně požádali o azyl.

Dusno kvůli migrantům: Demonstranti napadli ministryni vnitřní bezpečnosti USA +VIDEO

19:47
Washington - Napětí v USA kvůli politice nulové tolerance vůči ilegálům roste stále víc. Demonstranti ve Washingtonu narušili úterní večeři americké ministryně vnitřní bezpečnosti Kirstjen Nielsenové.

Konec internetu jak ho známe?. EU schválila zákon, který zasáhne nás všechny

18:05
Brusel - Návrh směrnice o autorském právu, který kromě jiného dává vydavatelům právo na spravedlivý podíl z využití jejich autorských děl internetovými giganty jako Google nebo Facebook, dnes prošel výborem pro právní záležitosti Evropského parlamentu.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes