globe24.cz

Popis:

Zprávy ze světa

URL:

http://globe24.cz/

Katalog:

Ze světa

Publikuje:

25,8 položek/den

Muslimové se bouří. Naštval je návrh rakouského politika

22:24
Vídeň - Muslimové a židé se bouří proti návrhu, který přednesl dolnorakouský ministr Gottfried Waldhäusl odpovědný za ochranu zvířat. Směrnice má omezit rituální porážky zvířat, takzvané šchity.

Cohen si tajně nahrál debatu s Trumpem. Co řešili?

22:24
Washington - Někdejší osobní právník současného amerického prezidenta Donalda Trumpa si krátce před volbami v roce 2016 tajně nahrál rozhovor s Trumpem, ve kterém diskutují o možnosti vyplatit někdejší modelku z Playboye Karen McDougalovou.

Brita, který se přiotrávil novičokem, propuštili z nemocnice

22:24
Londýn - Brit, který se přiotrávil nervově paralytickou látkou novičok, byl dnes propuštěn z nemocnice. Informovala o tom britská média s odvoláním na vedení nemocnice v Salisbury, kde se pětačtyřicetiletý Charlie Rowley léčil.

KLDR vyhrožuje zablokováním setkání rodin rozdělených korejskou válkou

21:17
Pchjongjang/Soul - K srpnovému setkání členů rodin, které rozdělila korejská válka z let 1950-1953, by nemuselo dojít, pokud Jižní Korea okamžitě nevydá některé severokorejské uprchlíky.

Brit, který chtěl útočit u parlamentu, dostal třikrát doživotí

21:17
Londýn - Osmadvacetiletý Brit Khalid Ali, který plánoval teroristický útok u britského parlamentu, dostal dnes u soudu tři doživotní tresty.

Černý scénář: Jak by proběhla nejtvrdší forma brexitu?

20:42
Brusel - Brexitový vyjednávač za EU Michel Barnier dnes řekl, že práce na dohodě o spořádaném odchodu Británie z EU a její co nejčasnější dokončení je nadále společným cílem zbývajících 27 zemí bloku.

Mezi Ruskem a Řeckem zuří diplomatická válka

19:35
Moskva/Atény - Mezi Moskvou a Aténami propukla diplomatická válka. Řecko minulý týden rozhodlo o vyhoštění dvou Rusů a dalším dvěma zakázalo vstup do země. Důvodem byly údajně jejich snahy šířit ruský vliv v Řecku a ohrožovat řeckou národní bezpečnost. Rusko podalo "rozhodný protest".

Rusko se chce podílet na návratu syrských uprchlíků

19:02
Moskva - Rusko zaslalo Spojeným státům podrobný návrh na organizaci návratu syrských uprchlíků. Americká strana podle ruského ministerstva obrany "zpracovává ruské návrhy na financování obnovy syrské infrastruktury".

Národ alkoholiků? Česko se pere o nelichotivé prvenství

18:27
Praha - V žebříčku spotřeby alkoholu mezi zeměmi Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) se o druhé místo dělí Francie a Česko. Loni vypil každý Čech v průměru 11,7 litru čistého alkoholu. Na špici jsou obyvatelé Litvy, vypijí 13 litrů alkoholu na hlavu. Slováci se umístili na 15. místě s 9,9 litru.

Útočník, který v Hurghadě zabil Češku, bude prohlášen za nesvéprávného

17:19
Praha/Káhira - Egypťan, který před rokem smrtelně pobodal Češku a další dvě německé turistky v letovisku Hurghada, trpí mozkovou dysfunkcí a zřejmě bude prohlášen za nesvéprávného.

Ne, ne. O rezignaci kvůli migrantům jsem neuvažovala, přiznala Merkelová

17:19
Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová na dnešní letní tiskové konferenci v Berlíně řekla, že si váží práce lidí, kteří zachraňují migranty ve Středomoří. Dále uvedla, že ani na vrcholu vládního sporu o migraci nemyslela na to, že by rezignovala.

Macronův poradce zbil demonstranta: Je ve vazbě a čeká ho vyhazov

17:19
Paříž - Poradce prezidenta Emmanuela Macrona, kterého kamera zachytila, jak surově bije účastníka prvomájové demonstrace, skončil ve vazbě. Macron se po vlně kritiky rozhodl, že Alecandra Benallu ze svých služeb propustí.

Evropský plán na zastavení migrační krize narazil. Libye poslala EU k čertu

16:10
Tripolis/Berlín - Libyjský premiér Fáiz Sarrádž řekl, že se jeho země nenechá obměkčit penězi a že nadále odmítá na svém území zřizovat centra pro migranty, jak navrhuje EU. Libye je hlavní zemí, odkud se migranti vydávají na plavbu do Evropy, často na vratkých nafukovacích člunech poskytovaných pašeráky lidí.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes