15
new stories - click to show

globe24.cz

Description:

Zprávy ze světa

URL:

http://globe24.cz/

Catalog:

Ze světa

Publishes:

9 items/day

Ve Vysokých Tatrách vešel do hotelu medvěd, dostal se prý až do kuchyně

21:17
Do jednoho z hotelů ve Starém Smokovci ve Vysokých Tatrách v úterý večer vešel mladý medvěd. Podle zástupce městské policie se dostal až do hotelové kuchyně, naopak ředitel ubytovacího zařízení tvrdí, že šelma byla jen na terase. Informoval o tom internetový server Korzár.sk.

Americký prezident Biden a šéf Kremlu Putin se poprvé sešli

14:10
Americký prezident Joe Biden a jeho ruský protějšek Vladimir Putin se dnes sešli k jednání o rozsáhlé škále témat v Ženevě. V městské vile La Grange je uvítal švýcarský prezident Guy Parmelin. Biden a Putin se osobně setkávají poprvé od chvíle, kdy se prezident USA v lednu ujal funkce.

EU rozšíří sankční seznam proti Bělorusku kvůli nucenému přistání v Minsku

13:38
Velvyslanci členských zemí Evropské unie dnes schválili rozšíření sankčního seznamu proti Bělorusku. Na seznamu přibude 78 osob a sedm právnických entit, které zasahují proti zástupcům opozice, píše agentura AFP. Sedm jmen na sankčním seznamu je přímo spojeno s květnovým vynuceným přistáním letu Ryanair v Minsku a zatčením opozičního novináře Ramana Prataseviče, který s přítelkyní cestoval na j...

Čína přiznala poškození palivových tyčí v jaderné elektrárně, radiace je v normě

12:32
Čína dnes potvrdila poškození palivových tyčí v jaderné elektrárně Tchaj-šan na jihovýchodě země. Podle jejího dnešního prohlášení, o němž informovala japonská agentura Kjódó, se v reaktoru zvýšila úroveň radiace, držéí se ale stále v předpokládaných mezích. Ze zařízení neuniká radioaktivní materiál.

Biden zveřejnil jména kandidátů na klíčové diplomatické posty

10:53
Americký prezident Joe Biden v úterý oznámil první jména politických kandidátů na významné diplomatické posty, jsou mezi nimi dárci na prezidentovu kampaň nebo jeho bývalí poradci a dlouhodobí spojenci. Diplomatickou pozici u mezinárodní organizace zabývající se civilním letectvím chce Biden přidělit také dopravnímu pilotovi Chesleymu Sullenbergerovi, který v roce 2009 bezpečně přistál na řece ...

Sucho v Kalifornii možná pomohlo vyřešit jednu z největších tamních záhad

9:47
Kalifornii sužuje vážné sucho, kvůli němuž výrazně klesají hladiny tamních jezer. Díky úbytku vody v jezeře Folsom poblíž státního hlavního města Sacramento se však podařilo objevit vrak letadla, které tam podle expertů zřejmě dopadlo při dosud nevyjasněné havárii v 60. letech minulého století. Informoval o tom server BBC.

V Německu přibylo 1455 lidí nakažených koronavirem a 137 úmrtí

8:41
Německo za posledních 24 hodin zaznamenalo 1455 nových případů nákazy koronavirem a 137 úmrtí. Oznámil to dnes Institut Roberta Kocha (RKI). Počet nakažených je nižší než před týdnem, kdy německé úřady hlásily 3254 infekcí.

Macron chce, aby Evropa měla do roku 2030 deset technologických firem

15.June
Francouzský prezident Emmanuel Macron by v Evropě do roku 2030 rád viděl deset technologických gigantů s tržní hodnotou každého z nich přesahující sto miliard eur (přes 2,5 bilionu Kč). Macron dnes v Elysejském paláci hostil stovku evropských investorů a podnikatelů v oblasti nových technologií. Iniciativa Scale Up Europe, po níž akce převzala jméno, si klade za cíl narušit dominanci Spojených ...

Většina Američanů chce, aby byl Biden k Putinovi tvrdý

15.June
Většina Američanů si přeje, aby prezident Joe Biden byl na středečním summitu vůči svému ruskému protějšku Vladimiru Putinovi nesmlouvavý. Vyplývá to z průzkumu agentury YouGov pro televizi CBS News. Osmapadesát procent respondentů si přeje, aby Biden vůči Putinovi zaujal tvrdý postoj, 42 procent se naopak domnívá, že by měl spíše dát najevo otevřenost ke spolupráci.

Slovenský nejvyšší soud zrušil osvobozující verdikt v případu vraždy Kuciaka

15.June
Slovenský nejvyšší soud dnes zrušil osvobozující verdikt nižšího soudu nad dvěma obžalovanými v případu vraždy novináře Jána Kuciaka, při které byla v roce 2018 zastřelena i reportérova přítelkyně Martina Kušnírová.

Trump chtěl, aby ministerstvo podpořilo jeho stížnosti na volby

15.June
Donald Trump ještě za svého působení v Bílém domě vyvíjel tlak na ministerstvo spravedlnosti, aby napadlo výsledky loňských prezidentských voleb, které stále odmítá uznat s odkazem na nepodložená tvrzení o volebních podvodech. Vyplývá to z dokumentů ministerstva, které od úřadu obdržel výbor Sněmovny reprezentantů a které se dostaly do rukou médií.

Varianta delta představuje ve Francii dvě až čtyři procenta nových případů

15.June
Varianta koronaviru delta, kterou odborníci považují za nakažlivější než předchozí typy viru SARS-CoV-2, nyní představuje dvě až čtyři procenta všech nově potvrzených případů ve Francii. Oznámil to dnes francouzský ministr zdravotnictví Olivier Véran, píše agentura Reuters.

EU a USA po 17 letech vyřešily spor o subvence výroby letadel

15.June
Evropská unie a Spojené státy se dohodly na ukončení vleklého sporu kolem subvencování výroby letadel Airbus a Boeing. Před začátkem jednání s americkým prezidentem Joem Bidenem to uvedla předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová. Obě strany na sebe v dlouholetém sporu uvalily cla.

Biden a lídři EU zahájili summit. Americký prezident ujistil o pevných vazbách

15.June
Spojené státy jsou po čtyřleté éře Donalda Trumpa opět připraveny být spolehlivým partnerem Evropské unie. Na úvod jednání s lídry unijních institucí to dnes prohlásil americký prezident Joe Biden. Spolu s předsedou Evropské rady Charlesem Michelem a šéfkou Evropské komise Ursulou von der Leyenovou na summitu řeší možnosti bližší spolupráce v boji proti změnám klimatu či společný přístup vůči R...

Část oddlužovacích společností porušuje zákon a předražuje služby

15.June
Zájemci o oddlužení často platí oddlužovacím společnostem několikanásobně víc, než nařizuje zákon. Místo stanovených 4000 korun pro jednotlivce za poradenství a insolvenční návrh dají i 15.000 korun. Ukázala to analýza, kterou provedla Agentura pro sociální začleňování. Výsledky dnes sdělila ČTK.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes