15
new stories - click to show

globe24.cz

Description:

Zprávy ze světa

URL:

http://globe24.cz/

Catalog:

Ze světa

Publishes:

4 items/day

Zelenskyj: Moskva počítá s tím, že příští rok nastane "kolaps" jednoty západních zemí

22:30
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj řekl ve středu lídrům skupiny G7, že Rusko zvýšilo tlak na frontě. Varoval, že Moskva počítá s tím, že příští rok nastane "kolaps" jednoty západních zemí.

Švédsko obešlo Maďarsko, které měsíce odkládá ratifikaci vstupu do NATO

22:30
Maďarský parlament dlouhé měsíce odkládá ratifikaci vstupu Švédska do Severoatlantické aliance. Stockholm ale nyní našel způsob, jak tento problém obejít.

Sasko požaduje prodloužení kontrol na hranicích s ČR

15:53
Sasko požaduje prodloužení kontrol na německých hranicích s Českem a Polskem nejméně o šest měsíců, řekl to v úterý ministr vnitra této spolkové země Armin Schuster (CDU). Spolkové ministerstvo vnitra v pondělí oznámilo, že prodlouží kontroly na hranicích s Českem, Polskem a Švýcarském do 15. prosince.

Eurokomisařka se obává teroristických útoků před Vánocemi

9:55
Před Vánoci existuje v EU "obrovské riziko" teroristických útoků, varovala evropská komisařka pro vnitřní záležitosti Ylva Johanssonová. Nadměrnou hrozbu spojila s pokračující válkou na Blízkém východě, uvedl server Politico.

Zelenskyj dnes nakonec nepromluví před americkým Senátem

5.December
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na poslední chvíli zrušil plánovaný úterní projev pro americké senátory, které měl informovat o současné situaci na Ukrajině. Oznámil to lídr demokratů v Senátu Chuck Schumer.

Rusové naverbovali do války na Ukrajině přes sto tisíc vězňů

5.December
Rusko od začátku invaze na sousední Ukrajinu naverbovalo přes sto tisíc trestanců. Vyplývá to z článku amerického magazínu Newsweek, jemuž své údaje poskytl Vladimir Osečkin z ruské nevládní organizace Gulagu.net, která sleduje porušování práv vězňů v Rusku.

Izrael chce zaplavit tunely pod Gazou vodou z moře

5.December
Izrael má na severu Pásma Gazy připravenou soustavu velkých čerpadel, pomocí kterých by mohl zaplavit mořskou vodou rozsáhlou síť podzemních tunelů využívaných militantním hnutím Hamás. Zatím však není jasné, zda Izrael k tomu skutečně přistoupí. Uvedl to server Wall Street Journal.

Putin vyhrožuje Lotyšsku odplatou za to, že "zachází s Rusy jako s prasaty"

5.December
Ruský prezident Vladimir Putin ostře kritizoval postoj Lotyšska k ruské menšině. Podle německého tisku naznačil, že země by mohla čelit negativním následkům.

Fico: Vyloučil jsem dodávky zbraní na Ukrajinu

4.December
Slovenský premiér Robert Fico (Smer-SD) v pondělí tlumočil ukrajinskému protějšku Denysu Šmyhalovi své obecně známé postoje ke konfliktu na Ukrajině. Bratislava tak vzkázala Kyjevu, že například odmítá jakoukoliv vojenskou pomoc.

Německo prodlužuje kontroly na hranicích se sousedními zeměmi

4.December
Německo prodlouží kontroly na hranicích s Českou republikou, Polskem a Švýcarskem kvůli migraci a boji s pašeráky až do 15. prosince, oznámilo německé ministerstvo vnitra. Berlín bude o prodloužení opatření informovat Evropskou komisi.

Izraelci pokračují v pozemní operaci, přes noc podnikli asi 200 úderů

4.December
Izraelská armáda přes noc podnikla údery proti zhruba dvěma stovkám cílů v Pásmu Gazy, zatímco po předchozím příměří pokračuje pozemní invaze. Do útoků se zapojilo letectvo i námořnictvo.

Válka na Ukrajině: Obránci sestřelili okupantům 18 dronů a řízenou střelu

4.December
Ukrajinská protivzdušná obrana v noci na pondělí zlikvidovala 18 dronů íránské výroby a jednu řízenou střelu. Podle Kyjeva se válka se začátkem zimy ocitla v nové fázi.

Ukrajina oznámila, že Rusko ztratilo od začátku invaze 332 040 vojáků

3.December
Ukrajina v neděli oznámila, že Rusko přišlo od začátku invaze 24. února 2022 až dosud o 332 040 vojáků. Informoval o tom Kyiv Independent s tím, že podle neověřených údajů ukrajinské armády ztratilo Rusko za posledních 24 hodin 930 vojáků bojujících na Ukrajině.

Útoky Izraele v Pásmu Gazy si vyžádaly přes 15 000 mrtvých a 40 000 zraněných

3.December
Izraelské útoky v Pásmu Gazy si vyžádaly více než 15 000 mrtvých a dalších více než 40 000 lidí bylo zraněno. Dnes to uvedlo Hamásem kontrolované ministerstvo zdravotnictví.

Islámský útočník v Paříži zabil turistu, další dva zranil

3.December
V sobotu došlo v centru Paříže k útoku, při němž islámský útočník zabil turistu a další dva zranil. Uvedl to francouzský ministr vnitra Gérald Darmanin, podle agentury AFP byl muž úřadům známý jako radikální islamista.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes