GPF1.cz

Description:

Ty správné informace ze světa F1.

URL:

http://gpf1.cz

Catalog:

Sport → Motosport

Publishes:

5.1 items/day

Jsem rozdílovým pilotem, tvrdí o sobě Lewis Hamilton

20:33
Brit věří, že přes současnou technickou vyspělost formule 1 stále o výsledku rozhoduje i jezdec. V tomto ohledu je na tom závodník Mercedesu prý lépe než ostatní.

Místo nových okruhů radši mělo v kalendáři zůstat Německo, myslí si Vettel

11:06
Sebastian Vettel je toho názoru, že ztráta Velké ceny Německa bude vedení formule 1 brzy mrzet. Dále je podle pilota Ferrari zbytečné rozšiřovat šampionát o netradiční okruhy.

Sainz: Jezdci budou černobílou vlajku využívat ve svůj prospěch

10:18
Pilot McLarenu je přesvědčen o tom, že díky návratu černobílé vlajky budou závodníci předvádět ostřejší manévry, protože nově existuje možnost, že nebudou hned penalizováni.

Verstappen opět vyhrožuje odchodem z Red Bullu

16.September
Jos Verstappen varoval svým prohlášením Red Bull, že setrvání jeho syna v týmu nápojového giganta i po sezoně 2020 není vůbec jisté.

Podle šéfa Ferrari tým nemůže mít dva vyrovnané jezdce

16.September
Mattia Binotto vyloučil možnost, že by se Max Verstappen a Charles Leclerc mohli stát týmovými kolegy ve Ferrari.

Ohrozí toxický kouř závod v Singapuru?

16.September
Jen několik dnů před začátkem Velké ceny Singapuru je město, kde se okruh Marina Bay nachází, zahalen toxickým kouřovým oparem. Národní agentura pro životní prostředí tento opar označila jako „nezdravý“.

Renault už si hledá náhradu za Ricciarda

16.September
Příchod Estebana Ocona příští sezonu nebude v dohledné době jediná jezdecká změna, na kterou se francouzská stáj připravuje. Tým by měl v roce 2021 opustit Daniel Ricciardo.

VIDEO: Pekelný trénink Sergia Péreze

15.September
Délka kolem dvou hodin, velká vlhkost vzduchu a vysoké teploty – to jsou hlavní aspekty nadcházející GP Singapuru. Sergio Pérez se proto se svým osobním koučem připravuje doslova v pekle! Je jím sauna s teplotou 50 stupňů Celsia, ve které Mexičan trénuje svoje krční svalstvo (a další partie) na nadcházející závodní víkend.

Alonsův debut v rally skončil neslavně

15.September
Dvojnásobný šampion formule 1, který po sezoně 2018 opustil královnu motorsportu, o víkendu debutoval v závodě rally. Premiéra Fernandu Alonsovi ale nevyšla podle představ; havaroval, a přestože dojel do cíle, kvůli velké časové ztrátě nebyl klasifikován.

Mercedes původně o Hamiltona nestál

14.September
Bývalý technický ředitel Mercedesu Nick Fry odhalil ve své knize, že německý tým nebyl přesvědčen ohledně angažování Lewise Hamiltona. Zlom v jednání nastal při příchodu Nikiho Laudy, který chtěl Brita získat za každou cenu.

Norris nesouhlasí s tím, že si mladí jezdci neuvědomují rizika

14.September
Lando Norris, pilot McLarenu, nesouhlasí s tvrzením Jacquese Villeneuva, že mladí piloti si neuvědomují rizika závodění, protože tráví hodně času na simulátoru.

Od příštího roku prý nahradí současný formát kvalifikace mini-závody

14.September
Šéf Ferrari Mattia Binotto v rozhovoru potvrdil, že všechny týmy ve startovním poli dosáhly dohody ohledně změny formátu kvalifikace.

Schizofrenický mix emocí formule 1

13.September
Co do emocí asi nejvíce turbulentní sezona, co si umím vybavit. Jednou z variant může být i to, že člověk po letech trochu senilní a více na něj doléhají třeba i menší emocionální výkyvy. Ale přikláním se spíše k tomu, že letošní rok je mimořádně nesourodou směsí bolesti, frustrace a fantastického sportovního nadšení.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes