15
new stories - click to show

Sdružení LEX - sdružení na ochranu

Description:

Sdružení LEX - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní.

URL:

http://www.gunlex.cz/

Catalog:

Ostatní

Publishes:

3 items/month

Novela zákona o zbraních II: nová kategorie A-I a nadlimitní zásobníky

4.January
Tématem druhého článku o novelizaci zákona o zbraních je vznik nové kategorie A-I. Do této kategorie patří některé zbraně a střelivo, které do ní byly přesunuty z kategorií A a B.

Novinky stran chystané revize normy ČSN 39 5401 (pro střelnice)

11.December
Vážení čtenáři, Pravděpodobně jste zachytili na webu zbrojnice.com článek o chystané revizi normy pro střelnice. Přinášíme Vám aktuální novinky z dnešního jednání s předmětnými úřady.

Novela zákona o zbraních: Grandfathering (aneb přechodná ustanovení)

28.November
Před měsícem schválila Poslanecká sněmovna novelu zákona o zbraních. Ta byla dne 23.11.2020 odeslána do Senátu. V novelizované verzi zákona, jsou ustanovení, která zajišťují, že se změny nedotknou zbraní již držených. Kde je najdeme a jak fungují?

Evropský parlament nezablokoval chystaný zákaz olověného střeliva na mokřadech z dílny EK

27.November
Dne 25.11. a 24.11.2020 hlasoval Evropský parlament o návrhu EK na zákaz používání olověného střeliva na mokřadech. Ani v jednom případě se nepodařilo pro námitku v europarlamentu získat nadpoloviční většinu a zablokovat/vrátit k přepracování zákaz olověného střeliva na mokřadech.

Výbor ENVI hlasoval o návrhu zákazu použití olova na mokřadech

31.October
Dne 29. října 2020 výbor Evropského parlamentu ENVI (životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin) zamítl návrh na vrácení návrhu zákazu olova na mokřadech Evropské komisi k přepracování a doporučil Evropskému parlamentu omezení schválit v podobě navržené Evropskou komisí. Výsledek hlasování je o to smutnější, že podané námitky nebyly proti omezení jako takovému, ale pouze proti jeho...

Sněmovna schválila mininovelu ve znění poslaneckých pozměňovacích návrhů

24.October
Vážení držitelé legálních zbraní, dnes 23. 10. 2020 schválila Poslanecká sněmovna některé pozměňovací návrhy k novele zákona o zbraních ( tisk 92 ) a k tzv. „nadstavbovému zákonu“ ( tisk 669 ), a následně i samotné zákony ve smyslu přijatých změn. Přinášíme vám proto výsledné znění a jeho stručný popis. Připomínáme, že zákon začne platit teprve po průchodu Senátem a podpisu prezidenta, a účinno...

Na památku odbojářů: ulice Smržových a Svatošových

19.October
Jména Josef Gabčík, Jan Kubiš či Adolf Opálka jistě není třeba představovat. Už od základní školy víme, kdo byli a co vykonali. Také víme, že by to nikdy nedokázali bez pomoci mnoha členů domácího odboje, kteří neriskovali o nic méně – spíše více, neboť svým zapojením neriskovali jen vlastní život, ale i životy svých rodin a přátel. Kdo ale dnes zná jména těch „obyčejných lidí“?
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes