15
new stories - click to show

Sdružení LEX - sdružení na ochranu

Description:

Sdružení LEX - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní.

URL:

http://www.gunlex.cz/

Catalog:

Ostatní

Publishes:

3 items/month

PF 2022

25.December

Téměř úplný zákaz olověného střeliva: kolik bude stát podniky a zaměstnance?

18.December
Vážení čtenáři, přinášíme Vám překlad článku partnerské organizace ESSF, jehož originál je dostupný zde. Pokud budou zákazy olověného střeliva zavedeny bez smysluplných přechodných opatření, dopad na výrobce zbraní a střeliva a další související sektory bude tvrdý: až čtyři miliardy € a přes 16 000 nezaměstnaných, se sociálními náklady dalších 1,4 miliardy €.

Test ocelových a olověných broků v rámci připomínek pro ECHA

26.October
Vážení členové a příznivci, v rámci připomínkovacího procesu ve věci omezení olověného střeliva pro účely lovu a sportovní střelby na venkovních střelnicích se řeší také riziko odrazu neolověných střel. Abychom v této věci měli tvrdá data, rozhodli jsme se tuto problematiku experimentálně prozkoumat a přeměřit. Náš experiment simuluje situace, ke kterým běžně dochází v dynamických disciplínách ...

Volby PSP 2021 - tři otázky ohledně vlastnictví zbraní kandidujícím stranám

24.September
Stejně jako před minulými volbami do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR i nyní přinášíme souhrn odpovědí na otázky, které jsme položili všem kandidujícím stranám a které se dotýkají nás, střelců.

Rozhovor s poslankyní Janou Černochovou

13.August
Jednou z klíčových postav celého legislativního procesu je zpravodaj zákona – poslanec, který je za návrh odpovědný po celou dobu projednávání. Jak tato práce vypadala u nedávných změn zbraňové legislativy, na to jsme se zeptali poslankyně za ODS Jany Černochové.

Rozhovor s poslancem Pavlem Růžičkou

13.August
Návrh zákona málokdy projde beze změn. Zpravidla jsou k němu pozměňovací návrhy, které mohou výsledek i podstatně změnit. Na některé z těch významných jsme se zeptali jejich autora, poslance za ANO Pavla Růžičky.

Rozhovor s poslancem Jiřím Maškem

13.August
Kromě novely zákona o zbraních byl v minulém roce schválen také zákon o nakládání se zbraněmi v některých případech ovlivňujících vnitřní pořádek nebo bezpečnost České republiky, zkráceně nadstavbový zákon. Na ten jsme se zeptali poslance za ANO Jiřího Maška jako zástupce skupiny poslanců, která ho ve Sněmovně předložila.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes