Karvinský a havířovský deník

Description:

Moje Karvinsko - Karvinský a havířovský deník (karvinsky.denik.cz)

URL:

https://karvinsky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Moravskoslezský

Publishes:

2.7 items/day

Potkani, kočky a holubi už štěstí u popelnic nenajdou. Havířov chystá deratizaci

15:02
Město čeká na podzim velká očista. V plánu je speciální celoplošná deratizace, která by měla proběhnout mezi říjnem a listopadem tohoto roku a povinně by se do ní měli zapojit všichni vlastníci nemovitostí ve městě.

Kraj chce ve všech svých nemocnicích infekční oddělení

9:29
Koronavirová epidemie ukázala, že (nejen) v Moravskoslezském kraji je potřeba mít v nemocnicích k dispozici více infekčních oddělení a lůžek, než kolik jich dnes je.

Za špatné nakládání s odpady u Dolu Dukla padla skoro půlmilionová pokuta

5.August
Společnost ČEZ Energetické produkty má zaplatit pokutu 450 tisíc korun za porušení zákona o odpadech. Tu ji uložili inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z Oblastního inspektorátu v Ostravě. Důvodem je špatný postup při revitalizaci území zasažení hornickou činností.

Život v domově seniorů v Havířově se po covidu vrací do normy. Budou i návštěvy

5.August
Během víkendu tu hygienici otestovali zbývajících 150 klientů a zaměstnanců střediska Luna a v úterý přišla řediteli domova Milanu Dlábkovi radostná zpráva: „Všechny vzorky jsou negativní.“

NA VÝLET V DEŠTI: Český Těšín slaví 100 let. Je tu moderní muzeum i archeopark

4.August
/FOTOGALERIE/ Český Těšín si letos připomíná krásné jubileum - sto let od svého vzniku. Pokud chcete poznat historii tohoto zajímavého města i okolí, pak určitě navštivte expozici v Historické budově Muzea Těšínska. Jen kousek od města pak najdete zajímavý Archeopark Chotěbuz, místo mnoha archeologických nálezů, který svými moderně pojatými expozicemi zavede návštěvníka především do dob pravěku...

Orlová má zase svou ortopedickou ambulanci

4.August
„Aktivní“ oddělení ortopedie kraj coby zřizovatel nemocnice loni v rámci restrukturalizace zdravotní péče zrušil. Část tamních lékařů si vybrala pro své další působení Karvinskou hornickou nemocnici. Ta nyní v Orlové otevřela svou mabulanci.

„Rodina“ Montessori se v Karviné a okolí rozrůstá. Je tu nová třída

4.August
V okrese přibude další třída s alternativním vzděláváním na úrovni mateřské školy. V září se otevře v jedné z karvinských školek třída s prvky Montessori. Převládat budou pomůcky, které děti od tří do šesti let učí být samostatné v běžných denních činnostech. Motto Montessori pedagogiky je totiž “Pomoz mi, abych to dokázal sám.“

Všechny druhy pohybu. Práce na výstavbě sportovního areálu pokračují

3.August
Už měsíc běží stavební práce na vybudování sportovního areálu v ulici Leonovova v Karviné-Hranicích pod Obchodní akademií.

V Havířově-Životicích si připomněli masakr z léta 1944

2.August
V komorní atmosféře kvůli hygienickým opatřením proti šíření onemocnění koronaviru probíhal v sobotu 1. srpna pietní akt u Památníku životické tragédie v Havířově-Životicích.

Stříkačky na pískovištích? Havířovský standard, který se snaží anulovat policie

2.August
Městská policie Havířov v rámci preventivních projektů letos už po 17. pořádá o prázdninách preventivní akci Bezpečné pískoviště. Prioritou této akce je zvýšit bezpečnost dětí hrajících si na pískovištích, dětských mobiliářích a hřištích.

Přípravné práce na obnovení těžby v OKD začnou 10. srpna

31.July
Těžební společnost OKD začne 10. srpna s přípravou všech svých pracovišť na obnovení provozu. Přípravné práce potrvají několik dnů. ČTK to dnes řekla mluvčí společnosti Naďa Chattová. Společnost OKD se rozhodla pro dlouhodobou odstávku kvůli rozšíření koronavirové nákazy mezi horníky.

OBRAZEM: Obyvatelé v uzavřeném SeniorCentru Havířov čelí krizi spolu a aktivně

31.July
I přes uzavření domovů pro seniory návštěvám z důvodu přetrvávajícího rizika nákazy koronavirem v Moravskoslezském kraji, dělají v SeneCura SeniorCentru Havířov maximum pro to, aby se jejich klienti cítili v psychické a fyzické pohodě. Komunikace s rodinami a blízkými probíhá prostřednictvím moderních technologií a volný čas vyplňují pestrými činnostmi.

V sobotu si lidé u Památníku životické tragédie připomenou 76. výročí tragédie

31.July
V sobotu 1. srpna 2020 se koná u Památníku životické tragédie v Havířově pietní shromáždění při příležitosti 76. výročí popravy 36 občanů Životic a okolních obcí hitlerovskými okupanty, k účasti zve Statutární město Havířov, Český svaz bojovníků za svobodu, Hlavní výbor Polského kulturně-osvětového svazu v České republice z. s. a Muzeum Těšínska. Zahájení akce je v 10 hodin. Památník životické ...

V Karviné myslí ekologicky. Obyvatelé dostanou „nekonečné“ sáčky

30.July
Přes tři tisíce karvinských domácností se může těšit na tzv. nEKOnečné sáčky zdarma, které se dají použít na pečivo nebo ovoce a zeleninu.

V domově seniorů v Havířově zemřeli kvůli koroně dva lidé. Budou další testy

29.July
Hygienici přistoupí v Domově pro seniory Havířov zřejmě k dalším testům na koronavirus. ČTK to za hygieniky řekl Petr Kopřivík. Po dalších testech v domově volal ředitel zařízení Milan Dlábek, který se obával případného šíření nákazy i v jiných částech zařízení. Ke středě se v domov covidem-19 nakazilo 12 klientů a osm zaměstnanců. Dva senioři zemřeli.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes