15
new stories - click to show

Karvinský a havířovský deník

Description:

Moje Karvinsko - Karvinský a havířovský deník (karvinsky.denik.cz)

URL:

https://karvinsky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Moravskoslezský

Publishes:

3.8 items/day

Obyvatelé Bohumína dostali k Vánocům důstojný vstup do města

10:38
Přednádražní prostor, který je vstupní branou do Bohumína, se během letošního roku proměnil v moderní dopravní terminál.

Hledá se nejkrásnější vánoční strom v kraji, zapojte se

9:29
Obdivujete rozzářené vánoční stromy na náměstích a návsích po celém Moravskoslezském kraji? Diskutujete o tom, které město či obec má ten nejhezčí? Deník si pro vás připravil již tradiční a díky zapojení celé řady z vás i unikátní anketu s možností zvolit ten vůbec nejkrásnější.

Bude se konečně opravovat orlovské koupaliště? Rozhodne se na jaře

21:15
Příští rok na jaře by mělo konečně padnout rozhodnutí, zda a hlavně za co v Orlové zmodernizují letní koupaliště. Podle původních, loni na jaře zveřejněných plánů, se už koncem letošního roku mělo stavět, ovšem přišlo zdržení. Opět…

Kávu, kterou měli nabízet na trzích, uvařili zdravotníkům. Kapučíno táhlo!

19:05
Co s nakoupenými zásobami kávy na vánoční trhy, které nám vláda zrušila? Nad odpovědi přemýšleli členové karvinské Iniciativy Dokořán jen chvíli. Co vymysleli?

Hejtman MS kraje zveřejnil další seznam, v Ostravě na covid zemřelo tříleté dítě

16:54
"Víkend byl ve znamení brždění epidemie. Úterní data budou klíčová z pohledu, zdali se tento trend potvrdí. Bohužel stále bude přetrvávat zatížení nemocnic," uvedl na sociálních sítích v pondělí hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák. O také v Moravskoslezském kraji zemřel tříletý chlapec. V Česku se již jedná o šestý případ a druhého chlapce ve věku do 14 let.

Zemřel učitel a folklorista Boleslav Slováček, znali jste ho ze Slezanu

14:42
Ve věku nedožitých 90 let zemřel o uplynulém víkendu Boleslav Slováček, pedagog, hudebník, folklorista, choreograf a místní politik. Patřil k uznávaným odborníkům v oblasti folkloru na Těšínsku.

Bez rezervace už ne. Nemocnice v Bohumíně přerušila očkování neregistrovaných

12:39
Bez předchozí registrace nebudou mít zájemci o vakcinaci proti nemoci covid-19 v Bohumínské městské nemocnici možnost nechat se naočkovat. Očkovací centrum je maximálně vytíženo a do odvolání se do ordinace dostanou jen zájemci, kteří získají svůj termín v rezervačním systému.

Pětikilová želva má díky Deníku nový domov. Rodina se s ní loučila jen těžce

6.December
/FOTOGALERIE/ Článek Deníku o chovatelích Pavlovi a Ivaně z obce na Ostravsku vzbudil u milovníků zvířat velké pozitivní emoce. A pomohl také najít nový domov želvě, které už její chovatelé zázemí poskytnout nedokázali.

VIDEO: Čerti z Rakouska dorazili v neděli do Ostravy, řádili v Bělském lese

5.December
/FOTOGALERIE/ Řádný kus odvahy musely v neděli prokázat děti, ale možná i jejich dospělý doprovod, prostě všichni, kdo se vydali na stezku odvahy s čerty z Rakouska.

Rekonstrukce za miliardu: Plány na obnovení spoje Těšín - Bielsko-Biała ožívají

5.December
Obyvatelé Těšínska by se v budoucnu mohli dočkat obnoveného vlakového spojení do města Bielsko-Biała. Vlaky tam na pravidelnou trasu vyrazily naposledy v roce 2009. Rekonstrukce trati vyjde skoro na miliardu.

Skiareál Bílá je připraven odstartovat sezonu, pozornost lákal už o víkendu

5.December
/FOTOGALERIE/ „Tak příští víkend,“ loučí se mladá dvojice na parkovišti u lyžařského areálu Ski Bílá s jedním z mužů v červené pracovní kombinéze. Tu oblékají ti, co se na Bílé starají o chod tamního skiareálu, kde napjatě očekávají zahájení lyžařské sezony.

Do Jeseníků i přes výstrahu zamířily zástupy lidí, takto to vypadalo na Pradědu

5.December
/FOTOGALERIE/ Přestože i pro Jeseníky platila v sobotu výstraha před silným větrem, kterou vydali hydrometeorologové i s doporučením omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií, lidé na Praděd vyrazili - a nebylo jich málo. Co je čekalo?

Novinářská i pedagogická senzace: rozhovor s astronautem vedly děti z Bruntálska

4.December
/FOTOGALERIE/ Interview s astronautem je pro každého novináře velká profesní výzva. Byla to historická událost, když se v roce 2018 moderátor Daniel Stach v České televizi spojil s americkým astronautem Andrewem J. Feustelem přímo na oběžné dráze. Děti z malotřídní školy v Branticích z bruntálského okresu nyní mají podobnou zkušenost.

Trať z Ostravy na Valašsko čekají změny, zavádí se nové spěšné vlaky Lysohor

4.December
Nové vlaky, jiný provozní koncept. Trať z Ostravy na Valašsko čekají velké změny. Zavádí se nové spěšné vlaky Lysohor. Například v Ostravě-Kunčicích nově vznikají žádané přípoje mezi linkami S1 a S6 po celý den, podle Správy železnic se tak usnadní spojení z oblasti Frýdecko-Místecka a Frýdlantska do Ostravy-Svinova. Horší vazby budou v Českém Těšíně.

Rozdílný advent: Doma ticho a klid, Češi vyráží za vánočními trhy do Polska

4.December
/FOTOGALERIE/ Ta místa jsou od sebe vzdálená ani ne kilometr a pokud jde o vánoční atmosféru, každé vypadá úplně jinak. Zatímco na náměstí v Českém Těšíně uvidíte jen zavřené stánky, na Rynku v polské části města je svět takový, jako býval ještě donedávna. Je pátek 3. prosince a v polském Těšíně právě začal vánoční jarmark zasvěcený sv. Mikuláši.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes