15
new stories - click to show

Karvinský a havířovský deník

Description:

Moje Karvinsko - Karvinský a havířovský deník (karvinsky.denik.cz)

URL:

https://karvinsky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Moravskoslezský

Publishes:

3.3 items/day

Nové příjemné místo pro turisty u Odry. Odpočívadlo ve Starém Bohumíně

20:37
Až půjdete na špacír kolem Odry ve Starém Bohumíně, vyzkoušejte nové posezení u starého hraničního mostu.

Letní koncert Jarka Nohavici v Orlové. Přeprodej začal, lístky rychle mizí

19:22
Předprodej na letní koncert Jarka Nohavici v Orlové začal v pondělí 22. července. Lístky ještě jsou, odkaz na zakoupení najdete v článku.

Orlová. Mezinárodní program LIFE bude monitorovat klimatické podmínky ve městě

18:07
Orlová je zapojena do mezinárodního programu LIFE, který reaguje na nutnost čelit klimatické změně a pomáhá zvýšit klimatickou odolnost kraje, zlepšuje kvalitu prostředí pro život jeho obyvatel a podporuje úspěšnou transformaci krajiny.

VIDEO: Stonavská pouť. Hlava na hlavě a kolotoče v akci za čtyřicet korun

21.July
Stonava na Karvinsku pořádala předposlední červencový víkend tradiční pouť s tradiční obrovskou návštěvností. Lidem nestačil pátek a sobota, davy bylo v centru této hornické obce i v neděli. Mše se ve zdejším kostele sv. Maří Magdalény sloužily celkem tři, česko-polská a pak samostatně v českém i polském jazyce.

Vedra na Karvinsku nekončí. Vysoké nedělní teploty budou pokračovat i v pondělí

21.July
Vysoké teploty, které v neděli zasáhly část Česka, budou na Moravě a ve Slezsku pokračovat i v pondělí.

VIDEO: Retro party na Lodičkách jede ve velkém, takto se na ni lidé oblékli

20.July
Vyvolávání „devadesátkového“ ducha se předposlední červencovou sobotu na Lodičkách v karvinském parku B. Němcové povedlo. Odpovídal tomu i zájem publika, které dorazilo ve skutečně hojném počtu.

Bezpečnost na přechodech se zvýší. Bohumín vylepšuje osvětlení

19.July
Bohumínští chodci budou v o něco větším bezpečí. Pomůže tomu zlepšené osvětlení přechodů na frekventovaných místech ve městě.

Pokuty za půl milionu. RegioJet platí za potíže na lince R8 přes Vyškov

19.July
Pokutám za porušování smlouvy o provozu linky R8 z Brna přes Vyškov do Bohumína čelí společnost RegioJet. V pátek na to upozornil server Zdopravy.cz, podle kterého přesáhla pokutovaná částka za poslední půlrok půl milionu korun.

Kauza Kramný se vrací. V dokumentu promluví i blízké kamarádky Moniky

18.July
Jedenáct let stará kauza vraždy matky a dcery v Egyptě znovu ožívá díky nové minisérii televizní stanice Voyo. Případ Petra Kramného rozebrala produkce TV Nova v dokumentárním filmu.

Bývalý hejtman Krkoška je opět bezúhonný. Soud mu na jeho žádost zahladil trest

18.July
Na konci března byl tehdejší hejtman Moravskoslezského kraje Jan Krkoška (dříve ANO) odsouzen za účast na uplácení lékařů ze strany farmaceutické firmy v rámci organizované skupiny. Rezignoval na funkci, vystoupil z hnutí. Jenže už po třech měsících bylo vše jinak. Znovu se na něj, na základě jím podané žádosti, pohlíží jako na bezúhonného.

Rychvaldští kováři dokončují historickou korouhev pro Bohumín

18.July
Bývalá radnice ve Starém Bohumíně se dočká přesné kopie historické korouhve, která dříve zdobila budovu a dnes je vystavena v městském muzeu.

V Karviné pomáhá pacientům s pohybovými potížemi botox

18.July
Botulotoxinové injekce využívají v Karvinské hornické nemocnici k pomoci pacientům s vážnými pohybovými potížemi. Látka, kterou lidé znají především z estetické medicíny slouží k rehabilitaci například po cévních mozkových příhodách.

Colours of Ostrava: Den první otevřel Tom Morello ve velkém stylu

18.July
/FOTOGALERIE/ Letošní ročník Colours of Ostrava je zahájen. Multižánrový festival pod vysokými pecemi Dolních Vítkovic rozproudil rytmy všech druhů, vyvrcholením prvního dne byl kytarista a zpěvák Tom Morello.

Colours of Ostrava: TOP 10 gastrospecialit podle Deníku, ochutnejte

17.July
/VIDEO, FOTO/ Dlouholetí návštěvníci Colours of Ostrava vědí, že festival není jen o hudbě nebo skvělých řečnících na Meltingpotu, ale i o výborném jídle. Deník přináší doporučení na 10 nejlepších jídel, která - pokud lahodí vaší chuti - byste za žádných okolností neměli vynechat. Doba, kdy si lidé zaplácali žaludek levným fastfoodovým jídlem, pominula. Tohle jsou ty nejlepší delikatesy, které si…

Na havířovském koupališti funguje nový vyvolávací systém pro občerstvení

17.July
Havířovské koupaliště Jindřich jde cestou modernizace. Po otevření nové sestavy tobogánů je tu další novinka. Tou je vyvolávací systém rychlého občerstvení.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes