15
new stories - click to show

Karvinský a havířovský deník

Description:

Moje Karvinsko - Karvinský a havířovský deník (karvinsky.denik.cz)

URL:

https://karvinsky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Moravskoslezský

Publishes:

2.7 items/day

V archivu promítnou unikátní film o 105 let staré Karviné

14:35
Už tento čtvrtek 8. června mohou milovníci lokální historie načerpat nové poznatky. Okresní archiv Karviná pořádá den otevřených dveří.

Loupil na čerpací stanici v Těšíně, druhý den ho dopadla policie

10:12
Do druhého dne od spáchání loupeže na čerpací stanici v Českém Těšíně zadrželi policisté územního odboru Karviná pachatele. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

Neviděli jste je? Policie pátrá po těchto ženách z Karvinska

4.June
Několik žen s bydlištěm v okrese Karviná figuruje v současné době v policejní databázi hledaných osob.

VIDEO: Sobotní street art v Karviné. Umělci s dětmi pomalovali 1500 metrů stěn

3.June
Doslova barevné šílenství se první červnovou sobotu odehrávalo v karvinském Novém Městě. Na pětapadesát graffiti umělců z tuzemska i ciziny a s nimi školáci i studenti pomalovali patnáct set metrů zdí v ulicích Vrchlického, Tovární a Palackého.

Léto na Karvinsku bude hodně rockové. Přinášíme přehled akcí i TOP 5 v MS kraji

3.June
Karvinsko čeká další festivalové léto. Deník vybral ty nejlepší festivaly a jejich hvězdy, které budou letos v Ostravě k vidění. U toho nemůžete chybět. Rozprostřou se do téměř dvou měsíců plných hudby, zábavy a tance a nespoutanosti. Deník vybral i TOP 5 nej letních hudebních festivalů, které se letos uskuteční v Moravskoslezském kraji. Bude to jízda! Toto jsou ony, podívejte se.

Rozsekaná srnčata v kosené trávě v Petrovicích. Kdo může za jejich smrt?

2.June
Několik mrtvých, doslova rozsekaných srnčat objevila tento týden obyvatelka Petrovic u Karviné při procházce po pokosené louce v místní části Závada. Torza zvířat vyfotila a snímky umístila na sociální síť, kde vzbudily poměrně intenzivní emoce a diskuzi.

Policisté v Havířově zadrželi dealera drog, zrovna se vezl v taxíku

2.June
Havířovští kriminalisté z TOXI týmu Karviná po důkladném prověřování na konci minulého týdne zahájili trestní stíhání jedenačtyřicetiletého muže pro drogovou trestnou činnost.

Obchvat Dětmarovic a Dolní Lutyně? Přípravy pokročily, Olši překlene nový most

2.June
Ještě nejásají, cíl je daleko. Ale i tak starosty Dolní Lutyně a Dětmarovic zpráva o tom, že příští rok by se měla začít připravovat studie o vlivu stavby nové silnice (EIA), která vyvede tranzitní dopravu z jejich obcí, těší.

Na koncertě, v obchodě. Nejen v Havířově je ochranka potřeba už i na koupališti

1.June
Na pořádek a bezpečí návštěvníků Letního koupaliště Jindřich v Havířově budou během letošní letní sezony dohlížet pracovníci bezpečnostní agentury.

Obchvat Karviné se ukáže veřejnosti. Chystá se tu zábavný den otevřených dveří

31.May
Ukázky silniční a stavební techniky, zábava pro všechny věkové kategorie, občerstvení. To vše bude součástí Dne otevřených dveří stavby silnice I/67 v Karviné, který chystají silničáři pro širokou veřejnost.

Starostka Orlové: Jsme připraveni novým lékařům pomoci, aby do města přišli

31.May
Orlová je zatím největším městem, které se zapojilo do projektu Školáci k zubaři, jehož iniciátorem je karvinský senátor Ondřej Feber a realizátorem ostravský stomatolog Lubomír Beran. Jak prozradila starostka Orlové Lenka Brzyszkowská, ještě v červnu vyrazí do ostravské kliniky AJNA dental přes tři stovky školáků na preventivní prohlídku. „Na podzim bychom chtěli zajistit prohlídky chrupu našich…

Bývalý místostarosta a šéf ANO v Českém Těšíně ujel od nehody. Prý si nevšiml

30.May
Až díky fotografii se policistům podařilo kontaktovat viníka drobné dopravní nehody, ke které došlo v pondělí odpoledne na parkovišti na sídlišti Svibice v Českém Těšíně. Řidič, jehož vůz samopohybem poškodil druhé auto, totiž z parkoviště odjel, aniž by počkal na řidiče poškozeného vozu či nechal třeba za stěračem na sebe kontakt.

Ivo Vondrák hejtmanem prozatím zůstává. ANO má v kraji o dva zastupitele méně

30.May
Vyloučení dvou členů zastupitelského klubu ANO v Moravskoslezském kraji a status quo ohledně pozice Ivo Vondráka. To jsou hlavní výstupy z pondělního podvečerního jednání klubu ANO.

Křik, nadávky a vyhrožování v Karviné. Roztržku v restauraci mírnili strážníci

30.May
Křik, nadávky a zvuk tříštícího se skla se ozývaly v pozdním pondělním odpoledni na předzahrádce baru Riviéra v Karviné-Ráji.

Koupaliště na Karvinsku před sezonou. V Havířově řádně podraží, jak je to jinde

30.May
Na letních koupalištích finišují přípravy na sezonu a milovníci letních radovánek na webových stránkách jednotlivých měst zkoumají, kolik je letos vstup na plovárnu bude stát. Nejvíce si připlatí v Havířově.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes