15
new stories - click to show

HD World

Description:

Latest entries

URL:

http://hdworld.cz

Catalog:

Tech

Publishes:

10.5 items/week

Meta AI představila nové modely Seamless pro překlad v reálném čase

5.December
Společnost Meta AI oznámila uvolnění dvou nových modelů pro jazykový překlad a tlumočení v reálném čase – Seamless Streaming a SeamlessExpressive. Tyto modely umožňují přirozenější a jemnější mezijazykovou komunikaci díky zachování expresivních prvků řeči, jako je tón hlasu, pauzy a důrazy, které jsou pro komunikaci podobnou té lidské nezbytné.

Používání internetu snižuje riziko úmrtí, ukázala studie

5.December
Nový průzkum odhalil některé nečekané zdravotní přínosy používání internetu, a to zejména pro starší generaci.

Vyšel Computerworld 12/23

4.December
Udržitelnost, komunikace a umělá inteligence. To jsou hlavní témata aktuálního vydání Computerworldu. A také máme speciál o pracovním trhu a vyhlásil jsme nejlepší IT produkty.

Prodeje smartphonů už zase rostou, je po krizi?

4.December
Dodávky chytrých telefonů ve čtvrtém čtvrtletí se vyvíjejí lépe, než analytici očekávali. A IDC předpokládá, že stejný trend budeme moci vidět i v příštím roce.

Chcete ve firmě rychle nasadit GenAI? Pomoci může akcelerační program

1.December
Program zaměřený na urychlení zavádění generativní umělé inteligence ve firmách spustil Eviden (vyčleněný z původního Atosu). Podílejí se i čeští experti.

Amazon usnadní způsob, jímž si vylepšíte své chatboty

1.December
Vývojáři mohou pomocí nástroje Amazon Lex, který slouží k vytváření konverzačních rozhraní, vylepšovat chatboty pomocí jednoduchého přirozeného jazyka. Pomocí nových generativních funkcí umělé inteligence mohou popsat úkoly, které chtějí, aby služba provedla, například „zařídit rezervaci hotelu včetně údajů o hostovi a způsobu platby“.

Zaměstnanci stále častěji vydávají výstup AI za svou práci

30.November
Dvě třetiny pracovníků přiznává, že práci generativní umělé inteligence vydává za svou vlastní. Vede k tomu mj. i absence firemních jednoznačných zásad týkajících se používání generativní umělé inteligence.

Microsoft vzdává vyhledávání, vsadí na silnou AI

30.November
Společnost se vrhá na umělou inteligenci stylem all-in. I za cenu ztráty pozice v oblasti internetového vyhledávání.

Co přináší nový SecurityWorld 4/2023?

29.November
Nový SecurityWorld je opět nabitý spoustou přínosných informací pro podnikové zabezpečení – najdete zde třeba to, jak byste měli postupovat ohledně tvorby pravidel pro generativní AI či pro stínová IT, jaké možnosti máte při snaze opustit heslovou podobu autentizace či jak si vhodně chránit přístup k firemní síti pomocí nulové důvěry. To vše a mnoho dalšího vám přináší nejnovější SecurityWorld.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes