15
new stories - click to show

HD World

Description:

Latest entries

URL:

http://hdworld.cz

Catalog:

Tech

Publishes:

11.9 items/week

Windows 11 cílí hlavně na podniky, koncoví uživatelé nejsou vlastně v centru zájmu

20.October
Přestože Microsoft s novými Windows cílí na běžné uživatele, ve skutečnosti jde v prvé řadě o systém chránící firemní data.

Češi chatboty umějí – anglicky

19.October
Čeština je jazyk, který není ve světě zrovna rozšířený – kromě naší domácí kotliny v podstatě nikde. I proto, ačkoliv čeští odborníci na NLP a konverzační AI patří mezi úplnou světovou špičku, jsou chatboty primárně v angličtině.

ALEF Shield efektivně ochrání koncová zařízení v kanceláři i kdekoli mimo ni

19.October
V době, kdy je většina lidí zvyklá pracovat z domova, z kavárny a z mnoha jiných míst, roste riziko ohrožení koncových zařízení. Když totiž například pracovní notebook zaměstnance opustí bezpečí kanceláře a její sítě, stává se bez dostatečné ochrany zranitelnější.

Inovativní řešení pro bezvýpadkový provoz a disaster recovery cloudových služeb

18.October
Jedním z nejdůležitějších prvků úspěšného podnikání je použití správných nástrojů, ať už jde o zlepšení interních procesů nebo poskytování nejlepších produktů a služeb pro klienty. Postupem času se však zákazníci i nástroje vyvíjejí, a dokonce i ten nejdokonalejší nástroj se stává zastaralým. Výzvou je, jak nejlépe předvídat nové potřeby a nabízet odpovídající služby.

Kyborgové s postižením

18.October
Španělští vědci vyvíjejí protézu, která nevidomým alespoň částečně navrací zrak. Kromě toho navrhují také exoskeletony, jež umožní postiženým lidem znovu chodit, a mnoho dalších typů technicky vyspělých protéz.

Komplikovaná IT prostředí představují vážný bezpečnostní problém

15.October
Náklady na zabezpečení stále složitějších technologických prostředí se vyšplhaly na 2. místo v žebříčku nejvážnějších problémů, s nimiž se podle názoru vedoucích IT oddělení budou jejich firmy potýkají v průběhu letošního roku.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes