15
new stories - click to show

Hedvabna Stezka.cz

Description:

Cestování, poznávání, dobrodružství

URL:

https://www.hedvabnastezka.cz

Catalog:

Lifestyle → Cestování

Publishes:

2.8 items/week

Lázeňské město Burg ve Sprévském lese: příroda, historie a léčebná voda

17.September
Uprostřed vodního labyrintu, který vytvořila řeka Spréva, je usazené lázeňské město Burg. Jedna z nejlákavějších lokalit Braniborska leží mezi Drážďanami a Berlínem a od Čech je vzdálená jen několik málo kilometrů. Poznejte německý Burg obklopený podmáčeným Sprévským lesem, kde voda i příroda skutečně léčí.

PŘIJĎ NA VÝSTAVU ŠPANĚLSKO: jedna země, čtyři světy!

16.September
Společně se Španělskou centrálou pro cestovní ruch a jejím zastoupením v ČR spolu zveme naše čtenáře na výstavu, která se koná v Insituto Cervantes.

SOUTĚŽ: Vyhraj 10 VIP vstupenek do Botanické zahrady Praha

14.September
Za orchidejemi do Botanické zahrady Praha! Tradiční a nejoblíbenější výstava orchidejí vás letos přenese do jihoamerického Ekvádoru a představí rostlinné bohatství i extrémy této pestrobarevné země. Soutěžíme o 5 kalendářů s motivy orchidejí a 10 vstupenek na výstavu (ke každému kalendáři vyhrajete 2 vstupenky).

Starý Khot: Arménské Machu Picchu

13.September
Vydejte se po „českých“ turistických značkách na Stezku legend do jižní Arménie! Je to 130 km dlouhý trek. Jednou z nejhezčích zastávek je zaniklá vesnice Starý Khot. Člověk v tísni s partnery v regionu Syunik podporuje odpovědný turismus, který nabízí místním možnosti obživy. Projekt financovala Evropská unie.

Cesta za náboženstvími podél řeky Indus – od buddhistických pramenů k islámské deltě – epizoda I.

8.September
Bönští mágové, buddhističtí meditační mistři, hinduističtí svatí muži, jógini, muslimští mystikové, ale (možná překvapivě) také řečtí filozofové nebo Moravští bratři – ti všichni nazírali propastné hlubiny duchovního světa ze břehů řeky Indus; řeky, jež dala jméno zemi z hlediska náboženských tradic zcela výjimečné – Indii. Indus napájel historická sídliště tak zvučných jmen jako Mohedžodáro a ...

8 zajímavostí o Japonsku, které jste (nejspíš) nevěděli

6.September
Podívejme se na osm pozoruhodných faktů o Zemi vycházejícího slunce. Co všechno museli muži podstoupit při výrobě katany? A co žena samurajka? Osmičku jsme vybrali proto, že je v Japonsku považována za šťastné číslo. Kandži, tedy znak, který se pro ni používá, totiž připomíná znak pro prosperitu a šťastnější zítřky.

Saúdská Arábie: co vidět a co čekat v zemi pouště a skal?

3.September
Na konci roku 2019 Saúdská Arábie poprvé v historii začala vydávat turistická víza. Do té doby bylo možné tuto zemi navštívit jen s pracovním nebo business vízem. Pro cestovatele se tak otevřela rozlohou 13. největší země světa s mimořádnou historií a přírodními krásami nejvyšší kategorie. Co v Saúdské Arábii vidět a co od ní čekat?

SOUTĚŽ: VYHRAJ SLUCHÁTKA, REPRODUKTOR, NEBO CHYTRÉ HODINKY NICEBOY

1.September
Společně s Niceboy jsme pro tebe připravili skvělou soutěž o mix produktů, které se ti budou hodit (nejen) na podzimní výlety a cestování! Sluchátka Sluchátka Niceboy HIVE 3 Prodigy jsou lehká, pohodlná a vydrží hrát až 32 hodin. Přenosný reproduktor ti umožní poslouchat s partou či rodinou kdekoli si zamaneš a díky chytrým hodinkám X-fit Watch 2 Lite budeš mít přehled o veškerých svých aktivit...

Peruánské Kordillery – scenérie, které se vryjí do srdce

30.August
Lidé přicházejí do pohoří Cordillera Negra nebo Cordillera Blanca (v Andách západně-centrálního Peru, v regionu Ancash), aby spatřili úžasné přírodní scenérie a naladili se do pohody a klidu trojice horských měst: Huaraz, Carhuaz a Caraz. Celá oblast je prodchnuta tyrkysově modrými lagunami, jejichž voda je pitná, a genia loci zvýrazňují úchvatné výhledy na hory, které kombinují zelené lesy s č...
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes