15
new stories - click to show

Hedvabna Stezka.cz

Description:

Cestování, poznávání, dobrodružství

URL:

https://www.hedvabnastezka.cz

Catalog:

Lifestyle → Cestování

Publishes:

4.2 items/week

Island jako destinace pro gurmány

10:43
Pečená alka, uzený papuchalk, restovaný siven, sleď na sladko, shnilý fermentovaný žralok nebo steak z velryby. Zní to docela šíleně, že? Ale vězte, že Island je schopen vás svojí kuchyní ohromit.

SOUTĚŽ: Vyhrajte praktický cestovatelský balíček TEVA

25.May
Po roce vám opět přinášíme soutěž se značkou Teva. Letos 3 z vás odměníme praktickým cestovatelským balíčkem od této značky.

Hurá k Baltu!

25.May
Odpočiňte si během cesty na pár hodin v krásných historických kulisách, ochutnejte místní speciality, udělejte si krátkou procházku nebo skočte do některého ze zajímavých muzeí. Náš severní soused určitě stojí za bližší poznání.

Za andaluskými koňmi do Jerezu de la Frontera

24.May
Andaluské město - Jezer de la Frontera je známé nejen díky rozlehlým vinařstvím a flamencu, ale především kvůli chovu andaluských koní.

Cestujte zodpovědně vůči životnímu prostředí, nejen na Korsice

23.May
Korsika je známá svou bohatou biologickou rozmanitostí, a proto je péče o životní prostředí její hlavní prioritou. Ve snaze zachovat toto životní prostředí a přispět k místnímu rozvoji se Korsika rozhodla pro přístup k cestovnímu ruchu, který je udržitelný, vytváří hodnoty a respektuje rovnováhu území.

Mallorka: Za dechberoucími výhledy k pozůstatkům hradu Alaró

20.May
Pokud vás během vašeho pobytu na plážích krásného ostrova Mallorka omrzí polehávání na zlatavém písku, vydejte se za pěší turistikou!

Korsika je rájem dálkových i jednoduchých pěších treků

19.May
Francouzský ostrov dlouhý necelých 200 km ležící ve Středozemním moři nabízí nadšencům dálkových treků, ale i snadnějších a kratších túr spoustu vyžití. Téměř nedotčená krajina nabádá k prozkoumání přírody a hor, kterými Korsika dominuje.

Život na žhavé půdě, aneb křížem krážem Neapolským zálivem

17.May
Vítejte v jedné z geologicky nejnepředvídatelnějších a seismicky nejaktivnějších oblastí Evropy i světa. V oblasti, které dominuje dvojitě rozeklaný vrchol Vesuvu. Jediné sopky na evropském kontinentu, která hrozí celému zálivu.

Knižní novinky z Nakladatelství Jota

16.May
Příběhy vášnivého motorkáře o tom, jak procestoval 6 kontinentů, nebo cestopis z Íránu od profesionálky, která má s touto zemí více než 10 let vlastních zkušeností. K tomu několik průvodců zemí, například o zemi dobrodruhů - Albánii, nebo o perle Balkánu - Bosna a Hercegovina. Tohle jsou čerstvé novinky z Nakladatelství Jota.

Málo turistická místa v Thajsku, kde můžete zakusit lokální život

15.May
Jelikož se Thajsko znovu otevřelo návštěvníkům, přinášíme vám několik tipů, co v této zemi navštívit kromě profláknutých turistických hitovek.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes