Helpnet.cz

Description:

Portál pro osoby se specifickými potřebami

URL:

http://www.helpnet.cz/

Catalog:

Z domova → Ostatní

Publishes:

8.4 items/week

Tablety pro seniory

9.August
Projekt SenSen (Senzační senioři) rozdělil přes 120 tabletů mezi kluby aktivních seniorů z celé České republiky.

Přihlaste se na VoltaRun, pomůžete Aničce

9.August
Sobota 15. srpna bude patřit šesté části závodů ze série Běhej lesy a zároveň charitativnímu a nesoutěžnímu VoltaRUNu. Celá událost se bude odehrávat v krásné krajině kolem hradu Karlštejn.

Nadační příspěvky z veřejné sbírky Světluška

8.August
Hlavní grantové řízení pro organizace na rok 2021 vyhlásil Nadační fond Českého rozhlasu, žádosti přijímá do 30. září 2020.

Dotace Ministerstva zdravotnictví

8.August
Dotační řízení k poskytnutí mimořádné dotace ze státního rozpočtu na rok 2020 na odměny zaměstnanců poskytovatelů lůžkové péče má uzávěrku pro podání žádosti 5. září 2020, stejně jako dotační řízení na mimořádné odměny pro zaměstnance poskytovatelů lůžkové péče..

Grant farmaceutické společnosti MSD

2.August
O více než milionovou podporu výzkumu se mohou ucházet do 14. srpna 2020 čeští vědci v oblasti zdravotní politiky.

Lidé v zařízeních byli v době pandemie Covid-19 někdy úplně „odříznuti“ od okolí

2.August
Omezení návštěv, absence kontaktu s blízkými osobami a mnohdy i nemožnost vycházet z objektu patřily k nejproblematičtějším důsledkům opatření proti šíření onemocnění Covid-19 v zařízeních, kde jsou lidé závislí na poskytované péči nebo jsou jinak omezeni na osobní svobodě. Zástupkyně ombudsmana doporučuje ministerstvům, aby její zjištění zohlednila v metodických materiálech a zajistila pro případ opakování obdobné situace lepší vyvážení ochrany veřejného zdraví a práv jednotlivců.

Hvězda - memoriál Zdenky Hanákové

2.August
Na 38. ročník sportovního setkání (nejen) vozíčkářů, které se koná v sobotu 5. září, zve Pražská organizace vozíčkářů.

Hmatová mapa pro Zoo Brno

2.August
Velkou podporu pro nevidomé návštěvníky brněnské zoo připravilo Středisko pro pomoc studentům se specifickými nároky Masarykovy univerzity - Teiresiás. Nová mapa s hmatovou i vizuální vrstvou umožňuje dobrou spolupráci nevidomého návštěvníka s jeho vidícím průvodcem.

Telemedicínu zkoumali dávno před koronavirem. Pacientům svědčí více než klasický model návštěv

30.July
Telemedicínu zapojili do péče o pacienty dávno předtím, než Česko zasáhla koronavirová epidemie. Lékaři – gastroenterologové – zkoumali možnosti vzdálené péče o pacienty se střevními záněty už od roku 2016. Zjistili, že pacientům vyhovuje lépe než obvyklý model návštěv u lékaře. Nyní se pustili do další studie – tentokrát zapojí pacienty, kteří užívají biologickou léčbu.

Online dárcovství vzrostlo i bez COVID kampaní

29.July
Největší platforma pro online darování v České republice Darujme.cz přináší statistiky vývoje darů za první pololetí 2020, včetně darů v době pandemie a nouzového stavu v měsících březen, duben a květen.

Včasná diagnóza rakoviny plic znamená život. Pomoci by měl pilotní screening

29.July
Stačí několik málo měsíců a z diagnózy, která mohla znamenat operaci, léčbu a uzdravení se stává verdikt s fatálním koncem. Řeč je o rakovině plic, která v Česku ročně usmrtí asi 5 500 lidí – 85 % z nich jen proto, že se u nich na nemoc přišlo pozdě. Ve stadiu, kdy plicní nádor metastázoval. Plíce nebolí a příznaky choroby lze snadno zaměnit za jiné – méně vážné. Ve Světový den rakoviny plic (1. 8.) na to upozorňují čeští plicní lékaři.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes