15
new stories - click to show

Helpnet.cz

Description:

Portál pro osoby se specifickými potřebami

URL:

http://www.helpnet.cz/

Catalog:

Z domova → Ostatní

Publishes:

2.4 items/day

Fond Kaufland pro organizace 2023

13:45
Neziskové a příspěvkové organizace, které pomáhají lidem s těžkým zrakovým nebo zrakovým kombinovaným postižením po celé České republice, mohou žádat o grant do 20. února 2023.

Parasport - Významné sportovní akce 2023

13:45
Program je zaměřený na podporu vytváření podmínek pro pořádání a propagaci VSA ZPS napříč všemi regiony České republiky, zejména v případech, kdy jsou regiony s určitou významnou sportovní akcí trvale spojeny. Žádosti přijímá Národní sportovní agentura do 14. února 2023.

Sleva na pojistném u zkrácených úvazků platí už od začátku února

12:14
Od 1. února mají zaměstnavatelé možnost využít slevy na sociálním pojištění u zaměstnanců, kteří budou pracovat na zkrácený úvazek. Konkrétně se odpočet vztahuje na studenty, pracovníky do 21 let, čerstvě rekvalifikované, zdravotně postižené, na všechny, co pečují o dítě do 10 let nebo i osoby starší 55 let. U nich bude zaměstnavatel z toho, co sám hradí za pracovníky, odvádět na sociálním pojistném o 5 % méně. Další slevy na pojistném se pak chystají pro pracující důchodce na léto.

Suchý únor je výzvou i pro diabetiky. Jak alkohol ovlivňuje cukrovku?

3.February
Češi jsou proslulí kladným vztahem k alkoholu, mnozí však poctivě dodržují tzv. suchý únor – měsíc abstinence. Cílem tohoto alkoholového půstu je prověřit svůj vztah k alkoholu a vystoupit ze zaběhlých návyků. Alkohol se totiž řadí mezi hlavní, společností tolerované návykové látky, ačkoli jeho nadměrná konzumace může způsobit zdravotní problémy a zatížit zdravotnický systém. A pro diabetiky to platí dvojnásob.

Burza filantropie bude pomáhat neziskovkám i ve Zlínském kraji

3.February
Jedinečný projekt Burzy filantropie, který pomáhá neziskovým organizacím získat finanční či materiální podporu pro jejich projekty od donátorů z řad firem a veřejné správy, se z Pardubického kraje nově rozšiřuje i do Zlínského kraje.

Cena Olgy Havlové

2.February
Veřejnost může nominovat do 11. dubna osobnosti s handicapem na ocenění, které již po devětadvacáté udělí Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové.

Hodina, která mění životy

1.February
Na výstavu velkoformátových fotografií HODINA, která bude až do 2. března umístěna v Dolních Vítkovicích v multifunkční aule Gong, zve Dobrovolnické centrum ADRA Ostrava

Průvodce zdravotnictvím pro začátečníky i pokročilé

1.February
Interaktivní besedy se specialistou na zdravotnické právo JUDr. Ondřejem Dostálem připravuje Královéhradecký kraj v Trutnově, Rychnově n. K., Náchodě, Jičíně a Hradci Králové.

Podpora sociálně zdravotních aktivit 2023

30.January
Dotační program Zlínského kraje ke zlepšení kvality života rodin, osob se zdravotním postižením, seniorů, dárců krve, apod. má uzávěrku 13. února 2023.

Celoroční aktivity handicapovaných 2023

29.January
Program na podporu sportovních a volnočasových aktivit handicapovaných dětí, mládeže a dospělých z Kraje Vysočina má uzávěrku pro podání žádosti 10. února 2023.

Budování kapacit a profesionalizace NNO

29.January
Výzva v rámci programu Evropského sociálního fondu podporuje rovný a včasný přístup ke kvalitním, udržitelným a cenově dostupným službám, včetně služeb, které podporují přístup k bydlení a individuální péči, včetně zdravotní péče. Termín pro podání žádosti je 7. února 2023.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes