Helpnet.cz

Popis:

Helpnet.cz - portál pro osoby se specifickými potřebami

URL:

http://www.helpnet.cz/

Katalog:

Z domova → Ostatní

Publikuje:

4,3 položek/den

OrCam MyEye 2 vstupuje na český trh

23:17
Světově nejpokročilejší nositelná pomůcka pro zrakově postižené s technologií umělého vidění – OrCam MyEye 2 – vstupuje na český trh. Již v dubnu se s ní seznámili účastníci konference INSPO, to ještě neuměla česky. Nyní už ale zařízení nahlas a v reálném čase komunikuje v češtině veškeré vizuální informace, předčítá text, identifikuje obličeje nebo rozeznává bankovky.

Časopis Unie vychází v tištěné i elektronické podobě

22.října
Časopis Unie vznikl v roce 1992. Česká unie neslyšících jej vydávala až do roku 2010. Následovala přestávka, kdy se nepodařilo získat prostředky na jeho vydávání, a znovu začal vycházet jako dvouměsíčník od roku 2016. A to nejen v tištěné, ale i elektronické podobě.

Cena Wernera von Siemense

22.října
Jedenadvacátý ročník je plný novinek, nic se ale nemění na ocenění studenta, který se při svém studiu potýkal se zdravotními překážkami, a přesto dosáhl mimořádných studijních a výzkumných výsledků. Své práce a projekty mohou soutěžící přihlašovat až do 25. listopadu.

Inkluze očima osobností

22.října
Nezisková organizace Nadační fond ATYP ve spolupráci s ATYP magazínem připravily edukativní materiály k Týdnu pro inkluzi, který se koná od 22. – 28. října 2018.

Podpora osob se zdravotním postižením

21.října
Žádosti o poskytnutí dotace z rozpočtu Libereckého kraje v tomto programu je možné podávat do 30. 11. 2018.

Vy rozhodujete, my pomáháme

21.října
Do 16. listopadu je možné žádat o grant v programu, skrze který Tesco rozděluje 5 040 000 korun 270 organizacím po celém Česku, aby podpořilo projekty, které pomáhají místním komunitám.

Výprodej vozíků, kočárků a polohovacích zařízení

21.října
Společnost Otto Bock ČR s.r.o. uzavřela divizi Mobility Solution, která se zabývala prodejem kočárků, elektrických a mechanických vozíků Ottobock a polohovacích zařízení pro děti od společnosti Leckey. Nyní vyprodává demonstrační produkty za zvýhodněné ceny.

Co když svůj handicap odložit nemůžete?

21.října
Za pomoci brýlí na virtuální realitu a originální mobilní aplikace zmátli prvoligové fotbalistky tak, že nevěděly co je vlevo a co vpravo. Kdo a proč?

Ostrava v „Barvách duhy“

19.října
V pondělí 22. října 2018 v 18.00 hodin se rozevře opona jeviště Divadla Antonína Dvořáka, na němž se během tohoto večera vystřídá bezmála 150 účinkujících, a to jak zdravotně postižených umělců, tak profesionálů, kteří budou v programu hostovat. Patrony večera jsou muzikanti Petr Lexa a Lukáš Bundil ze skupiny Slza.

Praxe a metody rané péče v ČR

19.října
Knihu Terezie Hradilkové a kolektivu vydalo nakladatelství Portál, dva čtenáři Helpnetu ji dostanou zdarma.

Předvánoční koncert pro Modrý klíč

19.října
Tradiční benefice se letos bude konat v prostoru barokního refektáře Emauzského kláštera na Novém Městě Pražském 29. listopadu 2018 od 19 hodin.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes