Helpnet.cz

Popis:

Portál pro osoby se specifickými potřebami

URL:

http://www.helpnet.cz/

Katalog:

Z domova → Ostatní

Publikuje:

2 položek/den

K novele autorského zákona

12:43
Usnadní se přístup k publikovaným dílům nevidomým osobám, osobám se zrakovým postižením nebo s poruchami čtení¨.

Vstupte do našeho světa

11:14
Tradiční výstavu prací občanů s autismem pořádá v Praze spolek Autistik, vernisáž proběhne 9. března.

Konference INSPO je maximálně přístupná i pro účastníky s těžkým zrakovým postižením

16:16
Lidé s těžkým zrakovým postižením tvoří na konferenci INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami tradičně početnou skupinu účastníků. Je to i díky tomu, že organizátorům se daří zajistit, aby dění na konferenci pro ně bylo maximálně přístupné. Slouží k tomu řada opatření. K nim 30. března v Kongresovém centru Praha na 19. ročníku konference přibude navíc několik novinek.

Historický rekord v počtu zemřelých dárců zachránil stovky životů

14.února
Koordinační středisko transplantací (KST) zaregistrovalo v loňském roce nejvíce zemřelých dárců orgánů. Celkem 282 lidí po své smrti poskytlo nemocným svá srdce, ledviny, játra a další orgány a zachránili tak jejich životy. Při příležitosti svatého Valentýna, svátku lásky a lidské sounáležitosti, chce Koordinační středisko transplantací připomenout úspěchy českého transplantačního programu a zveřejnit celostátní statistická data za rok 2018.

Den zdravého mozku a paměti

14.února
Odbornou konferenci, která je určena nejen pro odbornou veřejnost, ale též pro laickou - rodiče, seniory, studenty, pořádá 14. března Krajská knihovna Karlovy Vary.

Cesty za kulturou

13.února
Klub seniorů pořádá v termínu 30.5 – 2.6.2019 pobyt v Ústí nad Orlicí s výlety do Častolovic, Doudleb a Litomyšle. Pobyt je s polopenzí a zúčastnit se mohou senioři z celé ČR.

Internet a můj handicap - poslední výzva

10.února
Už jen do neděle 17. února mohou autoři se zdravotním postižením posílat svoje příspěvky do 15. ročníku literární soutěže. Její výsledky budou vyhlášeny 30. března na konferenci INSPO v Kongresovém centru Praha.

Dotace Libereckého kraje

10.února
O grant v programu Podpora ozdravných a rekondičních pobytů pro zdravotně/tělesně postižené občany 2019 je možné žádat od 1.3. do 29.3.2019.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes