Helpnet.cz

Description:

Portál pro osoby se specifickými potřebami

URL:

http://www.helpnet.cz/

Catalog:

Z domova → Ostatní

Publishes:

2.9 items/day

Jak bojovat s Alzheimerem? Demence může doběhnout každého z nás

20.September
Zapomínáte? Nemusí se jednat hned o „Alzheimera“. Ale pokud jde o ztrátu paměti na nedávné události, jmen a názvů, zpozorněte. Zejména pokud se zhorší schopnost zvládat běžné denní činnosti, přidají se změny nálad, chování, osobnosti nebo dokonce povahových vlastností. V takovém případě je nejlepším řešením navštívit praktického lékaře nebo se obrátit na Českou alzheimerovskou společnost a nechat si bezplatně vyšetřit paměť. 21. září si připomínáme Mezinárodní den Alzheimerovy choroby.

Šek pro čtyři neziskovky

20.September
Up Česká republika a nadace Fondation Up společně podpořily částkou 532 000 tisíc korun organizace ROSA – centrum pro ženy, Dejme dětem šanci, Cesta domů a Alsa.

Ceny MOSTY 2019

20.September
Ocenění Národní rady osob se zdravotním postižením ČR za mimořádnou aktivitu nebo čin ve prospěch občanů se zdravotním postižením získali v 17. ročníku Správa železnic, s.o., Mistrovství světa v para hokeji Ostrava 2019, Václav Letocha, Jan Uherka a Martin Novák.

Pečující rodiče jsou vyčerpaní, ale jen 6 % z nich vidí ideální řešení budoucnosti svých dětí v ústavní péči

17.September
Nadační fond Avast ve spolupráci s organizací Schola Empirica představil v rámci svého programu Spolu do života výsledky výzkumu zaměřeného na potřeby rodičů dětí se zdravotním znevýhodněním. Výzkum pokrývá řadu témat, největší pozornost je věnována důležitosti a naplněnosti vybraných potřeb rodičů, využívání podpůrných služeb, vnímání překážek v péči o dítě, rodičovským kompetencím a očekávání rodičů do budoucna.

Asociace veřejně prospěšných organizací ČR vítá rozhodnutí poslanců projednat dočasné daňové zvýhodnění soukromého darování

17.September
Asociace veřejně prospěšných organizací ČR zastupující více než stovku subjektů pracujících převážně v sociálních službách vítá rozhodnutí poslanců projednat návrh zákona, který by dočasně zvýšil soukromým dárcům možnost snížení daňového základu za dobročinnost. Návrh zákona prošel včera prvním čtením a poslanecká sněmovna se jím tak bude v příštích týdnech zabývat.

Vítejte v Tamtamu… totiž v Bradavicích!

17.September
Zahrada Centra pro dětský sluch Tamtam ve Stodůlkách se 16. září odpoledne proměnila v bradavickou kolej, která vypadala k nerozeznání od té, jakou známe z filmových adaptací úspěšné literární série J. K. Rowlingové o mladém čaroději Harry Potterovi.

Ochrana osobnosti v praxi

16.September
Na kurzu pro neziskové organizace, který se koná 24. září v Praze, se dozvíte pravidla upravující pořizování a užití fotografií a audio/videozáznamů fyzických osob včetně dětí.

Úžasná sezóna Kinematografu

16.September
Diváci pojízdného Kinematografu Bratří Čadíků přispěli na lidi s handicapem úžasným 1 300 000 korun.

BanalFatal! získal záštitu ministerstva školství

16.September
Program prevence úrazů páteře a míchy pro mládež „BanalFatal!“, který organizuje Česká asociace paraplegiků ve spolupráci s pojišťovnou Kooperativa, získal záštitu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Golfisté pomohou dětem s mozkovou obrnou

16.September
Celkem 147 300 korun činí výtěžek z Golfu dobré vůle Nadace Olgy Havlové, který se uskutečnil 15. září v Panorama Golf Resortu v Kácově.

Vy rozhodujete, my pomáháme

15.September
Výzvu v 8. kole grantového programu vyhlašuje Tesco ve spolupráci s Nadací rozvoje občanské společnosti. Bude rozdělena částka 5 040 000 Kč, a to v 90 stanovených mikroregionech. Žádost je možné podávat do 18. října 2020.

Komentovaná prohlídka výstavy Na březích Nilu

15.September
Pro neslyšící návštěvníky bude probíhat zdarma a na předchozí objednávku ve středu 23. září od 15 hodin.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes