15
new stories - click to show

Helpnet.cz

Description:

Portál pro osoby se specifickými potřebami

URL:

http://www.helpnet.cz/

Catalog:

Z domova → Ostatní

Publishes:

9.8 items/week

Nádorová onemocnění jsou stále největší hrozbou českých žen. Přesto 12 % oslovených žen uvádí, že se jejich prevenci nevěnuje v

22.October
Říjen je měsícem rakoviny prsu, a je proto důležité věnovat této život ohrožující diagnóze zvýšenou pozornost. Z tohoto důvodu byl v rámci kampaně Nejsem na odpis realizován unikátní kvantitativní a kvalitativní průzkum mezi širokou veřejností a pacientkami s rakovinou prsu, který vznikl ve spolupráci ONKO Unie a Nielsen Admosphere. Cílem výzkumu bylo zjistit povědomí o (metastatické) rakovině prsu u pacientek i široké veřejnosti, zjistit povědomí o dostupné léčbě a také například to, jaké in...

Ministerstvo práce a sociálních věcí opakovaně odmítá opatření navrhovaná ombudsmanem. Veřejný ochránce práv proto informoval v

20.October
Ministerstvo práce a sociálních věcí opakovaně odmítlo plnit opatření, která veřejný ochránce práv navrhoval v souvislosti s postupem úřadů práce při vyřazování lidí z evidence uchazečů o zaměstnání. Nespolupracovalo s ombudsmanem ani při řešení několika případů týkajících se posuzování nároku na příspěvek na péči nebo zvláštní pomůcku. Ombudsman se proto obrátil na vládu se dvěma zprávami, v nichž shrnul postup MPSV v obou oblastech stejně jako své argumenty a závěry.

Profesionál pro plnění snů nemocných dětí

19.October
To je pracovní pozice, na kterou hledá Zlatá rybka, z.ú., do týmu další lidsky zralou, emočně stabilní a empatickou kolegyni či kolegu.

Když pečující potřebuje péči: zdraví žen v tzv. sendvičové generaci bývá zanedbáváno, prevence je přitom klíčová

19.October
Na 20. října připadá Světový den osteoporózy. Stále opomíjené a nevyzpytatelné onemocnění se projevuje snížením kvality a množství kostního minerálu, takzvaným „řídnutím kostí“, což vede k závažným a často opakovaným zlomeninám. Nemoc se objevuje zejména u postmenopausálních žen a starších osob, ale nevyhýbá se ani ženám ve středním věku, alespoň jednu osteoporotickou zlomeninu utrpí každá třetí žena nad 50 let .

Cena Via Bona 2021

19.October
Z více než 50 nominovaných příběhů hodnoticí komise vybrala 3 příběhy v kategorii „Umění žít spolu“ a 3 příběhy v kategorii „Umění darovat“. Všichni ocenění získají grant ve výši 15 000 Kč na projekt, kterému pomáhají.

Týden rané péče se blíží

13.October
Sloganem osvětové kampaně, jejíž 14. ročník proběhne v termínu od 1. do 7. listopadu 2021, je pro letošní rok Slovo „NEJDE“ neexistuje.

Fond vzdělání podporuje 74 znevýhodněných studentů

13.October
Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové již 26 let ve spolupráci s ČSOB poskytuje studentům se sociálním a zdravotním znevýhodněním studijní stipendia.

Změny v dárcovském programu Microsoftu

12.October
Vejdou v platnost 4. dubna 2022 a zpřístupní lepší nástroje a pokročilejší úroveň zabezpečení, která je obsažená v cloudových produktech.

Ceny Fóra Dárců 2021

12.October
Do kategorie Speciální cena České televize je možné přihlásit do 20. října 2021 storyboardy, koncepty a scénáře televizních spotů charitativních a společensky prospěšných kampaní, které neziskové organizace připravují ke spuštění v roce 2021.

Nadace Avast hledá partnery v Česku

10.October
Otevírá programy na odstraňování překážek rovnosti a svobody v digitálním světě, prvním partnerem je americký Global fund for Children.

Nezapomeňte se přihlásit na konferenci INSPO

10.October
Zatímco v minulých letech museli organizátoři konference INSPO kvůli naplněné kapacitě předčasně končit registraci účastníků, tentokrát návštěvnost ovlivnila covidová situace. Díky tomu ale stále ještě jsou volná místa, takže stačí se přihlásit a pak v neděli 17. října si v Kongresovém centru Praha vybrat z nabídky 24 přednášek a téměř 40 vystavovatelů.

Internet je báječné místo k...

10.October
Tradiční on-line konference pro neziskovky zaměřená na kybernetickou bezpečnost a dezinformace se uskuteční 14. října.

Křesadlo 2021 v Olomouckém kraji

10.October
Nominace kandidátů k ocenění navrhuje do 31. října, a to v sedmi kategoriích: sociální služby, děti, mládež, volnočasové aktivity, zdravotní oblast, ochrana přírody a ekologické aktivity, spolková a komunitní činnost, humanitární a rozvojová pomoc, dobrovolní hasiči.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes