15
new stories - click to show

Heroine.cz

Description:

Magazín, který způsobuje nezávislost. Minimum bullshitu, nové perspektivy, inteligentní zábava... Od žen pro ženy.

URL:

https://www.heroine.cz

Catalog:

Lifestyle → Ženy

Publishes:

2.9 items/day

Testy Cermatu nejsou špatné, ale mohly by být i lepší, říká psychometrik Hynek Cígler

0:25
Proti jednotným přijímacím zkouškám se každý rok vzedme vlna odporu od rodičů i samotných uchazečů. Zadání je nesrozumitelné, čas na vypracování krátký, formulace se snaží žáky jen zmást a nachytat. A co na ně říkají odborníci? „Úřad pouze naplňuje politickou objednávku, nemá smysl se na něj zlobit,“ říká psychometrik Hynek Cígler.

Veganská výzva: Tacos s trhanou hlívou podle Adama Kubíka

23.February
Veganské jídlo rozhodně nemusí být nuda a „listí“, jak nám vnucují stereotypy. Vynikající složkou veganské kuchyně jsou třeba houby, které jsou v receptech překvapivě variabilní. Adam Kubík z Unrest foods z nich pro veganský speciál Heroine připravil tacos, které prostě musíte ochutnat.

Veganská výzva: upečte si pizzu s pečenou hlívou a kapustou podle Kateřiny Jakusové

23.February
Nechme teď chvíli stranou záchranu planety a kázání o zdravé výživě. Musíme vám říct jednu zásadní věc: veganské jídlo může být neuvěřitelně zábavné a dobré. Zvlášť když vám ho naservírují osobnosti české gastroscény. Tentokrát nejde o nic menšího než o pizzu. Na prosciutto a mozzarellu zapomeňte – k tomu, aby pizza skvěle chutnala, je nepotřebujete.

Veganská výzva: mrkev, jak ji neznáte. Pufovaný amaranth a omáčka z černého česneku překvapí

23.February
Mrkev je skvělým základem mnoha jídel, málokdy se na ni ale díváme jako na hlavní hvězdu. Stejně jako řada další zeleniny ale může být díky správné a kreativní úpravě lepší než exkluzivní kus masa. Nevěříte? Vyzkoušejte recept na restovanou mrkev s omáčkou z černého česneku a rakytníkem od ZE MĚ projekt. Veganství nikdy nechutnalo tak dobře.

Myslela, že má infarkt, skončila na psychiatrii. Vysoká citlivost se může týkat až pětiny populace

22.February
Říkají vám, že si všechno moc berete? Že se moc prožíváte a měli byste být odolnější? Možná váš mozek funguje trochu jinak. Slyšeli jste někdy o vysoce citlivých lidech?

Dospívání ve filmu: Které „coming of age“ snímky vidět a jak se v nich vyvíjel obraz mládeže

22.February
Nedávno se v kinech představilo tísnivě mrazivé belgické drama Tání režijní debutantky Veerle Baetens, kde dospělá protagonistka trpící neschopností citové vazby vzpomíná na bolestivé zážitky z dětství, které ji nesmazatelně poznamenaly. Tání zapadá do portfolia emocionálně drsné a empatické evropské školy, jež zaznamenává křehkost a bolest formativních let dospívání. Dá se zařadit do široké odno…

„Uleví se mi, až když cítím bolest.“ Na sebepoškozování může vzniknout závislost

21.February
Řežou se, pálí, píchají nebo do krve drásají. Doma, ale klidně i ve škole. A jejich okolí často vůbec nic netuší, protože se za své chování stydí a dovedně ho skrývají. Samy však přestat nedokážou. Sebepoškozování funguje totiž podobně jako závislost a dětí, které jím trpí, je pořád víc a víc.

Obrovská únava z ní udělala invalidní důchodkyni. Lékaři jí ale zdravotní problémy nevěří

21.February
Sedmačtyřicetiletá Iva žije v nezvyklém životním tempu. Na každou věc, kterou potřebuje za den udělat, má jen osmnáct minut času v kuse. Pak si musí jít na čtvrt hodiny odpočinout, jinak by se mohla fyzicky zhroutit. Oblíbeného malování nebo času s přáteli se musela prakticky vzdát. Roky se totiž potýká s chronickým únavovým syndromem: nemocí, která v Česku stále naráží na nepochopení a skepsi lé…

Potřebuji zpracovat svůj strach. Nechci syna omezovat víc, než je nejnutnější, říká Veronika Kašáková

20.February
Její příběh jste nejspíš zaznamenali, i když jste ho možná aktivně nevyhledávali. Je silný a je slyšet právě díky osobnosti Veroniky Kašákové, která se nebojí mluvit nahlas. O životě v dětském domově, pocitech nejistoty, vztahu s rodiči, charitě a nyní i o nemoci svého dítěte.

Mám spoustu konzervativních názorů, říká Saša Uhlová

20.February
Saša Uhlová je výrazná novinářka známá svým působením v levicových denících a investigativními reportážemi. Za svoji práci dostala letos cenu nejprestižnější české novinářské ocenění – Cenu Ferdinanda Peroutky. Zároveň je to osobnost, kterou nelze jednoduše zaškatulkovat a její názory provokují napříč politickým spektrem. O překvapení tak nebude nouze ani v jejím rozhovoru s Josefem Šlerkou.

Jestli chceme mít sebevědomé studující, musíme jim naslouchat

19.February
Každé dítě potřebuje ve škole dostat prostor a zažít, že ho někdo vnímá a oceňuje. V tomto mají výhodu soukromé školy, které si mohou dovolit mít třídy s méně žáky. „Nerada bych ale, aby tu vznikaly oddělené světy státních a soukromých škol,“ říká ředitelka soukromého gymnázia Tereza Nehasilová.

Půl roku volno si může dovolit minimum z nás: Jak se dobít, když máte měsíc, týden nebo půl dne

19.February
Mít čtvrt roku volno zní jako sen. Ale pro většinu studujících, pracujících nebo pečujících sabatikl v říši snů i zůstane. Kdo si dnes může dovolit vypadnout na tak dlouho z práce, aniž by o ni přišel? Kdo může být měsíce bez příjmu? A tak z toho kolečka nevyskočíme. Až do důchodu. Případně do vyhoření. Nebo to můžeme zkusit nějak vymyslet a najít si pro sebe alespoň nějaký čas.

Jak si vytvořit nový návyk?

19.February
Sociální sítě nám bez ustání říkají, že bychom měli být lepší. Ukazují nám, jak bychom měli vypadat, jak bychom se měli cítit a co bychom měli dělat. Každý den se k nám dostane alespoň jeden „life hack“, díky kterému se naučíme, jak rychle a snadno lépe žít.

Péče o pleť jako součást self care

19.February
Péče o pleť je pro mnoho žen důležitou součástí každodenního života. Je to způsob, jak se cítit dobře ve svém těle a zdůraznit svou přirozenou krásu. Ale péče o pleť může být mnohem víc než jen kosmetický rituál. Může představovat i důležitou součást self care, tedy péče o sebe sama.

Sebepéče je radikální politický akt. Ze dne na den ale workoholika od tlaku na výkon neosvobodíte

16.February
O nutnosti odpočinku toho všichni dokážeme namluvit hodně. Jenže v praxi nás úkoly a příležitosti leckdy vtáhnou do začarovaného kruhu tak snadno, že ani nepostřehneme, že už máme dávno brzdit. Tenhle rozpor dobře zná i publicistka Šárka Homfray, s níž se v březnu uvidíme na akci Feel Good. „Moje zdraví mi dvakrát vystavilo stopku. Pokud mluvíme o tom, že workoholismus je potřeba demytizovat jako…
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes