15
new stories - click to show

Heroine.cz

Description:

Magazín, který způsobuje nezávislost. Minimum bullshitu, nové perspektivy, inteligentní zábava... Od žen pro ženy.

URL:

https://www.heroine.cz

Catalog:

Lifestyle → Ženy

Publishes:

7 items/week

Zamlklý potrat. Když přestanete být matkou, ale tělo vám o tom neřekne

3:10
Každý potrat může být traumatickým zážitkem. Ať ho podstoupíme dobrovolně, nebo potratíme spontánně. Takzvaně zamlklý potrat je ale v něčem možná ještě náročnější. Embryo se v děloze přestane vyvíjet; přestane mu bít srdce, přestane růst. Zbytek těla si toho ale nevšimne. Dál produkuje těhotenský hormon a žena se cítí těhotně. A pak přijde šok.

H&M uvádí designerskou spolupráci s návrhářkou Simone Rocha

3:10
Společnost H&M pokračuje v tradici oblíbených kolekcí vytvořených ve spolupráci s největšími světovými designery. Ta letošní bude se Simone Rocha, uznávanou irskou návrhářkou, která působí v Londýně.

Němcová určitě trpěla. Ale Němec možná víc, říkají autorky scénáře seriálu Božena

22.January
Plné zvratů bylo sedmileté bádání Martiny Komárkové a Hany Wlodarczykové, které jsou autorkami scénáře k seriálu Božena. Ten je v mnohém výjimečný. Božena Němcová je tady možná poprvé zobrazena jako živá bytost, a ne čítanková socha na podstavci. Božena charismatická, vášnivá, hrdá, ale i krutá. Egocentrická a nesoudná. Scenáristky si nakonec získala a okouzlila natolik, že bádají dodnes.

Když matka dceři závidí

21.January
Ne všichni rodiče přejí svým dětem to nejlepší. Bohužel jsou i rodiče nepřející, žárliví a závistiví. Závidět mohou cokoliv: od mládí a vzhledu přes vztahy, možnosti, schopnosti a dovednosti až po postavení, peníze či třeba náladu.

Když je i vložka luxus. Menstruační chudoba trápí miliony žen, Česko ji léta ignorovalo

21.January
Místo menstruační vložky staré noviny, hadr nebo toaletní papír? Pro řadu žen a dívek běžná praxe. Důvodem není alternativní životní styl, ale fakt, že na hygienické potřeby nemají peníze. Některé dívky tak ze studu během periody raději nechodí do školy. Tomuto jevu se říká menstruační chudoba a není to pouze problém zemí třetího světa. Existuje i v Česku, jen se o něm příliš nemluví, stejně ja...

Průvodce ekologickým investováním: Jak začít s akciemi

20.January
I do akcií lze investovat v souladu s našimi ekologickými postoji. A je to dostupnější, než si možná myslíte. Kde se akcie kupují a jak vybrat akcie zodpovědných firem? Je lepší investovat do fondů, nebo do jednotlivých akcií? Tady je přehledný návod pro vaše udržitelné investování.

Uzel zahradníkem. Já bych ty intersexy zakázal, každého jenom otravují

19.January
Až doposud byla většina dílů seriálu o veřejném působení sexuologa Radima Uzla zaměřena na témata, kde nehrála roli lékařská erudice, ale pouze jeho osobní názory na společnost. Pokud jde ale o sexuální orientaci nebo odpověď na populární otázku, kolik vlastně rozeznáváme pohlaví, měla by mu jeho letitá praxe v oboru být přinejmenším užitečná. Vědecký vývoj ale zaspal o tři dekády a chybí mu i ...

Dlouhý covid neznamená jen únavu. Pacienti čelí zlehčování a informačnímu vakuu

18.January
Pacienti a pacientky s dlouhým covidem jsou často ignorováni oběma tábory rozpolcené společnosti, což bohužel dlouhou dobu platilo i pro média. Mnohdy nemají energii na to, aby se přimíchávali do agresivních internetových debat. Neměli bychom jim upírat pozornost a podporu pouze proto, že nás stresuje o nemoci mluvit.

Natálie Kocábová: Muži mají v psaní strašný náskok

16.January
Ve vrcholící koronavirové epidemii se odehrála premiéra její hry ve Slovenském národním divadle i vydání románu o temných stránkách rozvodu. Natálie Kocábová mluví otevřeně o překračování stínu svého otce i o tom, jestli muži píšou lépe než ženy.

Loprais, Ludwig a ti druzí. Kde hoří kulturní války českých sítí

16.January
Sociální sítě jsou nejen prostředkem, jak spolu komunikovat a vyjadřovat své názory na cokoliv od očkování po recept na svíčkovou, ale také možnost, jak se cítit ve středu dění. To první způsobuje, že někdy plácneme něco, co v ostatních vzbudí nevoli, a to druhé přispívá k tomu, že z banálního příspěvku vyroste několikadenní kauza.

Ekonomie pro přežití v 21. století: zachrání nás kobliha?

15.January
Nerozumíte ekonomii? Pak jste podle Kate Raworth nejlépe vybaveny stát se ekonomkami jednadvacátého století. Nejste totiž zřejmě tolik “zpracovány” mainstreamovým ekonomickým myšlením, které je podle ní pro udržitelný život na naší planetě katastrofou.

Potřebuje moje dítě psychologa? Brzy to zjistíme i online

15.January
Každý rodič někdy zaváhá, jestli je s dítětem všechno v pořádku. Pedagogicko-psychologické poradny jsou ale plné a vydat se k odborníkovi může být těžké. Rozlišit závažné problémy od běžných těžkostí pomůže online nástroj brněnských vědců, který právě prochází posledním kolem ověřování.

Lituji, že jsem se stala matkou

14.January
Jde o jedno z největších společenských tabu současnosti. Ženy litující svého mateřství trpí tím, že se v klíčové životní otázce zřejmě špatně rozhodly, čelí ale i agresi a stigmatizování, proto své pocity tají. Někdy i samy před sebou.

Rohlik.cz rozšiřuje bio sortiment o Alnaturu

14.January
Online supermarket Rohlik.cz, který v porovnání s běžnými supermarkety nabízí 5× širší BIO sortiment, rozšiřuje nabídku o značku Alnatura, německou kvalitu s širokým portfoliem BIO sortimentu. Zájem zákazníků Rohlíku o BIO potraviny roste meziročně o 30 procent.

Móda je možnost někam patřit. Jak být v instagramové době sama sebou

13.January
Vztah mezi módou a krásou se zdá být věčný. Ale přihoďte k tomu posledních pár let instagramové estetiky, tělesné diverzity v modelingu, kampaně luxusních značek, kde nutnost zaujmout s krásou dávno nesouvisí, a máte podivný amalgám nejasně formulovaných tužeb vypadat jinak než obyčejně, ale ne zas tak neobyčejně, abyste vypadaly moc jinace. A k tomu samozřejmě „být sama sebou“.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes