15
new stories - click to show

HISVOICE

Description:

HIS Voice je dvouměsíčník pro současnou hudbu bez žánrové segregace.

URL:

http://www.hisvoice.cz

Catalog:

Kultura → Hudba

Publishes:

9.1 items/week

Tovární symfonie Dominika Strycharského

1:45
Novým počinem polského avantgardního skladatele a improvizátora Dominika Strycharského je soundtrack k cenami ověnčenému dokumentárního filmu režisérky Jaśminy Wójcik, Symfonia Fabryki Ursus z roku 2018, kombinujícímu videoart s choreografií a experimentální hudbou. The post Tovární symfonie Dominika Strycharského appeared first on HISvoice .

Jednoho jasného dne

4.December
U smutné příležitosti úmrtí Alvina Luciera vybíráme z archívu jeho úvahu o tom, co odlišuje hudbu experimentální od hudby avantgardní. The post Jednoho jasného dne appeared first on HISvoice .

Alvin Lucier 1931–2021

4.December
Místnost osiřela, odešel muž, jenž v ní seděl. The post Alvin Lucier 1931–2021 appeared first on HISvoice .

Akční Bledá a sošná Chata

3.December
Opera v kavárně i v Jezerní kotlině. Sedmačtyřicátý ročník festivalu Hudební současnost Ostrava uvedl kromě několika koncertů i dvě opery současných českých autorů. Věčná slečna Bledá s podtitulem Operní nejistota pro široké masy je již třetí týmovou operou skladatelského tandemu Markéta Dvořáková – Ivo Medek. Operní instalace Chata v Jezerní kotlině je dílem jednoho z nejnadanějších a nejorigi...

Olaf Olafsonn and the Big Bad Trip – Bön: Eclipse One

2.December
Přední kapela zdejší psychedelické scény, Olaf Olafsonn and the Big Bad Trip, vytvořila společně s polskou formací Bön mohutný hudební kolos a v prostorách odsvěceného kostela v lesích na broumovsku pak vzniklo společné album. The post Olaf Olafsonn and the Big Bad Trip – Bön: Eclipse One appeared first on HISvoice .

Miloš Štědroň: Rád ironizuji banální

1.December
Miloš Štědroň je profesorem, pedagogem brněnské Masarykovy univerzity, muzikologem, skladatelem, hudebním editorem. Napsal přes 400 skladeb klasické hudby, je ale i ceněným autorem scénické a muzikálové tvorby. Hudební infomační středisko mu právě vydalo průřezové CD. The post Miloš Štědroň: Rád ironizuji banální appeared first on HISvoice .

Karm a Prague Quiet Music Collective v Hudební 3

30.November
Dvakrát unplugged, dvakrát tišeji... Zveme vás 8. prosince do Hudební 3. The post Karm a Prague Quiet Music Collective v Hudební 3 appeared first on HISvoice .

Hermovo ucho – Nadčasová intermedia Roberta Ashleyho v novém šatu

30.November
Robert Ashley v Kolíně a Düsseldorfu. The post Hermovo ucho – Nadčasová intermedia Roberta Ashleyho v novém šatu appeared first on HISvoice .

Klavírní dialogy, jež nenechají vydechnout

29.November
Když Keith Tippett pořizoval tyto nahrávky, zbýval mu rok, respektive devět měsíců života. Ačkoli trpěl bolestmi, povzbuzován o generaci mladším Matthewem Bournem natočil nejúchvatnější klavírní dialogy své bohaté kariéry... The post Klavírní dialogy, jež nenechají vydechnout appeared first on HISvoice .
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes