HISVOICE

Popis:

HIS Voice je dvouměsíčník pro současnou hudbu bez žánrové segregace.

URL:

http://www.hisvoice.cz

Katalog:

Kultura → Hudba

Publikuje:

4,9 položek/týden

Videa na víkend – Co nového v opeře?

16.února
Co se v poslední době událo v opeře? Vedle obehraných slavných árií je tu prostor i pro reflexi brexitu, nástup postantropocénu a homosexuální římské císaře. The post Videa na víkend – Co nového v opeře? appeared first on HISvoice .

Brighde Chaimbeul – Jakoby ty prsty patřily k úplně jinému tělu

15.února
Může v dnešním světě působit nahrávka skotských dud jinak, než nepatřičně a archaicky? Dvacetiletá skotská dudačka Brighde Chaimbeul na své debutové desce dokazuje, že ano. Je syrová, magická a provokující. The post Brighde Chaimbeul – Jakoby ty prsty patřily k úplně jinému tělu appeared first on HISvoice .

U Evil Rabbit improvizační shodu nehledají

14.února
Dva hlasy, housle a kytara v kostrbaté omračující celistvosti, jiné housle, jiný hlas a gramofony ve skečích, jež usilují být dialogem. Improvizace vydávaná u Evil Rabbit má ostré rohy. The post U Evil Rabbit improvizační shodu nehledají appeared first on HISvoice .

Partitura a provedení – Petr Wajsar: Zlínské linie

13.února
Kompozice, kterou koncem ledna premiérovala zlínská filharmonie, se v pěti větách věnuje pětici architektonických realizací baťovského urbanismu. Z hudby ale vyplývá představa celého města jako dobře organizovaného soukolí. The post Partitura a provedení – Petr Wajsar: Zlínské linie appeared first on HISvoice .

Mark Lockheart a Jeff Ballard na Edition Records

11.února
V lednu vyšla u Edition Records dvě pozoruhodná alba. Britský saxofonista Mark Lockheart se pokusil shrnout svoje dny na Zemi a zároveň vybočit z dosavadního směřování. Americký bubeník Jeff Ballard se mocně napil čubčího lektvaru na cestě zpět do věčnosti. The post Mark Lockheart a Jeff Ballard na Edition Records appeared first on HISvoice .

Videa na víkend – Dáme drát

9.února
Struny zvící desítek metrů, antény radioamatérů, ploty, sedadla ptactva a zaručené recepty, jak je sbalit. Hudba dlouhých drátů nejen od Alvina Luciera a Ellen Fullmanové. The post Videa na víkend – Dáme drát appeared first on HISvoice .

Laibach: Sound of Music

7.února
Na své nejnovější desce slovinská kapela Laibach komentuje jeden z nejkontroverznějších počinů ve své historii, vystoupení v Korejské lidově demokratické republice, ale své publikum překvapí i jen po stránce hudební. The post Laibach: Sound of Music appeared first on HISvoice .

Zkouška sirén: Co je nového v hudbě?

6.února
Útlý formát knih ze série „Co je nového?“ nutí ke zhuštěnosti a hrozí nebezpečím zkratkovitosti. Svět aktuálního hudebního dění podle Pavla Klusáka je výrazně západně orientovaný a novost je v něm místy dosti problematickou veličinou. The post Zkouška sirén: Co je nového v hudbě? appeared first on HISvoice .

Death in June: Essence!

4.února
Po osmi letech se Death in June vracejí s novým albem. Essence! se vrací ke kombinaci akustických kytar a industriálního koření, rozptyluje obavy z konce kariéry průkopnických neofolkařů a ukazuje, že na to Douglas P. pořád má. The post Death in June: Essence! appeared first on HISvoice .

Videa na víkend – Do oblak

4.února
Vrtule jako bicí nástroj i drony jako trsátka. Kamikaze i prorok Ezechiel. Opravdoví lidé Lindbergh i Meresjev. Zhudebněný Thunderbolt P-47 i celá historie letectví. Létání inspiruje a na malé létající potvory pilotované kýmsi na dálku už si zvykáme. The post Videa na víkend – Do oblak appeared first on HISvoice .
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes