15
new stories - click to show

Hobbykuk.cz

URL:

https://www.hobbykuk.cz/

Catalog:

Lifestyle → Hobby

Publishes:

2.1 items/week

Jak se nenapálit při nákupu na farmářských trzích

16:29
Ruch i toho nejmenšího městského náměstí, chladnější počasí časného rána během léta, vůně čerstvého ovoce, zeleniny, sýrů, květin a bylinek i lidé zaplňující malé uličky mezi jednotlivými stánky. Farmářské trhy mají zkrátka své neobyčejné kouzlo, kvůli kterému se skutečně vyplatí si přivstat.

Tipy na dokonalé pochoutky z českých sezónních bylinek

2.June
Příroda je v rozpuku a na našich loukách se objevuje spousta bylinek a dalších surovin, které jsou skvělým pomocníkem i v gastronomii.

Bylinky našich babiček. Tyhle ještě stihnete vysadit

1.June
Bylinky najdou skvělé uplatnění nejen v kuchyni. Každá z nich má totiž kromě své nezaměnitelné chuti také blahodárné přínosy pro naše zdraví. Na které bylinky nedaly dopustit už naše babičky a jak mohou být prospěšné?

Přírodní repelenty, které si vyrobíte doma

30.May
Komárům a klíšťatům začala sezona. Co na ně platí? Spolehněte se na olej z citronely nebo levandule. Jak si z těchto esenciálních zázraků vyrobit přírodní repelent?

Pitný režim na výletě: Co zabalit do batůžku?

26.May
Blížící se léto přeje pobytu na čerstvém vzduchu, a tak hurá na výlet! Jakou svačinu si zabalit do batohu na krátký nebo celodenní rodinný výlet, aby nehrozila zažívacími potížemi? Ještě důležitější je doplňování tekutin včetně minerálních látek, které se pocením ztrácí více než obvykle a pak tělu velmi chybí.

Bylinky, ke kterým nepotřebujete záhon. Porostou i ve vodě

25.May
Nepatříte zrovna k talentovaným pěstitelům? Rostlinky na vašich parapetech buď skomírají přílišným či nedostatečným zaléváním, nebo už žádné nemáte, protože to všechny vzdaly? Pak pro vás máme dobrou zprávu – některým stačí k životu jen voda!

Tipy, díky kterým budete mistr v grilování

24.May
S teplým počasím nastává i tolik oblíbená doba grilování. Jeho kouzlo je nejenom v chuti pokrmů, ale také možnosti strávit příjemné chvilky na čerstvém vzduchu, ať už s rodinou nebo přáteli. Aby byl požitek maximální, je důležité vybrat správný typ grilu a také nezbytné doplňky. Jak si s tím poradit a uspořádat hostinu, na kterou budou všichni rádi vzpomínat?

Jak se starat o pokojové rostliny v horkých dnech

23.May
Všechny zelené rostliny potřebují ke svému životu světlo a vodu. Přestože některé jich potřebují více a jiným stačí méně, bez světla a vody nemůže proběhnout fotosyntéza, která je důležitá jak pro jejich růst, tak pro tvorbu kyslíku. V horkých dnech ale květiny v našich domovech často procházejí pořádnou zatěžkávací zkoušku.

Jak zpracovat první jarní ovoce

23.May
Zatímco jarní zelenina se na záhoncích začíná objevovat brzy, ovoce si dává na čas. Sezóna zpravidla začíná sběrem jahod, které čerstvé seženete už v květnu. V červnu se objeví angrešt, višně a oblíbené třešně. Dejte šanci ovoci v bio kvalitě a uvařte si jahodové gazpacho – neboli jahodovou studenou polévku. Zpříjemněte si přicházející teplé dny!

Borelióza: Jak ji poznat a které bylinky pomohou s léčbou

22.May
Nenápadné kousnutí, které může skončit napadením srdce, kloubů i nervové soustavy. Boreliózu přenášenou klíšťaty si lidé často spojují s letními prázdninami. Klíšťatům se ale velmi daří hned od počátku jara. Pro úspěšnou léčbu nemoci je důležité odhalit a podchytit ji co nejdříve. Urychlit rekonvalescenci pomohou i bylinné kúry.

Konec nudných salátů. Tyhle si zamiluje celá rodina

22.May
Nechce se vám po dlouhém dni stát u plotny a celou věčnost si lámete hlavu nad tím, co rychlého a výživného připravit k večeři? Zkuste do své kuchyně přizvat zeleninu a přichystejte z ní netradiční jídla. Uvidíte, že lehké a osvěžující pokrmy přijdou k chuti celé rodině.

Bylinky, které vás v létě ochrání před komáry. Tyhle vysaďte

21.May
Letní počasí přímo láká k tomu, trávit večery na terase či balkoně. Vždyť se na to těšíme celý rok! Ovšem bez dotěrného hmyzu by to bylo o něco lepší. Jak letos neztratit nervy? Vysaďte si ještě dnes levanduli, bazalku a rozmarýn!

Jak uskladnit první úrodu bylinek

19.May
Jste bylinkový začátečník, který teprve zjišťuje, jak to v tomto světě chodí? Naučte se společně s námi pravidla sběru, sušení i následného skladování. Jedině tak vám přírodní poklady přinesou užitek.

Jak nejlépe grilovat zeleninu

19.May
Přemýšlíte, čím na grilu nahradit tradiční steaky nebo klobásky a rádi byste si dopřáli něco nového? Zkuste vegetariánské recepty. Zbavte se předsudků o tom, že vás zelenina nezasytí, a vyzkoušejte namísto tradiční masité verze s opečenými houskami grilovanou zeleninu. Uvidíte, že si pochutnáte!

Jak se bez chemie zbavit komárů, mravenců nebo much

18.May
Nemůžete si ani v klidu posedět u televize, aniž by vás neotravoval nějaký nezvaný host? To ale dokáže otrávit! Naštěstí existují zbraně, které hmyzu dají jasný signál, že u vás doma rozhodně nemá co pohledávat!
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes